Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αντε επιτελους σημερα μ αφησε να μπω το παλιοιντερνετ μ μεσα....

Δημητρουλα πολυχρονη ματια μου οτι ποθεις... καθε ευτυχια σου ευχομαι.

Ακομα επιλοχια εχετε?? χμμμ... εμενα μου τελειωσε και η περιοδος ...Τελικα εχει δικιο η γιατρος μου επανω μου ολα γρηγορα γινονται...λετε να σκαρφισω και το 2ο???{μπα μπα με τιποτα για την ωρα θελω να ξεφουσκωσω πρωτα λιγο μην κρατησω κι αλλα κιλα επανω μου δεν θα την βγαλω την εγκυμοσυνη :(:(}

ΑΑΑ δεν σας ειπα απο χτες ξεκινησαμε να κανουμε προσπαθεια να κοιμηθουμε στο κρεββατακι μας :)

Εχω βαλει γυρω γυρω της 3 μαξιλαρια να νιωθει στριμωγμενη οπως περιπου ειναι στην καλαθουνα και στο καροτσι της και μια μπλουζα μου να με μυριζει.. χτες κοιμηθηκαμε 3 ολοκληρες ωρες,σημερα λεμε να κοιμηθουμε ολη μερα εκει ...και μεταααα...θα κοιμομαστε και τα βραδυα...καιρος μας ειναι να παμε στο δικο μας δωματιο η καθε μια μας χαχαχαχαχ {εχουμε και βρωμοδουλειες να κανουμε και δεν μπορουμε χιχιχι :P :p :P :p }


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κορίτσια καλημέρα ούτε θυμάμαι από πότε έχω να μπω.

πετρούλα να σου ζήσει ο μικρός γερός και δυνατός

μαμουνάκι πολύχρονη για εχτές ότι επιθυμείς και χρόνια πολλά σε όσες έχουν εορτάζοντες.

εμείς σιγά σιγά μπαίνουμε σε ρυθμούς ο μικρός ξυπνάει μια φορά το βράδυ να φάει αλλά του δίνω και ξένο γάλα γιατί όταν τον τάιζα μόνο στήθος ανά μια ώρα ήθελε βυζί γιατί δεν χόρταινε και εγώ είχα αρχίσει να τα παίζω από τη μια να θηλάζω από την άλλη να ζητάει πράματα ο μεγάλος μου τα είχα παίξει ενώ εδώ και 3 μέρες τρώμε ανά 3ωρο.

ευτυχώς και ο μεγάλος το έχει δεχτεί πολύ καλά είναι πολύ προστατευτικός απέναντί στον μικρό και έτσι είμαι λίγο πιο χαλαρή στο θέμα αυτό.

από λόχεια δεν έχω πολλά ευτυχώς και το σάββατο επιτέλους θα βγω έξω να πάω στο σούπερ μάρκετ.

εγώ το πρωι το βάζω από τώρα στο κούνια του και το βράδυ τον βάζω στη καλαθούνα δίπλα μου και στις 40 μέρες θα τον βγάλω τελείως και από εκεί

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μαρεσει παντωσ που ενω εδω γινεται χαμοσ παντα θα βρω ενα λεπτακι να σασ διαβασω...ειστε η ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ευτυχωσ τωρα ησυχασαν και οι δυο!!!!

αλλα να σασ πω?τελευταια τα παμε πολυ καλα!!ευτυχωσ και δοξα τω θεω ηρεμησαν και οι ορμονεσ και τωρα χαιρομαι και τισ 2 κορουλεσ μου !!αφου χτεσ ενω ειχε ξυπνησει η μικρουλα και την θηλαζα σκευτομουν ,αντε ποτε θα μου ξυπνησει και η αγγελικουλα να τισ εχω και τισ δυο μαζι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!φανταστειτε!!!!!!ενω αυτο ακριβωσ εαν γινοταν πριν 2-3 εβδομαδεσ ,μονο στην σκεψη με επιανε πανικοσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

