Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 32 minutes ago, Eflenew said:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Συγκινήθηκα πολύ ! Συγχαρητήρια ! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ! Όλα να πάνε δεξιά ! 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κι απο μενα!!

Πήγα και εγω στον γιατρό σημερα..ο μικρος εχει κατεβει αρκετα αλλα "εχουμε ψωμι ακομη" όπως ειπε κ' ο γιατρός!!Τον παρακαλεσα αν γινεται να αποφυγουμε την εξεταση τραχηλου και μου ειπε οκ, μετα οταν του ειπα οτι εδω και 3 μερες εχω πετρωματα στην κοιλια με παρακαλεσε εκεινος να την κανουμε..:tongue::tongue:

Τελικα δεν ηταν τοσο τραγικο οπως το θυμομουν, ήταν και προσεκτικος απ'ότι μου'πε..

Μαρακι πλησιαζει η ωρα???

Δεν αντεχω, κλείνουν τα ματια μου..εκανα και δουλειτσες σημερα μηπως και με την εξεταση πάω για γεννα αλλα μου εμεινε τελικα η κουραση..

Καλο βραδυ!!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τσιπουράκι μου για τη γέννα που ρωτάς, θα το αφήσουμε όσο πάει, δεν υπάρχει λόγος να βιαστούμε σύμφωνα με το γιατρούλη, το Σάββατο που θα με ξαναδεί ελπίζω να μου πει πάλι τα ίδια.

Το δωματιάκι είναι σχεδόν έτοιμο. Μόνο κάτι λεπτομέρειες απομένουν για να στολιστούν οι τοίχοι, α και φωτιστικό. Επιτέλους «σήμερα» μας έβαλαν και το εξαρτηματάκι που έλειπε από τη ντουλάπα και ξεμπερδέψαμε με αυτήν.

Φωτεινούλα καλά να περάσετε με τον άντρα σου και το παιδάκι σας.

vasdelaki σιγά σιγά με τις δουλίτσες, να βλέπεις τις αντοχές σου ώστε να μην το παρακάνεις.

Clelia ευχαριστούμε για τις πληροφορίες σχετικά με τον ΟΑΕΔ. Αλήθεια τι δικαιολογητικά απαιτούνται για να υποβληθεί η αίτηση; Υπομονή και με το νευροκαβαλίκεμα, το απόστημα πάει καλύτερα;

Μαράκι με το καλό κι εσύ, σύντομα θα κρατάς το μωράκι σου!

ellain μου κι εσένα έρχετε το παπάκι σου! Υπομονή κουκλίτσα μου, λίγο ακόμα...

Γιωτίτσα η μπεμπούλα σου είναι ένα αγγελουδάκι!


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

πάλι εχτές το βράδυ στις 2:30 είχα συσπάσεις με πόνους ανά 15λεπτο και μετά ηρέμησα. άντε να δούμε πάντως μες τη μαύρη νύχτα με βλέπω να τρέχω στο μαιευτήριο.:tongue: καλύτερα όμως για να έχω και τον άντρα μου στο σπίτι γιατί μ'έχει πιάσει και ένα άγχος αν θα προλάβω να φτάσω στο μαιευτήριο. στο θοδωρή είχα πάει χαλαρά να με δει η γιατρός και με κρατήσανε μέσα.

όπως και να έχει πάντως κοντεύουμε

Link to comment
Share on other sites

good_morning_1.gif?w=490

Καλημέρα!!!!!!!!

τρεχω τρέχω και δεν φτάνω.... δεν πειράζει θα περάσει... :)

Λέτε να γεννήσει σήμερα το Μαράκι;;;;; Με το καλό κοπέλα μου!

Η Ελενα που χάθηκε βρε παιδιά; Λέτε να βγήκε το παπί και να μην έχουμε πληροφόρηση;;;;;;;;;; ελενα που είσαι καλό μου;

Αγγελική ότι πει ο Γιατρούλης σου!!!! μια χαρά με το μωράκι μια χαρά με το δωματιάκι, μια χαρά και η ακατανόμαστη ντουλάπα (εξακολουθώ να πιστευω ότι αυτή ευθύνεται για την ταλαιπωρία σου, σε αρρώστησαν οι άτιμοι!!!!!! )

Ειρήνη τα είπαμε <3

σας φιλώ και τα λέμε αργότερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια καλημερα!!!

