Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια μουουουουουου!!!!!!Τι κάνετε;;;;

Ellain και Clelia εγώ είμαι και 2 εβδομάδες πιο πίσω!!!Δεν θα δω ποτέ κοιλιά!!!Είμαι απολύτως σιγουρή!!!!!!!ΜΟυ το είπε κ ο γιατρός η μήτρα σου έχει οπίσθια κλίση οπότε θα αργήσουμε να δούμε κοιλίτσα!!!Σκεφτείτε οτι αυχενική που έχω την άλλη τρίτη θα κάνω κολπικά!!!!!!Κατα τα άλλα ξεκίνησα μαγνήσιο για τις κράμπες τους πόνους κτλπ!Πότε θα περάσει το τριμηνο να ηρεμησω μου λέτε;;;;;;;;;;;;;;;;;


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ploegisi μου γράφαμε μαζί!!!!!Καλημέρα!!!!!

καλημέρα όοοοολη μέρα!!! μην ανησυχείς γλυκιά μου, όλα στη ώρα τους θα γίνουν!!!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

Aαααααααα!! Ποια πήρε μόλις 800γρ και το αναφέρει??? Εεεεεεεεε ??? :tongue::tongue::tongue:

Ploegisi την αυχενική μου την έκανα στο ΜΗΤΕΡΑ, παρουσία του γιατρού μου, παρόλο που ο ίδιος έχει μηχάνημα υπερήχων και πολύ καλό μάλιστα!! Πλήρωσα 89 ευρώ την αυχενική και 53 ευρώ την PAPP-A. Από το ΙΚΑ δεν νομίζω να δίνουν τπτ. Αφού σου είπε να προσέχεις προληπτικά, υπομονή, θα περάσει και μετά θα τρως, θα τρως, θα τρως (λέμε τώρα!!).

hroukaki τι είναι τούτο που σου είπε η γιατρός σου καλέεεεεε?? Όσες έχουν οπίσθια κλίση αργούν να κάνουν κοιλιά?? Γι' αυτό τον λογο θα κάνεις κολπικά την αυχενική? Μήπως κοριτσάρα μου θέλουν να κάνουν και μέτρηση τραχήλου?? Και εγώ οπίσθια κλίση έχω και μια χαρά κοιλιακά μου κάναν την αυχενική.

Εντωμεταξύ εδώ και λίγες μέρες έχω αυτό το φούσκωμα. Αν σου έγραφα την προηγούμενη εβδομάδα θα σου έγραφα "δεν έχω τπτ τπτ από κοιλιά" :D. Μπορεί βέβαια εσύ να αργήσεις λίγο παραπάνω επειδή προσέχεις για το νυφικό, αλλά αυτό με την οπίσθια κάμψη μήτρας, μπαααα δεν ισχύει. Βέβαια άκουσα και τα τέρατα (από γυναικολόγο παλαιότερα) ότι θα δυσκολευτώ να πιασω παιδί επειδή έχω μεγάλη οπίσθια κλίση και πίστεψέ με, μόνο στο να συλλαμβάνω δεν έχω πρόβλημα.

Και εγώ παίρνω μαγνήσιο, αλλά προληπτικά, δλδ δεν έχω πονάκια κλπ...

Επεξεργάστηκαν by Clelia

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Clelia κι εγω ειμαι στην ιδια φαση, οσο περναει η ωρα κατα την διαρκεια της ημερας φουσκωνω, το πρωι ομως...τιποτα, φλατ!και κυριως την νυχτα οταν ξαπλωνω ανασκελα, εχω παρει λιγοτερο απο 2 κιλα και ισως οντως ειναι καπως νωρις ακομα (διαβασα οτι αρχιζει να φουσκωνει περιπου στην εβδομαδα που ειμαι αλλα καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη). Θελω καμια βδομαδα ακομα για να σε φτασω, οποτε θα περιμενω να δω αν θα εχω την εξελιξη σου!!

ploegisi τι ωραια που κραταμε τα εθιμα, και κυριως που θα παρετε το βαφτιστηρι σου να το κοινωνησετε, νομιζω ειναι ο,τι πιο σημαντικο μπορειτε να κανετε γι'αυτο. Μπραβο, αξιοι ;) Μπραβο και για τις εξετασεις σου!!ολα καλα!

hroukaki δεν ξερω τιποτα για την κλιση της μητρας, αλλα σε διαβεβαιω για ενα που μου το επιβεβαιωσε η clelia, ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΙΛΙΑ τελικα!!!!Εχε υπομονη!!!! Ευχαριστησου τωρα τον γαμο σου και εχεις χρονο για την κοιλιτσα!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέραααα!!!