κλειω μου γιατι να εισαι αναστατωμενη ψυχη μου?μην στεναχωρεισ την καρδουλα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!στην εγκυμοσυνη το θυμαμαι που το λεγεσ ,αλλα τοτε ειχαμε και το αγχοσ τησ εγκυμοσυνησ ,να ειναι ολα καλα κτλ...τωρα?αφου εσυ ματια μου τα πασ σουπερ σουπερ!!!!(φτου φτου κιολασ να μην σε ματιαξω!!ουτε καταθλιψουλεσ ,μια χαρα ο θηλασμοσ σασ ,ολα μια χαρα....ξανα φτου φτου σκορδα)

παντωσ και απο την αγγελικη αλλα κ τωρα μου το ελεγε και η μητερα μου και γενικα πιο μεγαλεσ γυναικεσ οτι οταν εισαι ταραγμενη και αναστατωμενη τα μωρακια μασ το αισθανονται και ειναι κ αυτα...το εχω παρατηρησει...

από λόχεια δεν έχω πολλά ευτυχώς και το σάββατο επιτέλους θα βγω έξω να πάω στο σούπερ μάρκετ.

ί

μαρακι δεν θα το πιστεψεισ ποσο μεγαλη εξοδοσ θα σου φανει το σουπερ μαρκετ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!εγω ενιωθα λεσ κ ειχα παει μπαροτσαρκα!!!!!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

15473512.jpg

έλα βρε ειρήνη βγάλε να τρατάρεις κάτι στα παιδιά, 3 μέρες ξεφορώνουν το φορτηγό! χιχιχιιχιχιχιχι

καλημερα σε όλες σας!

μαράκι θα βολτάρετε στο σουπερμάρκετ? καλή αρχή!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλε εδω ολοκληρο τσιμπουσι τουσ ετοιμαζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

παντωσ τσιπουριτσα μου επιασαν τοπο οι σκορδοβροχεσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μπορει να βρωμισαμε λιγο σκορδιλα αλλα μια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πωσ τα πατε?ετοιμο το σπιτακι?ολα στην εντελεια???τελειο????


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλε εδω ολοκληρο τσιμπουσι τουσ ετοιμαζω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

παντωσ τσιπουριτσα μου επιασαν τοπο οι σκορδοβροχεσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μπορει να βρωμισαμε λιγο σκορδιλα αλλα μια χαρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πωσ τα πατε?ετοιμο το σπιτακι?ολα στην εντελεια???τελειο????

εννοείτε πως έπιασαν οι σκορδοβροχές! είπαμε OCTOBER POWER!!!!!!

αυτό μας ενώνει !!!!

κοριτσάκι το σπίτι είναι κατά 90 % έτοιμο!

μένουν λίγα πράγματα να τακτοποιηθούν ακόμα (κάτι διακοσμητικά, οι τσάντες μου, τέτοια πράγματάκια) αλλά υπάρχουν και κάποια άλλα που θα αργήσουν λίγο να γίνουν , βλέπε κουρτίνες γιατί είμαι ήδη πανί με πανί και δεν προβλέπεται να ράψω σύντομα... δεν πειράζει έχουμε θέα και προσφέρουμε και θέαμα! χιχιχιχιχιχιι

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου, φιλαναδες διαδικτυακες, επεστρεψα, μου λειψατε!!!!

Εχω χασει πολλαααα επεισοδια, θα σας διαβαζω σιγα σιγα και θα μαθω τα νεακια σας. Χρονια Πολλα στην ΔΗμητρα για χθες και σε οσες ειχαν καποιον αγαπημενο που γιορταζε!

Οσο για τα δικα μου, εχω να σας πω οτι το παπι επιτελους αφιχθη! Η εισοδος του στον κοσμο αυτο ηταν δυσκολη και επιπονη αλλα τα καταφεραμε. Γεννηθηκε την προηγουμενη Δευτερα, 3150 κιλα και 52 ποντους, ειναι ξανθουλι και μια χαρα στην υγεια του πλεον (θα σας πω την ιστορια αναλυτικα καποια στιγμη). Οσα ειχα πει περι φυσιολογικου τοκετου ανευ επισκληριδιου και αποκλειστικου θηλασμου ανατραπηκαν, γι' αυτο μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μην λες... Ας ειναι, αφου εχουμε την υγεια μας.

