Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Mama ξεκουραστηκες χθες ετσι? Ευχομαι πραγματικα να συνεχισετε ετσι. Και εμεις χθες περασαμε ενα καλο βραδυ θα ελεγα...

Dimitra λιγο υπομονη ακομα να μπειτε στις στερεες και μετα δεν θα εχεις το αχγος του μπιμπερο. Ο μεγαλος γιος μου δεν εμαθε ποτε το μπιμπερο,πηγαμε κατευθειαν σε εκπαιδευτικο ποτηρακι,το ιδιο απ' οτι φαινεται θα γινει και με τον μικρο.

Μαρια την ειδα και εγω την τουρτα στο fb. Καταπληκτικη! Τα λουλουδακια και η φιγουρα ηταν απο ζαχαροπαστα? Μπραβο πιανει το χερι σου!

Εγω χθες ξεκινησα να κανω σιγα σιγα τα τζαμια. Μια δουλεια που τοσο βαριεμαι γι ' αυτο την κανω μια στο τοσο, οταν τα τζαμια μου φτανουν σε σημειο να μην βλεπονται! Ξεκινησα σιγα σιγα ενα δωματιο τη φορα, θα κανω και τα μπαλκονια ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα cristab!!!

Κι εγώ τα βαριεμαι τα τζαμιά και τα κάνω κι εγώ μια στο τόσο!!!

Το εκπαιδευτικό ποτηράκια από ου το πήρες ; Ποιας εταιρείας;

Αχ μακάρι ν στρώσει ο ύπνος τους...


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου.

Μama μου δεν ειναι απλα κατι ο υπνος.εμεις ας πουμε που κοιμομαστε σερι ειναι το παν.εδω καμμια φορα ξυπναει στις 5 και σερνομαι;).οπως πχ σημερα.ειναι οτι πιο πολυτιμο για την μανουλα:).

Christab Μου και εγω μια απο τα ιδια .το βαριεμαι τρομερα.το μονο που κανω και αυτο μην φανταστεις και καθε μερα ειναι της κουζινας γιατι ειναι σαλοκουζινα οποτε βγαινουμε συνεχεια απο εκιε.ευτυχως τα παραθυρα ειναι αρκετα μεσα οποτε δεν τα χτυπαει βροχη και αλλα καιρικα φαινομενα.

Kirtiblue μου και Maria βλεπω αναφερατε γεννα.θελω πολυ συντομα να βιωσω την μητροτητα.και αυτη την φορα θα ειναι δυο φορες πιο πολυ η ευτυχια γιατι θα ειναι και η ζουζουνιτσα μου.

Α mama μιας και ανεφερες οτι ζωηρεψε η μικρη σου μιλουσα πριν λιγο με την μαμα μου και εκει που την ειχε στην κουνια που την αρεσει τρελα και δεν την δενουμε ακομα αφου δεν εκανε τιποτα να χρειαστει να την δεσουμε..εκανε ενα σαλτο και ευτυχως φωναξε η μαμα μου και τρομαξε και ακινητοποιηθηκε.λεω δες μαγκιτσες η φουσκιτσα μου;).θελει προσοχη.θελει να παρω αλλα 2 καλλυματα που ειναι για καροτσι και κουνια για να περναει η ζωνουλα και να ειμαστε πιο ασφαλης.

evaki Μου γελασα με το σχολειο που εγραψες;).οπως λεω συνεχεια τα μωρα δεν εχουν θεμα εμεις ειμαστε το προβλημα.αλλα πραγματικα εχουμε χορτασει τοσους εξοδους με τον ανδρα μου οποτε δεν μου λειπει.

Dimitra μου και εγω δεν το κοβω να πηγαινουμε συντομα .εμενα βασικα το κολλημα μου οταν μιλουσαμε για ταξιδια ειναι η ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ.Αμερικη γενικα,αλλα ενα τετοιο ταξιδι ειναι ιδιαιτερα δαπανηρο.και τωρα με την μικρη δεν θα την αφηνα με τιποτα.ισως οταν μεγαλωσει να παμε οικογενειακως ;).αν ειμαστε ποτε ετοιμοι χρηματικα βασικη προυποθεση :).