για τσουρέκια και κουλούρια βλέπω μιλάτε θέλω και εγώ να φτιάξω αλλά επειδή από χρόνο μηδέν θα φύγουμε κιόλας μάλλον θα πάρω έτοιμα.

εγώ πάλι φουσκώνω και ξεφουσκώνω σαν μπαλόνι το πρωι από κοιλιά τίποτα και από το μεσημέρι και μετά πρήξιμο.

σήμερα νιώθω και κάτι τραβηγματάκια γιατί το πρωι σήκωσα το γιο μου (15 κιλά) αγκαλιά αφού δεν ξύπναγε με τίποτα και κατέβηκα τις σκάλες για να φύγουμε. εντωμεταξύ αγκαλιά δεν θέλει από κανέναν παραμόνο από εμένα τι θα κάνω;;

αχ hroukaki και το τρίμηνο να περάσει θα βρούμε κάτι άλλο για να αγχωνόμαστε μέχρι να γεννήσουμε. είναι στη φύση μας τελικά

Link to comment
Share on other sites

Clelia μου είμαι σίγουρη ότι το μόνο που δε θα κάνω είναι να τρώω... μάλλον πρέπει να το ξεχάσω το σπορ με τις λιχουδιές για αρκετό διάστημα, αλλά είπαμε, για το μωράκι μας και την υγεία μας όλα γίνονται! τελικά και η διατροφή που ακολουθώ (όσο μπορώ με τις ανακατωσούρες και τους εμετούς) πιάνει τόπο!

ellain κι εμένα μου αρέσει που θα το κάνω αυτό με το βαφτηστήρι, αλλά είμαι και τυχερή γιατί έχουμε πολύ καλές σχέσεις και ο μικρός έρχεται συχνά μαζί μας έξω, όπότε πιστεύω να καθήσει και στην εκκλησία! ο νονός θα αναλάβει τα βάρη βεβαίως!!! είναι και μικρούλης ακόμη και καλά θα είναι να μαθαίνει από τώρα τι θα τραβάει κάθε χρόνο!

maraki32 αφού περάσει και το τρίμηνο θα μπορείς ακόμη να τον σηκώνεις? σε λίγο καιρό ούτε τον εαυτό μας δε θα μπορούμε να σηκώνουμε! υπομονή κορίτσι!

hroukaki κοίτα να χαρείς το γάμο σου και τα υπόλοιπα θα ρθουν στην ώρα τους! και τα φουσκώματα και όλα!


6umkp3.png

Ήρθες και μας γέμισες χαμόγελα..!!

Jdbyp2.png

Η ζωή έχει τη γεύση που της δίνεις! Κανένα όνειρο δεν είναι άπιαστο, μη σταματάς να ονειρεύεσαι!!!a%3E

Link to comment
Share on other sites

μωρέ και τώρα μου είναι δύσκολο να τον σηκώνω αλλά όποτε πάει να τον πάρει ο πατέρας του αγκαλιά ουρλιάζει και φωνάζει τη μαμά μου και γιαυτό αναγκάζομαι να τον σηκώνω εγώ. αργότερα μάλλον θα τον αφήνω να φωνάζει και ο θεός βοηθός

Link to comment
Share on other sites

Aλοοοο...σας διαβαζω να γραφετε για κουλουρια και τσουρεκια και γελαω...εδω η παντελως ασχετη!!! δεν εχω φτιαξει τιποτις τετοιο ΠΟΤΕ στη ζωη μου!!!ουτε αυγο δεν εχω βαψει!!χεχεχεχχε!!!ας ειναι καλα η μανα/πεθερα που με προμηθευουν καθε πασχα:mrgreen::mrgreen::mrgreen: ε και για να μην παρεξηγηθω!!μια χαρα μαγειρευω...απλα δεν ειμαι των εθίμων..χοχοχο..

