Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      • Καλή τύχη! 1
      • Ευχή 2

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Τσιπούρα να χαίρεσαι όσους γιορτάζουν αύριο - και σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου!!! Μια χαρά μέρα πέρασες στο τραπέζωμα και καλά έκανες και ήπιες, μία στο τόσο πρέπει να κάνεις ακολασίες, έτσι για να στανιάρεις λίγο... Το ΙΚΕΑ είναι καλό για τέτοια απλά πραγματάκια, το αγγούρι βέβαια είναι η συναρμολόγηση... Εμείς όταν αγοράσαμε έπιπλα για το μπαλκόνι από εκεί, πληρώσαμε 40 ευρώ νομίζω για να έρθει υπάλληλός τους για συναρμολόγηση, αλλιώς δεν παλευόταν... Αλλά πληρώσαμε 40 (νομίζω) ευρώ συναρμολόγηση για έπιπλα αξίας 600+ ευρώ, αλλιώς δεν συμφέρει...

Εγώ εξακολουθώ να μην θεωρώ φυσιολογικό αυτό που κάνει η μπέμπα μου... Το ξέρω ότι δεν με εκμεταλλεύεται, έχω το καλύτερο μωρό του κόσμου δεν θα μου το έκανε ποτέ αυτό... Αλλά μήπως νιώθει ανασφάλεια :-(??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Άλλη απορία:

με τι παιχνιδάκια παίζουν τα μωράκια στην ηλικία της Ελισάβετ? Δλδ σχεδόν 2 μηνών?

Έχω κούνια και την βάζω μία στο τόσο, στην αρχή κάθεται μετά βαριέται.

Έχω γυμναστήριο αλλά δεν την έχω βάλει ακόμα...

Έχω 2 κουδουνίστρες αλλά δεν συγκλονίζεται όταν τις κουνάω...

Τι άλλο μπορώ να πάρω για το μωρό μου??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κλέλια! νομίζω ότι σε αυτή την ηλικία δεν παίζουν ακόμα με παιχνίδια

αλλά με τα χεράκια τους και παρακολουθούν τον κόσμο. πιο μετά με καμιά κουδουνίστρα κάτι κλειδάκια έχω δει τέτοια πράγματα

:D

Link to comment
Share on other sites

Ααααα... Οκ, το είχα απορία... Νόμιζα ότι δεν της είχα παιχνιδάκια και ένιωθα λίγο άσχημα...

Τσαγκαροδευτέρα στην δουλειά??

μην το συζητάς! βαριέμαι που ζω! ευτυχώς δεν έχω πολύ δουλειά σήμερα

ζηλευω τους θεσσαλονικείς που έχουν μισή εβδομάδα! αύριο είναι αργία εκει!

όσο για τη μικρή η αδελφή μου του είχει ενα μαλακό ζωάκι (ειδικό για την ηλικία, σαν πανάκι με ελεφαντάκι μαζί) και του άρεσε να το κρατάει κάποιες φορές :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλη μασ εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κλέλια μηπως κανει η μικρη αλμα αναπτυξης και θελει περισσότερο χρονο και πιο συχνα να ειναι στο στηθος???Κανενα πονακι που λέει και η Βικυ??Πως την βλέπεις, κοκκινιζει, σφιγγεται, μαζευει ποδαρακια οταν την πιανει το εντονο κλάμα???

αυτο θα ελεγα κι εγω ,αλλα με προλαβε η πετρουλα!!!μηπωσ ειναι αλμα αναπτυξησ?

Αλλά μήπως νιώθει ανασφάλεια :-(??

μα γιατι να την νιωθει?ισα ισα που ειστε πολυ δεμενεσ...κ αν ηταν ανασφαλεια ,τωρα θα την νιωθει?τωρα που μεγαλωσε?(λογικα πιο μικρουλα θα επρεπε...)

δεν ξερω ισωσ να λεω κ λαθοσ...

