Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

Cafe Οκτώβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ειρηνη μπραβο, άξια νοικοκυρα!!!

Maraki με το καλο να ταξιδεψετε και να περασετε όμορφα και οσες απο τις υπολοιπες φυγετε για Πάσχα!!

Ellain εχει πολύ ομορφα και χαριτωμενα ρουχα και για τα παιδακια μεθαυριο ειναι ενα & ενα τα ρουχακια!!Πολύ μορτικα και μοντερνα...

Εγω στο μπικινι κανω κερι γυρω στα 10 χρονια και το επαναλαμβανω καθε τριμηνο, ακομη και τωρα

Στις μασχαλες εκανα παλμικο laser εξι επισκεψεις και τωρα πια εχω μονο χνουδι που το ξυριζω μια φορα το μηνα και μονο στα πόδια βαζω ξυραφι αραια και που μιας και εκει οι τριχες ειναι πολυ λιγες.


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 14,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

γεια σας κοριτσακια μου ομορφα!!!!εγω ολα αμορφα τα βλεπω!!!χαχαχαχ!!!

εγω χρησιμοποιω το κλασσικο ξυραφακι!!!ειμαι τις λιτοτητας!!!χαχα και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μεχρι τελους ξυριζομουν,αφου και στο νοσοκομειο για την γεννα πηγα ξυρισμενη.

εγω σημερα απο το πρωι καθαριζω την κουζινα και τους παγκους,λιγο το σαλονι και τωρα που καθησα γιατι κουραστηκα γυρναω τριγυρω και βλεπω και λεω μα τι κανω ολη μερα???δε βλεπω διαφορα ρε κοριτσια.λες και δεν εφτιαχνα τιποτα.

Σημερα θα ερθει ο νονος της μικρης να μας φερει την λαμπαδα!!!θα εχουμε επισκεψεις δηλαδη!

κατα τα αλλα ναι το αισθανομαι το νινι πολυ τακτικα αλλα ειπαμε οχι να κλωτσαει.ε δεν θα αργησει και αυτο!!!πω ρε κοριτσια πως περνανε οι μηνες ετσι???

αχ σημερα με ποναει και το στηθος μου..

αυτα τα λιγα...

ειρηνη ολα καλα θα πανε και στην β επιπεδου!!!!και μπραβο που ετοιμασες τοσα πολλα!


2lz07ypaigyui6fs.png

kk3v7ypaostspbl2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Χαίρεται!!

Πριν απο λίγο γυρίσαμε απο το νοσοκομείο.

Τελικά, πραγματικά δεν ήταν τίποτα.. Ψευδο-πίεση!!!! άκου να δεις! Ο οργανισμός πολλές φορές στην εγκυμοσύνη αντιδρά απέναντι σε ένα ξένο σώμα (βλ. πιεσόμετρο που σου σφίγγει το χέρι), και ανεβάζει σφυγμούς για να τονίσει τον "κίνδυνο" για τον οργανισμό.. Κι αυτό βέβαια, δείχνει λάθος αποτελέσματα στο πιεσόμετρο... Πιο απλά δεν θα μπορουσε να μου τα εξηγήσει ο καλός μου καρδιολόγος!

Και το CRP βγήκε υψηλό, λόγω μηκυτών.. Αφού κάναμε μια θεραπεία το ξαναμετρήσαμε, και απο 19,8 βγήκε 7! Αύριο βγαίνουν και οι τελευταίες εξετάσεις, για να επιβεβαιώσουν την πρώτη εκτίμηση του καρδιολόγου...

Κορίτσια, ψηφίζω "Έλενα" για εξετάσεις, είναι σούπερ οι γιατροί, σούπερ οι νοσοκόμες, σούπερ μέχρι και οι κοπέλες που σου φέρνουν το φαγητό...

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα απο καμιά σας, πάω ντουγρού για ύπνο γιατί χτες το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου με το holter πάνω μου...

Θα τα πούμε μόλις ξυπμήσω και πάλι... October power!!!

Link to comment
Share on other sites

MANOYYYYYYY OCTOBER POWER 4 ever!!!!!Μπραβο βρε κοριτσακι!! ΑΝ και δεν ξερω τι ειναι το CRV,αφου βγηκαν ολα καλα, τοτε δεν ανησυχουμε για τιποτα!Αντε σιδερενια!!! Καλους υπνους τωρα και καλη ξεκουραση!!!


