Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Vasdeli μην μου πείς οτι είναι αυτο που κέντησες; Ειναι υπέροχο!!!!

Καλα απότελέσματα να εχεις απο την καμπύλη αυριο.

Ναι!:oops: Στον Παύλο!

Και τώρα πορώθηκα ξεκινώντας κάτι άλλο για τον μπέμπαρο!!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

vasdeli τέλειο είναι!! Ξέχασα να το γράψω την προηγούμενη φορά: καλέ!! κεντάς κιόλας!! Τι πεφταστέρι είσαι εσύ βρε!! Φτου φτου!!

Λοιπόν για τις δουλειές που έχεις να κάνεις, προσπάθησε να τις κάνεις "Τεμπέλικα". Το σιδέρωμα καθισμένη, στο μαγείρεμα εύκολα φαγητάκια που δεν θέλουν ορθοστασία, λεκάνες δεν σηκώνεις για να απλώσεις ρούχα (ο συζυγάτος αυτά), τα παιδάκια σου δεν τα σηκώνεις και όσο για την καθαριότητα του σπιτιού: όσα βλέπει η πεθερά!! Δεν θα χαθεί κι ο κόσμος για ούτε 3 μήνες!! Καλή επιτυχία με την καμπύλη, μην ανησυχείς, είσαι προσεκτική εσύ, δεν θα έχεις πρόβλημα...

Ευχαριστώ! Είδες προκοπή;

Κάθε φορά που κάνω κάτι θυμάμαι την καλή μου γιαγιούλα, την συνονόματη, που μου έμαθε κέντημα και πλέξιμο....

Κάτσε να βάλω κι άλλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα η δικιά μου όταν πονάει θέλει αγκαλίτσα (έτσι την έχω μάθει). Την βάζω στον ώμο ή πάνω μου και την κουνάω και ηρεμεί πολύ!! Επίσης σήμερα με το που άρχισε να γκρινιάζει την βάλαμε σε μία κούνια της fischer price που έχει κρεμαστά παιχνιδάκια και μουσικούλα και έχει χαζέψει!! Ηρέμησε αμέσως... Έχεις καμιά κούνια? Πες στον σύζυγο να πάρει μία, κάποιους τους έχει σώσει (κάποια μωρά βέβαια δεν κάθονται ούτε κατά διάνοια, απλά ιδέες λέω)...

Κι εγω μονο οταν την παίρνω αγκαλιά ηρεμεί, θέλει να την κρατάω αρκετα σφιχτα και να της χαιδευω την κοιλιτσα και τότε την παίρνει ο υπνος αν όμως μετα την αφησω κάτω αρχιζει πάλι το κλάμμα. Βρε μήπως μας δουλευουν για να τα κρατάμε αγκαλιά τελικά.

Οσο για την κούνια θα στείλω το σύζυγο να πάρει μια αλλα θα βοηθήσει; Αφου σ αυτην την ηλικία δεν βλέπουν καλα για να χαζευει τα παιχνιδάκια αλλα θα το δοκιμάσω κι αυτο μήπως πιάσει.

Vasdeli είναι ωραίο να φτιάχνεις για το παιδάκι σου κατι με τα δικά τα χεράκια είναι πολύ τρυφερό.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites

fragolina, στην υπογραφη σου θα βαλεις το link που σου δινει η συγκεκριμενη σελιδα για forum signatures την επιλογη UBBCode and BB Code. Το δοκιμασα και εμφανιζεται!!

Το μωρο σου ειναι σαν βατραχακι στην φωτο!! Πολυ μου αρεσει οταν καθονται ετσι!!

Περαστικα στο σκυλακι μωρεεεεεεεε


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα τα χρωματα τα διακρινουν ομως...

Τωρα την εχω αγκαλια επειδη βαρεθηκε την κουνια... Αρκετα καθισε, αλλα μαλλον μας δουλευουν...

Μηπως θελει βυζι? Για να δω...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω μονο οταν την παίρνω αγκαλιά ηρεμεί, θέλει να την κρατάω αρκετα σφιχτα και να της χαιδευω την κοιλιτσα και τότε την παίρνει ο υπνος αν όμως μετα την αφησω κάτω αρχιζει πάλι το κλάμμα. Βρε μήπως μας δουλευουν για να τα κρατάμε αγκαλιά τελικά.

Οσο για την κούνια θα στείλω το σύζυγο να πάρει μια αλλα θα βοηθήσει; Αφου σ αυτην την ηλικία δεν βλέπουν καλα για να χαζευει τα παιχνιδάκια αλλα θα το δοκιμάσω κι αυτο μήπως πιάσει.

