Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 18 minutes ago, linaa said:

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts

Μαρία μπορεί να ήταν κουρασμένη και να φερόταν έτσι!!! Της έδωσες να καπνίζει λουκάνικα; Χαχα εμείς το σκ είδαμε το ψηλά στον ουρανό και τα μυαλά που κουβαλας!! Πολύ ωραία και τα δύο!!!

Κι εμάς μας έκανε δώρο ή κουνιάδα μου ένα σετ Πιατακία για το πρωτο μας γεύμα!!! Έχουμε ραντεβού στον παιδίατρο στις 2/12 να μας δώσει οδηγίες, βέβαια πέφτει τέταρτη και θα περιμένω το Σάββατο να είναι κι ο άντρας μου !!!! Όπως λέει κι η αννα μαζεύτηκαν λες και θα δούμε ταινία!! Χαχα έτσι κι εμεις!!!

Άννα το κορίτσι σου είχε μισά γενέθλια χθες ε; Να το χαιρεστε!!! Πως περνάει ο καιρός έτσι....

Φιλάκια!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κ εμείς είδαμε λίγο από τα μυαλά που κουβαλάς αλλά δεν μου πολυαρεσε. Της Κατερίνας λέει της αρέσει αλλά είμαι σίγουρη ότι δεν το καταλαβαίνει . Το ψηλά στον ουρανό είναι από τα αγαπημένα μας .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μου! Καλη εβδομάδα να εχουμε! Χάθηκα γιατί είμαι στο τρέξιμο παρόλο που δεν εχουμε ακόμα σπίτι...αντε να δούμε αυτήν την εβδομάδα...

Λοιπον πήγαμε κ εμεις παιδίατρο , βρήκα μια εδώ στα Χανιά που ειναι σύμβουλος θηλασμού κ τη δοκίμασα. Μια χαρά μου φάνηκε. Κάναμε το εμβόλιο κ είχε κ άλλη μέθοδο εκείνη. Μου ειπε θήλαζε τον την ωρα που θα του το κανω γιατί έτσι θα κλάψει λιγότερο. Μια χαρά ηταν απλά ηταν η μόνη φορά που μου κόκκινη σε στο σημείο εκείνο κ του έβαλα αλουμίνιο νερό. Απο κιλά ειμαστε 6340 κ 66 πόντους. Μπήκαμε στη 24 εβδομάδα κ ειμαστε όλο ανήσυχοι κ κάνουμε καινούργια πράγματα. Λέμε συνέχεια μαμά μάμαμα κ εγω λιωωωωωνω ..κάθεται στο χαλί του κ κάνει πως κολυμπάει χαχαχαχα . Εμάς μας ειπε η παιδίατρος ότι θα ξεκινήσουμε τροφές μόλις κλείσει τον 6 ως συμπλήρωμα στο θηλασμό. Θα ξεκινήσουμε με λαχανικά κ οχι με φρούτα γιατί συνήθως λέει αν δώσεις πρώτα φρούτα που ειναι πιο νόστιμα δεν τρώνε μετα τα λαχανικά..η παιδίατρος αυτη δε δίνει ούτε ρύζαλευρο ούτε τροφές του εμπορίου...αα βγάζουμε κ τα 2 πάνω δόντια μας!!!

Το βράδυ ξυπνάω κ τον βλέπω να ειναι στο κρεβάτι μας κ ούτε θυμάμαι ποτε τον εχω πάρει για να θηλάσει...είμαι κομμάτια κ μάλλον οφείλεται στο ψυχολογικό..

Εντωμεταξυ η παιδίατρος μου ειπε ότι μετα το χρόνο καλο θα ηταν να Παρί το παιδί στο δωμάτιο του..κ λεω ελπίζω μέχρι τότε να εχει κ δωμάτιο !! Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μπορει να γίνε κάτι στον παιδικό με την Κατερίνα κ να την αναστάτωσε...κάνε της καμία ερωτησούλα...

Άννα να ευχαριστηθείς τη μερα!! Εμεις δώσαμε πριν 1 χρόνο 18 ευρώ το άτομο εδώ στα Χανιά..

Μαμά να το κανεις οποτε θελήσεις!! Σκέψου μονο ότι το Δεκέμβριο θα εχει κρύο!

Εμεις λέμε γύρω στον Ιούνη που εχει κ γενέθλια η το Σεπτέμβριο.

Σκεφτομαι να πάρω τις μπομπονιέρες απο το χαμόγελο του παιδιού.

