Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ελένη! Τι ωραία που μας τα είπες! Και πάλι να σου ζήσει!:P

Clelia, όχι το άλλο ήταν πολύ μεγαλύτερο, ειδικά με τα σχόλια από κάτω...

Αλλά κι εμένα αυτό μου αρέσει πάρα πολύ!:D


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελένη μου πολύ μου άρεσε η περιγραφή σου, όντως γρήγορος τοκετός είσαι μια βετεράνα!!!!!! Η μπεμπούλα σας είναι πολύ όμορφη!

σιγά σιγά θα βρειτε και τους ρυθμους σας! <3

vasdelaki μου το προηγούμενο τικεράκι ήταν πιο σοφιστικέ αυτό είναι πιο τσαχπίνικο! και τα 2 σου ταιριάζουν μια χαρά!

παιδάκια φεύγω, πάω σπιτάκι να μαζέψω

ΣΚΔ δεν θα έχω internet (γενικά στο σπιτάκι θα αργήσει λίγο η μεταφορά, ελπίζ να είναι όντως λίγο γιατί... θα γίνω Εξαλλη) την τρίτη θα έρθω πάλι στο γραφείο (για να ξεκουραστώ.... )

σας ευχομαι ένα υπέροχο σκ να είστε καλά και φρόνιμες!

εύχομαι να έχουμε καλά γεννητούρια!!!!!!

ας σκορδίσω και πριν φύγω !

ΣΚΟΡΔΑ!!!!! ΣΚΟΡΔΑ!!!!!! ΣΚΟΡΔΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέεερα!!

Μαζί με το μωρό μου θα κάνω και εγώ εμβόλια!!

:tongue::tongue::mrgreen::mrgreen::tongue::tongue:θα τησ κανεισ και συμπαρασταση!!!!!!!!!!!!!!

Ναι, Clelia...αυτό καταλαβαίνω...ότι ζορίζεται η μήτρα....και πάω σαν την πάπια!

Χαίρομαι για τον παιδίατρο που βρήκες! Μπράβο, είναι σημαντικό!

Άλλαξα τικεράκι...έφαγα κάρτα από τον συντονιστή....

(Αργά ή γρήγορά το περίμενα....)

πηγα να ρωτησω το ιδιο με την κλελια αλλα με προλαβε!!;)

κ αν ειναι το δικο σου μεγαλο ,εμενα που ειναι και διπλο??

ελενακι μου ειχεσ μια υπεροχη γεννα!ανατρυχιασα που σε διαβασα!!!χιλια μπραβο σου!!!κ παλι να σασ ζησει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τρεχουμε ολες εεε?? ερημια στο καφε..

ο μπεμπης κοιμαται εδω και 2 ωριτσες (επιτελους!) και μπηκα να σας γραψω και εγω για τον τοκετο..

το βραδυ του σαββατου γενικα ειχα αρκετα πονακια αλλα παντελως ακανονιστα..και ημουν μεταξυ του να παω στο ελενα ή να πεσω για υπνο..και την επεσα για υπνο:confused: δεν γενναω παλι λεω...

κατα τις 4μιση τη νυχτα ομως ξυπναω με ενα σφαχτη!!!:D ΑΜΑΝ!!! σηκωνομαι, φτιαχνω καφε (ναι ναι) και αντε παλι!! ξεκιναω να μετραω χρονους και συνειδητοποιω οτι ερχονται ανα 2 λεπτα! Οποτε ξυπναω το στεφανι...γιαννακη...γενναω!!! (σε 2 λεπτα ο ανθρωπος ειχε ντυθει πλυθει και φτιαξει φραπε για το δρομο:mrgreen::mrgreen:) φτασαμε στο ελενα στις 5 και εγω τα ειχα δει ολα στη διαδρομη...μπαινω στην παραλαβη και τους ζηταω να παρουν τη γιατρο τηλεφωνο..καλα μου λεει η μαια ελα πρωτα να σε εξετασω να σιγουρευτουμε..