Κορίτσια, κάνοντας ένα φλας μπακ 5,5 χρόνια πίσω με θυμάμαι συνεχώς με τον Παύλο αγκαλιά...Ήταν μέγας αγκαλίτσας και πανέξυπνος και κάθε που τον κοίμιζα και τον άφηνα στο κρεββατάκι του άντε κλάμα μετά από 20 λεπτά και πάλι μεμέ και πάλι αγκαλίτσα και πάλι νανούρισμα. Αυτό για 1 χρόνο ακριβώς...Δεν υπήρχαν βράδια και μέρες...όλα ήταν ένα...Η πρώτη νύχτα που κοιμήθηκε σερί ήταν ξημερώνοντας τα γενέθλιά του...

Τότε νευρίαζα, είχα φτάσει στα όριά μου...είχα άλλο ένα 2,5 χρονών παιδί από πίσω...Το μεγαλύτερο λάθος μου ήταν που τον άφησα θυμάμαι μια φορά να κλαίει μια ολόκληρη ώρα....Με είχαν πρήξει όλοι τότε ότι τον κακομαθαίνω και θέλει συνέχεια στήθος και αγκαλιά....Πες, πες με πείσανε...

Το μετάνοιωσα πικρά αυτό που έκανα...και το κατάλαβα όταν τον πήρα κάθιδρο αγκαλίτσα...ησύχασε αμέσως το μανάρι μου...

Που να την μάθουν μωρέ την πονηριά τα νεογέννητα; Την ανάγκη τους εκφράζουν....

Ποτέ η αγκαλίτσα δεν έβλαψε κανέναν....

Αγκαλιάστε τα μωράκια σας! Στην δυτική κοινωνία που ζούμε έχουμε την τάση μόλις γεννιούνται να τα προγραμματίζουμε και αυτά τα καημενάκια...πότε θα φάνε, πότε θα κοιμηθούν, πότε θα κλάψουνε....Βρε ουστ!

Ζήτω οι Αγκαλίτσες!:P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κλέλια κάτσε να σε σκορδίσω λίγο !!!!!!!

:)

Βικάκι μου είσαι πραγματικά χρυσοχέρα!!!!!! μπράβο σου!

εγώ έχω χρόνια να κεντήσω, πλέξιμο κάνω και τώρα! με χαλαρώνει ειδικά από τη στιγμή που έκοψα το τσιγάρο με βοηθάει όταν χαζευω τηλεόραση!

Οσο για την καμπύλη θα πάει σουπερ!!!!! όπως σου ειπαν και οι άλλες κόρες χαλαρά με τις δουλίτσες!

Γιώτα μου σε ποιον δεν αρέσει η αγκαλιά;;;;;; :)

Φραουλίτα η φωτό είναι όντως τέλεια!

Σε όλες τις μανούλες και μωράκια πολλά φιλάκια και σκορδάκια!

Κοριτσάκια είδατε τη μικρή της Ρενας; κουκλα κι αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Κλελια εννοειται οτι θελω μονοκλινο αλλα επειδη ειναι ελαχιστα στο Αρεταιειο, ειναι θεμα τυχης (δεν ξερω αν παιρνει "σπρωξιμο" με καμια προισταμενη, ο γιατρος λεει ο,τι βρουμε εκεινη την στιγμη ή το ζηταμε και μας μετακομιζουν μολις αδειασει). Δεν με πειραζει καθολου να μεινω σε δικλινο ή τρικλινο απο αποψη συγκατοικησης, αλλα το να αντιμετωπιζεται ο συζυγος ως "επισκεπτης" και να του επιτρεπεται να βλεπει το παιδι του ωρες επισκεπτηριου, με βγαζει απο τα ρουχα μου!! Απο την αλλη σκεφτομαι αν ειναι επαρκης λογος αυτος (και μονο αυτος, γιατι κατα τα αλλα η τακτικη του Αρεταιειου με βρισκει συμφωνη ως προς ολα τα υπολοιπα, βλεπε αυστηρη τηρηση επισκεπτηριου, μωρο στο δωματιο κτλ) για να αλλαξουμε τις αρχικες μας αποφασεις και να στραφουμε εντελει στο ιδιωτικο. Δεν ξερω.... Η κολλητη μου μου λεει, αν μου στειλεις μηνυμα οτι γεννας μην ξεχασεις να μου γραψεις και σε ποιο μαιευτηριο τελικα, μην παω αλλου γι'αλλου!!! :)

Βικυ ειμαι μαζι σου, ζητω οι αγκαλιες γενικα, οχι μονο στα μικρα μας αλλα σε ολους, μας φερνουν κοντα!!! Επισης, που ειναι τα εργοχειρα σου? Εγω γιατι δεν τα βλεπω?????


