Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

Cafe Νοέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ακριβως οπως τα λες ειναι! δηλαδη η δημητρα κ η ποπη κ η καθε δημητρα κ ποπη δεν εχουν το δικαιωμα να πουν αυτα που θελουν? κ τωρα αν πχ εχει αναγκη να μιλησει να πει κατι η εκαστοτε κοπελα δε θα μπορει επειδη η καθε αργοσχολη δεν την γουσταρει???


Tnvip2.png

"Ήρθες εσύ κ η νύχτα γέμισε φως

Γ+Μ=Γ 30.10.2010:)- 23.10.2012

C5iVp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Dimitra83

    1914

  • kisha

    1349

  • elenikaram

    1120

  • Ladycat

    1099

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εχθες γελασαμε κ βγαλαμε ηχο!!εκανε χοχαχαο βραχνα! πολυ γελιο!:mrgreen:

τελεια!δεν νομίζω να υπάρχει πιο τέλειο παιχνίδι από το να τον γαργαλάς και να χαχανίζει!είναι ''ολα τα λεφτά''!

και προσθεού δεν εννοώ με το ''όλα τα λεφτά'' οτι εχω αγοράσει το παιδί μου και οτι αξιζε τα λεφτα που εδωσα.(για να μην παρεξηγηθώ το λεω....!)

Link to comment
Share on other sites

ακριβως οπως τα λες ειναι! δηλαδη η δημητρα κ η ποπη κ η καθε δημητρα κ ποπη δεν εχουν το δικαιωμα να πουν αυτα που θελουν? κ τωρα αν πχ εχει αναγκη να μιλησει να πει κατι η εκαστοτε κοπελα δε θα μπορει επειδη η καθε αργοσχολη δεν την γουσταρει???

τετοια λογοκρισία ούτε επι χούντας!τι σκ_τα?εχουν φαει κάρτες και μπαν οι μισες κοπελες του καφε.απλά κάτι ή καποιος δεν πάει καλά.

προσεχετε τουλάχιστον να μην μιλάμε ολες μαζί γιατί είναι ικανοι να μας μπανάρουν όλους και να μείνει μονο και ερμο το καφέ μας.λέω να μην ξαναμιλήσω μέχρι να έρθει πίσω η δήμητρα.

λευτεριά στην συντρόφισσα Δήμητρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα

οσες ειστε μεσα μπειτε στο facebook εχω να σας πω κατι .

και ναι υπαρχουν τσουπρες πουζ ηλευουν το καφε μας και μας παρακολουθουν λες και εχουμε κανει εγκλημα . ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΑΝ ΞΑΝΑ ΦΑΩ


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρχικό μήνυμα απο Συντονιστής Org

Dear popi1987,

You have received an infraction at ParentsCafe.gr.

Reason: Προκλητική τοποθέτηση ή έκφραση

-------

Χρησιμοποιόντας προσκλητικό /ειρωνικό τόνο ή εκφράσεις προς τους συνομιλητές σας ,δε συνεισφέρετε στη διεξαγωγή παραγωγικού διαλόγου ή ενημέρωσης.

Αντίθετα συμμετέχετε στην πρόκληση εντάσεων και αποπροσανατολισμού.

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μια τέτοια στάση δεν είναι αποδεκτή στο forum του parentscage.gr .

Σας εφιστούμε την προσοχή στην τήρηση των κανόνων λειτουργίας του forum καθώς σε αντίθετη περίπτωση θα αναγκαστούμε να απενεργοποιήσουμε το λογαριασμό σας.

-------

This infraction is worth 5 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?p=876247

Παράθεση:

http://parents.org.gr/forum/showthre...=1#post1917279

καλα θα πεσει πολυ ξυλο τα νευρα μου

All the best,

ParentsCafe.gr

Γειά σας,μπορω να σας κανω μια ερωτηση σας παρακαλω?

αυτο που εγραψα δεν το εγραψα στο φορουμ με το θεμα που ειχα βαλει. αλλα στο καφε πως γινετε να γινετε η αναφορα στο καφε κα οχι στο φορουμ .