Λιγες μερες ελειψα και γεννησατε ολες!!! Λοιπον,

Fragolina,

Λιανα,

Δεσποινα,

Ηλιαννα,

Βασω και

Ελενη να σας ζησουν τα μπουμπουκακια σας αγορακια και κοριτσακια!!!

Να ειναι καλοτυχα, ευτυχισμενα και γελαστα σε ολη τους την ζωη κι εσεις γερες και δυνατες να τα καμαρωνετε να προοδευουν!!!! Καλη λοχεια κι ολα καλα για σας και τα μωρακια σας!

Για τις υπολοιπες (λιγες...) που εχουμε μεινει περιμενοντας ακομα τον πελαργο, καλη λευτερια συντομααααααααα, οσο πιο συντομα γινεται!

Απο μενα ολα καλα, αλλα ο χρονος εχει σταματησει, οι μερες δεν κυλανε, ο γιατρος ειναι πολυ χαλαρος και μου εδωσε μεχρι τις 14 του μηνα (αν δεν εχουμε τιποτα ως τις 18, παμε για προκληση), εχω μπλεχτει και δεν ξερω τελικα αν θα γεννησω Αρεταιειο ή Μητερα (ακουσα κατι κουφα για το Αρεταιειο οτι ο συζυγος αντιμετωπιζεται ως επισκεπτης και επιτρεπεται μονο 12-2 και 5-8 και τα'χω παρει, το θεωρω απαραδεκτο), το μωρο στον Βολο και η μετακομιση ακομα αργει (τα κοντεινερ ξεφορτωνονται με σειρα προτεραιοτητας, ζησε Μαη μου να φας τριφυλλι....). Αυτα τα ολιγα απο δω... αναμενουμε....

σας σκεφτομαι και σας φιλω ολες μια-μια


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!

Επιτέλους καταφέρνω να σας γραψω!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!

Είμαστε πολύ καλά και σε φάση προσαρμογής.Η μικρούλα είναι τέλεια και ησυχη. Η γέννα ήταν πολύ εύκολη αν και λόγω που είχα δέκατα με έβαλε με τεχνητούς πόνους. Πήγα 8 στο νοσοκομείο να ξεκινήσουμε τα διαδικαστικα και το πρωι 7,30 είχα αγκαλιά την μπουμπου μου. Το μόνο θεματάκι που έχω είναι ότι λόγω του ότι είχα δεκατα την κρατησαν στην ΜΕΘ για 3 ημερες μηπως είχε περάσει η γριπη στο μωρό με αποτέλεσμα να μην τη θηλάζω 3 μέρες και τώρα έχω θέμα με το θηλασμό.

Θα ξαναμπώ να σας διαβάσω και να σας πω νεακια απο το γιατρούλι που θα μασ δει το απογευμα.

Φιλάκια σε όλες και με το καλό στις υπολοιπες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Να σας ζήσουν τα μωράκια σας και με το καλό να γεννήσουμε κι οι υπόλοιπες!

Ellain, σχετικά με αυτό που είπες για το Αρεταίειο εγώ θα γεννήσω στο Μητέρα κι η μαία μου είπε ότι κι εκεί οι πατεράδες επιτρέπεται να έρχονται στο δωμάτιο μόνο τις ώρες επισκεπτηρίου που είναι 9-3 και 5-8μμ. Επίσης σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού δεν επιτρέπεται να μείνει κάποιος μαζί σου το βράδυ ενώ σε περίπτωση καισαρικής επιτρέπεται να μείνει μαζί σου μια γυναίκα.


QTW0p3.png

line_line_typew2_beg_d_typew11_time_1241236800_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

τσιπουριτσα μου καλη καρδουλεσ!πολλεσ πολλεσ!!!!!!!!!!με εκανεσ να νιωσω καλυτερα εστω κ λιγο...

γιατι απο χτεσ ειμαι πολυ θκατα...μεχρι και ο αντρασ μου με ρωτουσε τι εχω,αφου κ το βραδυ που ξενυχτουσαμε με την μικροτερη ολο με ρωταγε πωσ ειμαι ετσι κτλ....

σημερα παρολο που μπηκα απο πρωι πρωι δεν ηθελα να γραψω ...αισθανομουν τοσο απαισια ...τωρα ομωσ καρδουλεσ!!!!!!!!!!!!