Τον φωνάζουμε με το όνομα του απο όταν ηταν 10 ημερών γιατί ήρθε ο Πάπας στο σπίτι κ του έδωσε το όνομα μαζί με την ευχή.

Πέφτει η μπαταρία τώρα οποτε κλείνω κ θα σας στείλω παλι.

Φιλία πολλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια! Απο τις 7 στο ποδι σημερα τωρα καθησα και σας διαβαζω! Κουραστικο σκ και για μας αφου ολο εξω ημασταν, οι δουλειες πηγαν λιγο πισω αλλα δεν βαριεσαι τρεχω σημερα να τις προλαβω! Και εμεις το σκ που ερχεται λεμε να στολισουμε το δεντρο μας και νομιζω πως εγω ανυπομονω περισσοτερο απο τον γιο μου! Χαχαχαχαχαχαχα

Στερεες και εμεις θα ξεκινησουμε αρχες του μηνα που θα κλεινουμε υον 6ο,πρωτα φρουτα μετα λαχανικα αν και νομιζω αυτο που ειπε η παιδιατρος στην kitriblue ειναι πιο σωστο, τουλαχιστον εστι εγινε στον 1ο μου γιο. Δεν ηθελε τα λαχανικα επειδη του αρεσαν πιο πολυ τα φρουτα αλλα μολις μπηκε και το κρεας μετα αλλαξαν τα γουστα του και προτιμουσε τις σουπες απο τα φρουτα! Χαχαχαχαχα

Το μικρο μου ζωηρευει αλλου το αφηνω αλλου το βρισκω! Τον αφηνω στο πατωμα σε ενα παπλωματακι με τα παιχνιδια του και μετακινηται σαν την καμπια οχι μονο προς τα πισω αλλα και γυρω απο τον εαυτο του! Εχει πολυ γελιο!

Ο καιρος οντως περιεργος με αρκετο αερα αλλα η θερμοκρασια ειναι νορμαλ,λενε απο Τεταρτη χαλαει αντε να μυρισουν λιγο Χριστουγεννα! Πως θα στολισουμε με 20 βαθμους εξω??

Σας φιλω ολες!

Link to comment
Share on other sites

Kirtiblue μια χαρά μου φάνηκε κι εμένα ο γιατρός μπράβο που βρηκες και σύμβουλο θηλασμού!! Μακάρι αυτήν την εβδομάδα να βρείτε κάτι και να πάτε στο σπιτάκι σας!!!

Cristab και μένα προς τα πίσω και γύρω γύρω!!! Πλάκα έχουν, ή δικιά μου ώρες ώρες νευριαζει κιόλας μια σταλιά!!! Kirtiblue πως θα βγουν τα πάνω δόντια; Πρώτα τα κάτω δεν βγαίνουν; Άντε να σκάσει μύτη και κανένα σε μας γιατί ή καημένη ώρες ώρες τρέλα και μανία με τα ούλα την πιάνει!!

Κι εγώ σήμερα τρέχω να προλαβω να καθαρισω!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

εμείς εχθες κουνηθήκαμε από σεισμό που εγινε με επικεντρο τη θάλασσα 100μ απο το σπιτι μου! Παρόλο που ήταν μόνο 2,8R κουνηθήκαμε αρκετα!Τρόμαξα τόσο πολύ για την μικρή μη παθει τιποτα!Αχ αυτό το ενστικτο της μάνας!!!

Το σκ ήρθε η κουμπαρα μου η οποία θα βαφτίσει με τη μικρή και τρελάθηκε μαζί της! Είχε να την δει περίπου ένα μήνα και της φάνηκε σαν άλλο παιδί!όλο παίζανε και γελουσαν!Ηταν τέλεια!

Εμείς Πέμπτη έχουμε παιδίατρό!

Σήμερα έγινε 5 μηνών!Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρος?

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια Kitriblue που βρήκατε γιατρό που υποστηρίζει τον θηλασμό . Μακάρι να βρείτε κ σπίτι γρήγορα . Τίποτα δεν είχε γίνει στον παιδικό της μικρής . Κάθε μέρα όταν σχολάει την ρωτάω κ μου λέει πως πέρασε την μέρα κ τι έγινε στην τάξη . Το απόγευμα παίζουμε πάντα playmobil κ έχουμε τον παιδικό σταθμό κ κάνουμε την δασκάλα με τα παιδάκια κ εκεί μαθαίνω τα υπόλοιπα που έχει ξεχάσει να μου πει .

Link to comment
Share on other sites

Ευακι 5 μηνών ε; Μπράβο σας!! Άντε σε λίγο θα γιορτάζουμε τα μισογενεθλια μας!!!

