Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Όσες θηλάζουν πάντως θα κάνουν αρκετοοοοοοοοο καιρό για να δουν περίοδο...

Μύθος! Θήλαζα αποκλειστικά και μου ήρθε περίοδος στις 40 μέρες!!!:mad: Δεν είχα πολλά λόχεια, όμως.

Καλημερα σε ολες!

Δεν ξερω αν με θυμαστε αλλα καποιο διαστημα συμμετειχα στο καφε σας που τοσο μου αρεσε!

Δυστυχως ομως επειδη η ΠΗΤ σας ηταν πολυ νωριτερα απο τη δικη μου αρχισατε να μιλατε για πραγματα που με αγχωναν λιγο και δεν ηταν ακομη της .. ωρας μου!!

Τωρα που κρατατε ολες τα μωρακια σας, ηθελα να σας ευχηθω να ειναι υγιη και καλοτυχα και σεις ολες καλα για να τα χαιρεστε!!

πολλα πολλα φιλια :-P

Γεια σου! Τι κάνεις; και έλεγα ότι χάθηκες....Πότε με το καλό;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω ξερω κοπελα που δεν θηλαζε και κρατησαν 2 μηνες τα λοχεια και μετα εκανε 4 μηνες για να της ερθει η περιοδος της

Εμενα η γιατρος οταν την πηρα τηλεφωνο για να της πω οτι ξαναειδα αιμα και μαλιστα πολυ περισσοτερο απο τα λοχεια μου ειπε να κρατησω ημερομηνια να δουμε ποσες μερες θα μου κρατησουν ...και μιας και το θυμηθηκα πρεπει να την παρψ τηλ το απογευμα ....


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι Φωτεινη αρκει να ξερεις τι ανθρωπος εισαι και αν μπορεις να τα διαχειριστεις.Εγω ειμαι λιγο κοτα ομολογω.Ακομη και το μπανακι του μωρου μου φαινετε .. βουνο!!! ειμαι και μοναχουλα κ ολα θα πεσουν πανω μου

Vasdeli μου σε 15 μερες μαλλον, ο μπεμπης ειναι κατω αλλα ο τραχηλος ερμητικα κλειστος!! και συ καλα πας οπως διαβασα, σε πετυχα οταν πηγες για τον μεγαλο υπερηχο!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι Φωτεινη αρκει να ξερεις τι ανθρωπος εισαι και αν μπορεις να τα διαχειριστεις.Εγω ειμαι λιγο κοτα ομολογω.Ακομη και το μπανακι του μωρου μου φαινετε .. βουνο!!! ειμαι και μοναχουλα κ ολα θα πεσουν πανω μου

Vasdeli μου σε 15 μερες μαλλον, ο μπεμπης ειναι κατω αλλα ο τραχηλος ερμητικα κλειστος!! και συ καλα πας οπως διαβασα, σε πετυχα οταν πηγες για τον μεγαλο υπερηχο!

Πιστεψε με καμια μας δεν ηξερε τιποτα ....εγω οτι ξερω το εμαθα απο τα παιδια μιας φιλης μου που επιτηδες μου τ'αφηνε και πηγαινε για ψωνια για να μαθω..δεν μου εδειξε τιποτα ... οτι εβλεπα....μετα εμαθα αρκετα καλα στον ανιψιο μ που τον εχα ολη μερα σπιτι μ ...τωρα στο δικο μ μπορω να πω οτι τα καταφερνω.Και να σου πω μια αληθεια μ η μονη βοηθεια που μου δινουν οι δικοι μου ειναι να κρατησουν λιγες ωρες το μωρο οχι τιποτα αλλο αλλα αμα παω πχ σε τιποτα ΙΚΕΑ γκαριζουν οτι βγαζω το νεογεννητο εξω...Σημερα ομως δεν θα το μαθουν :D το κρατησαν το πρωι για να παω λαικη τ'απογευμα δεν εχει αν και το θελουν.οπως οι μαναδες μας μαθανε μονες τους ετσι κι εμεις θα μαθουμε μονες μας αλλα βλεπεις αλλες εποχες εκεινες κι αλλες τουτες:D:D:D:D

Υπομονη θελει και επιμονη τιποτα αλλο ...

