Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!

Δημητρα οπως σου ειπαν τα κοριτσια, τι κουλο ειναι αυτο με τις επισκεψεις? Και καλα, να εχεις επισκεψεις, αλλα το να χαλας το προγραμμα σας για τους επισκεπτες, ειναι βαρβαρο!!! Σε οποιον δεν καταλαβαινει και δεν του αρεσει να μην ξαναρθει! Ωχου, μπελα που βαλαμε στο κεφαλι μας. Αλλα αφου λες οτι ειναι και κοντινοι συγγενεις, μην ντρεπεσαι κι εσυ τοσο. Συνεχισε ο,τι εχεις να κανεις σε σχεση με το παιδι και αφησε τον συζυγο να τους περιποιηθει. Εγω ετσι σκοπευω να κανω.

Οσο για τους παπαδες, πρωτη ορα ακουω να δινεται η ευχη στο σπιτι. Εγω ξερω οτι πρεπει να διαβαστει το παιδι στο ιερο, τωρα τι να σου πω. αινεται οι εκπροσωποι του κληρου ειναι πολυ απασχολημενοι με την αυξηση μετοχικου κεφαλαιου της Εθνικης προκειμενου να αυγατισουν την περιουσια της Εκκλησιας που δεν προλαβαινουν να ασχοληθουν με το ποιμνιο...

Vasdeli, master των φυτικων και οικολογικων, δωσε τα φωτα σου! Εχω ενα καταραμενο συναχι (ή μπορει να ειναι απλα συμφορηση λογω διεσταλμενων εκ της εγκυμοσυνης αγγειων καθως δεν εχω αλλα συμπτωματα συναχιου) και δεν μπορω να αναπνευσω απο την μυτη. Πηγα φαρμακειο, πηρα αποσυμορητικο δηθεν "αθωο" της power health και τελικα δεν επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη συμφωνα με τις οδηγιες. Εχεις καμια προταση ? (περα απο τον φυσικο ορο και το θαλασσινο νερο, δεν κανουν τιποτα :( )

τσιπουριδιον κανε υπομονη με το πακεταρισμα, συγκεντρωσου στο αποτελεσμα, σκεψου τι ωραια Χριστουγεννα θα περασεις στο καινουριο σας σπιτακι.... κουραγιο!!!

μαρακι κι εγω μαζι σου ειμαι, συσπασεις φουλ αλλα καθολου φως στον οριζοντα. Για να δουμε αν θα μας κανουν την χαρη τα μαναρακια μας να βγουν απ' την φωλια τους....

Τελικα, αποφασισα να παω στο Αρεταιειο και θα δουμε πώς θα αντιμετωπισουμε την κατασταση. Μας ειπε καποια φιλη οτι η ιδια δεν ειχε προβλημα με το επισκεπτηριο του συζυγου, ηταν συνεχεια μαζι της. Ειναι ισχυρο το κινητρο για ταξιδακι Πραγα ή Βιεννη με τα χρηματα που θα σωσουμε, σωστη??? ;)

Ααα και το αλλο καλο ειναι οτι επιτελους σημερα θα κανουμε το πρωτο βημα, θα μας φερουν τα πραγματα απο το λιμανι στην αποθηκη, οποτε την αλλη εβδομαδα θα γινει η μετακομιση!! Επιτελους κατι αρχιζει να κινειται, για να δουμε...

φιλακιαααααααααααα


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!

Vasdeli, master των φυτικων και οικολογικων, δωσε τα φωτα σου! Εχω ενα καταραμενο συναχι (ή μπορει να ειναι απλα συμφορηση λογω διεσταλμενων εκ της εγκυμοσυνης αγγειων καθως δεν εχω αλλα συμπτωματα συναχιου) και δεν μπορω να αναπνευσω απο την μυτη. Πηγα φαρμακειο, πηρα αποσυμορητικο δηθεν "αθωο" της power health και τελικα δεν επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη συμφωνα με τις οδηγιες. Εχεις καμια προταση ? (περα απο τον φυσικο ορο και το θαλασσινο νερο, δεν κανουν τιποτα :( )

Ελενούσκαγια καλημέρα!