αχ κοριτσια ο βεγγοσ δεν νομιζω να ετρεχε πιο πολυ απο εμενα!!!ενασ συφουνασ εχω καταντησει για να τουσ προλαβω ολουσ κ ολα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καποιακοπελα ρωτουσε για το λαχανο...θυμαμαι καλα?μου φαινεται το μαμουνακι...

χτεσ που τηλ την μαια μου ειπε απο μονη τησ οχι το λαχανο,δυοσμο και φασκομηλο!!!!!

φωτεινουλα οσον αφορα το κιντερτε εννοειτε οτι δεν θα παθεισ τιποτα ουτε εσυ ,ουτε το μωρακι σου με αυτο...ΕΝΝΟΕΙΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!απλα κ μονο σου ειπα οτι με το να φτιαχνεισ μονη σου θα γλιτωνεισ τα συντηριτικα ,χρωστικεσ κτλ...


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου,

αχ και η δικια μου...δεν μπορω να καταλαβω πωσ το απογευμα την πιανει η γκρινια!!μπορει να περασει και 3-5ωρο με γκρινια χωρισ να κοιμηθει...ειναι το 3ο απογευμα στην σειρα..

τα πονακια ελεγα κι εγω ...αλλα δεν ειναι λιγο νωρισ?

Ειρήνη μου κι εγω ετσι έλεγα αλλα κι εμένα είναι το τρίτο απογευμα που γίνεται αυτό και μάλιστα χθες ήταν λιγο πιο έντονο απο θέμα κλάματος δηλ. φαινόταν οτι πόναγε γιατι μαζευε τα πόδια και κοκκίνιζε και το κλάμμα της ήταν πιο έντονο. Ελειπε και ο μπαμπάς μας ήταν υπηρεσία χθες και κάποια στιγμη κλαίγαμε μαζί με τη μπέμπα. Μόνο οταν την κράταγα σφιχτα στην αγκαλιά μου την έπαιρνε ο ύπνος. Τουλαχιστον το βράδυ της περνάει.

Ellain η ταλαιπωρία συνεχίζεται βλέπω με τη μετακόμιση αλλα τώρα όλα εχουν μπεί στο δρόμο τους, το μόνο που πρέπει να σκέφτεσαι είναι το παπάκι σου που σε λίγες μέρες θα κρατάς στην αγκαλιά σου.

Λιανα είχες περιπέτειες κι εσυ με τη μικρή σου αλλα τώρα ολα καλά και πιστευω οτι το θεμα με το θηλασμό και λίγη προσπάθεια θα λυθεί.

Αντε Αγγελικούλα τελειώνεται το δωματιάκι σιγα σιγά και μόλις είναι έτοιμο έρχεται η μπεμπούλα, να δείς που αυτο περιμένει για να γεννηθεί.

Μαράκι αφου εχεις τόσο συχνα συσπάσεις και πονάκια δεν θα αργήσεις, έρχεται ο μπέμπαρος οπου να ναι.

Φιλάκια πολλα στα υπόλοιπα κοριτσάκια.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!:D

Ellain.....kουράγιο...λίγες μερούλες ακόμη!Αλλά δες το ζήτημα του μαιευτηρίου!

Λιάνα, ωραία τα νέα σου!!! Όσο για τον θηλασμό, ποτέ δεν είναι αργά, μπορείς να ξεκινήσεις αντλήσεις με θήλαστρο για να κατέβει το γάλα και φυσικά θα χρειαστεί υπομονή για να πιάσει και η μικρή....

Πάω για καμπύλη ζαχάρου αύριο....για να δούμε τι θα δούμε!

Πώς σας φαίνεται αυτό;

picture.php?albumid=459&pictureid=2970


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ειρήνη αγαπούλα... εγώ σε έκανα να νιώσεις άσχημα :(?? Δεν το έγραψα για να σε μαλώσω, συγνώμη αν το κατάλαβες έτσι... Απλά σου έγραψα τι υπέθεσα ότι εννοούσε η τσιπούρα... Ούτε κατά διάνοια δεν σε μάλωσα, και δεν νομίζω και η τσιπούρα να σε παρεξήγησε μωρέεεεε... Μην στενοχωριέσαι και είσαι και λεχώνα :(...

