Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

στο πωπουδακι σχεδον εφυγε,αλλα στο εσωτερικο απ το μπουτακι του εχει ακομη

μαλλον συγκαμα ειναι αν καταλαβα κ απ την περιγραφη της δημητρας

πλεον τον αλλαζω καθε ωρα εδω και 2 μερες και πιστευω οτι γι αυτο καλυτερεψε

ωστοσο στεναχωρηθηκα γιατι τον φροντιζα και τον περιποιουμουν πολυ σ αυτα τα σημεια δεν μπορω να καταλαβω γιατι το επαθε

μπορει κ απ τα μωρομαντηλα

μπορει και απ τα τοσα κακα που κανει

ειναι απιστευτο ποσα κακα κανει..

σου παρουσιασε και σενα κοκκινιλα?

Εμενα εχει βγαλει σπυρακια στο προσωπο! Αλλα ολη την ωρα γδερνει το προσωπακι του!Ισως να ειναι απο αυτο!

Καθε φορα που τον πλένεις βαζεις αφρολουτρακι?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

σπυρακια στο προσωπο πολλα βγαζουν.ειναι απο το περιβαλλον επειδη δεν εχει μαθει ο οργανισμος τους στον ''αερα''.λιγο λαδακι στο προσωπο και θα ειναι οκ(παιδικο η αμυγδαλελαιο)επισης προσεξτε καλα κ κοιταξτε λιγο την περιοχη πισω απο τα αυτια.εκει δε πρεπει να μεινει καθολου υγρασια μετα το μπανιο γιατι μαζευεται ενα σμιγμα κιτρινο και κανει πληγη μετα


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

σπυρακια στο προσωπο πολλα βγαζουν.ειναι απο το περιβαλλον επειδη δεν εχει μαθει ο οργανισμος τους στον ''αερα''.λιγο λαδακι στο προσωπο και θα ειναι οκ(παιδικο η αμυγδαλελαιο)επισης προσεξτε καλα κ κοιταξτε λιγο την περιοχη πισω απο τα αυτια.εκει δε πρεπει να μεινει καθολου υγρασια μετα το μπανιο γιατι μαζευεται ενα σμιγμα κιτρινο και κανει πληγη μετα

Thanx Δημητρούλα!Εχω το λαδακι της frezyderm.Αυτο να του βαλω ε? Οχι την κρεμα?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia............eleni me sygkinises poli eutixws pou ola tra einai kala kai esy alla kai to aggeloudi sou.sigoura pws na to apodeixeis den tha se pisteuoun telika den mporeis na empisteuteis tipota kai kanenan....o theoulis se boithise kai twra eisai kala kai edw gia na frontizeis to mwraki sou pou se exei tosi anagki.....autoi den einai giatroi einai xeiroteroi kai apo xasapides....ola perasan...emeis to xenyxtame simera apo tis 4 kai 30 fagame kai mas epiase i koiia mas kolikoi twra ligo isixase stin agkalia mou....aurio tha tin paw paidiatro gia na doume an ola tha einai ok,koritsia merikes fores pou trwei meta bgazei arketo gala ti einai emetos???????i exei mpoukwsei apo to poli fai?????xaxaxa:shock::shock::shock:


c7bf85d6fb.png608c15f06b.png
Link to comment
Share on other sites

μπουκώνει κοριτσάκι μου η θέλει να ρευτει δεν προλαβαίνει και tο βγάζει. Κι εμένα tο κάνει. Καλημέρα σε όλες πηγα χτες γιατρό με είδε από τη κοιλιά όλα καλά σα να μη γέννησες μου είπε και η κοιλιά και η μήτρα. Επαφές κανονικά και μόλις σταματήσει η θηλασμός και μου έρθει 2 φορές περίοδος παω για τεστ παπ. Δεν τον ρώτησα για σίδηρο και μαγνησίο θα τον πάρω φιλ.


Ηρθε η kisha junior και ειναι οντως γκαυ...τσα!

81299f78bc.png

Για να μη μιλησω για τον κισομπεμπη...κεβλαρ!!!

44cf0f3e83.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα εχει βγαλει σπυρακια στο προσωπο! Αλλα ολη την ωρα γδερνει το προσωπακι του!Ισως να ειναι απο αυτο!

Καθε φορα που τον πλένεις βαζεις αφρολουτρακι?

Kαλημερα και απο μενα!

χριστινακι οχι μονο με νερακι στο τοπικο πλυσιμο (το οποιο ακομη δεν καταφερνω η αχρηστη μπερδευω τα χερια μου)

αφρολουτρο μονο στο μπανιο το βραδυ..

τελικα ο ενδοκρινολ σου αιτιολογησε για τον 2μηνο θηλασμο??