Για να μην σου δώσω λάθος οδηγίες σε παραπέμπω εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=61955&page=75

Μπες και κάνε στα κορίτσια μια ερώτηση, θα σου απαντήσουν σίγουρα και μάλιστα πολύ γρήγορα, είτε η Rosie, είτε η Soevan. Ξέρω ότι καλή είναι η εχινάτσια αλλά νομίζω ότι δεν την παίρνουν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.:)


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ααα και το αλλο καλο ειναι οτι επιτελους σημερα θα κανουμε το πρωτο βημα, θα μας φερουν τα πραγματα απο το λιμανι στην αποθηκη, οποτε την αλλη εβδομαδα θα γινει η μετακομιση!! Επιτελους κατι αρχιζει να κινειται, για να δουμε...

Αλληλούια !!!!!!!!

(αυτό που είπες σκεφτομαι: τα Χριστούγεννα!)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και θελουν να ερθουν κ αλλοι..πως να το αντιμετωπισω χωρις να τους προσβαλλω?? αυτοι που λεω ειναι κοντινοι συγγενεις..αδερφια αντρα μου, αδερφη μανας μου κλπ..ουφ!

αχ κ ξανα αχ!!φαινεται εισαι κ εσυ σαν εμενα:confused::confused::confused::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

λοιπον με ευγενικο τροπο τουσ λεσ<με συγχωρειτε αλλα παω να θηλασω..>και αποσυρεσαι μεσα!!!!!

εγω τι να πω...ειμαι με 2 ωρεσ υπνο...απο τισ 12 το βραδυ εωσ τισ 2!!!!!!!!!!!!!!!απο τισ 2 και μετα αρχισαν τα οργανα....

κατα τισ 6 κοιμηθηκε και αυτο επειδη τησ αφησαμε το φωσ ανοιχτο...:rolleyes:

βασδελακι σευχαριστω για το κουραγιο!!!!!!!!!!!!!!!!!ευτυχωσ το απογευμα κυλισε ομαλα....αλλα οπωσ βλεπεισ ειχαμε <το παρτυ>το βραδυ!!!!ευτυχωσ που δεν μου ξυπναει την αγγελικουλα!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τσούπρες, τα φώτα σας:

Ο αιματολόγος μου ζήτησε να κάνω για 20 ημέρες μετά τον τοκετό ενέσεις ηπαρίνης - πράγμα το οποίο και έκανα. Μου τις έγραψε για να πάω στο ΙΚΑ και να μην πληρώσω το ποσό, αλλά το θέμα μου είναι: πού να πάω? Στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού? Αφού δεν είμαι έγκυος... Βέβαια ο γιατρός γράφει στο χαρτί "λόγω λοχείας"... Όταν ρώτησα στο ιατρείο μου είπαν να πάω εκεί που τις έγραφα και παλαιότερα, αλλά τότε ήμουν έγκυος. Τέσπα, έκλεισα ραντεβού στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού, αλλά μήπως τσάμπα θα πάει ο σύζυγος??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσακια

ΤΣΙΠΟΥΡΑ ξεραθηκα με το cafe balcan

οπως μου ειπατε θα κανω και η ατακα μου θαναι "με καλει το καθηκον"

elain δεν ηξερα για την ΕΘΝΙΚΗ και τους παπαδες ετσι εξηγειται..χμμμ

ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΠΑΠΑΔΟ-ΜΙΣΗ ΕΥΧΗ Νο2:

παιρνω πρωι πρωι εκκλησια να τους πω οτι απο χθες περιμενω τον πατερ και αυτος αφαντος

μιλαω με εναν παπα που μου λεει "α, ο πατερ ...θα το λησμονησε, θα ερθω ομως εγω σε λιγακι κατα τις 12.00"

ξανα δινω τηλ κ διευθνση...και "12 και δε χτυπαει το τηλεφωνοοοοο λαλαλαλα"

ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩΩ

ΘΑ ΑΣΠΑΣΤΩ ΤΟ ΒΟΥΔΙΣΜΟ

ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΕΚΜΕΡΟΥΣ ΤΟΥΣ...Ε ΜΑ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ Κ ΕΝΑ ΟΡΙΟ!!


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τσούπρες, τα φώτα σας:

Ο αιματολόγος μου ζήτησε να κάνω για 20 ημέρες μετά τον τοκετό ενέσεις ηπαρίνης - πράγμα το οποίο και έκανα. Μου τις έγραψε για να πάω στο ΙΚΑ και να μην πληρώσω το ποσό, αλλά το θέμα μου είναι: πού να πάω? Στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού? Αφού δεν είμαι έγκυος... Βέβαια ο γιατρός γράφει στο χαρτί "λόγω λοχείας"... Όταν ρώτησα στο ιατρείο μου είπαν να πάω εκεί που τις έγραφα και παλαιότερα, αλλά τότε ήμουν έγκυος. Τέσπα, έκλεισα ραντεβού στο Κέντρο Μάνας και Παιδιού, αλλά μήπως τσάμπα θα πάει ο σύζυγος??

