Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

περαστικα κουλα μου.

αφου εισαι αρρωστη τωρα ειναι που πρεπει να θηλασεις.ο οργανισμος σου εχει παραγει ηδη τα αντισωματα και μεσα απο το γαλα σου θα πανε στο μωρο για να μη κολλησει.ακομη κ αν αρρωστησει χτυπα ξυλο,θα το περασει πολυ ελαφρυα απο οτι αν δε θηλαζε.

μπορεις να παρεις θηλαστρο και να κανεις αυτο που ειπε η βασιλικη.βαλε μερικα σακουλακια στην καταψυξη.η αποψυξη του μητρικου γινεται σε μπεν μαρι και δινεται μονο μια φορα.δηλαδη δεν ξαναβαζεις το περισευμα στο ψυγειο και να το ξαναζεστανεις.οσο περισεψει το πετας.

πολλα μωρα αρνουνται να πιουν συμπληρωμα οταν θηλαζουν.η ραφαελα πχ δε το επαιρνε με τιποτα. υπαρχει η περιτπωση βεβαια να μη το πινει επειδη μυριζει εσενα και αισθανεται την παρουσια σου.δοκιμασε αν θες να φυγεις απο το σπιτι κ να το δωσει καποιος αλλος.προσεξε...οχι να πας σε αλλο δωματιο .γιατι κ παλι θα αισθανεται την παρουσια σου στο χωρο.ειναι ΠΑΝΕΞΥΠΝΑ!

Προσπαθώ να βγάλω με το θήλαστρο αλλά η μπουμπού το τρώει όλο με αδειάζει κυριολεκτικά !!! Χθες προσπάθησα να βγάλω μετά που έφαγε με το ζόρι έβγαλα 50ml μετά δεν προφταίνω και πάλυ ξυπνά και ξανατρώει πότε θα βγάλω να φύλάξω?? Μόνο αργά το βράδυ έχω πιο πολλή αλλά δεν έχω διάθεση η ώρα 3:00 να κάθομαι να βγάζω γάλα !!!

Επίσης σε ευχαριστούμε για αυτό που είπε για τα αυτιά το πρόσεξα και εγώ ότι αν δεν τα προσέξεις κάνουν ένα σμίγμα πίσω και μυρίζει και άσχημα. Πληγή δεν έκανε γιατί το πρόσεξα εγκαίρως !


vdfHp2.png

zjpop3.png

V0Hpp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

τετοια μου ειχαν δωσει οτα εκανα τις 2 αποξεσεις μετα απο τις 2 αποβολες που ειχε πριν κανω την ραφαελα.μαλλον δε δεινουν μετα απο ΦΤ...ισως μονο μετα απο ΚΤ δεινουν.νικχ εσυ με ΚΤ γεννησες?τι χαπια σου εδωσαν?δεν εχω ακουσει απο καμια να παιρνει παντως βοηθητικα για να επανελθει η μητρα....ειναι συμβατα με τον θηλασμο ελενη?

Θα σε γελασω, δεν εχω ιδεα αν ειναι συμβατα με τον θηλασμο. Εγω δεν παιρνω τιποτα απο χαπια εκτος απο την αντιβιωση που πηρα για την τομη που επαθε μολυνση. Αυτη η φιλη μου που μου ειπε οτι επρεπε ο γιατρος να μου ειχε γραψει χαπια για την μητρα, δεν θηλασε.Μαλλον ειναι περιπτωσεις και περιπτωσεις και δεν δινουν σε ολες τις γεννες. Αυτο καταλαβαινω!


MbGIp1.png
Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελασω, δεν εχω ιδεα αν ειναι συμβατα με τον θηλασμο. Εγω δεν παιρνω τιποτα απο χαπια εκτος απο την αντιβιωση που πηρα για την τομη που επαθε μολυνση. Αυτη η φιλη μου που μου ειπε οτι επρεπε ο γιατρος να μου ειχε γραψει χαπια για την μητρα, δεν θηλασε.Μαλλον ειναι περιπτωσεις και περιπτωσεις και δεν δινουν σε ολες τις γεννες. Αυτο καταλαβαινω!