Λοιπον κοριτσια μου καλη μερα να εχουμε ;)


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Mama φτου φτου..αντε σημερα 2 ξυπνηματα μονο αυριο ενα κ απο μεθαυριο σερι ολη τη νυχτα!! Πραγματικα οπως λεει κ η αννα ο βραδινος υπνος ξερουμε ποοοοοσο πολυτιμος ειναι ..εμεις χθες ξυπνησαμε 9.20 το πρωι κ ημιυν αλλος ανθρωπος...βεβαια για να μην καλομαθαινω σημερα ξυπνησε 7 αλλα ξανακοιμηθηκε 8.30 κ ξαπλωσα κ εγω λιγο...αχ ο μεσημεριανος υπνος μ λειπει...την ωρα π μπαινω στο αυτοκ για να φυγω για δουλεια (3.30 ) κ με χτυπαει λιγο ο ηλιος αρχιζουν τα χασμουρητα..κ κεω ποσο θα θελα μιση ωριτσα να ξαπλωσω...πλεονεξια θα πειτε...επισης anna τελεια ιδεα η νεα υορκη αλλα οντως πολυεξοδο ταξιδι...μακαρι να καταφερετε καποια στιγμη...mama ποτηρακια εριξα μια ματια στα jumbo nuk νομιζω ειχε...ας μας πει ο.ως η cristab που τα ξερει καλυτερα...κ απο ποτε αρχιζουμε να τα χρησιμοποιουμε? Επισης οταν ξεκιναμε στερεες ξεκιναμε κ νερο? Καλα τη συζητηση για τα τζαμια δεν την ακουμπω καν...κανω πως δεν τη διαβασα...

Link to comment
Share on other sites

Δήμητρα από το στόμα σου και στου θεού τ αυτί!!! Αν και δεν νομίζω....

Εκπαιδευτικά ποτηράκια είναι αυτά που πάλι έχουν κάτι σαν πιπιλα; Για νερό δεν ξέρω θα ρωτησω τον γιατρό αν και στην αρχή μετά από κάθε γεύμα θα δίνουμε πάλι βυζι οπότε μπορεί να μην χρειάζεται

Άννα νέα Υόρκη ε;;; Μακάρι να πάτε οικογενειακώς!!!

Ρε κορίτσια εκτός από Ταρζάν ή μικρή είναι και πολύ γκρινιαρα τις τελευταίες μέρες και ενώ είναι κουρασμένη δεν κοιμάται.....τι γίνεται;; Και που να έχουμε και άλμα τι έχουμε να πάθουμε.....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκαπιδευτικα ποτηρακια ειναι αυτα που εχουν κατι σαν πιπιλα. Ορθογωνιο σχημα με μια μικρη σχισμουλα πανω. Εγω εχω της nuk που ειπε και η Δημητρα. Αλλα εχουν και οι αλλες εταιρειες π.χ. chicco, mam κλπ. Ειναι απο 6 μηνων και πανω. Στην αρχη τα μασουλανε κ εχουν πολυ πλακα οταν εχουν την 1η επαφη με το νερο. Σταδιακα καταλαβαινουν και την χρηση τους. Χαχαχαχα

Λοιπον, κανονικα οταν μπαινουν οι στερεες ξεκιναμε και το νερακι. Ειναι βασικο. Δινουμε ελαχιστο νερακι για να ξεπλενουν το στοματακι τους κ μετα στηθος φυσικα. Εγω εδινα ας πουμε φρουτοκρεμα, 1 εως 2 κουταλακια νερο και μετα αν ηθελε γαλα. Αν δεν ηθελε τον θηλαζα μετα απο καμια ωρα. Αναμεσα στην φρουτοκρεμα κ το μεσημεριανο δηλαδη. Γενικα παντως ο μεγαλος μου γιος οταν εισαγαμε στερεα δεν μειωσε τους θηλασμους απλα αλλαξανε λιγο τα ωραρια.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε ? Εγώ πάλι τρεξίματα σήμερα το πρωί για ψώνια ,οαεδ, τράπεζα ,λαϊκή κ λογιστρια. Γύρισα σπίτι στις 2 το μεσημέρι κ έβαλα τα κορίτσια αμέσως για ύπνο κ κοιμήθηκα κ εγώ καμμια ώρα γιατί δεν άντεχα σήμερα . Η μικρή πέρασε ωραία λέει στο πάρτι του σχολείου γιατί μετά που φύγαμε εμείς χόρεψαν κ έκαναν κ διάφορα άλλα που δεν τα κάνουν καθημερινά . Τις έκαναν κ ζωγραφιες οι συμμαθητές της δώρο κ τις έβαλε η δασκάλα σε ένα ωραίο σαν πινακακι -φάκελο κ όλη μέρα τις κοιτάζει κ μου λέει το δώρο των φίλων μου. Cristab τα λουλουδάκια κ οι πεταλούδες στην τουρτα ήταν από ζαχαροπαστα αλλά η φιγούρα ήταν ζαχαρωτό αγορασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;

