Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Ιουνιου 2015


sangreluna

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερουδια μανουλες.

Μαρια μου να χαιρεσαι το Κατερινακι σου.το μπεμπακι σου ολα καλα;

Mama μου πως ειναι η γιαγια σας;

Christab εγω οταν μπαινω επειδη δεν βλεπω να κινεισαι νομιζω εισαι εκτος στο fb εννοω.απλα επειδη εκει ψαχνω συνηθως ειμαι οff line.

Πω πω κοριτσια οταν ερχεται η γιορτη της Αγιας Αικατερινης νοιωθω οτι μπαιμουμε στις γιορτες των Προ Χριστουγεννων.

Εμεις αυτες τις μερες παμε κ βλεπουμε χωρους οσο μπορουμε βεβαια.

Λοιπον καλη μερα να εχουμε.

Φιλια σε ολες


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες όμορφες! Τι κάνετε;

Λοιπόν εχτές είχαμε παιδιατρο και όλα ήταν σούπερ! Το σαμιαμιδι μου είναι 5800 και 62 πόντους! Πηρε 800 γρ. στο μηνα και μου ειπε οτι ειναι πιο πανω απο το κανονικο! Συμπληρωνουμε σέλινο και μοσχάρι και σε λίγες μέρες και ζυμαρικο αντί πατάτας για αλλαγή! Απο φρουτα βανιλια ακτινιδιο δαμασκηνο + τα αρχικα! Οχι ολα μαζι, με αλλαγες για να δω τι της αρεσει και τι την βοηθαει με την δυσκοιλιοτητα.Γραψαμε και υα 2 επομενα εμβολια.

Αυτά τα ολίγα! Οποία θέλει μου στέλνει και fb!

Φιλάκια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα βροχερή μέρα!!!

Ρε κορίτσια γιατί τόσο καιρό δεν το κάναμε αυτό με το viber;;; Χαχα Άννα και Εύη σας Στέλνω πμ σε λίγο

Μαρία να χαίρεσαι το Κατερίνακι σου που είναι και κουκλακι!!! Χρόνια πολλά!!!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον για την γιαγιά μου, ευτυχώς είναι καλα θα βγει σήμερα!!!

Φιλάκια


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημερα . Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας . Το μωρό τελικά είναι καλά δεν μου ξαναέκανε πυρετό . Πήρα βέβαια εχθές τον γιατρό κ τον ενημέρωσα . Εύη τέλεια τα νέα σας από τον γιατρό . Εμείς έχουμε ξανά εμβόλιο στις 9 του Δεκέμβρη το πενταβακ το οποίο το ψάχνει ο φαρμακοποιός μας γιατί είναι πάλι σε έλλειψη. Εύη έχεις φεισμπουκ?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημερα . Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας . Το μωρό τελικά είναι καλά δεν μου ξαναέκανε πυρετό . Πήρα βέβαια εχθές τον γιατρό κ τον ενημέρωσα . Εύη τέλεια τα νέα σας από τον γιατρό . Εμείς έχουμε ξανά εμβόλιο στις 9 του Δεκέμβρη το πενταβακ το οποίο το ψάχνει ο φαρμακοποιός μας γιατί είναι πάλι σε έλλειψη. Εύη έχεις φεισμπουκ?

Έχω και απ αυτό! !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες!!

Σήμερα πηγαμε στην παιδίατρο!Το κορίτσι μου έφτασε τα 7.100κλ και 66 πόντους!

Μου πε αυτή την βδομάδα να της ξεκινήσω κρέμα βανίλια-ρυζάλευρο για απογευματινό άλλα εγώ της είπα ότι έχω βρει βιολογικό ρυζάλευρο και αν δεν υπαρχει πρόβλημα να της δίνω από αυτό και μου είπε κανένα πρόβλημα απλά θα το αναμιγνύω με γάλα και όχι με νερό για να έχει λίγο γεύση.

Φρουτάκια θα βάλουμε σε 10 μέρες που θα είναι 5μιση μηνών για δεκατιανο 3 μερες μήλο μέτα 3 μέρες αχλάδι ,μετα μπανάνα ,πορτοκάλι κτλ.

Περιμένω πως και πως το απογευμα να δω πως θα κάνει που θα φάει την πρώτη κουταλιά!