ε πες το ντε οτι δε θηλασε...γιαυτο της εδωσαν τοτε μιτροταν.ο θηλασμος επαναφερει τη μητρα.αν δε θηλαζεις οχι.και συν το οτι εκανε καισαρικη...

Δήμητρα λαδάκι για το πρόσωπο έχω της Johnson το Baby oil κάνει να βάλω από αυτό γιατί και εμένα εβγαλε σπυράκια :rolleyes:

αν δεν εχεις αμυγδαλελαιο βαλε απαυτο.αλλα καλυτερα το αμυγδαλελαιο.ειναι 100% αγνο


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια οσες εχετε σαραντισει τι διαφορες ειδατε?

καταρχην σταματαει το αιμα:tongue:

το στηθος δεν ειναι τοσο πρισμενο οσο στις αρχες.να το ξερετε αυτο.μη νομιζετε οτι σας τελειωσε το γαλα επειδη το στηθος δε πριζετε οπως πρωτα.απλα εχει προσαρμοστει στην ποσοτητα που χρειαζεται το μωρο κ δε βγαζει παραπανισιο.

θα αρχισει σιγα σιγα να ερχεται κ η κοιλια στα ισα της(για τις κοπελες της ΚΤ δε ξερω για την κοιλια..για του ΦΤ μιλαω.)αν δε βαλατε παραπανισια κιλα σε 3-4 μηνες η κοιλια θα ειναι πως πριν


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

καταρχην σταματαει το αιμα:tongue:

το στηθος δεν ειναι τοσο πρισμενο οσο στις αρχες.να το ξερετε αυτο.μη νομιζετε οτι σας τελειωσε το γαλα επειδη το στηθος δε πριζετε οπως πρωτα.απλα εχει προσαρμοστει στην ποσοτητα που χρειαζεται το μωρο κ δε βγαζει παραπανισιο.

θα αρχισει σιγα σιγα να ερχεται κ η κοιλια στα ισα της(για τις κοπελες της ΚΤ δε ξερω για την κοιλια..για του ΦΤ μιλαω.)αν δε βαλατε παραπανισια κιλα σε 3-4 μηνες η κοιλια θα ειναι πως πριν

ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαλλον τα δεινουν τοτε μονο οταν κανεις καισαρικη και οχι στον ΦΤ γιατι εγω σε καμια γεννα δε πηρα χαπια(μονο παυσιπονα για τα ραμματα και για τις συσπασεις μετα τη γεννα)

καλησπερα κοριτσια, εμενα λοιπον που γεννησα με ΚΤ δεν μου εδωσε τιποτα ο γιατρος μου, σαββατο γεννησα και κυριακη πρωι μου τα αφαιρεσανε ολα, πεταλουδες ειχα και στα δυο χερια, επισκληριδιο, καθετηρα, αντιβιωση και τις αντιπικτικες ενεσεις (αυτες που κανουν στην κοιλια οπως λεει η χριστινα) μου τις εκαναν μονο οσο εμεινα στο μαιευτηριο εντολες του γιατρου μου, εδω θελω να πω οτι τον γιατρο μου τον γνωριζω 17 χρονια και του εχω απολυτη εμπιστοσυνη, ημουνα κοριτσακι 15 χρονων οταν μου αφαιρεσε το 1993 μια συστραφεισα κυστη 20 εκατοστων και μαζι μου αφαιρεσε και την αριστερη ωοθηκη και σαλπιγγα, υστερα απο αυτο και μετα απο 17 χρονων παρακολουθησης εμεινα εγκυος δοοξα το θεο πολυ ευκολα και φυσιολογικα.


vnNUp3.png

Aoqwp3.png

dKvJp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ?

