Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα τζουτζουκες!!!!

vasdelάκι, τι να σου πουμε, τα ξερεις καλυτερα: η ζωη μας γεμισε με κατι λατρεμενα απαιτητικα πλασματακια που ολο ζητανε και εμεις προθυμα δινουμε...

Παλαιοτερα, π.Ε. (= προ Ελισαβετ) οταν ειχε διακοπη ρευματος μου ερχοταν αυτοκτονια απο την πλήξη... Πριν από λίγο καιρό ήμασταν ξαπλωμένες και θήλαζε, σταματούσε, ξανάρχιζε κοκ. Κάποια βλάβη υπήρχε και είχαμε διακοπή ρεύματος για 20'-30' περίπου. Δεν με ένοιαξε καθόλου μιλάμε. Η μικρή θήλαζε και δεν με ένοιαζε τπτ μα τπτ!!

Ηλιάννα κουκλίτσα μου, πώς είσαι?? Γέννησε η Πετρούλα, πες μας την ιστορία σου!!

Τσιπούρα!! Παρασκευούλα σήμερα γέο-βα-γέο!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Oυφ ηρθα!!

Φωτεινη μπραβο κοριτσι μου!! Μεγαλωσε η μωρακλα σας!! Τι λεμε για την ευχη δεν θυμαμαι, οποτε θα σου ξαναπω: ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙ η κουκλινα μας!!

Παιδια εγω δεν ηξερα οτι επρεπε να χρησιμοποιω την φουσκα, και οταν την ακουγα να ρουθουνιζει της εβαζα μονο ορο :oops:. Πρεπει να την χρησιμοποιω την φουσκα, εεεεεεεε?

Λοιπον ο γιατρος με βρηκε perfect, εκανα και τεστ παπ, μου ειπε οτι θα αργησω να αδιαθετησω - δεν μπορει να υπολογισει ποτε - αλλα θα αργησω... Του εφερα και καινουρια πελατισα, την αδελφη μου! Με βρηκε απιστευτα αδυνατη :confused: και μου ειπε να μην κανω διαιτα... Τι να του πω, οτι εχω σιχαθει να τρωω σοκολατες και γαριδακια :rolleyes:?

Καλησπερα κοριτσαρες....

Κλελια μου κι εγω μονο ορο της εβαζα , αν και ηξερα για το μηχανηματακι αυτο που ροφαει την μυτουλα γιατι το καναμε στον ανιψιο μου , αλλα δεν θυμαμαι να το καναμε τοσο μωρουλι κι ετσι δεν της το ειπα καθολου...μολις τελειωσαμε την εξεταση μου το ειπε αυτη απο μονη της .. εγω τωρα την μονη πρωτοβουλια που εχω παρει ειναι οτι εκεινη μου ειπε μια φορα την ημερα να της την ρουφαω αλλα το μικρο μ δεν μπορει να αναπνευσει και κυριως οταν τρωει {καλε ρουφαει την μυτη της λες και ειναι μεγαλος ανθρωπος ...:tongue::tongue::tongue:Πρεπει να της μαθω τροπους}Κι ετσι κι εγω της το κανω δυο φορες την ημερα.

Εγω που εχω αδιαθετησει απο την κυριακη και ειναι πιο πολυ το αιμα απο οτι ηταν στα λοχεια!!!!:(:(:( δυο δυο τις φοραω τις σερβιετες...μεχει τεννα ξαναχρησιμοποιησα {οτι μου ειχε μεινει απο τοτε}το θεμα ειναι ποσο θα κρατησει η περιοδος δεν ξερω :(:(:(:(Τεστ Παπ εγω δεν προλαβα να κανω λογω απο την μια αυτο που ειχα βγαλει απο κατω και 2ο με την περιοδο τωρα :(:(:(

Τα κιλα πως τα εχασες καλε?????

Καλε τι παρατηρησα??? Οτι απο την ημερα που γεννησα και κυριως που βγηκα απο το μαιευτηριο δεν πινω νερο οπως επινα με λυσσα.. αν το θυμηθω πινω :!::!:το εχει παθει καμια σας?


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

αλο εγκεν....

μπηκα για συγχαρικια...

ΠΕΤΡΟΥΛΑΑΑ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙΙΙ!!!!! 45ΟΟ ΚΙΛΑ ΒΡΕ!!!! ΜΕ ΕΦΑΓΕΣ!!!:D:D:D:D

ποια εμεινε βρε παιδια εχω χασει το μπουσουλα!!!