παντωσ κι εμενα η μικρουλα μια απο τα ιδια ειναι...τα απογευματα συνηθωσ πανω μου τα περναει!!!!χτεσ ηταν ξυπνη απο τισ 3 το μεσημερι εωσ τισ 9!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δοκιμασεσ μπουμπου?????...κι εμενα μου την ελεγαν κ δεν την παραδεχομουν καθολου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ασε που φοβομουν για

συγχιση θηλων (μετα μου ειπε η μαια οτι εφοσον πια το πιανει καλα το στηθοσ ,δεν πειραζει...)..μεχρι που δοκιμασα πριν 4-5 ημερεσ και λιγο ηρεμησαμε...βεβαια συνεχεια τρεχω να τησ βαλω την μπουμπου που τησ φευγει αλλα ενταξει...

κοριτσια προχτεσ που γινοταν χαμοσ εδω κ εγω ολομοναχη...θηλαζε το μωρο ...την ειχα βαλει κατω απο την μασχαλη μου...ωστωσω η αγγελικη εκλαιγε πολυ και τι να κανω?παιρνω κ την αγγελικη στο αλλο χερι να ακουμπαει στον ωμο μου!!!απο το ενα χερι η μικρη και απο το αλλο η πιο μικρη!!χε χε!!!!για φωτο ημασταν!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα Ειρήνη!!

Δεν πιστεύω ότι είναι άλμα ανάπτυξης καθώς το θέμα μου δεν είναι ότι πεινάει, δεν μπορεί μόνη της στην καλαθούνα, ακόμα και δίπλα μου να είναι... Οπότε αν την αφήσω λίγο και γκρινιάξει, η γκρίνια θα γίνει κλάμα γοερό και για να ηρεμήσει θέλει βυζί. Για ποια απογεύματα μου μιλάς, αυτό γίνεται από το πρωί, την έχω πάνω μου. Όταν θηλάζει το κάνουμε ξαπλωμένες ώστε να αποκοιμηθεί και μετά από αρκετήηηηη ώρα να σηκωθώ μήπως και πλύνω τα μούτρα μου από το πρωί. Αν είμαι τυχερή, αλλιώς ανοίγει τα μάτια της, αντιλαμβάνεται ότι δεν είμαι δίπλα της και αρχίζει ο οδυρμός. Ακόμα και τουαλέτα με το μωρό στο σλινγκ πηγαίνω, δεν είναι λογικό αυτό...

Το θέμα ξεκινάει ότι δεν θέλει μόνη της. Η ανασφάλεια μπορεί να οφείλεται στην ψυχολογία μου, πιο μικρή δεν καταλάβαινε πολλά, καλά-καλά δεν έβλεπε. Τώρα δεν ψυχανεμίζεται καταστάσεις? Λέω εγώ...

Επίσης μπουμπού είναι η πιπίλα?? Δεν θέλω να της πάρω μήπως και χάνει γεύμα εξαιτίας της πιπίλας... Όσο για το σκηνικό με τα μωρά χθες, φαντάζεσαι η Αγγελική να σου άρπαζε το βυζί και να θήλαζε και αυτή?? :tongue: Μαμά-Ειρήνη με βλέμα τώρα-τι-κάνω-θεέ-μου-με-ξεβυζιάζουν!! Αυτό θα είχε πλάκα :tongue: :tongue:!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

καλα το φανταζεσαι??????????????απλα η αγγελικη αφου την ειχα στο αλλο μου χερι ακουμπησμενη (το κεφαλακι τησ στον ωμο μου)απλωσε το χερι τησ κ <χουφτωσε>το στηθοσ που ετρωγε το μωρο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!τι να κανω?γελουσα!!!!

και ναι..μπουμπου εδω λεμε την πιπιλα!!!!!χα χα!!!για δοκιμασε...κ αν δεισ οτι θα χανει γευματα ,θα τησ την βγαζεισ να ξυπναει...


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή εβδομάδα!

πετρούλα καλώς ήρθατε στο σπίτι σας! σιγά σιγά θα βρείτε και εσείς τους ρυθμούς σας και θα ξεπεράσεις όποια προβλήματα αντιμετωπίζεις με το θηλασμό. Λίγη υπομονή θέλει στην αρχή... άλλωστε εσύ ξέρεις καλύτερα!

