Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό. Φτάσαμε τα 6.550 κ 68 εκ. Αρχές του μήνα ξεκινάμε φαγητό . Αρχικά με φρούτα κ μετά από καμμια βδομάδα φαγητό. Κάναμε κ το εμβόλιο κ δεν ακούστηκε το κλάμα της . Σε 20 μέρες πάλι εμβόλιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια!!!!τι κανετε??χαθηκα δεν προλαβαίνω

αυτές τις μερες εχουν ερθει οι γονεις μου με τη νονα μας για να βοηθησουν στις ελιες.

ο μικρος αρχισε να τρωει λαχανικα εδώ και 5 μερες.δεν τα τρωει με ευχαριστηση.εχθες που ειχε να θηλασει περισσοτερη ωρα τον εκοψε πεινα και το εφαγε καλυτερα.απο αυριο φρουτακια για δεκατιανο.

δεν μ αφηνει να κανω τιποτα δεν εχω βοηθεια και τρεχω.

Καλοκαιρι εδώ μεχρι τωρα και καναμε πολλες βολτες

Θα τα πουμε καθεται στο ρηλαξ τωρα και εχει πλανταξει στο κλαμα για να τον παρω φιλια

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Μαρία μια χαρά ή μπουμπουκα σου!!! Μπράβο και για το εμβόλιο!!!

Άννα με το καλό ο γάμος με το καλό και οι ετοιμασίες!!! Θα πάνε όλα τέλεια!!! Μην αγχωνεσαι!! Θα το ευχαριστηθειτε και ή μικρή σου!!!!

Εμείς μπήκαμε σε άλμα!!! Το βράδυ μας χαλιά....και σήμερα όλη μέρα γκρίνια!!! Τι να την κάνω δεν ξέρω,μια έσω και μια εκεί προσπαθώ να την απασχολησω

Της πήραμε παιδικό χαλί και είναι μεσ την χαρά την αφήνω κάτω, προς το παρόν σέρνεται αλλά κοντά είναι θα μπουσουλησει!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εμείς σε άλμα είμαστε αλλά μπορώ να πω ότι είναι το καλύτερο μέχρι τώρα. Μόνο μαμ κ νάνι. .. Μεγια το χαλάκι σας. Εμένα όταν την αφήνω κάτω είτε σέρνεται κ πάει προς τα πίσω η κάνει σαν να κολυμπάει . Δεν την βλέπω πάντως να μπουσουλαει από τώρα .

Link to comment
Share on other sites

Μαρία άστα να πάνε αυτό το άλμα είναι κλάμα!!! Έκανα και στιχάκι...

Καλα κι ή δικιά μου δεν μπουσουλαει όπως λες σαν να κολυμπάει και σέρνεται και με τα πόδια όταν δίνει ώθηση γυρνάει σιγά σιγά γύρω από τον εαυτό της, επίσης όλη μέρα μιλάει!!! Ντα ντα για για κτλ πλάκα έχει!! Χαχα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!

Μαρια ψηλο το κοριτσακι σου! Μια χαρα μεγαλωνετε!

Αννα ολα μια χαρα θα πανε με τις ετοιμασιες της γαμοβαφτισης! Αν κλεισετε εκκλησια και κεντρο μετα ολα τα υπολοιπα ειναι σχετικα ευκολα!

Mama υπομονη. Και εμεις μια απο τα ιδια. Περναμε δυσκολα τα βραδια και με πολλη μουρμουρα τη μερα. Δεν στεκεται πουθενα, γκρινιαζει συνεχεια και δεν με αφηνει να κανω καμια δουλεια. Και εχω και τον μεγαλο μου που εχει αφηνιασει. Επιζητα και αυτος την προσοχη μου το μαναρι μου και νιωθω ασχημα που δεν μπορω να του αφιερωσω οσο χρονο θα ηθελα.

Marina δυσκολο να μην εχεις βοηθεια απο κανεναν. Οτι μπορεις και οσο μπορεις.