με τα κοριτσια ετσι μιλαμε γ ν σπασουμε πλακα. γεια σας

σας υπενθυμίζουμε προηγούμενη ανακοίνωση της διαχείρισης για θέματα που έχουν να κάνουν με σχολιασμό θεμάτων και μελών στο parentscafe για ¨πλακα¨

δημοσιεύσεις που πυροδοτούν, χλευάζουν , σχολιάζουν συζητήσεις που πραγματοποιούνται στο parents δεν είναι αποδεκτές εν είδη χιούμορ όπως λετε !

http://www.parentscafe.gr/showpost.p...65&postcount=2

Παράθεση:

Δημοσιεύσεις που σχολίαζαν με χυδαίο , προσβλητικό τρόπο, άλλες αναρτήσεις μελών, ή άλλων θεμάτων, μεταφέρθηκαν με όλο το τοπικ, στο αρχείο.

Μέλη τα οποία δεν καταλαβαίνουν την διαφορά μιας χιουμοριστικής, ελαφρού τύπου, αντιπαράθεσης, η οποία μπορεί να ελαφρύνει την ένταση ανάμεσα σε μέλη,

με μια γεμάτη χλευασμό, σαρκασμό, υβριστικές εκφράσεις, κουτσομπολίστικη συζήτηση περι θεμάτων που απασχολούν άλλα μέλη, ή δημοσιεύονται στο parents.gr

και προκαλούν αυξημένες εντάσεις αλλά και νέες αντιπαραθέσεις, εις βάρος τρίτων

δεν είναι επιθυμητά σε αυτό το τόπικ αλλά και στο parentscafe.gr γενικότερα.

παρακαλείστε να μην τοποθετείτε σε αυτό το θέμα συνδέσμους που οδηγούν στο parents.gr και να περιορίζεστε σε χιουμοριστικές δημοσιεύσεις.

Η ενότητα έχει ψυχαγωγικό σκοπό.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας η βολτα ηταν τελεια. η ηλεκτρα ηταν φοβερη το ιδιο και η ντινα και η κατερινα .,

δυστηχως η κατερινα ξεχασε να παρει την μπεμπα της :tongue: αργοτερα θα σας βαλω φωτο .

Αχχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!! Είσαι τρελή!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:


image.php?type=sigpic&userid=27413&dateline=1319625984

Τα παιδάκια μου...

Link to comment
Share on other sites

Dear ΒΑΣΙΛΙΚΗ1,

You have received an infraction at ParentsCafe.gr.

Reason: Σχολιασμός διαχείρισης δημόσια

-------

Γειά σας, εάν έχετε κάποιο σχόλιο που αφορά την διαχείριση, παρακαλώ στείλτε μας το με πμ. Η δημοσίευση αντίθεσης με ενέργειες της διαχείριση δημιουργεί εντυπώσεις, και δεν δίνει ευκαιρία στην διαχέιριση να απαντήσει σε όποια απορία.

Σας εφιστούμε την προσοχή στην τήρηση των κανόνων λειτουργίας του forum καθώς σε αντίθετη περίπτωση θα αναγκαστούμε να απενεργοποιήσουμε το λογαριασμό σας.

-------

This infraction is worth 10 point(s) and may result in restricted access until it expires. Serious infractions will never expire.

Original Post:

878145

ακριβως οπως τα λες ειναι! δηλαδη η δημητρα κ η ποπη κ η καθε δημητρα κ ποπη δεν εχουν το δικαιωμα να πουν αυτα που θελουν? κ τωρα αν πχ εχει αναγκη να μιλησει να πει κατι η εκαστοτε κοπελα δε θα μπορει επειδη η καθε αργοσχολη δεν την γουσταρει???

τετοια λογοκρισία ούτε επι χούντας!τι σκ_τα?εχουν φαει κάρτες και μπαν οι μισες κοπελες του καφε.απλά κάτι ή καποιος δεν πάει καλά.

