Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοριτσια καθε ποτε βλεπετε τον παιδιατρο?εμεις καθε 15-20 μερες μας λεει,μηπως ειναι υπερβολικο και θα επρεπε καθε μηνα????λεω τωρα εγω!αν και πιο πολυ εμπιστευομαι τη μαια παρα τον παιδιατρο ρε σεις...να πω τη μαυρημου αληθεια

μια φορα το μηνα φτανει καλε!ακου εκει καθε 15!αν υπηρχε καποιο προβλημα οκ αλλα αφου ειναι μια χαρα η μπουμπου!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

οκ ελπιζω με τοπου κανει τα εμβολιο να μας λεει καθε ποτε και οχι καθε 15-20 μερες!μεχρι τωρα μας ειδε στις 10 μερες,μετα ξαναμετα απο 20 μερες απο την πρωτη επισκεψη,κι επειδη ηταν 1μηνος και θα πηγαιναμε για εμβολιο μετα στους 2 λεει πολυ διαστημα ειναι να σας δω ενδιαμεσα σε 15 μερε ςκαι θα μας δει αυριο δηλαδη....αντε να δουμε...


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

ξυπνησε η μικρη και τεντωνεταικαι σκουζει αλλα κανω οτι δνε την ακουω!χιχιχι


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στο ρηλαξ απο ποτε μπορουμε να τα βαζουμε?

Χριστίνα, δεν ξέρω τι γίνετε με το αίμα, δεν είναι στάνταρ.Μια μέρα έχω κόκκινο, την άλλη μέρα σχεδόν καθόλου και την άλλη μέρα ροζουλί.:confused: Σήμερα είναι σχεδόν καφέ και πολύ ελάχιστο, αύριο όμως, μπορεί να ξανα έχω κόκκινο.Εσύ έχεις ακόμα?

Ετσι και εγω Ελενακι!Μια εχω μια δεν εχω.Μια μερα ειχα βαλει μικρη σερβιετα και εγινα χαλια! Απο τοτε βαζω την γιγας! Αλλα δεν την αντεχω με ενοχλει! :evil:


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στο ρηλαξ απο ποτε μπορουμε να τα βαζουμε?

Ετσι και εγω Ελενακι!Μια εχω μια δεν εχω.Μια μερα ειχα βαλει μικρη σερβιετα και εγινα χαλια! Απο τοτε βαζω την γιγας! Αλλα δεν την αντεχω με ενοχλει! :evil:

Εγω την εχω βαλει ηδη στο ρηλαξ απο 10 ημερων περιπου και την παιρνει και ο υπνος μια χαρα! Και τα δικα μου νευρα εχουν σπασει με την σερβιετα :evil: δεν την μπορω και το σκευτομουν αυτο το σταδιο απ την εγκυμοσυνη κιολας! Εγω δεν εχω επιχειρησει να βαλω σερβιετακι, μονο να την βγαλω εντελως για να το ευχαριστηθω!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα έχω απο χθες να μπώ και γεμίσατε 3 σελίδες!!!μωρε μπράβο!

εγω αμεσως τα εβαλα στα ριλαξ.τα παλιοτερα χρονια απαγορευοταν.τωρα εχουν βγει ριλαξ με προδιαγραφες κ ειδικα μαξιλαρακια για νεογεννητα

και εγώ απο την 5η μέρα την έβαλα.βέβαια το δικό μου,μου το εδωσαν και είναι ήδη δεκαετιας.ελπίζω να μην έχουμε πρόβλημα...

κοριτσια καθε ποτε βλεπετε τον παιδιατρο?εμεις καθε 15-20 μερες μας λεει,μηπως ειναι υπερβολικο και θα επρεπε καθε μηνα????λεω τωρα εγω!αν και πιο πολυ εμπιστευομαι τη μαια παρα τον παιδιατρο ρε σεις...να πω τη μαυρημου αληθεια
επισκέπτρια υγειας κάθε εβδομάδα.παιδίατρο κάθε μήνα!αλλά 15 μέρες δεν είναι υπερβολή...
ΣΤΙΣ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΙΣΑΙ? ΕΓΩ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ 10 ΜΗΝΕς.

εγώ από τον αυγουστο.σε όλη την εγκυμοσύνη 2 φορες ολες και ολες,στο τέλος δεν θα ξέρουμε πως κάναμε τα παιδιά μας!με 1 θα μείνουμε...

σπυρακια εβγαλε κι εμενα στοπροσωπο και το απεδωσα σε μι αμαλλινη ζακετα.μια μαμα μου ειπε οτ ειναι βρεφικο εκζεμα η κατι τετοιο...και φευγει μονο του να μην το πειραξω καθολου.

και εμείς βγάλαμε.ο παιδίατρος είπε είναι φυσιολογικό και μόνο λαδάκι χρειάζεται.προκαλείται απο την ξηρότητα του δέρματος.