το μωρο αρχιζει να κανει προγραμμα σιγα σιγα.δηλαδη δε θελει να ειναι στο στηθος ολη μερα οπως ηταν στις αρχες.θα αρχισει σιγα σιγα να τρωει ανα 2-3 ωρες.τα κακα του ΑΝ ΘΗΛΑΖΕΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ισως να μη τα κανει καθε μερα.ισως μερα παρα μερα η ακομα κ 1 φορα την εβδομαδα.η οραση του εχει γινει σχεδον κανονικη και σε λιγο καιρο θα αρχισει να γελαει συνηδειτα .επισης οι κολικοι εχουν καπως μειωθει στο μισο

ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΘΥΛΑΖΕΙΣ?

οταν θηλαζεις μπορει να μη σου ερθει περιοδος για ολο το χρονικο διαστημα που θηλαζεις.μπορει ομως και να σου ερχεται αστατα.δηλαδη μια φορα στου2 3 μηνες ας πουμε .αλλα μπορει κ να σου ερχεται κανονικα.οταν εχεις περιοδο η παραγωγη στο γαλα μειωνεται λιγο αλλα επανερχεται αμεσως.

επισης η αντιληψη οτι οταν θηλαζεις δε μενεις εγκυος ειναι εντελως ΛΑΘΟΣ


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να βγάλω με το θήλαστρο αλλά η μπουμπού το τρώει όλο με αδειάζει κυριολεκτικά !!! Χθες προσπάθησα να βγάλω μετά που έφαγε με το ζόρι έβγαλα 50ml μετά δεν προφταίνω και πάλυ ξυπνά και ξανατρώει πότε θα βγάλω να φύλάξω?? Μόνο αργά το βράδυ έχω πιο πολλή αλλά δεν έχω διάθεση η ώρα 3:00 να κάθομαι να βγάζω γάλα !!!

Επίσης σε ευχαριστούμε για αυτό που είπε για τα αυτιά το πρόσεξα και εγώ ότι αν δεν τα προσέξεις κάνουν ένα σμίγμα πίσω και μυρίζει και άσχημα. Πληγή δεν έκανε γιατί το πρόσεξα εγκαίρως !

μαλλον κουλα το θηλαστρο δεν ειναι συμβατο με σενα γιαυτο δε βγαζεις γαλα με αυτο.τι μαρκα εχεις???

δοκιμασε με τη σκονη με τον τροπο που σου ειπα.να της δωσει καποιος σκονη και εσυ να φυγεις απο το σπιτι.προσεξε ΝΑ ΜΗ ΠΕΙΝΑΕΙ ΠΟΛΥ .καλυτερα να ειναι μιση ωρα πριν την ωρα που θα ειναι να φαει γιατι αν πειναει πολυ και της δωσουν και σκονη τοτε θα εκνευριστει περισσοτερο.

αυτο με τα αυτια θελει προσοχη γιατι αν κανουν πληγη θα τσουζει και θα κλαιει και μπορει να μαζεψει και πυο

πολυ καλο σκουπισμα μετα το μπανιο.και καμια ωρα μετα το μπανιο ξανασκουπιστετα γιατι απο τα μαλλια θα μαζευτει υγρασια


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια, εμενα λοιπον που γεννησα με ΚΤ δεν μου εδωσε τιποτα ο γιατρος μου, σαββατο γεννησα και κυριακη πρωι μου τα αφαιρεσανε ολα, πεταλουδες ειχα και στα δυο χερια, επισκληριδιο, καθετηρα, αντιβιωση και τις αντιπικτικες ενεσεις (αυτες που κανουν στην κοιλια οπως λεει η χριστινα) μου τις εκαναν μονο οσο εμεινα στο μαιευτηριο εντολες του γιατρου μου, εδω θελω να πω οτι τον γιατρο μου τον γνωριζω 17 χρονια και του εχω απολυτη εμπιστοσυνη, ημουνα κοριτσακι 15 χρονων οταν μου αφαιρεσε το 1993 μια συστραφεισα κυστη 20 εκατοστων και μαζι μου αφαιρεσε και την αριστερη ωοθηκη και σαλπιγγα, υστερα απο αυτο και μετα απο 17 χρονων παρακολουθησης εμεινα εγκυος δοοξα το θεο πολυ ευκολα και φυσιολογικα.

τοτε τα χαπια της τα εδωσε καθαρα επειδη δε θηλασε


Holy Diver

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...