Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

γεια σας φιλεναδες!!

καταρχην πηγα γιατρο!!

δεν αντεξα εσπασα και πηγα 3 μερες νωριτερα πειραζει??

το νινακι μας ειναι πολυ σουπερ! αλλα αλλαξε η πητ μου το μωρο μου βιαζεται και ειναι 27 εβ+2 ημερων!

πητ νεα 27/12/10!

οποτε μπορει να γεννησω και πιο νωρις...!!! παλμοιι 144 και υψος 34 εκ και βαρος 864 γρμ!! κιλα σταθερα ευτυχως! 71 και ξεκινησα 70!

αλλα εχασα μην με παρετε με τις πετρες εε?!

οσο για την πιεση που νιωθω ειναι γιατι κατεβαινει με τα ποδια!

και συν οτι η κοιλια μου δεν ειναι πολυ μεγαλη για αυτο το νιωθω εντονα.ομως να μην ανυσηχω να ξεκουραζομαι και αρχιζω σιδηρο.Την Δευτερα θα παω για την καμπυλη και εξετασεις αιματος και ουρων.Θα κανω την μικρη καμπυλη γιατι δεν εχω προδιαθεση συν οτι φοβαται μην με αρχισουν παλι οι εμετοι απο την γλυκοζη(το ειχα παθει και στην Εφη).

Margioyla προσπαθησε να χαλαρωσεις σε συζητηση που ειχα χτες με τον γιατρο μου ειπε οτι αν περασεις την 32η εβδ (και σε γενικες γραμμες μετα την 30η) τοτε το μωρο ειναι οκ και εαν υπαρχουν κινδυνοι ναι θα το παρει πιο νωρις!

και τι εγινε που ειναι καισαρικη ?σιγα ! σημασια εχει ειναι το μωρο να ειναι καλα και εσυ το ιδιο!!

κριστυ υπεροχα λες και βγηκε απο σελιδες παραμυθιου!!πολυ μου αρεσε!!!!!!

πατουσιτσα το ειδες το πμ μου??

χαθηκαμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κοριτσια μου..

Καταρχην σας ευχαριστω πολυ για τα συλληπητηρια... Χτες πηγα στα πεθερικα μου να τους δω. Προσπαθησα να ειμαι οσο πιο ηρεμη γινοταν για το μπεμπη μου..

Ο συζηγος το σκεφτεται βεβαια συνεχεια, αναστεναζει συνεχως και γενικα δεν ειναι πολυ στα καλα του. Προσπαθει ομως δεν λεω και προσπαθω και γω να τον βαλω στην διαδικασια προετοιμασιας για το μωρο για να ξεχνιεται...

Χτες πηγα στον γιατρο επειδη ειχα την διαροια δυο μερες. Μου ειπε οτι μαλλον ηταν καποια ιωση.. Επισης εκοψα για λιγες μερες ολα τα φαρμακα. Απο χτες δεν εχω ξαναπαει τουαλετα. Ο μπεμπης μας ειναι δοξα το θεο καλα!!! Ειναι 1300!!!

Μεγαλωσε η καρδούλα μου!!! Ειδαμε και το προσωπακι του ξανα!!! Μου φανηκε απο το κοψιμο του προσωπου οτι θα μιαζει στον μπαμπα του!!! Του το ειπα βεβαια και το εχει πει σε ολο το κοσμο!!!

Μου εγραψε ο γιατρος την βελονα για το ρεζους και μαλλον θα την κανω απο Δευτερα. Πηγα στο φαρμακειο και μου την εχουν κρατησει εκει στο ψυγειο. Επισης σημερα πηγαμε στο Μητερα να δουμε τα δωματια και τις τιμες. Το ποιο οικονομικο ειναι 1250? φυσιολογικος τοκετος χωρις επισκληρηδιο. Με την επισκληρηδιο παει +350? αν θυμαμαι καλα...

Σε γενικες γραμμες ολα τα δωματια ειναι πολυ καλα. Δεν αποφασησαμε ακομα βεβαια...

Απο εβδομαδα λεω να παω επιτελους σε ενα μαγαζι εδω στο Ηρακλειο να ξεκινησω με την λιστα. Τωρα διανυω την 31 εβδομαδα και αρχιζει το αγχος!!! Αυτα σε γενικες γραμμες απο εμενα... Σας φιλω ολες!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! δεν εχω καθολου καλα νεα!!