Α!με το συγκαμα είναι εντελώς οκ μόνο που τώρα επειδή έχει την στένωση δακρυικου πόρου και βάζει όλη την ώρα το χερι της στα μάτια της μου πε ότι έπαθε επιπεφυκίτιδα και μου έδωσε σταγονιτσες κολλύριο να της βάζω στο ματάκι της!

Επίσης περιμένουμε να μας έρθει το παρκοκρέβατό μας το οποίο μας το έκανε δώρο για τα Χριστουγεννα η θεία μου και η γιαγιά μου!!

Εσείς πως είστε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια μανουλες:)

τι κανουν τα μωρακια σας:)

Ευακι μπραβο για το μπεμπακι σου κοριτσι μου :)

Με το καλο να ξεκινησετε κρεμουλα:).την αλλη εβδομαδα και εμεις προσθετουμε την κρεμουλα .τωρα εχουμε τα φρουτακια .ποσο στεναχωριεμαι ομως που εγω της τα δινω μονο το σαββατοκυριακο.αλλα το απογευματινο και το μεσημεριανο οταν με το καλο αρχισουμε θα τα δινω εγω:)

Ευακι σου εστειλα το fb Μου

Μama Μου εσενα το τηλ μου στο viber

Χθες ημασταν μοναχουλες.ο μπαμπας μας ειχαν σεμιναρια για την δουλεια και γυρισε αργα.μπηκα η τρελη στην διαδικασια να κατεβασω τα στολιδια εκτος του δεντρου γιατι δεν μπορουσα να περιμενω τον μπαμπα μας.τωρα σε ποσες ωρες ξεσκονισα εβαλα τα Χριστουγεννιατικα τραπεζομαντηλα μας ειναι αλλο θεμα:)

πολυ γελιο .εδεσα στο καροτσι την μπουμπου και να με βλεπει πανω στην σκαλα να ριχνω σακουλες κουτες και να της λεω αν πεσει η μαμα βαλε τις τσιριδες.βεβαια οταν ηρθε ο μπαμπας μας με εκραξε.αλλα μεχρι αργα το βραδυ στολισα:).το Σαββατο εχουμε μονο το δεντρακι.δεν γινοταν αλλιως ολα μαζι με την ζουζουνα ειναι δυσκολα.εδω χθες και με ποσα διαλλειματα.

το πρωι δεν αντεδρασε και πολυ θα μου πεις θεοσκοτεινα εκεινη την ωρα.

την εβαλα εναν αγιο Βασιλη που κανει τουμπες.και λεω η θα κλαψει η θα της αρεσει ;) .και ευτυχως της αρεσε.

Λοιπον αυτα κοριτσια;)παντως το σπιτι αν και ακομα δεν μπηκε το δεντρο αλλαξε αμεσως :P

καλο μεσημερι να εχουμε.


0wZgp2.png?S6Z3sQqD

image.php?type=sigpic&userid=39504&dateline=1436784875

Link to comment
Share on other sites

Άννα μου δεν μου ήρθε κάτι στο viber.... Γράψε σε πμ το τηλ σου να σε προσθέσουμε στην ομάδα

Kirtiblue κι εσύ στείλε πμ με τον αριθμό σου

Μόνο εσεις λειπετε και μετά οι ξεχασμένος μας μανουλες Ιουνίου!!!

Το ευακι μπήκε!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αχ δε μπορώ να σας παρακολουθήσω γιατί δεν εχω Ίντερνετ κ εχω απο εδώ κ απο εκεί . Θα παω για καφέ το ΣΚ κ θα σας διβασω . Ερώτηση κ θα σας διαβάσω μετα .

Μαδάω!!!! Μαδάω!!! Μου φεύγουν πολλα μαλλιά ! Εσάς;;; Το κάνετε;; Περνάτε βιταμίνες; Εμενα μου είπαν όλοι οχι γιατί θηλάζω .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου χάλασε το viber κ προσπαθώ να το φτιάξω αλλά δεν κάνει συγχρονισμό . Θα σας ειδοποιήσω μόλις τα καταφέρω να το φτιάξω γιατί ίσως να με έχει βγάλει από την συζήτηση .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...