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τη Μανού μας!!!!!!!!!Μπράβο κοριτσάκι που πήγαν όλα καλά!!!!!!!

Μόλις τελείωσα τα κουλουράκια μου!!!Και πονάει η πλάτη μουουουουου!!!!!Δυστυχώς τσουρέκια δεν ξέρω να φτιάχνω!:(:(

Βρε νενάκι μου με την τεράστια κοιλούμπα πως βλέπεις να ξυρίσεις το μπικίνι;;;;Έχω αυτή την απορία μερες τωρα!!!!

Όσο για το καθάρισμα εγώ είμαι υστέρο!!!Χωρίς υπερβολές το παραδέχομαι!Αλλα τώρα τελευταία καθαρίζω καθαρίζω και πάλι βρώμικο νιώθω οτι είναι!Ακόμα και η γυναίκα που έρχεται που καθαρίζει τέλεια σαν να εχει μπει η μαμά μου σπίτι πάλι βρώμικο το νιώθω!Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει αλήθεια!!!!


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΑΑΑ ποια με ρώτησε για το μαγνήσιο;;;Οι κράμπες έφυγαν αλλά τα πονάκια παραμένουν σταθερά!!!!!Επίσης έχω και πολλά υγρά δεν ξέρω γτ...Πφφφφφ κάθε μέρα και κάτι καινούριο!!!Και δεν σας είπα και το καλύτερο τα κιλά μου +2 η κοιλιά μου πλάκα αλλά έχω φαρδύνει μέση γιοκ!!!!


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites

hroukaki ενα εχει σημασια, να σου κανει το νυφικο. Αν αυτο ειναι ενταξει, τι κι αν πηρες 2, τι 3, τι 4 κιλα(λεμε τωρα...). Την μεσουλα δαχτυλιδι αποχαιρετησε την... Θα την ξανασυναντησεις σεεεε....ενα χρονο να σου πω, κατι τεοιο. Δεν πειραζει γερα μωρα με τσαμπουκα κι ολα τα αλλα στο χερι μας ειναι!

Πώς πανε οι προετοιμασιες??θα βαλεις καμια φωτο να δουμε?


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΥΥ!!! WELCOME BACK!!! Μπραβο που ολα τελικα πηγαν μια χαρα!!! λυσε μας βρε κοριτσι την απορία!!τι ειναι το CRP??:confused::confused::confused:

Με εφτιαξες και με οσα εγραψες για το ελενα αν και εγω με τις καλυτερες εντυπωσεις εμεινα στην πρωτη γεννα μου!!θα παρακολουθήσεις τα μαθήματα ανώδυνου??? εγω δεν τα ειχα παρακολουθήσει στη μελινα αλλα τωρα λεω να παω γιατι αν και γεννησα ευκολα και χωρις επισκληριδιο με τις αναπνοες τα ειχα κανει σαλατα!!! οτι να ναι λεμε!! ευτυχως που μου τις εδειχναν και οι μαιες εκεινη την ωρα και καπως τα εβγαλα περα:mrgreen::mrgreen::mrgreen: μπαζο λεμε:mrgreen:!!

επισης να ξερεις οτι στα μαθήματα αυτα περιλαμβανονται και μαθήματα θηλασμου (αν και σε αυτο ειμαι εξπερ πλεον!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

και επίσης να ρωτησω σε τι δωματιο εμεινες???μηπως στον 5ο στα καινουρια γιατι εγω δεν τα ειχα προλαβει (ανοιξαν 2 μηνες μετα γκρρρρ:evil::evil::evil::evil:) και ημουν σε απλο μονοκλινο αλλα εχω ακούσει οτι ειναι πολυ κυριλε και λεω να παω σε τετοιο τωρα (θελω χλιδη!!χαχαχαχα!!)

hroukaki για να ξυρισεις μπικινι με την κοιλουμπα ειτε πας στα τυφλα και γινεσαι σαν τραγι:mrgreen::mrgreen::mrgreen: ειτε βαζεις καθρεφτακι (αλλα και παλι αστα να πανε λεμε..πουά το αποτετοιο:mrgreen::mrgreen:)...εξαλλου σεξ δεν εχει οποτε και το πουα καλο ειναι!!:mrgreen::mrgreen: η υπερπροσπαθεια γίνεται τις μερες που περιμενεις να γεννησεις για να πας ετοιμη γιατι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν παω στο νοσοκομειο να με αναλαβουν αυτοι!!! ασε!!!φτανει το κλυσμα για να φρικαρεις δεν χρειαζεσαι και ξυρισμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!