σημερα ξυπνησα και πηγαινοντας τουαλετα και ειχα και παλι ελαχιστο αιμα μεσα σε τραχυλικη βλεννη, πηγα στο νοσοκομειο και μετα απο ενδοκολπικη εξεταση ο γιατρος με ενημερωσε οτι υπαρχει ενας μεγαλος πολυποδας στο στομιο του τραχηλου, δυστηχως δεν μπορεσαμε σημερα να κανουμε τεστ παπ ωστε να εχουμε συντωμα αποτελεσματα αλλα ο γιατρος μας ειπε οτι ο πολυποδας πρεπει οποσδηποτε να αφαιρεθει οχι πριν την 34 εβδομαδα και πιθανοτατα να παρουνε και το μωρο τοτε γιατι οποιαδηποτε επεμβαση στην διαρκεια της κυησης κρυβει πολλους κινδυνους, οπως καταλαβαινεται με καισαρικη και στην 34 εβδομαδα μπαινω γυρω στις 15 Νοεμβριου οποτε και αρκετα πρωορος τοκετος και χειρουργειο και καισαρικη!! δεν ξερω εχω σταματησει να σκεφτομαι, οταν μου το ειπε ο γιατρος νομιζα οτι μου κανει πλακα!!! κοριτσια αυτο ειναι το καλο σεναριο... αν τυχον ο πολυποδας αρχιζει να ματωνει πιο μπροστα το μωρο θα το παρουν ισως και πολυ γρηγοροτερα με ολες τις επιπτωσεις αλλα ακομα και το καλο σεναριο μου ακουγεται τοσο δυσκολο!!! σορυ για τα δυσαρεστα νεα αλλα δεν θα μπορουσα να μην το μοιραστω μαζι σας!!!!!

Αχ Μαργιουλα μου ολο στην αγωνια εισαι και συ ρε γαμωτο..

Σαφως καλα εκανες και μας το ειπες!!! Γι'αυτο δεν ειμαστε αλλωστε ολες εδω μεσα? Για να μοιραζομαστε τις αγωνιες μας...

Γνωμη μου ειναι να μην ανυσυχεις καθολου. Μην στεναχωριεσαι για την καισαρικη. Τοσες γυναικες κανουν. Αλλωστε για καμια μας απο εδω δεν ειναι σιγουρος ο φυσιολογικος τοκετος μεχρι την τελευταια στιγμη!!!

Να εμπιστευτεις τον γιατρο σου. Αυτος δεν θα εβαζε σε κινδυνο εσενα και το μωρο. Και αν πρεπει να γεννηθει το μικρακι νωριτερα κατι παραπανω ξερουν απο εμας.. Αλλωστε μετα τον 7 μηνα ολα ειναι πιθανα, ειτε με πολυποδα ειτε χωρις!!!

Προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα, να μην κουραζεσαι και να εχεις εμπιστοσυνη στον γιατρο σου. Ολα θα πανε καλα!!!

Φιλια πολλα........


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γυρίσαμε πριν από λίγο με πολλά ψώνια και χαμόγελα!!!!!!

είμαστε πολύ καλά, 1250γρ παρακαλώ!!!! και πολύ μακρύ πόδι μου είπε ο γιατρός!!!! οι μετρήσεις αντιστοιχούν στην 30η εβδοαμάδα και εγώ τώρα θα μπω στην 27η..... αλλά όλα καλά.... βέβαια θα ξαναρχίσω τα χάπια για τις συσπάσεις αν κάνω πάνω από 10 την ημέρα. αλλά δεν με πειράζει.

Αυτά, φιλάκια πολλά και μην στεναχωριέστε για τίποτα, δεν αξίζει τίποτε άλλο όσο το μωρό σας!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπέρα κι απο εμενα, ειχα παει σημερα να αγορασω κουνια και αλλαξιερα.

Μαργιουλα μου μη στεναχωριεσαι καλο μου, μια χαρα θα πανε ολα και το μπεμπακι σου θα ειναι γερο και δυνατο. Μια φιλη μου γεννησε στη 30η εβδομαδα και ο γιος της εχει γινει τωρα ολοκληρος λεβεντης 2 ετων!!

Flosummer περαστικα και σε εσας!

Κριστυ μου παραμυθενιο το δωματιο και το εκρου μια χαρα ταιριαζει!


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου γυρίσαμε πριν από λίγο με πολλά ψώνια και χαμόγελα!!!!!!

είμαστε πολύ καλά, 1250γρ παρακαλώ!!!! και πολύ μακρύ πόδι μου είπε ο γιατρός!!!! οι μετρήσεις αντιστοιχούν στην 30η εβδοαμάδα και εγώ τώρα θα μπω στην 27η..... αλλά όλα καλά.... βέβαια θα ξαναρχίσω τα χάπια για τις συσπάσεις αν κάνω πάνω από 10 την ημέρα. αλλά δεν με πειράζει.