και μην νομιζεις κι εγω χεστρου ειμαι .. ελεγα οτι δεν θα ρουφηξω ποτε την μυτουλα της μικρης γιατι φοβαμαι κι ομως το εκανα... βλεπω τον αντρα μ που θελει να κανει μπανιο τηνμικρη και φοβαμαι να του την αφησω ειμαι πισω απο την πορτα και κοιταω μην του πεσει ... κι στον ευατο μ φοβαμαι πολλες φορες μην μου φυγει αλλα τ βγαζω απο το μυαλο μ


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

vasdeli παιδί μου, δεν είναι καθόλου μύθος! Το ότι σου έτυχε εσένα να αδιαθετήσεις στις 40 ημέρες, δεν είναι απόλυτο. Ο λόγος που αργεί να έρθει η πρώτη περίοδος είναι επειδή με τον θηλασμό εκλύεται η τάδε ορμόνη (μην περιμένεις να θυμάμαι ποια), η οποία καθυστερεί την δράση της δείνα ορμόνης, η οποία ασχολείται με τα της περιόδου μας. Άλλες κάνουν να αδιαθετήσουν 3 μήνες, άλλες 6, αναλόγως τον οργανισμό. Δλδ ότι αδιαθέτησες νωρίτερα σημαίνει ότι ήσουν "άτυχη" και δεν είχες αυτό το έξτρα όφελος του θηλασμού. Ο δικός μου οργανισμός πάντως ακολουθεί αυτό τον κανόνα που λέει ότι καθυστερεί η περίοδος με τον θηλασμό. Μου το επιβεβαίωσε ο γιατρούλης όταν κάναμε υπέρηχο πριν μία εβδομάδα. Το ενδομήτριο είναι μια σταλιά. Δεν μπορεί βέβαια να γνωρίζει πότε θα αδιαθετήσω, καθώς ο ρυθμός ανάπτυξης του ενδομητρίου δεν είναι ο ίδιος αν δεν θήλαζα...

Fire με το καλό το μωράκι σου!! Γιατί παιδάκι μου αγχωνόσουν?? Δλδ η vasdeli τι να πει :D? Αλλά είναι ωραίο να έχουμε μια "μικρή" στο κλαμπ καθώς την συμβουλεύουμε σε όσα δεν τα θυμάται επειδή δεν τα έχει πολύ-πολύ πρόσφατα. Άλλωστε, όσα παιδιά και να κάνουμε, πιστεύω ένα άγχος θα το έχουμε σε κάθε εγκυμοσύνη.

Φωτεινή το θέμα δεν είναι ότι θα βρεις κάποια λύση για να αντιμετωπίσεις το κλάμα και την "αυτοκολλητίαση" που παθαίνουν τα μωρά όταν διανύουν το άλμα ανάπτυξης. Το θέμα είναι ότι ξέρεις τουλάχιστον τι φταίει, οπότε αφενός δεν νιώθεις άσχημα ότι κάτι λάθος κάνεις, αφετέρου αποστομώνεις όσους λένε ότι "τα κακομάθαμε με τις αγκαλιές". Ναι, το παιδί μου θα κλαίει και εγώ θα το αφήσω να γκαγκανιάσει στην κούνια, έτσι για να μην μάθει στην αγκαλιά... Πώς το θέλουν!!

Τσιπούρα πίνε τώρα βότκες που μπορείς!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστω Κλελια μου

Χαιρομαι πολυ που τα καταφερες με το θηλασμο..

Σε θυμηθηκα προχθες που πηγα να παρω το swing

160 ευρω μου ειπαν και μου ρθε λιγο βαρυ

Αν θυμαμαι καλα το ειχες παραγγειλει απο καπου?