ellain σήμερα θα σου έστελνα μνμ διότι όντως ανησύχησα... λέω: λες να γέννησε και να μην έχει το κινητό της να μας ειδοποιήσει?? Να σε ρωτήσω βρε ψυχή: στο Αρεταίειο σε τι δωμάτιο θα είσαι?? Αν είσαι σε μονόκλινο μπορείς λογικά 24 ώρες να έχεις τον σύζυγο δίπλα, στο ΜΗΤΕΡΑ έτσι έγινε (αλλά σκάσαμε 7000 για το δωμάτιο και τα δικά μου φάρμακα κλπ). Επειδή μάλλον ακούς πολλά από πολλούς, πάρε τηλ και ρώτα, ακόμα και τώρα... Έτσι για να ξέρεις και να μην μπερδεύεσαι... Διότι τα λεφτά είναι πολλά Άρη...

liana δεν μας γράφεις τα προβληματάκια που αντιμετωπίζεις στον θηλασμό μήπως και μπορέσουμε να βοηθήσουμε? Διότι όλες λίγο-πολύ κάτι αντιμετωπίσαμε... Μπορεί να σου πούμε την λύση που βρέθηκε για μας...

Αγγελική τέλος η ντουλάπα?? ΤΕΛΟΣ??? Δεν το πιστεύω, πόσες μέρες αλήθεια σας πήρε??

Λοιπόν για τον ΟΑΕΔ θα σου πω τι είχε ο σύζυγος όταν πήγε στην Λεωφ. Γαλατσίου (τονίζω το υποκατάστημα μήπως και έχουν μικροδιαφορές ανά περιοχή):

- την ταυτότητά μου (έχε και φωτοτυπιά μήπως την θέλουν)

- το βιβλιάριο ΙΚΑ μου

- το χαρτί που μου έδωσε η εργασία μου και είναι για τον ΟΑΕΔ (θα το δώσουν σε όποιον πάει στην δουλειά σου, μετά τον τοκετό όμως)

- τα ένσημά μου από το 2008 μέχρι τα τελευταία που έχουν κολληθεί (μου τα έδωσε το ΙΚΑ, τους ζήτησα αναλυτική κατάσταση ενσήμων που την θέλω για το συμπληρωματικό επίδομα μητρότητας)

- τα χαρτιά πληρωμής από το ΙΚΑ και που αφορούν το επίδομα κυοφορίας και λοχείας που σου έδωσαν (δλδ το χαρτί που έχεις όταν πήγες να πληρωθείς το επίδομα κυοφορίας, το χαρτί που θα σου δώσουν όταν πας να πληρωθείς το επίδομα λοχείας και ένα άλλο χαρτί που γράφει "για χρήση ΟΑΕΔ". Θα έχεις όλα τα χαρτιά πληρωμής που σου έχει δώσει το ΙΚΑ και ό,τι θέλει ο ΟΑΕΔ θα το κρατήσει).

Αν θυμηθώ κάτι άλλο, θα σου πω...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή μου σε είχα ρωτήσει για διευκρινήσεις 2 φορές αλλά δεν μου απάντησες :(. Εγώ είχα την εντύπωση ότι θα περιμένω με τις ώωωωωωωρες στον ΟΑΕΔ, τελικά όμως δεν χρειαζότανε... Και όπως και να 'χει, 22/11 που μου είπαν να πάρω την επιταγή θα μπορώ και να πάω οδηγώντας με το μηχανάκι, ή να πάρω το μωρό και να πάμε με το λεωφορείο ή να μας πάει ο σύζυγος με το αυτοκίνητο και να έχουμε και το μωρό μαζί, δεν θα είναι τόσο μικρούλι ούτε θα θέλει βυζί κάθε 3 και λίγο... Τώρα μια χαρά γλύτωσα την ταλαιπωρία, και θα την γλίτωνε και ο σύζυγος αν ήμασταν περισσότερο υποψιασμένοι...