κλελια τη φουσκα μην την χρησιμοποιεις προκαλει ωτιτιδες, εναλλακτικα παρε otrisalin! (με τα μαλακα ανταλλακτικα για να μην πληγωνεται η μυτουλα) ειναι πολυ πιο αποτελεσματικο γιατι τις ρουφας εσυ (οχι δεν τις καταπινεις μη φρικαρεις:D)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπούλα 9 κιλά έχασα - τα 5 με την γέννα - από σύνολο 11 που πήρα. Εκτός από τα 2 που απομένουν όμως, θέλω άλλα 10, επειδή ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου με περισσότερα κιλά. Απλά ο γιατρούλης μου με είχε συνηθίσει με την κοιλούμπα? Τι να πω, όντως φαίνομαι κανονική τώρα, μπορεί να με περίμενε πιο χοντρούλα, δεν ξέρω... Τα κιλά χάνονται ως δια μαγείας εξαιτίας του θηλασμού πάντως, αυτό το ήξερα από πριν και περίμενα να γεννήσω για να φαω, να φάω γλυκά (τώρα τα έχω σιχαθεί, έπαθα κορεσμό :tongue:). Χάνω 0,5-1 κιλό την εβδομάδα κατεβάζοντας σαβουράκια (πέραν του ισορροπημένου φαγητού μου βεβαίως-βεβαίως). Πού να αρχίσω και την γυμναστική - μου έδωσε το οκ ο γιατρούλης αλλά κάτσε, χθες το έδωσε, σήμερα θα ξεκινήσω :tongue:?

Τόσο πολύ αίμα βρε Φωτεινή? Σε είχε προειδοποιήσει ο γιατρός?

Κοίτα, ανάγκη για νερό δεν έχουμε τόσο όσο σαν έγκυες, λογικό να σου έχει μειωθεί η επιθυμία. Αλλά μην ξεχνάς να πίνεις νερό καλέεεεεε


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δέσποινα παιδί τι κάνεις??

Ωχ, να μην την χρησιμοποιώ την παλιο-φούσκα?? 2 φορές την χρησιμοποίησα γμτ!!!

Ξέρω ποια συσκευή λες, είχα διαβάσει για αυτήν εδώ: αυτή που έχει κάτι σαν σφουγγαράκι στην μέση και στην ουσία ό,τι ρουφάς σταματάει στο σφουγγαράκι? Βρε! Σίγουρα-σίγουρα-σίγουρα είναι ασφαλής αυτή η συσκευή?? Μην βγει χειρότερη από την φούσκα!! Αν είναι να στείλω τον ανεπρόκοπο :tongue: να την αγοράσει το απόγευμα!!

ΥΓ. Μην ξεχάσω να ευχηθώ αύριο στην vasdeli για τα γενέθλια της κόρης της, μην το ξεχάσω έχω ένα μυαλό πουρέ με μνήμη χρυσόψαρου, να μην το ξεχάσω!!


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω αυτο χρησιμοποιω το otrisalin ... σταματαει στο σφουγγαρακι η μυξουλα... κι αμα γεμισει την φυσας σε ενα χαρτομαντηλο .. εμενα πριν που την εκανα γιατι το αμοιρο δεν μπορουσε να κοιμηθει :( απο το ρουφα ρουφα την μυτουλα της το γεμισε το μπουκαλακι ...πω πω τι εχει μεσα της το μωρο μου.αφου πρωτα της βαλω ορο.Αυτο με την φουσκα δεν το σκεφτηκα καν να της το κανω το ειδα που της το κανανε την ωρα που γεννηθηκε και με φοβησε...

την κυριακη που την πηρα τηλεφωνο και της το ειπα μου ειπε να κρατησω ποσες μερες θα μου κρατησει αυτο.Εχω ακουσει πως η πρωτη περιοδος μπορει να κρατησει και μηνα.Της νυφης μου παντως κρατησε 60 μερες το συζηταγαμε σημερα το πρωι.

Οσο για το νερο με κυνηγαει τωρα ο αντρας μου να πινω ενω πριν με κοροιδευε πως θα σκασω απο το πολυ νερο...

ΕΜεις με τον αντρα μ σκεφτομαστε να ξεκινησουμε μαζι γυμναστηριο.Μου ειπε θα ερθει για συμπαρασταση μαζι μου γιατι μονη μου δεν θα πηγαινα:D:D:Dκαι του λεω και καλα μαζι μου θα ερθεις??? η θελεις να χασεις κιε συ τα σεξυ σωσιβιακια σου???και γελαγαμε...Να δω που θα ξαπλωνει του λεω η καινουργια σου γκομενα:tongue::tongue::tongue:


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μας...βγηκα σημερα εξω να παω jumbo με σκοπο να παρω λιγα πραγματακια που χρειαζομουν και εφαγα μια κινηση..2 ωρες μποτιλιαρισμα..και αγχωθηκα γιατι επρεπε να γυρισω να θηλασω..χαλια η βολτουλα μου...δεν ξανα παω πουθενα...

κ γω φουσκα πηρα..γκρρρ..τωρα αν τοξερα θαπαιρνα απο τζαμπο το αλλο..