Link to comment
Share on other sites

Fire, να το πάθω το εγκεφαλικό που σου ζήτησαν 160 ευρώ?? Τι είχε αυτό το σλινγκ, swarovski??

Λοιπόν, θα παραγγείλεις από www.babywearing.gr, ειναι η γνωστή μας Στέλλα από το φόρουμ. Εγώ πέρυσι που παρήγγειλα σλινγκ για δώρο μίας μανούλας Οκτωβρίου 2009, μαζί με την τσέπη και την ουρά κόστιζε 45 ευρώ. Και η εξυπηρέτηση άψογη! Και το σλινγκ καμία σχέση με ό,τι βλέπεις στις φωτογραφείες, είναι ΤΕΛΕΙΟ. Αγόρασέ το και θα με θυμηθείς!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Fire, να το πάθω το εγκεφαλικό που σου ζήτησαν 160 ευρώ?? Τι είχε αυτό το σλινγκ, swarovski??

Λοιπόν, θα παραγγείλεις από www.babywearing.gr, ειναι η γνωστή μας Στέλλα από το φόρουμ. Εγώ πέρυσι που παρήγγειλα σλινγκ για δώρο μίας μανούλας Οκτωβρίου 2009, μαζί με την τσέπη και την ουρά κόστιζε 45 ευρώ. Και η εξυπηρέτηση άψογη! Και το σλινγκ καμία σχέση με ό,τι βλέπεις στις φωτογραφείες, είναι ΤΕΛΕΙΟ. Αγόρασέ το και θα με θυμηθείς!!

Aχ Κλελια μου σλινγκ εχω παρει απ τη Στελλα να σαι καλα!

swing εγραψα, εννοω το θηλαστρο της medela..:tongue::tongue:

αυτο το site δεν βρισκω

Link to comment
Share on other sites

elain καλως ηρθες..αντε να προσαρμοστειτε με το καλο να μας τα πεις αναλυτικα..

βρε ΤΣΙΠΟΥΡΙΤΣΑ πως με ξεκαρδιζεις καθε φορα..μια τα παληκαρια με το φορτηγο, μια οι βοτκες..να σαι καλα

FIRE γιατι βρε κοριτσακι σε αγχωσαμε.. δοξα το θεο ειχαμε καλες εγκυμοσυνες κ γεννες..καναμε ησυχα μωρουλακια..ολα καλα τα λεμε εδω...

σου ευχομαι να γεννησεις και συ με ενα πονο!

clelia ευχομαι συντομα με ενα μαγικο τροπο να μπορεις να καταλαβεις τι θελει το μωρακι σου..δοκιμασε με υπομονη τι μπορει να θελει, τι να το ενοχλει..

εγω για παραδειγμα βρηκα οτι οταν εκλαιγε τελικα πονουσε η κοιλια της κ σαν να μη μπορουσε να κανει κακα..καταλαβα οτι μολις την πηγαινα στο νιπτηρα κ ανοιγα τη βρυση εκανε κακα..τωρα τοχω μαθει και βουρ τρεχουμε νιπτηρα..κ τελος η γκρινια...ψαξε μηπως κατι την ενοχλει.

οσο για παιχνιδακι εμενα επειδη παρακολουθει τα παντα τωρα της βαζω ενα μουσικο κουτι-προβολεας με αστερακια στον ουρανο της chicco και το χαζευει με τις ωρες..

και μεις τη μερα κοιμομαστε στο δωματιακι της στην κουνια της να το συνηθιζει και το βραδυ μαζι μας στο πορτμπεμπε


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα, έπαθα στραβομάρα!!