με εξεταζει...και παταει μια γκαριλα! Τη γεωργιαδου τηλεφωνο τωραα!!!! ειχα διαστολη 7!! με παιρνουν γρηγορα στην αιθουσα τοκετου και σε 10 λεπτακια εμφανιστηκε το ντοκτορι μου...(αφου σκεφτηκα αν διακτινιστηκε!!τοσο γρηγορα εφτασε!) μετα ξεκινησαν τα τρελα πανηγυρια, εγω να ζηταω επισκληριδιο, αλλα εφαγα πορτα δεδομενου οτι ηδη ειχα διαστολη 10 και ο μπεμπης κατεβαινε...με 3 εξωθησεις τσουπ!!! βγηκε ο χοντρος!!! οι μαιες να τον βλεπουν και να λενε ΑΜΑΝ ΕΝΑΣ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ!!! Τον πηρα αγκαλιτσα για λιγο, και μετα μου τον πηραν τον καθαρισαν και τον ζυγισαν και μου εδιναν συγχαρητηρια για τον παιδαρο των 4220 γρ που καταφερα να γεννησω φυσιολογικοτατα σε 1μιση ωριτσα!! η γιατρος μου με φιλησε και μου ειπε αντε και το τριτο στο μισαωρο!!(σαν την ελενη π.χ.:mrgreen:)

Το μελινακι επαθε ενα ψιλοσοκ τις 2 πρωτες μερες αλλα τωρα ειναι πολυ καλυτερα και τον αγκαλιαζει και τον χαιδευει συνεχεια (μπεμπηθ!!μπεμπηθ!!) αλλα απο τοτε που γυρισαμε σπιτι με εχει χτυπησει λιγο ασχημα η επιλοχειος και κλαιω συνεχεια..μου λειπουν οι γονεις μου που εφυγαν μετα απο ενα μηνα, στενοχωριεμαι που θα φυγει τη δευτερα το στεφανι, δεν θελω να παω θεσσαλονικη...ολα μαζι...

ελπιζω να συνελθω γρηγορα για να χαρω λιγο περισσοτερο τα παιδακια μου..

σας φιλω ολες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να μας ζήσει βρε Δέσποινα!!

Δεν ξέρω για επιλόχειο κατάθλιψη, σε βλέπω όμως ζεστή για το τρίτο εεεεε? :tongue:

Την Δευτέρα θα είσαι μόνη σου βρε? Δεν έχεις αδελφή, ξαδέλφη να σε βοηθήσουν, να σου μαγειρεύουν φαγητό, κάτι βρε κορίτσι??

Μην μου στενοχωριέσαι βρε, εσύ δεν μασάς, είσαι παλικάρι!! Κοίτα τι παιδιά έχεις κάνει βρε θηρίο!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

πηγα να ρωτησω το ιδιο με την κλελια αλλα με προλαβε!!;)

κ αν ειναι το δικο σου μεγαλο ,εμενα που ειναι και διπλο??

Θεωρητικά μπορεί να φας κάρτα....

Αλλά μην σκας, δεν το νομίζω....

Εγώ το περίμενα....το τικεράκι ήταν νομίζω μια πρόφαση....;) Σκασίλα μου όμως....

Δέσποινα! Τι ωραία η ιστορία σου!! Ρε θηρίο 4200, χωρίς επισκληρίδιο;:mrgreen: Άντε και στο τρίτο....

ΜΗΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΤΟΣΟ ΣΥΝΤΟΜΑ, ΖΗΤΑ ΠΑΡΕΑ!!!

Δεν μπορεί, κάποιος θα βρεθεί να έρθει....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ παλι με συγκινησατε με τους τοκετους...

δεσποινακι μεγαλο το αντρακι σου κ βγηκε τοσο απλα-ηταν να μην το παρει αποφαση να βγει....

αγγελικουλα πολυχρονη με το καλο και συ!!!

κλελια μπραβο γιατρουλης..σε 10 μερες εχω κ γω δοκιμαστικο!!ειναι σημαντικο να μας κανει κλικ ο γιατρος μας!

οι κολικοι μας κουρασαν κ σημερα..ουφ..πολυ κλαμα:?:???:


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!!!!!!

Το αυριανό ραντεβού μου ακυρώθηκε και πάμε για Κυριακή!

Μαράκι ε-ε-έρχεται!!!

ellain μου κι εσύ πλησιάζεις και σ' έχω έννοια... Με το καλό καρδούλα μου!

Τσιπουράκι προβλέπω πολύ ταλαιπωρία το ΣΚΔ αλλά μετά…!!!

vasdeli καλά αποτελέσματα στην καμπύλη και να μη ζορίζεσαι πολύ.

irinaki μπέρδεμα με το ωράριο του μωρού… εύχομαι να στρώσει γρήγορα. Ευχαριστούμε για τα χαιρετίσματα από την Ελενίτσα-ισούλα!

Clelia πολύ χαίρομαι που βρήκες γιατρό και είσαι πολύ ευχαριστημένη γιατί η προηγούμενη… :rolleyes: Κι εγώ ξέρω ότι έχω παραλείψει 1 τουλάχιστον εμβόλιο…. οπότε λες να μου πουν κι εμένα το ίδιο… :P

Ελένη και Δέσποινα ξεμπερδέψατε γρήγορα γρήγορα με τον τοκετό! Μπράβο!