Δημητρα φαση ειναι θα περασει. Μετα την αυπνια ερχεται καποια στιγμη και η ωρα του υπνου!

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειναι? Ευη, ευακι και kirtiblue?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;;

Μαρία με γεια το φόρεμα!! όλο ξεχναω να ρωτησω, πως είναι;; Ποτέ είναι ο γάμος της κουνιάδας;

Ευακι πως πάει το συγκαμα;;, εμένα μου συγκαηκε στην αρχή από πάνα, ή σουντοκρεμ είναι γι αυτές τις δουλειές και μια της μπιολαιν!!! Μην σκας όλες το παθαμε ή θα το πάρουμε κάποια στιγμή!!!

Cristab εσύ έχεις και τον μεγάλο σου!!! Υπομονη κορίτσι σίγουρα κανείς το καλύτερο και για τους δύο!!! Αυτή ή φάση του ύπνου ποτέ έρχεται;; Χαχα

Εμείς εχθες λίγο καλύτερα!!! Ευτυχώς τα ξενύχτια δεν είναι συνεχόμενα και μαζευτουμε δυνάμεις!!!

Μαρίνα οπότε μπορείς να μας λες τα νέα σου!!! Όλες λίγο πολύ τρεχούμε, κι εγώ μόνη μου είμαι!!!

Αννουλα;; kirtiblue;;

Φιλάκια σε όλες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες . Τώρα έφυγε η Κατερίνα για το σχολείο κ έκατσα να πιω λίγο καφέ μέχρι να ξυπνήσει η μικρή. Κοιμάται από εχθές τις 9 κ ξυπνήσει στις 4 για γάλα κ στις 7 αλλά δεν με πειράζει καθόλου γιατί κοιμάμαι κ εγώ κ ξεκουράζομαι . Ευτυχώς το εμβόλιο δεν την επηρέασε καθόλου κ δεν μου έκανε γκρίνια . Παρατηρώ ότι κοιμάται μέχρι τις 10 περίπου μετά μένει ξύπνια μέχρι τις 2 . Ξυπνάει στις 5 κ ξανά στις 9 με 9μιση μέχρι το πρωί. Έχει αρχίσει μάλλον κ στρώνει το πρόγραμμα της. Αυτό που κοιμόταν κάθε 1 με 2 ώρες ήταν μάλλον που δεν την άφηνε το βράδυ να κοιμηθεί κ γκρινιαζε. Mama το φόρεμα που πήρα είναι 1 απλό μαύρο . Κοντό από μέσα κ μακριά απλή δαντέλα από έξω. Δεν ήθελα 1 πολύ καλό γιατί θα κατέληγε κ αυτό στην ντουλάπα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βρε μανουλες! Τι κάνετε; Όπως και εσείς και εγώ στο τρέξιμο! Η μικρή μεγαλώνει μέρα με τη μέρα και ζήτα περισσότερη προσοχή! Υπάρχει γκρίνια λόγω δοντιών, και έχει αυξηθεί η παλινδρόμηση! Η παιδίατρος μου είπε πως ι από τις αλλαγές και θα αυξάνεται κάποιες φορές! Ελπίζω μετά το 6μηνο να φτιάξει! Κατά τα άλλα είναι πολύ ήσυχη και παίζει και μιλάει και τρώει αρκετά! Από βδομάδα πάμε για εμβόλιο.

Μιλάτε για δεξιώσεις! Πριν 8 χρόνια που παντρεύτηκα μας πήγε 50 το άτομο!300 ατομα!Υπερπαραγωγή!Στην βάπτιση του γιου μου 25 το άτομο! Τώρα δεν με βλέπω να κάνουμε ανοιχτή βάπτιση! Άλλαξαν πολύ τα πράγματα. Παντως μια ιδεα είναι όλα!

Σας αφήνω πάω να ετοιμαστώ για γυμναστήριο! Προσπαθώ να επανέλθω γιατί δεν μπορώ να βλέπω το σωσιβιακι μου άλλο! Θέλω να φύγει. ....