Λοιπόν, μπορείς να πάρεις από το http://www.e-farmacy.com, με 111,80 ή στο http://www.naturalnursery.co.uk με 97 ευρά. Μεταφορικά δεν ξέρω, φρόντισε να πάρεις και άλλα πραγματάκια ώστε να αποσβέσεις τα έξοδα αποστολής. Τα παραπάνω sites είναι εγγυημένα από μέλη του φόρουμ, δλδ δεν θα έχεις φόβο μην χάσεις τα χρήματά σου...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σας πω και για τα κακακια μας που σας ταχα πρηξει οτι ηταν πρασινα??επανειλθαν τελικα στο φυσιολογικο...διαβασα τις συμβουλες αγλαιας-συμβουλος θηλασμου και τελικα εφταιγε οτι την αλλαζα συντομα απο το ενα στηθος στο αλλο με αποτελεσμα να μην ειναι θρεπτικο το γαλα. στην αρχη ειναι αραιο για να ξεδιψανε κ μετα ερχεται το θρεπτικο γαλα. ενα στηθος τη φορα...και ολα εστρωσαν!!!


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μαμουνάκι!! Τελικά παιδιά το φόρουμ φοβερό εργαλείο!!

Μπορεί να με έχουν πάρει στο ψιλό οι γονείς μου - και καλά έχω ξεστραβωθεί και πώς άλλοι αποβλακώνονται με την τηλεόραση, εγώ το έχω πάθει με το ίντερνετ, αλλά πραγματικά έχω βρει άπειρες λύσεις. Ένιωθα και τελικά όπως αποδείχτηκε είμαι πολύ καλά προετοιμασμένη για τον ερχομό του μωρού, για τον θηλασμό και για χίλια μύρια άλλα, πολύ απλά επειδή αποβλακωνόμουν να διαβάζω σε αυτό το φόρουμ κυρίως (γλυψ γλυψ :tongue:).

Αχ μαμουνάκι να ήξερα τι την ενοχλεί!! Και πάνω μου που την έχω με το σλινγκ, φαγωμένη, με καθαρή πάνα, την πιάνει και χτυπιέται μέχρι να ηρεμήσει!! Ακόμα και στην αγκαλιά!! Αλλά αυτό είπαμε είναι σημάδι του άλματος ανάπτυξης...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μαμουνάκι!! Τελικά παιδιά το φόρουμ φοβερό εργαλείο!!

Μπορεί να με έχουν πάρει στο ψιλό οι γονείς μου - και καλά έχω ξεστραβωθεί και πώς άλλοι αποβλακώνονται με την τηλεόραση, εγώ το έχω πάθει με το ίντερνετ, αλλά πραγματικά έχω βρει άπειρες λύσεις. Ένιωθα και τελικά όπως αποδείχτηκε είμαι πολύ καλά προετοιμασμένη για τον ερχομό του μωρού, για τον θηλασμό και για χίλια μύρια άλλα, πολύ απλά επειδή αποβλακωνόμουν να διαβάζω σε αυτό το φόρουμ κυρίως (γλυψ γλυψ :tongue:).

Αχ μαμουνάκι να ήξερα τι την ενοχλεί!! Και πάνω μου που την έχω με το σλινγκ, φαγωμένη, με καθαρή πάνα, την πιάνει και χτυπιέται μέχρι να ηρεμήσει!! Ακόμα και στην αγκαλιά!! Αλλά αυτό είπαμε είναι σημάδι του άλματος ανάπτυξης...

μακαρι να ναι αυτο και να περασει γρηγορα το σταδιο αυτο..για να μη στεναχωριεσαι..

ευχαριστουμε καλο μας φορουμμμμμ:tongue::tongue::tongue:


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ααααααα, έπαθα στραβομάρα!!

Λοιπόν, μπορείς να πάρεις από το http://www.e-farmacy.com, με 111,80 ή στο http://www.naturalnursery.co.uk με 97 ευρά. Μεταφορικά δεν ξέρω, φρόντισε να πάρεις και άλλα πραγματάκια ώστε να αποσβέσεις τα έξοδα αποστολής. Τα παραπάνω sites είναι εγγυημένα από μέλη του φόρουμ, δλδ δεν θα έχεις φόβο μην χάσεις τα χρήματά σου...

thanx girl ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια....