Ευακι το άλμα που λέμε είναι τα άλματα ανάπτυξης όπου εκείνες τις εβδομάδες της ζωής των μωρών μας, τα μωρακια είναι πιο ανυσηχη γιατί έχουν ταχεία ανάπτυξη, για πιο σωστά μπες στο ίντερνετ και Γράψε άλματα ανάπτυξης να διαβάσεις ακριβώς και ποιες εβδομάδες συμβαίνει αυτο


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εκπαιδευτικά ποτηρακια νομιζα ήταν κάτι πιο εξειδικευμένο αυτά τα ξέρω, οκ!! Ευχαριστώ κορίτσια!!!

Ρε κορίτσια που είναι τα τικερακι σας;;μόνο το δικό μου φαίνεται....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια.

Τι κανουν τα μπεμπακια σας?

εμεις χθες καναμε την πρωτη μας επισκεψη στα jumbo.

Eνα θα σας πω ξετρελαθηκε και κολλουσε το βλεμμα της συγχρονως.ειχαν βαλει και χριστουγεννιατικα και της εκαναν μεγαλη εντυπωση.της πηραμε την πρωτη της μποτουλα.της εξηγουσα αλλα δεν ξερω κατα ποσο καταλαβε.αλλα της ελεγα για τα Χριστουγεννα.της αρεσουν πολυ τα φωτα οποτε πιστευω το δεντρο και ο στολισμος θα την ενθουσιασουν.

Καλη μερα να εχουμε.φιλια στα μπεμπακια σας.

mama Μου εγω το εβγαλα το τικερακι γιατι ειχε κολλησει.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα καινουριο για να δουμε ;)

βαριεμαι στην δουλεια και οποιος βαριεται καθεται και κανει τικερακια.τι καλα να ημουν με το κοριτσακι μου.τετοια ωρα γυρνανε απο το παρκο συνηθως με την γιαγια της:(.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το τικερακι!!! Ωραιο!!! Πωπω το κοριτσι σου κοντεύει το εξάμηνο!!! Μισά γενέθλια!!!!!!!

Εγω μαγείρεψαν και μόλις κατάφερα να την κοιμιζω, το βράδυ πάλι ανά ώρα ξυπνούσε....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια ?Δεν πρόλαβα πάλι να μπω σήμερα γιατί είχα επισκέψεις από το πρωί . Μας ακύρωσε ο γιατρός το ραντεβού για την άλλη βδομάδα γιατί έχει σεμινάριο . Το μωρό μου κοιμάται όλη μέρα σήμερα κ φοβάμαι μήπως μου κάνει σκηνικά το βράδυ . Καλά Άννα εμείς έχουνε πάει πολλές φορές στο τζάμπο με το μωρό κ μαλιστα προχθές που πήγαμε κοιτούσε κ η δικιά μου τα φωτάκια κ τα διάφορα μουσικά χριστουγεννιατικα κ ξετρελάθηκε . Ανυπομονώ να περάσουν 2 βδομάδες ακόμα κ μετά να αρχίσω να στολίσω σιγά σιγά . Έχω κ εγώ μεγάλο κόλλημα με τα Χριστούγεννα . Μου φτιάχνουν πολύ την ψυχολογία . Φέτος θα τους πάρω κ στολές αγιοβασιλιτσες να τις ντύσω . Είδα στο τζάμπο κ είχαν για το μωρό κ περιμένω μήπως κ φέρουν κ για την μεγάλη. Εγώ τικερακι όσο κ να έχω προσπαθήσει δεν μπορώ να φτιάξω από το κινητό . Κάποια στιγμή όταν θα ανοίξω το λαπτοπ θα προσπαθήσω κ από εκεί .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαβασα στο ίντερνετ για το άλμα ανάπτυξης τωρα εξηγούνται πολλά ........εκει που ειχε μάθει να κοιμάται σερί ξαφνικά τις τελευταίες 3 βδομάδες ξυπνάει συνέχεια το βράδυ. ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...