Εχω πολλες αποριες, τις οποιες θα θετω με μετρο για να μην με παρετε με τις ντοματες οι "παλιες"!! Προς το παρον παω για υπνο, ξεκλεβω οσο μπορω γιατι το βραδυ εχουμε την ενατη του Μπετοβεν σε λα μειζονα, ητοι κολικοι, και δεν κλεινουμε ματι! Φιλακιααααααααααα


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες ellain μου!!!

Τραβα να ξεκουραστεις τωρα που μπορεις....

Εγω εδω τραβω καροτσι να κοιμηθουμε :mad::-x:-x το ματι μας γαριδα τωρα το απογευμα κοιμομαστε και ξανα μανα το βραδυ .... δεν ξερω πως της χαλασε ετσι το προγραμμα :(:(:( ειναι και αρρωστουλα λιγο και τα εχω δει ολα ..


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέεερα!!!

Μαράκι!! Στον αγώνα και εσύ, εεε? Άντε να ισιώσετε να μας λες πιο συχνά τα νέα σας, να φτιάξεις και τικεράκι γενεθλίων...

Ετοιμάζετε τα μωράκια σας να μπουν στο χώρο τους, εεεε? Εμείς έχουμε ακόμα (μήνες)...

Φωτεινή, επιλόχεια έχει η Νένα, που αν πάρει τον γιατρό της θα της εξηγήσει τον λόγο, δεν είναι σύνηθες να κρατούν τόσο καιρό... Εσένα λογικά σου κράτησαν, και λογικά αδιαθέτησες και ξεμπέρδεψες και με αυτό... Αυτό που σου είχαν πει για 60 μέρες περίοδο, την έπαθα την φρίκη μου, αλλά αφού δεν ίσχυσε για σένα, οκ. Όσες θηλάζουν πάντως θα κάνουν αρκετοοοοοοοοο καιρό για να δουν περίοδο...

Ειρήνη και εσύ είσαι η παρέα μας και σε αγαπάμε!! Να και οι ευχούλες μας πιάσανε και όλα καλά...

Τσιπούρα έτοιμο το σπιτάκι!! Τα υπόλοιπα αργότερα μωρέ... Σκασιλάρα σου.


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ellain καλως ήρθες!! Να μας ζήσει το αγοράκι το ξανθούλικο!!!

Λοιπόν κορίτσια, όσες έχετε θέμα τώρα τελευταία με την γκρίνια των μωρών (Φωτεινή, Ελένη, Γιωτίτσα κλπ), κατά πάσα πιθανότητα διανύουν μία καμπύλη ανάπτυξης. Το έψαξα και με παρέπεμψαν στο εξής θέμα http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28430, και βρήκα πανομοιότυπη συμπεριφορά της Ελισάβετ με άλλα μωράκια, ακόμα και από τόσ μικρούλια...

Οπότε διαβάστε λίγο, εγώ από την 1η σελίδα βρήκα ότι αυτό έφταιγε.


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα σε ολες!

Δεν ξερω αν με θυμαστε αλλα καποιο διαστημα συμμετειχα στο καφε σας που τοσο μου αρεσε!

Δυστυχως ομως επειδη η ΠΗΤ σας ηταν πολυ νωριτερα απο τη δικη μου αρχισατε να μιλατε για πραγματα που με αγχωναν λιγο και δεν ηταν ακομη της .. ωρας μου!!

Τωρα που κρατατε ολες τα μωρακια σας, ηθελα να σας ευχηθω να ειναι υγιη και καλοτυχα και σεις ολες καλα για να τα χαιρεστε!!

πολλα πολλα φιλια :-P

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου, φιλαναδες διαδικτυακες, επεστρεψα, μου λειψατε!!!!