κοριτσια θερμομετρο αν χρειαστει που βαζουμε? μασχαλιτσα μπορουμε?

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κισακι μακαρι ολες ετσι να ειμαστε απο μεσα..

και γω δεν παιρνω ασβεστιο και σιδηρο ελπιζω να μη το μετανιωσω..:rolleyes:

και ο δικος μου βγαζει γουλιτσες και 2 φορες εκανε και εμετουλι,το λεγομενο και ρουκετοειδη

χθες οταν τον αλλαζα ημουν σκυμμενη να του βαλω κρεμουλα στο κωλαρακι και με κατουρησε στο ματι..

νοστιμο ηταν , δε μπορω να πω!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Thanx Δημητρούλα!Εχω το λαδακι της frezyderm.Αυτο να του βαλω ε? Οχι την κρεμα?

το λαδακι βαλε ναι!

kalimera koritsia............eleni me sygkinises poli eutixws pou ola tra einai kala kai esy alla kai to aggeloudi sou.sigoura pws na to apodeixeis den tha se pisteuoun telika den mporeis na empisteuteis tipota kai kanenan....o theoulis se boithise kai twra eisai kala kai edw gia na frontizeis to mwraki sou pou se exei tosi anagki.....autoi den einai giatroi einai xeiroteroi kai apo xasapides....ola perasan...emeis to xenyxtame simera apo tis 4 kai 30 fagame kai mas epiase i koiia mas kolikoi twra ligo isixase stin agkalia mou....aurio tha tin paw paidiatro gia na doume an ola tha einai ok,koritsia merikes fores pou trwei meta bgazei arketo gala ti einai emetos???????i exei mpoukwsei apo to poli fai?????xaxaxa:shock::shock::shock:

βγαζει γαλα γιατι πεπει στη μση του γευματος να το σηκωνεις να ρευτει!πριν δωσεις το αλλο στηθπς σηκωσετο να ρευτει!κ μολις τελειωσει κ το αλλο το ιδιο.αν συνεχισει βγαζει πολυ ποσοτητα(οχι απλες γουλιες αλλα σαν εμετο)πες στον παιδιατρο να το ψαξετε για ΓΟΠ(αν το κανει σε αρκετα γευματα)

Kαλημερα και απο μενα!

χριστινακι οχι μονο με νερακι στο τοπικο πλυσιμο (το οποιο ακομη δεν καταφερνω η αχρηστη μπερδευω τα χερια μου)

αφρολουτρο μονο στο μπανιο το βραδυ..

τελικα ο ενδοκρινολ σου αιτιολογησε για τον 2μηνο θηλασμο??

κοριτσια θερμομετρο αν χρειαστει που βαζουμε? μασχαλιτσα μπορουμε?

η στον ποπο....η καλυτερα εχουν βγει κατι καινουρια που τα βαζεις στο αυτακι η πανω στο μετωπο κ δειχνουν σε 1 δευτερολεπτο!


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια. Σας ευχαριστω πολυ ολες για την συμπαρασταση και για τα καλα σας λογια. Οντως, δεν μπορω να το αποδειξω οτι λεω αληθεια και αυτοι δεν θα το παραδεκτουν, φυσικο και απομενο ειναι. Προσπαθω να τα ξεχασω ολα αυτα σαν να μην εγινε τιποτα ποτε! Να θυμησω οτι ο συγκεκριμενος γιατρος τον Ιουλιο με εστελνε για αμνιοπαρακεντηση? (προφανως η Βασιλικη να το θυμαται γιατι μου ειχε κανει αναλυση για αυτο το θεμα) Βασιλικη αν διαβασεις, πες μας αν θυμασαι που το ειχα αναφερει. Και η Κουλα πρεπει να το θυμαται. Ο λογος ηταν οτι μου ειχε βγει η cmv, η εξεταση δηλαδη του κυταρομεγαλοιου οριακα αμφιβολη. Μου ειπε να παω αυριο κιολας! Με εστειλε στο ινστιουτο παστερ να κανω επαναληπτηκη και συνεχισε να επιμενει να κανω αμνιο. Εγω πηρα την γνωμη αλλων 2 γιατρων και οι 2 μου ειπαν οτι δεν υπαρχει προβλημα και δεν τιθετε θεμα να υπαρχει προβλημα με την υγεια του παιδιου και οτι ηταν ανουσιο να την κανω αφου η cmv βγηκε οριακα αμφιβολη και οτι στο σταδιο της εγκυμοσυνης που ημουν ειχαμε ξεπερασει τον κινδυνο. Οταν ανακοινωσα στον γιατρο μου οτι αρνουμαι να κανω αμνιοπαρακεντηση γιατι κινδυνευει και η ζωη του παιδιου μου, με εβαλε να υπογραψω οτι μου προτεινε να κανω αμνιο και αγω δεν δεχομαι!!! Μου ειπε οτι αν ο κυταρομαγαλοιος εχει επειρεασει το μωρο, θα γεννηθει διανοητικα καθυστερημενο, η κουφο η τουφλο και αλλα διαφορα τετοια! Δεν μπορω να καταλαβω πως ρωτησα τοσες γυναικες που ειχαν ηδη γεννησει με τον συγκεκριμενο γιατρο και ολες ηταν ευχαριστημενες και δεν ακουσα ουτε μισο αρνητικο σχολειο, ενω με εμενα εκανε τοσα πολλα λαθη, πριν το χειρουργειο, στο χειρουργειο και μετα!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια να κανω μια ερωτηση? Αφου γεννησατε σας εδωσαν τιποτα φαρμακα να παρετε στο σπιτι για να επανελθει η μητρα? Γιατι εμενα δεν μου ειπε να παρω κατι, ενω μιλουσα με μια φιλη μου εχτες στο τηλ και μου ειπε οτι πρεπει να παρεις φαρμακα. Καποια mitrotan μηπως?