προσεχετε τουλάχιστον να μην μιλάμε ολες μαζί γιατί είναι ικανοι να μας μπανάρουν όλους και να μείνει μονο και ερμο το καφέ μας.λέω να μην ξαναμιλήσω μέχρι να έρθει πίσω η δήμητρα.

λευτεριά στην συντρόφισσα Δήμητρα!!!!

All the best,

ParentsCafe.gr

αγαπητε συντονιστή,μου είναι αδύνατον να απαντήσω με προσωπικό μηνυμα για ενα θέμα το οποίο ΔΕΝ είναι προσωπικό.πιστευω ακράδαντα οτι πρόκειται για μεθοδευμένη επίθεση εναντίων των κοριτσιών του νοεμβρίου και απο τη στιγμή που προκειται για ενα συλλογικό-ομαδικό θεμα οφειλω να τοποθετούμαι δημόσια.για τον λόγο αυτό θα δημοσιευσω και στο καφε νοεμβρίου τόσο το συστατικό σας μηνυμα οσο και την δική μου απάντηση.

επισης καλό θα ήταν να διαβάζατε και το προηγούμενο μήνυμά μου περι αστυνόμευσης και να κάνατε κάτι και για αυτό.

σας ευχαριστώ πολύ.και καλή σας μερα!

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, έχω μια απορία. Η Δήμητρα εμένα προσωπικά αλλά και πολλές άλλες κοπέλες του Νοεμβρίου, μας έχει βοηθήσει πάρα πολύ με τις συμβουλές της. Ως μάνα με εμπειρία αλλά και ως έχουσα επαφη με τη Γερμανική νοοτροπία και πρακτική για το μεγάλωμα των παιδιών.

Τώρα ποιος θα μας βοηθάει και θα μας συμβουλεύει οεο;;;


image.php?type=sigpic&userid=27413&dateline=1319625984

Τα παιδάκια μου...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

με αφορμή κάποιες δημοσιεύσεις όπως :

ουτε εγω το καταλαβαινω πως γινεται να μπενει ο καθε σχετοσ και να κανει αναφορα
Ρε κορίτσια δεν εχω καταλαβει τι εχει γινει! Δηλαδη μπαινει καποιος και αναφερει ενα μηνυμα μας και ας ειναι ασχετος?
κοριτσια ναι,μπορουν να κανουν αναζητηση το ονομα σας εδω να βγαλει τα μηνυματα σας,που γραφετε κλπ και να σας κανουν ανετα αναφορα,πατε να δειτε τι εγινε στον δεκεμβρη 2009.....εκει ημουν και εγω καποτε...αλλα οι ''καλοπροαιρετες''μας βγαλανε μπαν ολες
ΠΩΠΩ ΕΙΔΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΚΑΡΤΑ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ...ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΠΕΙ ΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ ΗΤΑΝ ΧΥΔΑΙΟ ΕΙΡΩΝΙΚΟ ΚΛΠ
καλημερα!τι καλή μερα δηλαδή που με αυτά που βλέπω κοντευουν να μου βγουν τα μάτια εξω!:shock::shock::shock::shock::shock:

τα εχω παρει πολύ αγρια!:evil::evil::evil::evil:δεν το κατάλαβα δηλαδή?ερχεται ο καθε ασχετος να μου πει πώς θα μιλάω στο σπίτι μου?

θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε τα παρακάτω :

1 το φόρουμ του parentsacafe είναι δημόσιο (με ότι σημαίνει αυτό) και δεν έχει δημιουργηθεί αλλα ούτε και απευθύνεται σε μια κλειστή ομάδα .

αν επιθυμείτε να δημιουργήσετε μια κλειστή ομάδα παρακαλούμε ενημερωθείτε για την δυνατότητα δημιουργίας social group εδώ :

http://www.parentscafe.gr/showpost.php?p=2983&postcount=6

2 Η διαχείριση δεν προσφέρει πληροφορίες που αφορούν το ποιος ,πότε, και γιατί έκανε αναφορά προβληματικού μηνύματος σε κανέναν .