Το μαμουνάκι junior έχει κολικούς και κλαίει μωρέ και μαζί η μανούλα; Μακάρι αύριο να είναι πολύ καλύτερα!

Γέννησε και η panan βρήκα δημοσίευση:

http://parentscafe.gr/showthread.php?p=608828#post608828

Να σου ζήσει κοπέλα μου και να είναι πάντα γερό το μωράκι σου!

Λογικά 7/10 γέννησε μιας και τότε θα έμπαινε με πρόκληση.

Clelia - 8/10 Μητέρα Κοριτσάκι (γέννησε 10/9/10 - 3030 γρ & 50 εκ - 36 εβδ + 1 ημ)

nenaki - 10/9 Σέρρες Κοριτσάκι (γέννησε 10/9/10 - 4000 γρ & 53 εκ - 40 εβδ)

FwTeiNi - 12/10 Ιασώ Κοριτσάκι (γέννησε 10/9/10 - 2600 γρ & 47 εκ - 35 εβδ + 3 ημ)

mamounaki! - 8/10 Μητέρα Κοριτσάκι (γέννησε 18/9/10 - 3100 γρ - 37 εβδ + 1 ημ)

Γκρέτα - 15/10 Θεσσαλονίκη Κοριτσάκι (γέννησε 19/9/10 - 2550 γρ - 36 εβδ + 2 ημ)

Irene83 - 5/10 Χίος Κοριτσάκι (γέννησε 21/9/10 - 2700 γρ - 38 εβδ)

chris81 - 2/10 Θεσσαλονίκη Κοριτσάκι (γέννησε 23/9/10 - 3270γρ - 38 εβδ και 5 ημ)

Γιωτίτσα - 12/10 Αλεξάνδρα Κοριτσάκι (γέννησε 23/9/10 - 3240 γρ & 49 εκ - 37 εβδ και 2 ημ)

Renah - 3/10 Θράκη Κοριτσάκι (γέννησε 23/9/10 - 3280 γρ - 38 εβδ και 4 ημ)

fragolina_3834 - 8/10 Μητέρα Αγοράκι (γέννησε 27/09/10 - 3480 γρ & 54 εκ)

Liana - 5/10 Λητώ Κοριτσάκι (γέννησε 30/9/10 - 3540 γρ 54 εκ)

irene_555 - 11/10 Αγοράκι (γέννησε 1/10/10 - 3330 γρ)

Μαμαλευτεράκι - 25/10 ΠΓ Νοσοκομείο Λάρισας Αγοράκι (γέννησε 2/10/10 - 3250 γρ - 36 εβδ και 5 ημ)

despoina100 - 2/10 Έλενα Αγοράκι (γέννησε 3/10/10 - 4220 γρ - 40 εβδ και 2 ημ)

Βάσω79 - 30/9 Αρεταίειο Κοριτσάκι (γέννησε 3/10/10 - 3455 γρ - 40 εβδ και 4 ημ)

Ελένη - 3/10 Έλενα Κοριτσάκι (γέννησε 4/10/10 - 3350 γρ - 40 εβδ και 1 ημ)

ploegisi - 13/10 Γ.Ν. Νάουσας Κοριτσάκι (γέννησε 4/10/10 - 38 εβδ και 5 ημ)

panan2 - 18/10 Δράμα Αγοράκι (γέννησε 7/10/10 - 38 εβδ και 4 ημ)

_________________

ΠΗΤ:

Amelie3 - 28/9 Γιαννιτσά Αγοράκι

esperanza - 3/10 Λάρισα Αγοράκι

Likaki - 3/10 Θεσσαλονίκη Παπαγεωργίου ή Γένεσις Αγοράκι

Ellain - 11/10 Αρεταίειο Αγοράκι

Hroukaki - 15/10 Κρήτη - Κλινική Καπάκη Αγοράκι

Titi_S - 15/10 Ιασώ Αγοράκι

Maraki32 - 18/10 Λητώ Αγοράκι

Stone - 22/10 Διαβαλκανικό Αγοράκι

am13 - 22/10 Μητέρα Αγοράκι

Angelique1981 - 28/10 Αρεταίειο Κοριτσάκι

Fire - 12/11 Διαβαλκανικό Αγοράκι

vasdeli - 10/1 Ιασώ Αγοράκι

tsipoura -

ΥΓ: Με το καλό ν' ανέβουμε όλες στην αποπάνω λίστα!!!!!!!!