Ελενα καλως μας ηρθες!!!!αφου εχετε την υγεια σας,δε εχει σημασια αν δε πηγαν τα πραγματα οπως τα ειχες φανταστει στο μυαλο σου!!!τωρα απλα ζειτε την ευτυχια με το παπακι σας!!!

Fire με το καλο κοπελα μου να κρατησεις στην αγκαλια σου και εσυ το μπεμπακι σου.ναι η αληθεια ειναι δυσκολο να διαβαζεις γεγονοτα τα οποια θα περιμενεις και εσυ και να επηρεαζεσαι...και εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη απεφευγα τετοια πραγματα,ωσπου ειδα μια εκπομπη στο σκαι με γεννα φυσιολογικη και καισαρικη και τα ειδα ολα(χαχα την θυμαστε?)τωρα εχω και την εξης απορια,γιατι στον φυσιολογικο σπαραζε εκεινη απο τον πονο?ρε κοριτσια κ εσεις φωναζατε στην γεννα που γεννησατε φυσιολογικα?εγω παλι αχνα δε εβγαλα και στις δυο...τι ρωταω τωρα ε??χαχα

ειρηνη μου χαιρομαι που εισαι πλεον αρκετα καλα και τα πατε καλα με τις ζουζουνες σου!!!ετσι καλα να εισαι παντα!!!

κλειω μου η θα παρουμε τα βουνα οσον αφορα τους αντρες μας ή θα τους στειλουμε στη θαλασσα (με μια πετρα στην κοιλια!!).χωρις να ξερω τι κατασταση σου,ποσο σε καταλαβαινω να ξερες...δεν αντεχω λεμε...

εγω να δω ποτε θα παρω τηλ τον γιατρο να παω να με δει...ολο το αναβαλλω ρε γαμωτο,ισως επειδη ακομη με τσιμπαν τα ραμματα,ποιος ανοιγει παλι ποδια..χαχα

για τον θηλασμο που με ρωτησες κλειω να σου πω πως το συμπαιρενω (οχι οτι μπορει να ισχυει).να σου πω το εχθεσινο-σημερινο προγραμμαπου το θυμαμαι εχθες η μικρη αρχισε να τρωει στις 9.30 το βραδυ μεχρι τις 11.30 ετρωγε δηλαδη μεχρι τις 10 και ειχε αδειασει το στηθος και μετα μεχρι τις 11.30 ρουφαγε πολλες φορες κ καταπινε μια φορα,γκρινιαζε κιολας,αφηνε το στηθος ,το ξαναεπιανε,το ζουλαγα εγω να ερθει καμια σταγονα κτλ.κοιμαται λοιπον στις 11.30 το βραδυ οπου εχει ξεζουμισει και τα δυο στηθη.ξυπναει στις 6.30 το πρωι και τρωει απο το ενα στηθος,ξανακοιμαται,σηκωνεται στις 8.30 τρωει λιγο απο το αλλο στηθος και ξανακοιμαται,σηκωνεται στις 11 οπου τρωει παλι απο το τελευταιο στηθος γιατι δε ειχε φαει καλα και ξανακοιμαται ωσπου σηκωνεται στις 13 και τρωει απο το πρωτο στηθος που ειχε φαει στις 6.30 το πρωι.μου φαινεται πολυ παραξενο τοσες ωρες να μη χρησιμοποιει καποιο στηθος.επισης τα στηθη πλεον δε πρηζονται ακομη κ με αυτες τις αποστασεις γευματων.μαλλον εχει προσαρμοστει η ποσοτητα γαλακτος με την ζητηση της μπεμπουλας?σκεφτομαι απο την αλλη οτι σε λιγο καιρο η μπεμπα θα τρωει πιο πολυ στο καθε γευμα της,θα εχει πιο πολυ γαλα ομως?ναι ξερω οτι οσο ζηταει τοσο παραγει,αλλα το διαστημα της αμεσως ζητησης πως το καλυπτω???

αυτα τα δικα μου.................γενικοτερα ειμαι σκατα...


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...