ΜΑΝΟΥ σιδερένια!!! Αυτή να είναι η προ-τελευταία σου φορά που μπαίνεις σε νοσοκομείο. Η επόμενη/ες θα είναι για να γεννήσεις ροζ μωρό!!! :D:D

Εξακολουθώ να είμαι χάααλια. Κανονικά με ένα depon σώζεται η κατάσταση, αλλά αρνούμαι πεισματικά να το πάρω!!

Χθες πήγα στον αιματολόγο (είχα ραντεβού 8.15 και τελικά με δέχτηκε 10.00μμ) και σύμφωνα με το θρομβοελαστόγραμμα που έκανα θέλω μεγαλύτερες δόσεις ηπαρίνης. Θα εξακολουθώ να τρυπιέμαι δλδ, απλά με μεγαλύτερη δόση (και γμ τις πρέζες μιλάμε :tongue: ).

Λοιπόν, σας έταξα να σας γράψω την συνταγή για τα τσουρεκάκια που θα φτιάξω:

ΤΣΟΥΡΕΚΑΚΙΑ ΣΜΥΡΝΕΪΚΑ ΧΩΡΙΣ ΑΥΓΑ

Υλικά

2 φλιτζ. τσαγιού βούτυρο φρέσκο

1 1/2 φλιτζ. τσαγιού ζάχαρη

8 φλιτζ. τσαγιού περίπου αλεύρι

2 κουταλάκια τσαγιού μπέικιν πάουντερ

1 φλιτζ. τσαγιού γάλα

ξύσμα πορτοκαλιού.

Εκτέλεση

Χτυπάτε το βούτυρο ώσπου να ασπρίσει. Ρίχνετε την ζάχαρη τμηματικώς, ενώ συνεχίζετε το χτύπημα. Προσθέτετε το γάλα πρώτα και κατόπιν το αλεύρι, αφού το κοσκινίζετε με το μπέικιν πάουντερ. Προσθέτετε επίσης λίγο ξύσμα πορτοκαλιού και αν χρειαστεί λίγο ακόμη αλεύρι για να γίνει μέτρια η ζύμη. Την σκεπάζετε και την αφήνετε σε δροσερό μέρος ή μέσα στο ψυγείο επί 1 ώρα. Κατόπιν την πλάθετε σε κορδόνια, τα οποία διπλώνετε στα τρία τα πλάθετε σε στριφτάρια ή σε μικρά κουλουράκια. Τα βάζετε σε ελαφρά βουτυρωμένη λαμαρίνα, αλείφετε την επιφάνειά τους με γάλα, τα πασπαλίζετε με ζάχαρη και τα ψήνετε σε μέτριο φούρνο επί 20 λεπτά.

Δεν ξέρω πώς θα μου βγει. Εν τω μεταξύ (ρωτάω τις πιο έμπειρες) θα βγει πολλή ποσότητα?? Να φτιάξω με λιγότερα υλικά??


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΥΥ!!! WELCOME BACK!!! Μπραβο που ολα τελικα πηγαν μια χαρα!!! λυσε μας βρε κοριτσι την απορία!!τι ειναι το CRP??:confused::confused::confused:

Με εφτιαξες και με οσα εγραψες για το ελενα αν και εγω με τις καλυτερες εντυπωσεις εμεινα στην πρωτη γεννα μου!!θα παρακολουθήσεις τα μαθήματα ανώδυνου??? εγω δεν τα ειχα παρακολουθήσει στη μελινα αλλα τωρα λεω να παω γιατι αν και γεννησα ευκολα και χωρις επισκληριδιο με τις αναπνοες τα ειχα κανει σαλατα!!! οτι να ναι λεμε!! ευτυχως που μου τις εδειχναν και οι μαιες εκεινη την ωρα και καπως τα εβγαλα περα:mrgreen::mrgreen::mrgreen: μπαζο λεμε:mrgreen:!!