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω είμαι υπερ των αγκαλιών και μου αρέσει πολυ να την κρατάω αγκαλιά και να κοιμαται πάνω μου, μου αρέσει πολυ, αρκει να μην πονάει το καρδουλάκο μου γιατι σουφρώνει το κάτω χειλάκι της και εγω λιώνω. Πάντως τώρα κοιμάται τεσσερις ώρες, όταν ξυπνήσει θα με ρουφήξει και μένα.


[sIGPIC][/sIGPIC]H0T1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ellain προσωπικα δεν θα πηγαινα σε ιδιωτικο αφου ολα τα υπολοιπα σε βρισκουν συμφωνη...

Eγω σας το ειχα πει οτι θα την κατσιασω την μικρη και αυτο κανω!! Στην αρχη μαλλιασε η γλωσσα μου για να πεισω τους γονεις μου οτι αυτο που κανω ειναι σωστο και οτι η μεθοδος crying-it-out ειναι φρικτη και απαισια, αλλα στου κουφου την πορτα... Πλεον απαντω με θρασος προκλητικοτατα:

Γον: - Το μωρο εμαθε σε χερακια!

Clelia: - Καλα κανει (γκρρρρρρρ γαβ!!!)

Γον: - Το εχεις μαθει ολο αγκαλια!

Clelia: - Καλα κανω (γαβ γαβ γαβ γαβ)!!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Γον: - Το μωρο εμαθε σε χερακια!

Clelia: - Καλα κανει (γκρρρρρρρ γαβ!!!)

Γον: - Το εχεις μαθει ολο αγκαλια!

Clelia: - Καλα κανω (γαβ γαβ γαβ γαβ)!!!

Ω, ναι!

I like it!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανουλες.εχετε παρει φορα και τα μωρακια σας ερχονται ομαδικα.δεν σας προλαβαινω να ευχομαι μια μια ξεχωριστα.γιαυτο λοιπον να σας ζησουν τα μωρακια που ηδη εχουν γεννηθει,και με το καλο να ερθουν και τα υπολοιπα.να εεχουν υγεια κι να ειναι καλοτυχα.εγω αν και ηρθα αρχικα στην παρεα σας,και με βαλατε και στην λιστα σας,δεν μπορεσα να ξεκολησω απο τα δικα μου κοριτσακια.της εξωσωματικης μιας κια τον αγωνα μας τον περασαμε μαζι,στιριζωντας η μια την αλλη οπως κανετε κι εσιες εδω.

αυριο μπαινω κι εγω στο νοσοκομειο με προκληση να δουμε αν ο μπεμπης μας θα εχει την διαθεση να βγει μονος του.

επισης να ευχηθω στην φιλη σας τσιπουρα,συντομα να ειναι κι αυτη στην θεση μας.και ειανι πολυ τυχερη γιατι θα εχει τοσες πολλες φιλες στο πλαι της που την αγαπανε.

καλη συνεχεια σε ολλες σας.


image.php?type=sigpic&userid=26745&dateline=1423736516
Link to comment
Share on other sites

Κλέλια καλά τους λες!!!!!!

υπάρχει καλύτερο από την αγκαλιά;;;; όχι βέβαια!

επίσης όποιος σας λεει ότι τα κακομαθαίνετε με τις αγκαλιές να του λέτε ότι όλοι οι παιδοψυχολόγοι λένε πως η αγκαλιά δημιουργεί ασφάλεια στο παιδί και βοηθάει στην πνευματική και συναισθηματική του ανάπτυξη!!!!!!!!!!!!

επίσης υποστηρίζουν ότι καλό είναι το παιδί να έρχετε σε επαφή με αρκετό κόσμο , δηλαδή με διαφορετικές αγκαλιές ! (μια προσοχή για κρυώματα βέβαια.... )

.......επίσης τα μωρά μέχρι 5-6 μηνών δεν κακομαθαίνουν, μετά μπορεί να μάθουν σε κάποιο πρόγραμμα κλπ μέχρι τότε δεν...

επίσης και να κακομάθουν... σιγά που μας ένοιαξε!!!!! :mrgreen:

βικούλα μου μια μικρή παράταση για την καμπύλη, δεν πειράζει! αύριο έχει γενική απεργία ε; πάλι ταλαιπωρία θα έχουμε!

ελενα δεν ξέρω να σου πω για τα μαιευτήρια... εσύ θα το δεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...