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεερα!

Ρε κορίτσια τον βλέπω να ζοριζεται πολύ για να τα κάνει! Μήπως πρεπει να του δωσω κανενα χαμομηλακι?

τελικα ο ενδοκρινολ σου αιτιολογησε για τον 2μηνο θηλασμο??

Σιγα μην του εδινα σημασια!Ας καταφερω εγω να φτασω στους δυο μηνες θηλασμου και βλεπουμε για μετα!

χριστινα γιατι γδερνει το προσωπακι του, δε γυρνας τα μανικακια απο τα φορμακια??

Μωρε τα γυρισα μια φορα αλλα αισθανομουν οτι το φυλακιζω και τα ξαναγυρισα! Εδω το φασκιωνω και βρισκει την εξοδο για τα χερακια του! :D

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση? Αφου γεννησατε σας εδωσαν τιποτα φαρμακα να παρετε στο σπιτι για να επανελθει η μητρα? Γιατι εμενα δεν μου ειπε να παρω κατι, ενω μιλουσα με μια φιλη μου εχτες στο τηλ και μου ειπε οτι πρεπει να παρεις φαρμακα. Καποια mitrotan μηπως?

Ελενη εμενα οταν βγηκα μου εδωσε ο γιατρος να συνεχισω αντιβιωση,υποθετα voltaren και το χειροτερο μου, ειχα να κάνω για 8 μερες κατι ενεσεις στην κοιλια!Ο αντρας μου δεν μπορουσε και ετσι μου τις εκανε η μανα μου! Αυτη τη στιγμη εχω μελανιες σε πολλα σημεια....


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να κανω μια ερωτηση? Αφου γεννησατε σας εδωσαν τιποτα φαρμακα να παρετε στο σπιτι για να επανελθει η μητρα? Γιατι εμενα δεν μου ειπε να παρω κατι, ενω μιλουσα με μια φιλη μου εχτες στο τηλ και μου ειπε οτι πρεπει να παρεις φαρμακα. Καποια mitrotan μηπως?

τετοια μου ειχαν δωσει οτα εκανα τις 2 αποξεσεις μετα απο τις 2 αποβολες που ειχε πριν κανω την ραφαελα.μαλλον δε δεινουν μετα απο ΦΤ...ισως μονο μετα απο ΚΤ δεινουν.νικχ εσυ με ΚΤ γεννησες?τι χαπια σου εδωσαν?δεν εχω ακουσει απο καμια να παιρνει παντως βοηθητικα για να επανελθει η μητρα....ειναι συμβατα με τον θηλασμο ελενη?


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Ναι Δημητρούλα με καισαρική γεννησα!Νομιζω οτι αυτη η ενεση ηταν για να επανελθει η μητρα.Δεν θυμαμαι πως λεγοταν.Γενικά με χαπακωσαν πολύ και στο μαιευτήριο! Η διπλανή μου έβγαλε ορους και επισκληρίδιο απο την δευτερη μερα και εμενα μου αφαιρεσαν την πεταλούδα απο το χερι τριτη μέρα! Ολο ερχοντουσαν οι νοσοκομες με φαρμακα!Και οταν ρωτουσα τι ειναι αυτα μου ελεγαν εντολη του γιατρου σου! επεσα και σε ψειρα γιατρό εγω...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

μαλλον τα δεινουν τοτε μονο οταν κανεις καισαρικη και οχι στον ΦΤ γιατι εγω σε καμια γεννα δε πηρα χαπια(μονο παυσιπονα για τα ραμματα και για τις συσπασεις μετα τη γεννα)


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...