Προσπαθώ να βγάλω με το θήλαστρο αλλά η μπουμπού το τρώει όλο με αδειάζει κυριολεκτικά !!! Χθες προσπάθησα να βγάλω μετά που έφαγε με το ζόρι έβγαλα 50ml μετά δεν προφταίνω και πάλυ ξυπνά και ξανατρώει πότε θα βγάλω να φύλάξω?? Μόνο αργά το βράδυ έχω πιο πολλή αλλά δεν έχω διάθεση η ώρα 3:00 να κάθομαι να βγάζω γάλα !!!

δοκίμασε 1 ώρα αφου θηλάσεις και βγάλε λίγο,την επόμενη μέρα βγάλε πιο πολύ και ούτω καθεξης.σε 2-3 μέρες θα παράγεις πιο πολύ και από αυτό θα φυλάς.

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση? Αφου γεννησατε σας εδωσαν τιποτα φαρμακα να παρετε στο σπιτι για να επανελθει η μητρα? Γιατι εμενα δεν μου ειπε να παρω κατι, ενω μιλουσα με μια φιλη μου εχτες στο τηλ και μου ειπε οτι πρεπει να παρεις φαρμακα. Καποια mitrotan μηπως?

τα μητροσυσπαστικά συνήθως δίνονται σε καισαρικές που δεν θηλάζουν.δεν χρειάζεται να πάρεις αν θηλάζεις.

(προφανως η Βασιλικη να το θυμαται γιατι μου ειχε κανει αναλυση για αυτο το θεμα) Βασιλικη αν διαβασεις, πες μας αν θυμασαι που το ειχα αναφερει.

φυσικά και το θυμάμαι κούκλα μου.είχε δείξει τις προθέσεις του απο την αρχή.όπως τα περιγράφεις η ευθύνη είναι της αναισθησιολόγου και κακώς δεν της το είπες.δυστυχώς τόσο για τον γιατρό σου όσο και για την αναισθησιολόγο,πολύ δυσκολα θα δικαιωθείς δικαστικά,γιατί δεν υπάρχουν αποδείξεις.το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι 1.μια απλή καταγγελεια στον ιατρικό σύλλογο(απλά και μόνο για να καταγραφεί και να μην ξανασυμβεί) και 2.να ανοίξεις 1 θέμα στο καφέ και να τους ξεμπροστιάσεις τους ηλίθιους για να γλιτώσει καμια ανυποψίαστη κοπέλα.μονο αυτό,δυστυχώς τίποτα παραπάνω.

Επαφές κανονικά και μόλις σταματήσει η θηλασμός και μου έρθει 2 φορές περίοδος παω για τεστ παπ.

εμένα μου εκλεισε ραντεβού για τις 41 μέρες.μήπως είναι νωρίς για τεστ ΠΑΠ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΤΟ 24? ΚΟΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΡΑ?

στα πρωτα 2 παιδια για 2 μηνες κοιμομουν 2 με 3 ωρες το 24ωρο.:(

τωρα με τη μπεμπα την ταιζω κατα τις 12 το βραδυ.κατα τη 01.00 κοιμαμαι και ξυπναω στις 8.00.τοτε ξυπναει κ η μπεμπα αλλα ετσι κ αλλιως εχω να ετοιμασω κ τη μεγαλη για το σχολειο οποτε ουτως η αλλως θα σηκωνομουν.οποτε 7 ωρες περιπου κοιμαμαι

12/11/10 ME KAISARIKH

κανε υπομονη καμια 10-15 μερες κ αν δεν εχεις αιμα μπορεις να κανει σεχ:tongue: οχι και τιποτα αγριο ομως.ηρεμα πραγματα (επειδη εκανες καισαρικη το λεω)


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


koritsia kalispera simera pigame paidiatro kai ola kala ta alla ektos apo to baros gennithike i mpoumpou mou stis 18 noembri 3860 kai simera einai 21 imerwn kai zugize3850 o giatros eipe den trwei kala mono tin thilaza xwris sumplirwma twra mou eipe se mia bdomada na tin xanapaw na tin zugisei,kai mou eipe na parw thilastro na bgaze to gala mou na dw poso gala panw katw exw gia na doume an den tis ftanei na dwsw sumplirwma i einai tipota allo!!! emena re koritsia trwei 15 20 lepta synolo.meta den koimataia sto stithos apla den thelei allo kai xypnaei ana 2.5 me 3 wres gia fai!!!!autos mou eipe i thelei parapanw paidema i den exw arketo gala!!!!! twra pote einai kalitera na bgazw to gala mou afou fai i meta?????gia na katalabw ti exw???????