Οι πληροφορίες αυτές αφορούν την διαχειριστική ομάδα ΚΑΙ ΜΟΝΟ

Για να πραγματοποιηθεί αναφορά δημοσίευσης απο αναγνώστη, ειναι απαραίτητη η εγγραφή.

Η εγγραφή είναι ελεύθερη για τον καθένα και δεν γίνεται, ούτε υπάρχει, δυνατότητα ταυτοποίησης για κανέναν ούτε για τα μέλη που ήδη υπάρχουν ούτε για τα μελλοντικά.

Όσον αφορά τα λεγόμενα κάποιων στην συζήτηση (quote οτι εγινε αναφορά απο καποιο ασχετο) δεν γνωρίζουμε αυτά τα μέλη ούτε γνωρίζουμε πώς είναι σε θέση να δημοσιεύουν υποτιθέμενα γεγονότα βασιζόμενα απλώς σε εικασίες.

Η διαχείριση δεν δημοσιεύει δεδομένα όσον αφορά το απο ποιόν προέρχονται οι αναφορές και το οποιοδήποτε μέλος δηλώνει

οτι γνωρίζει κάτι για αυτό ΨΕΥΔΕΤΑΙ ασυστόλως, και με μεγάλη φαντασία.

Μέλη τα οποία δημοσιεύουν εικασίες που υποδηλώνουν γνώση για πράξεις της διαχείρισης, την στιγμή που πολύ καλά γνωρίζουν ότι δεν έχουν κανένα στοιχείο για κάτι τέτοιο θα θεωρούνται ΚΑΚΟΒΟΥΛΑ

και θα υπάρχει απενεργοποίησή τους (7 ημέρες) χωρίς άλλη προειδοποίηση.

Το γεγονός αυτό ονομάζεται Παραπληροφόρηση για δράση της διαχείρισης και θα αντιμετωπιστεί πολύ σοβαρά καθώς δυσφημεί την εικόνα και την δράση της διαχείρισης του φόρουμ.

3 το ¨σπίτι ¨ αυτό δεν ανήκει σε κάποιον μεμονωμένα ! όπως αναφέραμε και πιο πάνω (βλ 1) είναι δημόσιο και έχει δημιουργηθεί για τις ανάγκες δικτύωσης γονέων και μελλοντικών γονέων

4 Θα θελαμε τέλος να σας υπενθυμίσουμε οτι η δημοκρατία είναι πολίτευμα και δεν αφορά ιδιωτικούς χώρους όπως το παρόν φόρουμ που σας φιλοξενεί

παρακαλούμε ενημερωθείτε (ξανα) για τους κανόνες του χώρου που σας φιλοξενεί (τους κανόνες που συμφωνήσατε κατα την εγγραφή σας )

http://www.parentscafe.gr/misc.php?do=showrules

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ακόμα απορία.

Ποιος είναι αυτος/ευτη/αυτοί που μπαίνει στο γκρουπ του Νοεμβρίου και κανει αναφορες στα μέλη του;;;

Επειδή δυστυχώς δεν τον γνωρίζω (τον καλύπτει η ανωνυμία), αλλά θεωρώ και εγώ με τη σειρά μου ότι εσκεμμένα δημιουργεί εντάσεις και άσχημο κλίμα για να διαλύσει τη συγκεκριμένη ομάδα, παρακαλώ όπως η διαχείριση του αποδώσει εκ μέρους μου αναφορά, με βάση το σκεπτικό που ήδη ανέφερα. Εφόσων βέβαια τέτοιο μέλος υπάρχει.

Δεν ξέρω εάν αυτό που ζητώ είναι δυνατό, αλλά αν μη τι άλλο η ανωνυμία δεν με βοηθάει να κάνω από μόνη μου την αναφορά.

Ευχαριστώ.


image.php?type=sigpic&userid=27413&dateline=1319625984

Τα παιδάκια μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...