Καλημέρα να έχουμε όλες! !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια Καλησπέρα!

Χτες μιλησα με την παιδίατρο και μου δωσε μια αλοιφη-φαρμακο για το συγκαμα κφυσιολογικο ιρο για να πλενω την περιοχη πριν βαλω την κρεμα συγκαματος που νεχρι τωρα ηταν η sudocrem και τωρα μου δωσε μια της hydrovit.Εμας εκει που ειχε στρωσει λίγο ο υπνος μας χτες ξυπνησε τουλάχιστον 5 φορες!

Ευη μου καλά εκανες κ αρχισες γυμναστήριο! Κ γω παω κ κανω trx δυο φορές τη βδομάδα! Εγω σωσιβιακι δεν εχω...εχω ομως πωπουδακι κ μπουτακια!

Link to comment
Share on other sites

λησπερα κοριτσαρες.

Πω πω πολλα τα νεα σας.

Σουπερ στο γιατρο σημερα βαλαμε 600 γρμ κ 2 ποντους.7550 κ 65 ποντους ☺εκανε κατι χαρουλες το πρωι κ μεχρι μα μας εξηγησει για τις στερεες κυρια.ουτε κλαμματα.σημερα φαγαμε τα πρωτα μας φρουτακια.κοριτσια το τι χαρα εκανε αλλο πραμα .εφαγε 2 κουταλακια.καλα μαζευτηκαμε λες κ θα βλεπαμε ταινια.την δευτερη εβδομαδα θα εισαγουμε βανιλια το ριζαλευρο με προνληματιζει.τοσα εχουν ειπωθει.κ την μεθεπομενη κρεατακι κ λαχανικα.καθε γιατρος τα δικα του.πχ τα φρουτα ολα μαζι μου ειπε.στην ουσια σε ενα μηνα γαλατακι θα πινει μομο πρβι κ βραδυ.δεκατιανο φρουτακια μεσημεριανο κ απογευμα κρεμουλα.

Αυτα λοιπον.

Καλο βραδυ φιλια


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια το μωρο κοιμαται αλλα εγω θα παω σε λιγο.υπνος δεν μου λειπει

anna σημερα ξεκινήσαμε κι εμεις φρουτακια όλα μαζι εφαγε 2 κουταλιες αλλα ξινιζε τη μουριτσα του.ετσι εκανε με τα λαχανικα στην αρχη.Τον αφηνω περισσοτερη ωρα νηστικο και τρωει ολη την ποσοτητα τωρα.Μου ειπε και εμενα για ρυζαλευρο αλλα του ειπα ότι δεν θα του δωσω.ειναι μικρος για τριτο γευμα και εξαλλου θηλαζει πολύ

evaki εγω δεν χρησιμοποιω στο σπιτι μωρομαντιλα αλλα είναι αρκετα ευαίσθητος και σωθηκα με την κεραλοιφη.αν θελεις να την δοκιμασεις άλλη φορα δεν εχει και φαρμακο

mama διαβαζω τα νεα σας καποιες φορες και χαιρομαι πολύ για όλα τα μπεμπακια.ο μπεμπακος μου κοιμαται λιγο την ημερα και δεν προλαβαινω γιατι κοιμαται ολο το βραδυ θηλαζει και ξανακοιμάται ως τις 12-1 το μεσημερι.Εννοείται πως το χαιρομαι και ειδικα όταν δεν δουλευει ο αντρας μου κοιμάμαι και εγω μεχρι το μεσημερι.δεν είναι πρωινος τυπος.πιστευω θα αλλαξει πρόγραμμα γιατι θα του δινω δεκατιανο τα φρουτα ,δεν θα θηλαζει λιγο και θα ξανακοιμάται κατευθείαν.