επισης να ξερεις οτι στα μαθήματα αυτα περιλαμβανονται και μαθήματα θηλασμου (αν και σε αυτο ειμαι εξπερ πλεον!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:)

και επίσης να ρωτησω σε τι δωματιο εμεινες???μηπως στον 5ο στα καινουρια γιατι εγω δεν τα ειχα προλαβει (ανοιξαν 2 μηνες μετα γκρρρρ:evil::evil::evil::evil:) και ημουν σε απλο μονοκλινο αλλα εχω ακούσει οτι ειναι πολυ κυριλε και λεω να παω σε τετοιο τωρα (θελω χλιδη!!χαχαχαχα!!)

hroukaki για να ξυρισεις μπικινι με την κοιλουμπα ειτε πας στα τυφλα και γινεσαι σαν τραγι:mrgreen::mrgreen::mrgreen: ειτε βαζεις καθρεφτακι (αλλα και παλι αστα να πανε λεμε..πουά το αποτετοιο:mrgreen::mrgreen:)...εξαλλου σεξ δεν εχει οποτε και το πουα καλο ειναι!!:mrgreen::mrgreen: η υπερπροσπαθεια γίνεται τις μερες που περιμενεις να γεννησεις για να πας ετοιμη γιατι ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ δεν παω στο νοσοκομειο να με αναλαβουν αυτοι!!! ασε!!!φτανει το κλυσμα για να φρικαρεις δεν χρειαζεσαι και ξυρισμα!!!

Eυχαριστω ρε κοριτσαρες!!!

CRP, όπως μου το εξηγησε ο γιατρός ειναι δείκτης που δείχνει προδιαθεση για καρδιακό και εγκεφαλικό επεισόδιο, οι δείκτες του οποίου όμως πιανουν θεό, όταν υπαρχει φλεγμονη ή μήκυτες στο σωμα (πχ, μηκυτες, επικονδυλιτιδες, κλπ). Ολες οι υποψηφιες μανούλες κάνουν εξετάσεις CRP, τουλάχιστον ετσι μου είπαν...

Μαθηματα ανωδυνου θα κάνω εννοείται, και μάλιστα με τον πατέρα του παιδιού μαζί γιατί θέλουμε να είναι μεσα στον τοκετό, και το ελενα δεν επιτρεπει την παρουσία του παρα μονον αν έχει κανει μαθηματα ανωδυνου τοκετού εκει.

Σε μικρό μονόκλινο έμεινα, ναι, αλλά στη Βα πτέρυγα γυναικολογική, εσύ μιλας για τις μαιευτικές πτερυγες που είναι αλλου. Εμένα η περίπτωση μου ηταν γυναικολογικής φυσης.. Πάντως και το δικό μου το δωμάτιο ήταν σούπερ, παρ'ολο που ήταν παλιό, αλλα το μπάνιο του ηταν ολοκάινουριο.

Τα δωματια που λες ειναι τελεια, αν και όπως άκουσα, πρεπει να τα κλεισεις απο νωρις γιατί γίνεται χαμός, τα ζητάνε όλες, μα όλες...

Οσο για την αποτρίχωση, παρ'ολο που δεν έχω διαβασει όλη τη συνομιλια, το καλύτερο για την περίπτωσή μας είναι η καραμέλα, η οποία δεν πονάει και ιδιαίτερα, και αν η αισθητικος ειναι και τσαχπίνα και ξερει απο εγκυμοσυνη, ειναι απολαυση, γιατι καθαρίζει τα παντα, απο τριχες μέχρι νεκρά κύτταρα.. Το ξυραφακι δεν ενδύκνειται, γιατί δεν ειναι και υγιεινό, εγώ το έκοψα απο τη μερα που εμαθα ότι ειμαι εγκυος, και έχω βρει την υγεια μου, γιατι κανω αποτρίχωση πια, μονο μια φορά το μήνα.......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσούδια μου τι κάνετε;;;;;;;

Δύσκολη μέρα η σημερινή κατέβηκα στο κέντρο για ψώνια!!!Σας μιλάω για απίστευτη κίνηση!Κίνηση που δεν την χωράει ο νους!!!!Πήρα τα πρώτα ρουχαλάκια εγκυμοσύνης!!!!!!!!Ω ναι!!!Απο τη Benetton τα πήρα έχει πολύ όμορφα ρουχαλάκια και τα φθηνότερα ρουχα εγκυμοσύνης που έχω βρει!!!Όπως καταλάβατε δεν μου κάνει τίποτα δικό μου!Το ένα δεν κουμπώνει το άλλο με πιέζει με το τρίτο νιώθω σαν φακλάνα!Πίκρα!!!!!Πήρα και τις βέρες!!!!