Clelia αυτό που με το που κοιμάται, την αφήνω στο κρεβατάκι της και μετά από λίγο ξυπνάει μου το κάνει και μένα. Το πρωί συνήθως δεν διαμαρτύρεται πολύ, την αφήνω και λίγο μόνη της αλλά μετά ξανά στο σλιγκ για να την ηρεμήσω και να ξανακοιμηθεί. Δε τα καταφέρνω όμως πάντα και ο μοναδικός και τελευταίος τρόπος που έχω να την ηρεμήσω είναι να τη βάλω στο στήθος. Έτσι αλλοτε μπορεί να φάμε σε 3 ή και 4 ώρες σπανιότερα αλλά και πολλές φορές στις 2 ώρες. Σκέφτομαι όμως να ξαναδοκιμάσω την πιπίλα, αυτές που της πήρα δεν τις θέλει, είναι ίσως λίγο μεγάλες. Το βράδυ συνήθως είναι πιο ανήσυχη και περνάμε πολλές ώρες αγκαλιά

Όσο για τα παιχνίδια, νομίζω το καλύτερο είναι να της κάνεις λίγο μασάζ ή γυμναστικούλα, να της βάζεις μουσική και φυσικά να τις μιλάς. Αργότερα θα έρθουν και τα άλλα παιχνιδάκια που ανέφερες.

Όσο για τα τρια παιδιά, vasdeli, ακόμα δεν έχω δει τα πολλά ζόρια γιατί μια εβδομάδα είχα τη μαμά μου και τώρα έχει ο Γιώργος άδεια. Απο την άλλη Δευτέρα που θα μείνω μόνη μου εκεί θα είναι το ζόρι. Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι και πολύ περισσότερο τις υπηρεσίες και τους επόμενους μήνες ως τα Χριστούγεννα που θα έχει πολύ δουλειά και θα έρχεται πολλές μέρες απόγευμα ή βράδυ στο σπίτι. Όσο για τα μεγαλύτερα παιδιά είναι τόσο ενθουσιασμένα με το μωρό που μου δημιουργεί πρόβλημα γιατί την πειράζουν συνεχώς.

Αυτά προς το παρόν, κατέφτασε η Εβελίνα=καταστροφή και θα πρέπει να την απομακρύνω............

Φιλιά!!!!!!!!


IQnWp3.png

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταφερα να μπω, ημουν το μεσημερι στην μαμα μου. Ο μπαμπας μου γιορταζει την Τριτη και σημερα εκαναν τραπεζι...

Πετρουλα καλως ηρθατε!! Να σας ζησει το ελεφαντακι σας!! Ο,τι επιθυμειτε!!

Νενα δεν ειχε παρα πολλες μυξουλες, αλλα αυτες που ειχε την εμποδιζαν να αναπνευσει ελευθερα... Παρεμπιπτοντως τελειο το ξεβουλωτηρι της otrisalin Φωτεινη...

vasdeli σαν ερθει η μερα... να δεις τι σαβουριδια θα κατεβαζεις!

Ειρηνη πού το θυμοσουν αυτο για την ωρα 00.00?? Ουτε εγω το θυμομουν οτι το ειχα γραψει, τι μνημη ελεφαντησια εχεις καλεεεεεεε!!

Αυτο το μνμ που εμφανιζεται στον mozilla και το firefox το εχουν αντιμετωπισει και αλλες συμφορουμιτισες, και στο απλο parents.gr. Αρα ειναι γενικο, στον explorer δεν υπαρχει τετοιο προβλημα...

Φωτεινη πολυ γαϊδαρι ο κυριος με το αυτοκινητο!!!!! Του αξιζει να του γραψεις "ΕΙΣΑΙ ΓΑΪΔΟΥΡΙ" με τα κλειδακια σου, δεν του αξιζει?? Καλα, οταν παρκαρε, δεν ειδε οτι ειχε κλεισει την εξοδο ενος σπιτιου?? Ξεδιαντροπος!!

Μαμουνακι να ζησετε!! Παντα χαρες!! Να τα 1000σετε!! Αφου αγχωνεσαι, γιατι δεν τηλ τον παιδιατρο για τα κακακια του νινιου??