Εχω χασει πολλαααα επεισοδια, θα σας διαβαζω σιγα σιγα και θα μαθω τα νεακια σας. Χρονια Πολλα στην ΔΗμητρα για χθες και σε οσες ειχαν καποιον αγαπημενο που γιορταζε!

Οσο για τα δικα μου, εχω να σας πω οτι το παπι επιτελους αφιχθη! Η εισοδος του στον κοσμο αυτο ηταν δυσκολη και επιπονη αλλα τα καταφεραμε. Γεννηθηκε την προηγουμενη Δευτερα, 3150 κιλα και 52 ποντους, ειναι ξανθουλι και μια χαρα στην υγεια του πλεον (θα σας πω την ιστορια αναλυτικα καποια στιγμη). Οσα ειχα πει περι φυσιολογικου τοκετου ανευ επισκληριδιου και αποκλειστικου θηλασμου ανατραπηκαν, γι' αυτο μεγαλη μπουκια φαε μεγαλο λογο μην λες... Ας ειναι, αφου εχουμε την υγεια μας.

Εχω πολλες αποριες, τις οποιες θα θετω με μετρο για να μην με παρετε με τις ντοματες οι "παλιες"!! Προς το παρον παω για υπνο, ξεκλεβω οσο μπορω γιατι το βραδυ εχουμε την ενατη του Μπετοβεν σε λα μειζονα, ητοι κολικοι, και δεν κλεινουμε ματι! Φιλακιααααααααααα

Καλώς τη φιλενάδα παπιομάνα! Να σου ζήσει ο πάππιος!!!!!

Να μας τα πεις όταν μπορέσεις, περιμένουμε!

τέλος καλό όλα καλά ε; πολλά φιλιά κοριτσάκι μου!

καλως ορισες ellain μου!!!

Τραβα να ξεκουραστεις τωρα που μπορεις....

Εγω εδω τραβω καροτσι να κοιμηθουμε :mad::-x:-x το ματι μας γαριδα τωρα το απογευμα κοιμομαστε και ξανα μανα το βραδυ .... δεν ξερω πως της χαλασε ετσι το προγραμμα :(:(:( ειναι και αρρωστουλα λιγο και τα εχω δει ολα ..

σεληνιάστηκαν όλα μαζί; τί να πω;

ellain καλως ήρθες!! Να μας ζήσει το αγοράκι το ξανθούλικο!!!

Λοιπόν κορίτσια, όσες έχετε θέμα τώρα τελευταία με την γκρίνια των μωρών (Φωτεινή, Ελένη, Γιωτίτσα κλπ), κατά πάσα πιθανότητα διανύουν μία καμπύλη ανάπτυξης. Το έψαξα και με παρέπεμψαν στο εξής θέμα http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=28430, και βρήκα πανομοιότυπη συμπεριφορά της Ελισάβετ με άλλα μωράκια, ακόμα και από τόσ μικρούλια...

Οπότε διαβάστε λίγο, εγώ από την 1η σελίδα βρήκα ότι αυτό έφταιγε.

πες τα βρε ντόκτωρ!!!!! (δέσποινα σε έχει σκίσει η κλέλια δεν το συζητώ)

θα βάλω και την αδελφή μου να το διαβάσει γιατί έχει πάθει κι ο δικός της κάτι και δεν κοιμάται καθόλου καλά εδω και 1 μήνα!!!!!! τα νεύρα κρόσια!

αλλοι λένε δοντια, αλλοι ότι ειναι κακομαθημένο και έμαθε στις αγκαλιές (η καλή του η γιαγιά, η μαμά μας) τι να πω; κοντεύει να σαλτάρει το αδελφάκι μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες!

Δεν ξερω αν με θυμαστε αλλα καποιο διαστημα συμμετειχα στο καφε σας που τοσο μου αρεσε!

Δυστυχως ομως επειδη η ΠΗΤ σας ηταν πολυ νωριτερα απο τη δικη μου αρχισατε να μιλατε για πραγματα που με αγχωναν λιγο και δεν ηταν ακομη της .. ωρας μου!!