Ellain μου θα βάλω φωτογραφίες σου το υπόσχομαι τώρα δεν εχω τίποτα να σου δειξω εκτός και αν θέλεις φώτο απο τις βέρες!!!!

Despoina μουουουουου δεν μενοιάζει αν θα βγαίνει πουα!Απλά σκεφτομαι πως θα βγαίνω στην παραλία;Ντροπή...

ΑΑΑ έχω κι άλλα νεα η πολυλογού!1ον και σημαντικότερο σταμάτησαν οι ναυτίες!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Μόνο το μαγνήσιο με πειράζει πολύ μου φέρνει τάσεις λιποθυμίας κ έτσι το παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ!Και το 2ο ήδη ανέβηκα νούμερο σουτιεν!Οπότε έχουμε ρουχα εγκυμοσύνης μεγαλύτερο σουτιεν και μάλλον ένα νυφικό ιδανικό για άλλη νύφη...Ποια μου έλεγε οτι σημασία έχει να μου κάνει το νυφικό;;;;


ntes069iqp11kvcq.pnghq545zdpsvak4vme.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγκυουλες!

τι κανετε?εμεις χθες πηγαμε μια επισκεψη στο γιατρο μας και ειδαμε το μπεμπακι που ειχαμε 15 μερες να δουμε!ειναι μια χαρα,μεγαλωνει κανονικοτατα.κουνουσε χερακια και ποδαρακια...μετα απο λιγο σταματησε,μαλλον εκανε νανι.τα ποδια ομως τα ειχε ερμητικα κλειστα!!!δεν θελει με τιποτα να μας δειξει τι ειναι...τι εισαι βρεεεεε?κοριτσακι η αγορακι?εεε?οχι οτι εχει καμια σημασια αλλα οκ,μια περιεργεια την εχουμε.ο γιατρος ειπε οτι λογικα σε 15 μερες που θα το ξαναδουμε δεν θα μπορει να μας κρυφτει...το μονο σιγουρο ειναι οτι στη β επιπεδου θα το δουμε,21η εβδομαδα ειπε οτι την κανουμε,εχουμε καιρο...βγηκε και η papp A η οποια εδωσε καλα αποτελεσματα.παει κι αυτο το αγχος!

αλλο θεμα!

μενω κοντα στο αττικο και εχω ακουσει πολυ καλα λογια για το συγκεκριμενο νοσοκομειο.θελω να γεννησω εκει και ψαχνω για γυναικολογο που να συνεργαζεται.εχετε καμια προταση?προτεινετε καποιον γιατρο?ο γυναικολογος που εχω τωρα ειναι στο ιασω,αλλα δεν θελω να γεννησω σε ιδιωτικο.πρεπει να κινηθω αμεσα...δεν μπορω να αλλαξω γυναικολογο σε προχωρημενη εγκυμοσυνη!

ευχαριστω!φιλακια πολλα!!!


image.php?type=sigpic&userid=26070&dateline=1402327573
Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Χαίρεται!!

Πριν απο λίγο γυρίσαμε απο το νοσοκομείο.

Τελικά, πραγματικά δεν ήταν τίποτα.. Ψευδο-πίεση!!!! άκου να δεις! Ο οργανισμός πολλές φορές στην εγκυμοσύνη αντιδρά απέναντι σε ένα ξένο σώμα (βλ. πιεσόμετρο που σου σφίγγει το χέρι), και ανεβάζει σφυγμούς για να τονίσει τον "κίνδυνο" για τον οργανισμό.. Κι αυτό βέβαια, δείχνει λάθος αποτελέσματα στο πιεσόμετρο... Πιο απλά δεν θα μπορουσε να μου τα εξηγήσει ο καλός μου καρδιολόγος!

Και το CRP βγήκε υψηλό, λόγω μηκυτών.. Αφού κάναμε μια θεραπεία το ξαναμετρήσαμε, και απο 19,8 βγήκε 7! Αύριο βγαίνουν και οι τελευταίες εξετάσεις, για να επιβεβαιώσουν την πρώτη εκτίμηση του καρδιολόγου...

Κορίτσια, ψηφίζω "Έλενα" για εξετάσεις, είναι σούπερ οι γιατροί, σούπερ οι νοσοκόμες, σούπερ μέχρι και οι κοπέλες που σου φέρνουν το φαγητό...

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω νέα απο καμιά σας, πάω ντουγρού για ύπνο γιατί χτες το βράδυ δεν κοιμήθηκα καθόλου με το holter πάνω μου...