α σημερα τα κακακια της ειναι σκουρα πρασινα..ειναι οκ? δεν ειναι μουσταρδι...ψαχνοντας λιγο στο ιντερντ βρηκα μια εξηγηση..οτι αν θηλαζεις λιγο απο το καθε στηθος το γαλα ειναι αραιο..και τα κακακια γινονται πρασινα..θα πρεπει λεει να θηλαζουμε απο 1 στηθος τη φορα να πινει πιο θρεπτικο γαλα. πως θηλαζετε εναλλαξ και τα 2 στηθη ή 1 τη φορα???εχετε παρατηρησει πρασινα κακακια???


qF9Rp2.png

://

gxHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου μαμουνακι!!

Να πηγαινεις οσες βολτες θες, και να παιρνεις μαζι σου το νινι να το θηλαζεις: ουτε γατα, ουτε ζημια!

Οντως το καλυτερο ειναι να θηλαζεις απο 1 στηθος σε καθε γευμα, αν ομως εχεις μαθει με το μωρο και θηλαζετε και απο τα 2 στηθη, δεν πρεπει να αλλαξεις συνηθεια - ετσι εχω διαβασει...

Οσο για τα κακακια, μονο μουσταρδα εχω δει...


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Μην ξεχάσω να ευχηθώ αύριο στην vasdeli για τα γενέθλια της κόρης της, μην το ξεχάσω έχω ένα μυαλό πουρέ με μνήμη χρυσόψαρου, να μην το ξεχάσω!!

Ναι, ναι...και αν ξεχάσεις θα κακιώσω.....:D:tongue:

Λοιπόν, αύριο είπαμε να τα γιορτάσουμε τα γενέθλια σε παιδότοπο(κάλεσε όλους τους συμμαθητές της) αλλά σήμερα έκανε έναν πυρετάκο(38,5) και ήταν κομμάτι αδιάθετη....

Στο άκουσμα και μόνο της αναβολής έγινε ξαφνικά καλα....:shock: Ούτε πυρετος, ούτε τίποτα! Τελικά θα το κάνουμε αύριο στις 11 πμ!

Τώρα που το θυμάμαι και πέρσι ακριβώς το ίδιο μας έκανε....την παραμονή είχε πυρετο και ανήμερα....ντουρασελ!!!! Ρε μπας και είναι από την αγωνία και την χαρά της;


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρονια Πολλα Στο μικρο το Vasdelaki

Παρτυ εκπληξη απο τις Οκτωμβριανες φιλεναδες και τους Οκτωμβριανους φιλους της

rtpa9s.gif

ked7ph.jpg

Ολα αυτα ειναι δικα της ... :D:D:D

sm4o0l.jpg


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βασδελακι μου γλυκο να χαιρεσαι την ηλεκτρα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πολυχρονη να ειναι κ υγιησ κ ευτυχισμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

τι κανετε κοριτσια?

...κολλησε ο αντρασ μου γαστρεντεριτιδα......!!!!!!!!!!!ω ναι!!!!!προσεχουμε ,εχουμε τα ματια μασ χιλια δεκατεσσερα και προσπαθω να ειμαι ψυχραιμη!!γιατι κ να μην ειμαι ξερω οτι δεν αλλαζει κατι!!!!ο Θεοσ βοηθοσ !!!!

φωτεινουλα δεν ειχεσ πει οτι θα σαραντιζεσ την κυριακη?...τελικα ειπεσ να το κανεισ ακριβωσ στισ 40 ε?

εγω λεω κοριτσια να παω αυριο...

οτρισαλιν χρησιμοποιω κι εγω για τισ μικρεσ...πολυ καλο!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

κλελια μου αυτο με την διακοπη κι εγω το εχω...

αλλα προχτεσ εκανε δυο-τρια βραδυα συνεχωμενα διακοπη...κατα τισ 2-3 το βραδυ....ετυχενα ειμαι ξυπνη με το μωρο και παρολο που εχουμε φωσ διακοπησ (αυτα τα exit) να μην μπορω να δω που ειναι το βυζι και που το στομα του μωρου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

01-2170a.jpg

Vasdeli μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!! Πολύχρονη και ευτυχισμένη!!!

Ειρηνάκι μου σε λίγες ώρες έρχεται το φορτηγό και όλα θα πάνε μια χαρά!

1273461606.jpg

ε μα πια έχω αρχίσει να τα παίρνω! Περαστικά σας! τώρα θα δεις όλα θα πάνε πρίμα!!!!!!

σας φιλώ πάω κομμωτήριο επιτέλους γιατι η ρίζα κοντευει να γίνει άποψη..... χιχιχιιχιχιι

μάκια και να έχετε μία Υπέροχη Σκορδομέρα!

Link to comment
Share on other sites

..οχι τιποτε αλλο αλλα με βλεπει η αγγελικη που γελαω κ αναρρωτιεται το παιδι...γελα κ αυτη!!!

κοριτσια σασ αφηνω...μου σφυριζει ο φορτηγατζησ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΗΛΘΑΝ ΤΑ ΣΚΟΡΔΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μακια τσιπουρα μου!!εμεισ θα σου ανταποδωσουμε με παγωτακι!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...