Σεισμός; Έχω να ζήσω σεισμό από την ημέρα του γάμου μου!!!

Μαρία πολύ καλό αυτό με τα πλειμομπιλ!!! Μαθαίνεις τι γίνεται!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;;

Εμάς το άλμα μας τσάκισε!! Κάθε μια ώρα λες και έχει καταπιεί ρολόι από τις 12 μέχρι το πρωί θηλαζα!!!

Ο άντρας μου χαλιά άρρωστος, συνάχι και λαιμός...κοιμηθηκαμε χωριά για πρώτη φορά, και μέσα σ όλα αυτά ή γιαγιά μου μπήκε νοσοκομείο γιατί ανέβασε πίεση και την κράτησαν για παρακολούθηση.... Αυτά τα ωραία....

Φιλάκια σε όλες!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ! Καλημέρα! Πως είστε; Ή μικρή μου σαν να ησύχασε από την γκρίνια! Εχτές ήταν πολύ καλά! Ξεκίνησε να κάθεται στο ποπουδακι της και να παίζει! Θέλει βέβαια λίγη υποστήριξη! Σήμερα έχουμε παιδιατρο για έλεγχο και εμβόλιο! Για να δούμε πόσο μεγαλώσαμε. . Τώρα κοιμάται μόλις ξυπνήσει γάλα και πάμε γυμναστήριο και σούπερ μάρκετ! Μετά μαγείρεμα και δουλειές. ...

Περαστικά mama και υπομονή! Ελπίζω να μην κολλήσετε και εσείς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια . Χάλια βράδυ κ εμείς εχθές . Η Κατερίνα δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι κ το βράδυ είχε υπερένταση κ δεν ήθελε να κοιμηθεί κ ήταν μέσα στην γκρίνια . Το μωρό ανέβασε πυρετό 38κ 1 . Της έκανα κομπρεσα με νερό κ έπεσε αλλά είχε γκρίνια . Πήγε 12 μισή να κοιμηθεί κ κατά τις 3 πάλι κλάματα κ πυρετό 39.1 . Ξανά κομπρεσες την θηλασα κ έπεσε πάλι μόνος του χωρίς ντεπον . Εντωμεταξυ το προσωπάκι της ήταν κανονικά από θερμοκρασία ,τα χερακια της παγωμένα κ το σωματακι της έκαιγε . Σήμερα που ξύπνησε δεν είχε τίποτα αλλά περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί μέσα στην μέρα κ καρα το απόγευμα να πάρω τον γιατρό τηλ. Mama περαστικα στον άντρα σου κ στην γιαγιά σου κ εύχομαι να μην κολλήσει κ το μωρό .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια . Χάλια βράδυ κ εμείς εχθές . Η Κατερίνα δεν κοιμήθηκε το μεσημέρι κ το βράδυ είχε υπερένταση κ δεν ήθελε να κοιμηθεί κ ήταν μέσα στην γκρίνια . Το μωρό ανέβασε πυρετό 38κ 1 . Της έκανα κομπρεσα με νερό κ έπεσε αλλά είχε γκρίνια . Πήγε 12 μισή να κοιμηθεί κ κατά τις 3 πάλι κλάματα κ πυρετό 39.1 . Ξανά κομπρεσες την θηλασα κ έπεσε πάλι μόνος του χωρίς ντεπον . Εντωμεταξυ το προσωπάκι της ήταν κανονικά από θερμοκρασία ,τα χερακια της παγωμένα κ το σωματακι της έκαιγε . Σήμερα που ξύπνησε δεν είχε τίποτα αλλά περιμένω να δω πως θα εξελιχθεί μέσα στην μέρα κ καρα το απόγευμα να πάρω τον γιατρό τηλ. Mama περαστικα στον άντρα σου κ στην γιαγιά σου κ εύχομαι να μην κολλήσει κ το μωρό .

Καλημέρα Μαρία μου! Πω πω υψηλό πυρετό σου έκανε η μικρή! Περαστικα κοπέλα μου! Όσο για την μεγάλη κάποια φάση θα περνάει και αντιδρά! Πόσο είναι; Συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Εύη περιμένουμε τα νέα από την μικρή!!!

Μαρία και σε σας περαστικά!! Τι ήταν κι αυτό πάλι; Και πως γίνεται το πρόσωπο δροσερό και να χει πυρετό πρώτη φορά τ ακούω, ελπίζω να το ξεπερασετε γρήγορα


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...