Θα τα πούμε μόλις ξυπμήσω και πάλι... October power!!!

Μπραβο ΜΑΝΟΥ!!!!!!!!Αντε οπως λενε και τα κοριτσια την επομενη φορα που θα πας να ειναι στον 9ο που θα σου εχουν σπασει τα νερα!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κοριτσούδια μου τι κάνετε;;;;;;;

Δύσκολη μέρα η σημερινή κατέβηκα στο κέντρο για ψώνια!!!Σας μιλάω για απίστευτη κίνηση!Κίνηση που δεν την χωράει ο νους!!!!Πήρα τα πρώτα ρουχαλάκια εγκυμοσύνης!!!!!!!!Ω ναι!!!Απο τη Benetton τα πήρα έχει πολύ όμορφα ρουχαλάκια και τα φθηνότερα ρουχα εγκυμοσύνης που έχω βρει!!!Όπως καταλάβατε δεν μου κάνει τίποτα δικό μου!Το ένα δεν κουμπώνει το άλλο με πιέζει με το τρίτο νιώθω σαν φακλάνα!Πίκρα!!!!!Πήρα και τις βέρες!!!!

Ellain μου θα βάλω φωτογραφίες σου το υπόσχομαι τώρα δεν εχω τίποτα να σου δειξω εκτός και αν θέλεις φώτο απο τις βέρες!!!!

Despoina μουουουουου δεν μενοιάζει αν θα βγαίνει πουα!Απλά σκεφτομαι πως θα βγαίνω στην παραλία;Ντροπή...

ΑΑΑ έχω κι άλλα νεα η πολυλογού!1ον και σημαντικότερο σταμάτησαν οι ναυτίες!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Μόνο το μαγνήσιο με πειράζει πολύ μου φέρνει τάσεις λιποθυμίας κ έτσι το παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ!Και το 2ο ήδη ανέβηκα νούμερο σουτιεν!Οπότε έχουμε ρουχα εγκυμοσύνης μεγαλύτερο σουτιεν και μάλλον ένα νυφικό ιδανικό για άλλη νύφη...Ποια μου έλεγε οτι σημασία έχει να μου κάνει το νυφικό;;;;

:lol::lol::lol:hroukaki ολα καλα λοιπον παμε για αλλο νυφικο!!!αχ τι καλα που πηρες και ρουχαλακια μου εχουν λειψει τα ψωνια πολυ αφου πιστευω οτι το πρωτο πραγμα που θα κανω οταν με το καλο με αφησει ο γιατρουλης να σηκωθω ειναι να παω να σηκωσω κανα δυο μαγαζια!!!!εεεεε τοση αποτοξινωση κριμας ειμαι!!!:tongue:

Επισης και εγω εχω ανεβει ενα νουμερο στα σιγουρα αλλα επειδη δεν θα το λεγες και μεγαλο πριν...τωρα ειναι σουπερ!!!:rolleyes:


οτι ονειρευόμουν στην ζωή μου,το έχω βρει σε εσενανε ψυχη μου και έχω τα πάντα πια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέερα!!

Τρελλή επιτυχία μιλάμε το τσουρέκι, ουουου τι να πω!!

Ενώ έλεγε 20' ψήσιμο εγώ το άφησα άλλα 20' επειδή δεν μου φαινόταν έτοιμο. Και βέβαια ήθελε και άλλο ψήσιμο. Εντωμεταξύ επειδή δεν ξέρω να πλέκω πλεξιδάκια με την ζύμη, το έκανα στρογγυλό και στην ουσία βγήκε σαν ένα μεγάααααλο μπισκότο :D:D!!

Οπότε αυτό είναι το έθιμό μου:κάθε Πάσχα να φτιάχνω από κάτι και αυτό να αποτυχαίνει :D! Κάτι είναι και αυτό, η προσπάθεια μετράει...

hroukaki μην ανησυχείς για το νυφικό. Ούτως ή άλλως τελευταία πρόβα θα γίνει μία εβδομάδα πριν το γάμο, έτσι δεν είναι? Εκτός των άλλων οι μοδίστρες είναι μαθημένες από εγκυούλες που παίρνουν κιλά ή από γυναίκες που επειδή κάνουν δίαιτα συνεχώς τις βρίσκουν πιο αδύνατες από την πρώτη φορά... Δεν ξέρω αν παρατήρησες, αλλά τα νυφικά σε δείχνουν πιο ψηλόλιγνη, οπότε κούκλα θα είσαι και περιμένω και εγώ φώτο από την ημέρα εκείνη...