Ρε κοριτσια τι εχει γινει?? Ενω η μπεμπα στην αρχη ετρωγε ανα 3ωρο και κοιμοταν, τωρα με παιδευει απιστευτα! Θελει ολο αγκαλια! Αν τυχει να την αφησω κοιμισμενη, μετα απο λιγο ξυπναει, κλαιει και αν δεν σπευσουμε το γυριζει σε λυγμους και φυσικα μετα απο τοσο κλαμα θελει βυζι!! Και φαγωμενη που ειναι, παλι βυζι, με εχει ξεπαστρεψει γι' αυτο τρωω σαν βοδι και αδυνατιζω!! Δεν μπορω να λουστω, να μαγειρεψω, να σιδερωσω!! Στην καλυτερη την κρεμαω πανω μου με το σλινγκ για να ελευθερωσω τα χερια μου. Ειμαι υπερ της αγκαλιας δεν θελω να το κοψω. Αλλα ας κοιμαται στο κρεβατι ή στην καλαθουνα... Τι να κανω?

Βασικα καλησπερα σ'ολες τις μανουλες....

Κλελια μου ηρθε κι αλλος χτες χαχαχααχ και του εβαλα στο τζαμι μια κολλα Α4 που εγραφε: "Οταν ο Θεουλης επλασε τον ανθρωπο επλασε μετα και τα ζωα.....μαζι με τα γαιδουρια εβαλε κι εσενα..."

και καθομουν μετα μεσα στο σπιτι πισω απο την κουρτινα και περιμενα να δω ποιος ειναι και τι θα κανει οταν το δει .. πεθανα στα γελια , εψαχνε γυρω γυρω να δει κανεναν να τον κοιταει.Ακριβως πισω απο το δικο του αμαξι ηταν το δικο μου παρκαρισμενο κι οπως κανει μια να φυγει {ειχε ανεβασει το μισο αμαξι πανω στο πεζοδρομιο} του φευγει λιγο κ ακουμπαει το αμαξι μ εεεεεεε και ημουν και τυχερη ειχε κοτσαδορο και εγω εχω ενα χτυπημα στην πινακιδα απο κοτσαδορο .. με το που το βλεπω βγαινω εξω του φωναζω να σταματησει ,κατεβαινω κατω και του τα χωνω "δεν φτανει που παρκαρεις μπροστα σε εισοδο μια γαιδουρια σου , χτυπας και ξενο αμαξι και πας να φυγεις... δυο γαιδουριες... τελικα εισαι πολυ μεγαλο γαιδουρι...εσκυψε το κεφαλι μου ειπε να μου δωσει χρηματα για το αμαξι και μου ζηταγε συγνωμη.... ε με τα πολα και με τα λιγα τονα φησα να φυγει αλλα του ειπα την επομενη φορα θα πληρωσει ..την κληση που θα φαει ...

Αχχχχ κοριτσια η μικρη μου αρχισε τις ανησυχιες... πουφφφφφ.... μεσα σε μια ωρα μπορει να πιει σε δοσεις 250γρ γαλλα στο συνολο.....

Χτες ειχαμε ανησυχιες... γκρινιτσες ... αλλα μολις την καναμε μπανιο και της ρουφηξαμε την μυτουλα ξεραθηκε στον υπνο , αλλα ολα αυτα μεχρι να τα παρουμε χαμπαρι ειχαμε δοκιμασει τα παντα...

Τωρα γκρινιαζει με το που της βαζχω την πιπιλα ηρεμει κοιμαται 10 λεπτα ...κ μετα φτου κι απο την αρχη .. :-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φωτεινούλα έσκυψε το κεφάλι ο κυριούλης, δήθεν επειδή ντράπηκε, αλλά για να κάνει την δουλειά του ήξερε να εμποδίζει την διέλευση κόσμου... Ουστ λέμεεεεεε!!

Και επειδή διαβάζω ότι πολλές έχετε γκρίνια, να μην ανησυχώ ότι κάνω κάτι κακό και δεν νιώθει καλά το μωρό μου, εεε? Μάλλον αυτό είναι: τα παιδάκια παιδεύουν :D


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Για ποια απογεύματα μου μιλάς, αυτό γίνεται από το πρωί, την έχω πάνω μου. !!