c7bf85d6fb.png608c15f06b.png
Link to comment
Share on other sites

anxwhika arketa alla tha to xeperasw autos mou edwse 2 galata to humana kai ena allo alla mou eipe mia bdomada ws pou na tin xanazugisei na min tis dwsw katholou xeno na tin thilazw opos mexri twra apla na bgazw to gala na dei ti exw!!!!!!!!!!!oufffff telika na thilazeis i oxi kai ta duo poli anxs kai agwnia!!!!!!!!


c7bf85d6fb.png608c15f06b.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera simera pigame paidiatro kai ola kala ta alla ektos apo to baros gennithike i mpoumpou mou stis 18 noembri 3860 kai simera einai 21 imerwn kai zugize3850 o giatros eipe den trwei kala mono tin thilaza xwris sumplirwma twra mou eipe se mia bdomada na tin xanapaw na tin zugisei,kai mou eipe na parw thilastro na bgaze to gala mou na dw poso gala panw katw exw gia na doume an den tis ftanei na dwsw sumplirwma i einai tipota allo!!! emena re koritsia trwei 15 20 lepta synolo.meta den koimataia sto stithos apla den thelei allo kai xypnaei ana 2.5 me 3 wres gia fai!!!!autos mou eipe i thelei parapanw paidema i den exw arketo gala!!!!! twra pote einai kalitera na bgazw to gala mou afou fai i meta?????gia na katalabw ti exw???????

ξανθη το ζητουμενο ειναι ενα νεογεννητο να ανακτησει βαρος γεννησης σε 3 εβδομαδες(για πες το αυτο στον γιατρο σου γιατι παει να σου πασαρει σκονη επειδη εισαι πρωταρα) το μωρο σου αυτο ακριβως εκανε.ποσα κακα και ποσα τσισα κανει την ημερα?

αυτο που σου ειπε για το θηλαστρο ειναι τελειος ατοπο

ΚΑΝΕΝΑ θηλαστρο δε μπορει να βγαλει την ποσοτητα που εχεις(πες το κ αυτο στον γιατρο σου !!) μπορει το στηθος σου να εχει μεσα 200 μλ γαλα και με το θηλαστρο να βγαλεις μονο τα 50!

ΜΟΝΟ το μωρο μπορει να αντλησει την πραγματικη σου ποσοτητα

ΜΗ κανεις αυτο με το θηλαστρο γιατι θα σου μειωθει το γαλα "(και μαλλον αυτο θελει ο γιατρος !)

το χουμανα στο εδωσε για να σε προκαταβαλει οτι ετσι κιαλλιως θα δωσεις ξενο!(μαλλον παιρνει αρκετα ποσοστα απο την εταιρια!)

και τελος ΔΕΝ υπαρχει γυναικα που δεν εχει αρκετο γαλα για το μωρο της.οπως η φυση εχει προνοησει για ολα τα ζωντανα να θηλαζουν τα μωρα τους κ να τους φτανει το γαλα (εχει δει ο γιατρος σου γατα να δινει συμπληρωμα στα γατια γιατι δεν εχει γαλα?:rolleyes:) ετσι εχει προνοησει και για τον ανθρωπο!εχεις γαλα οσο θηλαζεις.αυτα ακριβως γραψτα και πες του τα για να μη σε θεωρει ΑΝΙΔΕΗ!

πες τωρα ποσα κακα και τσισα κανει για να δουμε αν τρεφεται σωστα!και τι χρωμα κακα εχει!

επισης θελω να μου πεις βαρος που ειχε το μωρο κατα την εξοδο απο το νοσοκομειο και ποια ημερομηνια ηταν τοτε!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

στα πρωτα 2 παιδια για 2 μηνες κοιμομουν 2 με 3 ωρες το 24ωρο.:(

τωρα με τη μπεμπα την ταιζω κατα τις 12 το βραδυ.κατα τη 01.00 κοιμαμαι και ξυπναω στις 8.00.τοτε ξυπναει κ η μπεμπα αλλα ετσι κ αλλιως εχω να ετοιμασω κ τη μεγαλη για το σχολειο οποτε ουτως η αλλως θα σηκωνομουν.οποτε 7 ωρες περιπου κοιμαμαι

κανε υπομονη καμια 10-15 μερες κ αν δεν εχεις αιμα μπορεις να κανει σεχ:tongue: οχι και τιποτα αγριο ομως.ηρεμα πραγματα (επειδη εκανες καισαρικη το λεω)

ΤΕΛΕΙΑ....ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΜΠΡΑΒΟ ΔΗΜΗΤΡΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΞ ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΤΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΜΟΥ

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΧΙ ημουν τυχερη σαυτο το μωρο.ειναι μωρο περιπτωση.σπανια συμβαινει αυτο οποτε φυσιολογικα ειναι αυτα που περνατε εσεις.μηπως το παιδι μου ειναι αλιεν?:rolleyes: υπαρχουν κ αλλα εκτος απο το σεχ ξερεις...χρησημοποιησε τα μεχρι να ερθει η στιγμη.θα ξελαμπικαρεις!χαχαχα


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...