Ειρήνη παιδί μου τι την ρωτάς την τσιπούρα για αυτές τις μέρες?? Και εκείνη είχε ΠΗΤ ξέρεις :(...

fragolina εγώ κάνω τα πολύ απαραίτητα: βάζω πλυντήρια, απλώνω ρούχα και σιδερώνω τα μπεμπέ ρούχα... Έχω καθαρίστρια που έρχεται 2 φορές τον μήνα για γενική και σιδέρωμα δικών μας ρούχων. Η μαμά μου μας φτιάχνει φαγητό, αυτά! Τι άλλο να κάνω το σάψαλο? Κάθε λίγο και λιγάκι κάτι παθαίνω και πονάω και δεν μπορώ να κουνηθώ γμ το κέρατό μου γμ!!! Η μαία γιατί σου απαγορεύει τις δουλειές, για να μην κουράζεσαι? Αν θες να αλλάξεις τικεράκι πάτα σε κάποιο από τα δικά μας (εγκυμοσύνης ή ηλικίας μωρού) και θα σε βγάλει αυτόματα στο site που μπορείς να διαλέξεις το αντίστοιχο δικό σου... Φώτο νομίζω δεν άλλαξες, αυτή με το σκυλάκι την είχες και πριν, την θυμάμαι... Σχετικά με τον ίκτερο τον έχω αγνοήσει παντελώς!!! Στην αρχή όντως την βάζαμε μέσα από το τζάμι εκεί που είχε φως, με τα ρούχα της... Τώρα δεν κάνω τπτ, πόσο καιρό πρέπει να ασχολούμαστε με αυτό? Τέσπα, βρήκα παιδίατρο, στην επικείμενη επίσκεψή του θα τον ρωτήσω... Προς το παρόν είμαι σχεδόν ανάπηρη και δεν είμαι για πολλές μετακινήσεις...

Βρήκα το σαιτ για να αλλάξω τικεράκι αλλά η παλιοξανθιά δεν θυμάμαι πως το βάζουν... Ωρες ωρες με κουράζω....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εμεις Κλέλια μου το έχουμε κάνει ανατολικό ζήτημα τον ίκτερο γιατί ο μπαμπάς μας είναι λίγο φοβητσιάρης από τη μανούλα του :twisted:. Α! Χτες έκανε εγχείρηση και ο σκύλος και δεν μπορώ να σας περιγράψω το βράδυ που μας πέρασε με μωρό να πεινάει, Με συζυγο πτώμα και με ένα σκύλο με κολλαρό ελισάβετ να κουτουλάει παντού και να κλαίει για να ανέβει στο κρεβάτι....:?:???::?


ttB9p3.png
Link to comment
Share on other sites

vasdeli τέλειο είναι!! Ξέχασα να το γράψω την προηγούμενη φορά: καλέ!! κεντάς κιόλας!! Τι πεφταστέρι είσαι εσύ βρε!! Φτου φτου!!

Λοιπόν για τις δουλειές που έχεις να κάνεις, προσπάθησε να τις κάνεις "Τεμπέλικα". Το σιδέρωμα καθισμένη, στο μαγείρεμα εύκολα φαγητάκια που δεν θέλουν ορθοστασία, λεκάνες δεν σηκώνεις για να απλώσεις ρούχα (ο συζυγάτος αυτά), τα παιδάκια σου δεν τα σηκώνεις και όσο για την καθαριότητα του σπιτιού: όσα βλέπει η πεθερά!! Δεν θα χαθεί κι ο κόσμος για ούτε 3 μήνες!! Καλή επιτυχία με την καμπύλη, μην ανησυχείς, είσαι προσεκτική εσύ, δεν θα έχεις πρόβλημα...

Αγγελική το απόστημα πλέον το έχω ξεχάσει, δεν ασχολούμαι μαζί του, έχει μείνει μόνο μια σκιά στο σημείο (σαν παλιά μελανιά). Ο λαιμός μου είναι πολύ-πολύ καλύτερα σήμερα, πονάω ελάχιστα σε λίγες και συγκεκριμένες κινήσεις αλλά καμία σχέση με χθες και προχθές. Είμαι πάρα πολύ καλά (κάτσε μην το πολυγράφω και πάθω άλλη νίλα, ικανή είμαι)...

Γιώτα η δικιά μου όταν πονάει θέλει αγκαλίτσα (έτσι την έχω μάθει). Την βάζω στον ώμο ή πάνω μου και την κουνάω και ηρεμεί πολύ!! Επίσης σήμερα με το που άρχισε να γκρινιάζει την βάλαμε σε μία κούνια της fischer price που έχει κρεμαστά παιχνιδάκια και μουσικούλα και έχει χαζέψει!! Ηρέμησε αμέσως... Έχεις καμιά κούνια? Πες στον σύζυγο να πάρει μία, κάποιους τους έχει σώσει (κάποια μωρά βέβαια δεν κάθονται ούτε κατά διάνοια, απλά ιδέες λέω)...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...