επισης δηλωνω οτι εχω να κοινωνησω απο τα 12 που με πηγε η μανα μου με το ζορι καθως εχω ενα θεμα με την εκκλησια (κοινως νομιζω ειμαι παντελως απιστη...κραξτε εσεις αλλα εγω ετσι ειμαι και δεν με νοιαζει...) ουτε το παιδι δεν πηγα να κοινωνησω μετα τα βαφτησια του και ουτε προκειται να παω και το δευτερο (στα σαραντα ομολογω την πηγα γιατι μου σπασανε τα ουμπαλα η μανα/πεθερα..)γκρρρ:evil::evil::evil::evil:

πωπω...καλε σας βλεπω μην με κοιτατε ετσι στραβα!!! κατα τα αλλα ειμαι γαμω τα παιδια λεμε:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

επισης δηλωνω πως εχω κοιλουμπα εγκυμοσυνης κανονικοτατη!!! κανω μπαμ!!! και απο κιλακια τσιμπησα 1.5 με το που σταματησαν οι εμετοι...με βλεπω φακλανα παλι και σε αυτη την εγκυμοσυνη...:mrgreen::mrgreen:

η μανου γιατι ειναι στο νοσοκομειο?? φοβηθηκαν για προεκλαμψια??? και τι ειναι το CRP??? :confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Clelia μου πήγε ο άνθρωπος να με δει κοιλιακά και δεν φαινόταν τίποτα!!!!Μα τίποτα ουτε καν η μήτρα!!!!Ε τι να δει απο πάνω!!!Α και για τη σύλληψη ο γιατρός που είχα απο μικρή είναι στην Αθήνα και είναι και πολυ καλός φίλος της μαμας μου!Αυτο που λένε στα γόνατα με μεγάλωσε..και μου είχε πει οτι απλά ειναι πιο εύκολο σε μια συγκεκριμένη φάση!Και μάλλον στη δική μου περίπτωση είχε δίκιο!!Γιατι το μωρό ήρθε σε αυτή τη στάση και πίστεψε με εντελως τυχαία!!!Σκέψου οτι έπαιρνα αντισυλληπτικά!Το παιδί μου όμως ήθελε να έρθει πως να του το αρνηθω;;;;;

Maraki μου το ξέρω οτι θα βρω κάτι άλλο να αγχώνομαι είναι το μόνο σιγουρο αλλά τουλάχιστον δεν θα βγαίνω νοκ αουτ!!!Μιλάμε χάλια είναι στιγμές που δεν μπορώ ούτε να μιλήσω!!!!


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης να δηλωσω πως για το 1,5 κιλο που πηρα φταιει η stone και το nenaki που στο facebook μου γινονται φαν σε κατι παρλιαρους και συνταγες της παρεας και με εθίσανε στα σουφλε σοκολατας και τα συναφη!!φτου σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Clelia μου πήγε ο άνθρωπος να με δει κοιλιακά και δεν φαινόταν τίποτα!!!!Μα τίποτα ουτε καν η μήτρα!!!!Ε τι να δει απο πάνω!!!Α και για τη σύλληψη ο γιατρός που είχα απο μικρή είναι στην Αθήνα και είναι και πολυ καλός φίλος της μαμας μου!Αυτο που λένε στα γόνατα με μεγάλωσε..και μου είχε πει οτι απλά ειναι πιο εύκολο σε μια συγκεκριμένη φάση!Και μάλλον στη δική μου περίπτωση είχε δίκιο!!Γιατι το μωρό ήρθε σε αυτή τη στάση και πίστεψε με εντελως τυχαία!!!Σκέψου οτι έπαιρνα αντισυλληπτικά!Το παιδί μου όμως ήθελε να έρθει πως να του το αρνηθω;;;;;

Maraki μου το ξέρω οτι θα βρω κάτι άλλο να αγχώνομαι είναι το μόνο σιγουρο αλλά τουλάχιστον δεν θα βγαίνω νοκ αουτ!!!Μιλάμε χάλια είναι στιγμές που δεν μπορώ ούτε να μιλήσω!!!!