Τώρα σας μεγάλωσε το στήθος βρε τσούπρες? Εμένα από την αρχή, πριν καταλάβω ότι ήμουν έγκυος να φανταστείτε. Περίμενα να πάω 7 εβδομάδων για να ακούσουμε καρδούλα και αγόρασα στηθόδεσμο 1 νούμερο μεγαλύτερο... Τα είχα που τα είχα... τώρα έγιναν... (εδώ οι καλές αγελάδες).

chris μου πότε θα σηκωθείς από το κρεβάτι?? Στο β' τρίμηνο μπήκες, πότε θα σου πει ο γιατρούλης να σηκωθείς και να κάαααθεσαι?


GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε clelia κι ειχα στηριξει τις ελπιδες μου σε εσενα, δεν πειραζει που εγινε μπισκοτενιο το τσουρεκακι, φτανει να εχει καλη γευση!! Θα κανω κι εγω αυριο μια αλλη συνταγη που βρηκα online και θα δουμε τι θα βγει...Τα κουλουρια μου παντως εγιναν καλα, αρα και τα τσουρεκια να αποτυχουν σωζω την κατασταση. Παντως για το πώς πλεκουμε κοτσιδα το τσουρεκι επειδη ουτε εγω ειχα ιδεα, κοιτα εδω http://asteromases.com/archives/4079 για να εισαι προετοιμασμενη για του χρονου!!!

hroukaki τι εγινε με το νυφικο? εχουμε δυσκολιες στην εφαρμογη? δεν πειραζει, η μοδιστρα θα στο φτιαξει και δεν θα εχεις προβλημα!

βασω δεν σας την κανει την χαρη το μωρακι σας να φανερωθει, ε? ειναι για να σας κραταει σε αγωνια! Αν ενδιαφερεσαι για γιατρο στο Αττικο, εχω την καταλληλη πηγη, θα ρωτησω και θα σου πω.

δεσποινα κ μανου, μας βλεπω διπλα διπλα στο Ελενα. Μετα απο πολλη σκεψη κατεληξα στο Ελενα, γιατι μου τη δινει να δωσουμε 5-6-7.000 ευρω στο Ιασω!!!Σορρυ γιατρουλη μου αλλα δεν θα τους κανω την χαρη!!!

Τελος, για τις μεθοδους ξυραφι-laser-αποτριχωση, εχω να πω τα εξης:

1. laser ειναι το καλυτερο (δουλευα σε δερματολογικο κ ξερω απο πρωτο χερι), φτανει ο ανθρωπος που θα το κανει να ειναι εξειδικευμενος (κατα προτιμηση ο ιδιος ο γιατρος) και να δινει μεγαλη προσοχη να μην "χτυπαει" ελιες, καθως αυτες μπορει με την ακτινοβολια και την υπερβολικη θερμοτητα σε βαθος χρονου να μεταλλαχτουν. Παμε για μαλλι, μην βγουμε κουρεμενες!!!

2.To ξυραφι και η αποτριχωση για ευαισθητα δερματα εχουν το ιδιο αποτελεσμα, με την εννοια οτι αν ειναι να σου κανουν κυστουλες θα σου τις κανουν εξισου. Βεβαια η διαφορα ειναι οτι η αποτριχωση διαρκει περισσοτερο καιρο, αρα αποφευγεις την επαναληψη της διαδικασιας σε τακτο διαστημα.

3. Το ξυραφι απο αποψη υγεινης δεν νομιζω οτι ενεχει κινδουνους φτανει να το χρησιμοποιεις σωστα(με φορα απο εμπρος προς τα πισω), μονο στην συγκεκριμενη περιοχη και χρηση μονο μια φορα το καθενα.

Τελος, οσες φοβαστε οτι δεν θα μπορειτε να ξυριστειτε με την κοιλουμπα, πολυ απλα βαλτε τους αντρες σας να κανουν την δουλεια!! Μαζι και στα καλα και στα δυσκολα, σωστα? Ετσι ουτε πουα ουτε ριγε!!!

Αυτα, ολοκληρο γραμμα εγραψα παλι (ειμαι σπιτι μονη και βαριεμαι, κατανοηστε με και συγχωρηστε με... :) )


Vqyip2.png

B4Snp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...