ω ναι!!σημερα ειμαστε ξυπνεσ απο το πρωι κ την βλεπω πια να κοιμαται κατα το βραδακι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...και ειμαι παλι ολομοναχη...ελπιζω να τα καταφερουμε!!

απο οτι σου ειπα το στανταρ ειναι να μου μεινει ξυπνη απο το μεσημερι εωσ το βραδυ...αλλα οχι οτι δεν μενει ξυπνη και το πρωι!!υπομονη σε ολεσ μασ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τισ τελευταιεσ μερεσ ενιωθα οτι δεν ετρωγε ικανοποιητικα στηθοσ...αφηστε που με πονουσε παρα πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!σκευτομουν την στιγμη που θα την βαλω πανω μου απο τον πονο που θα τραβουσα...κ οπωσ φαινεται πρεπει να με ψιλοπιπιλαγε!!!!(ειχαν γινει οι θηλεσ εντονα ασπρεσ μπροστα,μαλον πιπιλαγε ε?)για πειτε οι πιο εμπειρεσ...

αρχισα λοιπον παλι αυτο το <ματζουνι>,την τριγονελλα που σασ ειπα οτι ειχα παρει τισ προαλλεσ και τωρα μαλιστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και καταπινει και ρευεται και μια χαρα...ασε που καλυτερεψαν και οι θηλεσ!!!!

ο λογοσ που το ειχα σταματησει αυτο ηταν οτι μετα τισ 3-4 μερεσ που το παιρνεισ...αρχιζεισ να νιωθεισ οτι βρωμοκοπασ παστουρμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::confused::confused:...και οντωσ το διαβασα που το ελεγε και η αγλαια(τοπικ θηλασμου..)!!!!!!!!!!!!!!!!!!αρα σκευτηκα να το παιρνω ,να διακοπτω και παλι απο την αρχη!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν μύριζε σαν παστουρμά βρε ειρήνη μου αλλά σκορδίλα!!!

χιχχιχιιχιιι

πως είναι ο άντρας σου; του πέρασε;

παιδεύεστε βρε κοριτσάκια αλλά είναι τρομερά τα ζουζούνια εεε;;;;;

κάποιο νέο από την έλενα έχουμε;

Link to comment
Share on other sites

να μην ανησυχώ ότι κάνω κάτι κακό και δεν νιώθει καλά το μωρό μου, εεε? Μάλλον αυτό είναι: τα παιδάκια παιδεύουν :D

Α, γεια σου...Να μην ανησυχείς, εσύ κάνεις το καλύτερο που μπορείς.:tongue:

Συνήθως η μάνα,όταν κλαίει το μωρό της και δεν σταματά ενοχοποιεί τον εαυτό της ότι κάνει κάτι στραβό....:rolleyes: Είσαι απολύτως φυσιολογική αν το σκέφτηκες έστω και για ένα δευτερόλεπτο!:lol:

Τσιπούραααααααα.....το her έγινε his στο τικεράκι μου επιτέλους!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα!!να τους χαιρεστε!!

εμεις ξυπνησαμε πριν λιγο!!!αχ τι ωραιους υπνους κανουμε!!!!βεβαια η χριστιαννα ξυπναει 100 φορες κ ερχεται κοιμαται στην κρεβατοκαμαρα,εγω να την πηγαινω παλι,αυτη να ξαναρχετε.σοου ολοκληρο...

με τον θηλασμο αγχωνομαι βρε κοριτσια...επειδη η μπεμπουλα το βραδυ κανει ενα γευμα,το πολυ δυο,ανησυχω μηπως ελλατωνεται το γαλα?μηπως δε την φτανει (οχι οτι ειναι ανησυχη την ημερα) ειδικα απο το ενα στηθος δε μπορω ακομη να αυξησω την ποσοτητα.

ναι τα λοχεια ακομη κρατουν..ειναι φυσιολογικο τοσο καιρο ρε κοριτσια?

ανυπομονω να ερθει ο επομενος μηνας να παμε στον παιδιατρο να δουμε και το βαρος της μικρης ωστε να ησυχασω!!

κοριτσια οποια ενδιαφερεται για προιοντα της a.v.o. n πειτε μου να σας στειλω τον καταλογο.


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...