ΝΤΟΙΝΓΚ!!!Εμεινες εγκυος ενω επαιρνες αντισυλληπτικα????απίστευτο!!! παιδι μου τι ζορικο μπεμπακι ειναι τουτο??:D:D:D

και σταματα να αγχωνεσαι επιτελους και πηγαινε να διαλεξεις γιδα για το γαμοπιλάφο!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: και στειλε και λιγο γιατι εχω να φαω 3 χρονια (θα την κραξω τη μανα μου που σταματησε να φτιαχνει τωρα που το θυμηθηκα!!)...σου εχω πει καλε οτι ειμαι απο το ηρακλειο και εγω????

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα λυσσάρα, καλό γαμοπίλαφο έχει στην Καλογρέζα, στην οδό Βυζαντίου. Το συστήνω ανεπιφύλακτα, το Σάββατο εκεί ήμουν και χλαπάκιαζα.

Όσο για τα θρησκευτικά, και εγώ δεν τα πηγαίνω πολύ καλά στο "θεαθήναι", δεν δηλώνω άθεη, απλά έχω τον δικό μου τρόπο...

Βρε hroukaki, ούτε και εμένα στην εβδομάδα που είσαι με εξέταζε κοιλιακά. Μέχρι την 10η κολπικό. Μετά από 1,5 εβδομάδα όμως αλλάζουν τα δεδομένα, γίνονται μεγάλα ανθρωπάκια από τοσοδούλικα... Άλλωστε από κάποιο σημείο και πέρα η μήτρα πιέζει, μεγαλώνει και είναι ψηλαφητή ακόμη και από σένα (κάτω από το σημείο της κοιλιάς, κοντά στην ήβη). Δεν ξέρω πόσο μεγάλη είναι η κλίση σου, απλά για να καταλάβεις το μέγεθος της δικής μου κλίσης, ακόμα και ο τωρινός μου γιατρός όταν χρειάστηκε να μου κάνει 2 επεμβάσεις πριν μερικούς μήνες αυτό μου είπε. Ότι είμαι τόσο οπισθία ώστε δεν με "έφτανε" και ότι του βγήκε η πίστη.


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα λυσσάρα, καλό γαμοπίλαφο έχει στην Καλογρέζα, στην οδό Βυζαντίου. Το συστήνω ανεπιφύλακτα, το Σάββατο εκεί ήμουν και χλαπάκιαζα.

κατα τα αλλα εγω ειμαι η λυσσαρα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια!Το καλοκαίρι σας προσκαλώ για διακοπές στα Χανιά να φαμε και γαμοπίλαφο!!!!Μεγάλο σπίτι έχουμε θα βολευτούμε όλες!!!!Εσείς εμείς οι άντρες μας τα νινάκια μας όλοι!!!!!

Δεσποινιώ μου Ηρακλειώτισσα και δεν τιμάς το φαγάκι το παραδοσιακό;;Φτου σου!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:Έλα να σου φτιάξει η πεθερά μου πιλάφι να τρως και να μην χορταίνεις γτ εγώ στο πιλάφι άχρηστη!Κουλή παιδί μου εντελώς!!!!

Clelia μου δεν ξέρω θα μάθω σε μια βδομάδα ακριβώς!!!!!Δεν αγχώνομαι για τον τρόπο που θα γίνει κολπικά η κοιλιακά απλά θελω να σταματήσω τον κολπικό!!!Τον μισώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεν θέλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τον σιχαίνομαι!!!!Δεν μ'αρεσει!!!!Νομίζω οτι το παράκανα...Και ξέχασα τι άλλο ήθελα να πω!!!!Μπράβο μου!!!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ναι θυμήθηκα!!!!Ναι με αντισυλλιπτικά!!!Αφού έλεγα οτι κάποιος μου κάνει πλάκα!!!!!Δεν το πίστευα μέχρι που το είδα!!!Και το μωλό ξέρεις τώρα μες την περηφάνια!!!!Οτι είναι ποοοοοοοοολύ καρπερός!!!Ασε ενα ψώνιο παντρεύομαι αλλα τι να κάνω τον αγαπαω!!!


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...