Τωρα που κρατατε ολες τα μωρακια σας, ηθελα να σας ευχηθω να ειναι υγιη και καλοτυχα και σεις ολες καλα για να τα χαιρεστε!!

πολλα πολλα φιλια :-P

καλώς την! πότε με το καλό περιμένεις εσύ να έρθει το μωράκι σου;

όσο για τα αγχωτικά ... σε καταλαβαίνω... τί να πω κι εγώ;

με αυτά που ακούω θα το ρίξω στις βοτκες μου φαίνεται και στις τσάρκες!

χιχιιχιιχιι

Link to comment
Share on other sites

καλώς την! πότε με το καλό περιμένεις εσύ να έρθει το μωράκι σου;

όσο για τα αγχωτικά ... σε καταλαβαίνω... τί να πω κι εγώ;

με αυτά που ακούω θα το ρίξω στις βοτκες μου φαίνεται και στις τσάρκες!

χιχιιχιιχιι

ετσι ακριβως! και για να μην το εριχνα στις βοτκες ειπα καλυτερα να διακοψω για λιγο γιατι θα μου βγαινε 7μηνιτικο!!!

Ειμαι πολυ καλα,εκτος απο μια θεσπεσια σαβουρντα που εφαγα στο δρομο,και απ τον 7ο μηνα σχεδον ειναι με το κεφαλι κατω..

σε 2 βδομαδουλες μαλλον θα τον δουμε κιολας!!

Link to comment
Share on other sites

Tsipouritsa σουτ εσυ ... εδω εσυ μας εχεις βαλει τα γυαλια σ'ολες μας....

εισαι το φαρμακο μας :D:D:D

Fire ενα θα σου πω ... {αφου το συζηταμε τωρα κ με τον αντρα μ και με την νυφη μ και γελαμε} σ'ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης μου εβλεπα στο youtube οτι ειχε σχεση με γεννα καλο η κακο...οταν εβλεπα το κακο ελεγα κι αν τυχει σε εμενα κτλ κτλ κτλ ..... με ειχε παρει η κατω βολτα για ενα διαστημα ... κιομως οταν ηρθε η ωρα ειπα : καλυτερα που τα εβλεπα γιατι ηξερα τι θα αντιμετωπισω απεξω απεξω {ποτε δεν ειναι η ιδια κατασταση η μια με την αλλη } κικ ομως οταν γεννησα ελεγα στην διαρκεια αντε ακομα ??? αργουμε? βιαζομουν κιολας δεν φτανει που βιαζοταν η μικρη βιαστηκα κι εγω :P

Ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι για τιποτα και με τιποτα ...κι εδω οτι διαβαζεις συμβουλες ειναι ετσι θα τις περνεις... μαθηματα για να μαθαινεις...

Clelia μου ασε λιγο πολυ απο οσο λιγο διαβασα {δεν προλαβαινω φαγητο και μπεμπα μαζι :(} καικουνημα με το καροτσι εχουμε κανει και βολτα με το καροτσι απεξω εχουμε βγει ... το αμαξι δεν το εχω κανει ακομα :D αλλα που θα παει θα το κανω κι αυτο να γυριζω γυρω γυρω στο σπιτι μ με το αμαξι σαν τις μουρλες... το καλο ειναι οτι δεν το κανει ολη μερα το γκρινιασμα ωρες ωρες ειναι ... πχ τωρα τι ηταν???? ηθελε να ξανα κανει μαμ ,βλεπεις δεν της εφτασαν τα 120γρ που εφαγε στις 1 της εδωσα και λιγο τσαι στις 1:45 50 γρ και τωρα ξαναεφαγε αλλα 80γρ...φτου φτου τρωει πολυ δεν μπορω να πω...αλλα δεν μου λεει η ρουφιανα μ και ποσα γραμμαρια θελει να φαει να της το φτιαξω απο την αρχη :tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


Κάθε φορά που σε κοιτάζω είναι σαν την πρώτη στιγμή που σ'αγκαλιασα!!!

Μέσα απο σένα ζω....είσαι η ανάσα μου, είσαι η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!!

9zlup2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...