Καρδιά μου λιώνω, μακριά σου δε ζω...

7P0bp3.png?QSgUFaB8

dOCGp3.png?JHmztYbB

Γνωριστήκαμε: 3/3/2000

Παντρευτήκαμε: 7/7/2007

Ήρθε το μωράκι μας: 14/10/2010

Ήρθε το 2ο αγγελουδάκι μας: 31/1/2013

_________________

ΗΡΘΑΤΕ ΛΑΧΤΑΡΕΣ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τσιπουρα μου!!!!!καλο κουραγιο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σκεψου και φαντασου ποσο υπεροχο θα ειναι το επομενο σ.κ...στο καινουριο σπιτακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεσποινακι μου συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αντε οπωσ ειπε η γεωργιαδου το 3ο στο μισαωρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

επιλοχειο ειχα κι εγω...τα κοριτσια μασ εδω αν θυμασε με ειχαν στο κεφαλι τουσ...

ευτυχωσ τωρα κοπασε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ατιμεσ ορμονεσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ευχομαι συντομα κ σε σενα να ειναι καλυτερα!!!!!!!!!!!!!δυστυχωσ κι εγω μονη μου την περασα..δεν ειχα καποιον εδω,περα απο τισ 2 μου κορεσ αλλα ευτυχωσ τωρα ολα καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βασδελακι ρωτησα για το κουτελο γιατι καπου το ξανα ακουσα κ φανταστηκα οτι κ αυτο ειναι <ενα>απο τα οσα λενε για τισ λεχωνεσ!!!!!!!!!!!!!!!!

αγγελικακι παλι ξενυχτουσεσ????????????????????βρε πεφτε για υπνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τωρα που μπορεισ!!!!!!!!!!!!!ακου κι εμασ τισ δολιεσ μανεσ!!!!!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακια καλημερα!!!

Λιγες μερες ελειψα και γεννησατε ολες!!! Λοιπον,

Fragolina,

Λιανα,

Δεσποινα,

Ηλιαννα,

Βασω και

Ελενη να σας ζησουν τα μπουμπουκακια σας αγορακια και κοριτσακια!!!

Να ειναι καλοτυχα, ευτυχισμενα και γελαστα σε ολη τους την ζωη κι εσεις γερες και δυνατες να τα καμαρωνετε να προοδευουν!!!! Καλη λοχεια κι ολα καλα για σας και τα μωρακια σας!

clelia και κανε και κανα ξεματιασμα κοριτσι μου.

vasdeli επειδη δε προλαβα να διαβασω ολα καλα με τη καμπυλη?

ellain τραβα στο αρεται ειναι πολλα τα λεφτα και δεν αξιζει τι θα καταλαβω και γω που θα γεννησω στο μητερα?

αχ κοριτσια αγωνιω μηπως δε καταλαβω σωστα τους πονους γιατι στη προηγουμενη εμπειρια μου ειχαν σπασει τα νερα...

αγχωνομαι να ειναι και βραδυ για να κοιμαται ο μικρος η τουλαχιστον ναχει μολις ξυπνησει για να προλαβει να γυρισει ο μπαμπας του το βραδυ να τον βαλει για υπνο γιατι μονο μεμας κοιμαται....


RJfPp2.png

34Hqp2.png Notes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κουκλες!!!

am13 οοολα αυτα που γραφεις ειναι το κοινο αγχος των εγκυων που ηδη εχουν παιδακι/α... Κατ' αρχην δεν υπαρχει περιπτωση να μην καταλαβεις τους πονους της γεννας... Οσο για τον μικρο, η φυση προνοει και γενναμε οταν ολα τα υπολοιπα ειναι ετοιμα: δλδ δεν υπαρχει περιπτωση να γεννησεις τοσο απροβλεπτα... Και ο συζυγος σου θα προλαβει να φτασει σπιτι, και το παιδι θα το αφησετε σε ασφαλη χερια, don;t worry...

Κοριτσια εχετε υποψη καποιον πολυ καλο δικηγορο-εργατολογο? Αν ειναι, στειλτε μου με πμ τα στοιχεια του, θελω να αναλαβει μια υποθεση μου!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Από το χειμωνιάτικο Αιγαιο....κρύο....14 βαθμούς έχει έξω!

vasdeli επειδη δε προλαβα να διαβασω ολα καλα με τη καμπυλη?

Την Δευτέρα θα πάω καλή μου....(μπιαξ):|!!!!!

Clelia δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον αλλά ό,τι και να είναι καλή ευκολία εύχομαι.

Φιλάκια σε όλες!:P


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...