Clelia μου δεν ξερω να σου απαντησω απλα εχω να πω οτι αφου ειναι ΚΕΝΤΡΟ ΜΑΝΑΣ Κ ΠΑΙΔΙΟΥ και μανουλα εισαι κ παιδακι εχεισ αρα πρεπει να σε εξυπηρετησουν:tongue::tongue::tongue:

αλλωστε εκει θα κανουμε και τα περισσοτερα εμβολια στα μπεμπακια μας.


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γειά σας!

επιστρέψαμε το μεσημέρι στο σπίτι μας και προσπαθούμε να μπούμε στους νέους μας ρυθμούς σιγά σιγά.

Σας ευχαριστώ όλες θερμά για τις ευχές σας!

Ελπίζω να μπορέσω να σας πω αργότερα περισσότερες λεπτομέρειες για το τοκετό και τη νέα μας μπεμπούλα.

Σας φιλώ όλες!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθατε Ελενακι.... Να σου ζησει και η μικρουλα σου ....

Καλο σαραντισμο να εχετε:P:p:p


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας και απο εμας!!!! γυρισαμε και εμεις χθες αλλα ο χοντρουλης με τρεχει συνεχεια και δεν προλαβαινωωωω!!!!! θα προσπαθησω να μπω αργοτερα να σας διαβασω και να σας πω το toketos story!!!!

Ελενη βγηκατε τελικα??Μπραβο!!!! (εγω την ειδα την μπεμπα της ζήλειαααα!!!!):mrgreen::mrgreen::mrgreen:

εβαλα φωτο του χοντρου στο φατσοβιβλιο!!!δειτε μαγουλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμένα μανούλες!!!

Γυρίσαμε κι'εμεις την Τρίτη και ξέρετε πλέον οι περισσότερες...... Παλεύουμε να μπούμε σ'ενα ρυθμό....

Ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας,να ζήσουν τα νεα μωράκια και με το καλο στα υπόλοιπα!!!


an1cEPTB0361210MTVkcHwzODUwMDUyM2xhfERhbmFl.gif

an1cHu9003D1210MTYzZHw1NjI1ODc4ZGF8QmVib3Vsb3MgaXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα να σας ζήσει!!! Είναι ένας κούκλος τον είδα και τον σχολίασα (σιγά μην άφηνα!!)... Το στεφάνι είναι ακόμα Αθήνα??

Irene και εσένα να σου ζήσει το καινούριο μπεμπίνι!! Ό,τι επιθυμείτε!!!

Άντε, σε καμιά εβδομάδα θα δίνετε το καθημερινό παρών στο καφέ μας, θα έχετε βρει τις άκρες σας!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γειά σας!

επιστρέψαμε το μεσημέρι στο σπίτι μας και προσπαθούμε να μπούμε στους νέους μας ρυθμούς σιγά σιγά.

Σας ευχαριστώ όλες θερμά για τις ευχές σας!

Ελπίζω να μπορέσω να σας πω αργότερα περισσότερες λεπτομέρειες για το τοκετό και τη νέα μας μπεμπούλα.

Σας φιλώ όλες!

Γεια σας και απο εμας!!!! γυρισαμε και εμεις χθες αλλα ο χοντρουλης με τρεχει συνεχεια και δεν προλαβαινωωωω!!!!! θα προσπαθησω να μπω αργοτερα να σας διαβασω και να σας πω το toketos story!!!!

Ελενη βγηκατε τελικα??Μπραβο!!!! (εγω την ειδα την μπεμπα της ζήλειαααα!!!!):mrgreen::mrgreen::mrgreen:

εβαλα φωτο του χοντρου στο φατσοβιβλιο!!!δειτε μαγουλο!!!

Γεια και απο εμένα μανούλες!!!

Γυρίσαμε κι'εμεις την Τρίτη και ξέρετε πλέον οι περισσότερες...... Παλεύουμε να μπούμε σ'ενα ρυθμό....

Ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας,να ζήσουν τα νεα μωράκια και με το καλο στα υπόλοιπα!!!

Κορίτσια, να σας ζήσουν τα μπεμπόνια σας!

Καλό σαραντισμό!

Φιλιά στο μέτωπο(εκεί φιλούνε τις λεχώνες!):lol::lol::lol:


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...