Δεν εχω παροπονο ο αντρας μου με βοηθαει οποτε μπορει.Οταν δουλευει εχει 15 ωρες βαρδιες και τις υπολοιπες μερες ολο κατι προκυπτει.Τωρα μαζευει ελιες.Τα πεθερικα μενουν διπλα αλλα κοντευουν τα 80.

Ξεκινησα και 2 ιδιαιτερο 2 ωρίτσες την εβδομαδα.Περιμενω την προσληψη μου αυτό το μηνα αλλα δεν είναι σιγουρο.Με προσπερασε δυο φορες το συστημα γιατι δηλωσα μονο Ζακυνθο.

Να σας ρωτησω φωνάζετε τα μωράκια σας με το ονομα τους??καποιοι λενε δεν κανει πριν βαφτιστουν.Η μαμα μου τον φωναζει με το ονομα του και μου ειπε φτανει με το μπεμπης να μαθει το ονομα του πηγε 6 μηνων.

Ανυπομονω για τα Χριστούγεννα.Θα παρουμε και εμεις δεντρο το πρωτο μας.Συνηθως πηγαίναμε Κοζανη.Εχει και ο αντρας μου γενεθλια 21 Δεκεμβριου.θα σκεφτω τι θα του κανω φετος.Καθε χρονο του φτιαχνω τουρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε? Εγώ πίνω το καφεδάκι μου τώρα κ μετά δουλίτσες. Η Κατερίνα μου θα πάνε σήμερα με το σχολείο να δούνε παιδικο θέατρο κ πήγαν νωρίτερα στο σχολείο. Άννα μια χαρά τα νέα από τον γιατρό. Μεγαλώνουν τα μωράκια μας γρήγορα. Εμείς φαγητό θα ξεκινήσουμε μόλις κλείσει τους 6 μήνες. Πρώτα φρούτα κ μετά κρέας με λαχανικά .Μαρινα κ εγώ βάζω κεραλοιφη στο ποπουδακι της αλλά τώρα με το συγκαμα δεν βοήθησε . Άσε ελιές ξεκινάει κ εμένα ο άντρας μου σε 10 μέρες περίπου. Εμείς την μικρή την φωνάζουμε πάντως με το όνομα της κ το μαθαίνει σιγά σιγά. Επίσης έχει αρχίσει κ καταλαβαίνει αρκετά. Την βάζω για μπανακι κ της λέω κάτσε πλατσα πλουτσα τα ποδαρακια κ αρχίσει κ τα χτυπάει κ σκάει στο γέλιο. Η της λέω που είναι η γλώσσα σου κ την βγάζει έξω. Κ αλλά τέτοια μικρά καθημερινά. Γνωρίζει πρόσωπα κ τα κοιτάζει του τύπου που είναι ο παππούς ,η γιαγιά ,ο σκύλος .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Άννα μπραβο στο κορίτσι σου!!! Μεγάλωσαν τα μπουμπούκια μας!!! Καλή αρχή και με τις στερεές!!! Από ότι φαίνεται θα ναι φαγανη!!!

Εγω ρυζαλευρο δεν θα δώσω και το ίδιο μου είπε και ο παιδίατρος όπως και κρέμες εμπορίου!!!

Μαρίνα και εγώ την φωνάζω με το όνομα της, τώρα είμαστε στην φάση που μαθαίνει.πράγματα!!! Όπως λέει και ή Μαρία, αναγνωρίζει πρόσωπα και βγάζει γλώσσα κάνει έλα έλα και δεν σταματάει να μιλάει!!! Χαχα

Κι εμένα ο άντρας μου με βοηθάει, σηκώνεται πιο νωρίς για την δουλειά και συμμαζέψει, στρώνει τα ριχταρια αεριχει, μπορεί να μην είναι πολλά αλλά γι μένα πολύ σημαντικό, και στην ψυχολογία μου...

Μαρία πως θα την πείτε την μικρή;;;

Δεν θυμάμαι αν το ειπες.....

Θα της αρέσει της Κατερίνας το θέατρο!!!

Φιλάκια σε όλες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...