Αυτά, φιλάκια πολλά και μην στεναχωριέστε για τίποτα, δεν αξίζει τίποτε άλλο όσο το μωρό σας!!!!!!

Ζουνιτσα μου μπραβο, μοντελο θα γινει η δικια σας!!:D

Τι καλο ψωνισατε;;


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ζουνιτσα μου μπραβο, μοντελο θα γινει η δικια σας!!:D

Τι καλο ψωνισατε;;

ευχαριστώ κοριτσάκι μου.....

πήραμε 7 φανελάκια, 3 φορμακια για μέσα στο νοσοκομείο. εξόδου θα πάρω αργότερα με την ησυχία μου να διαλέξω κάτι super. μι ακουβερτούλα αγκαλιάς, 2 σελτεδάκια, 2 πετσετάκια λαβέτες, 2 πιπίλες και 3 μπιμπερό. φαντάσου ότι έχω πολλά τέτοια πραγματάκια αλλά πάντα τα καινούρια είναι χαρά μεγάλη. πήρα και για εμένα 2 σουτιέν θυλασμού και κάποια πραγματάκια για το νοσοκομείο. επίσης μια μπορντούρα για το δωμάτιο. πήγα leroy merlin και δεν είχε μείνει τίποτα από μπορντούρες λόγω των φορτηγών. πήρα τώρα 1 και τα υπόλοιπα (αυτοκόλητα) αργότερα. αυτά αλλά πολύ το χάρηκα!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μεγειά οι νέες αγορές!

Με τέτοια να ασχολούμαστε.....εεε Μαριλένα, μπες στο κλίμα αυτό....καλό κάνει...

Αύριο πάω και γω επιτέλους γιατρό, θα σκάσω, έχω και γω βέβαια κάμποσες συσπασούλες πάλι, δυνατούλες θα λεγα (τώρα που ξέρω πως είναι δηλαδή γιατί πέρσι δεν είχα μέτρο σύγκρισης και δεν ήξερα τι μου γίνεται).

Ιδωμεν!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Κουκλες σας ευχαριστω ολες το κουραγιο που μου δινετε!!!

Ειμαι πολυ καλυτερα ψυχολογικα!!! γιατι βεβαιωθηκα οτι πρεπει να αλλαξω γιατρο λυπαμαι που το λεω!! χθες πηγα σε δυο διαφορετικους γιατρους ο ενας στο Λητω και ο αλλος στο Αρεταιϊο και μου ειπαν οτι το προβλημα μου ειναι πολυ συχνο και δεν αξιολογειται πριν τον τοκετο γιατι το πιο πιθανο ειναι την ωρα την εξωθησης να παρασυρθει και ο πολυποδας μαζι με το εμβρυο και τα εμβρυικα στοιχεια χωρις κανεναν απολυτως φοβο για αιμορραγια ή αν δεν πεσει απο μονο του θα χρειαστει μετα τον τοκετο να το αφαιρεσουνε να κανουμε ενα ραματακι και να το στειλουμε για βιοψια απο οσο μου ειπαν και οι δυο γιατροι οταν ο τραχηλος θα εχει υποστει τετοια διαστολη δεν κολαμε σε αυτο ειναι πταισμα και σε περιπτωση καισαρικης τοτε μπαινουμε λιγο αργοτερα και το αφαιρουμε και φευγω την ιδια μερα για το σπιτι μου!! κοριτσια το προβλημα μου δεν ηταν η καισαρικη που ενδεχεται να χρειστει να γινει για οποιοδηποτε αλλο λογο! ουτε αν γεννηθει πρωορο το μωρο γιατι το ξερω ειναι βιωσιμα χθες δεν ηξερα τι εγραφα απο τον φοβο μου!! αλλα το γεγονος οτι ο γιατρος θελει να μου κανει ολικη ναρκωση ενω εχω το παιδι μεσα μου χωρια η αιμορραγια που μπορει να προκυψει και να κιδυνεψω και εγω και το παιδι με κανει να αρχιζω να σκεφτομαι ή οτι θελει να φαει παραπανω χρηματα με την επεμβαση ή δεν ξερει τι του γινεται!!! δεν ξερω ρε κοριτσια γενικα ως ανθρωπος δεν ειμαι απαισιοδοξη ειλικρινα δεν υπηρχε θετικη πλευρα σε ολο αυτο!!! χωρια οτι μου το σκαλισε και χθες με επιασαν συσπασεις ενω οι αλλοι δυο γιατροι μου ειπαν οτι δεν μπορουμε να σκαλισουμε τωρα γιατι λεπταινει ο τραχηλος και ετοιμαζεται για τοκετο πραγμα το οποιο δεν το θελουμε ακομα και υπαρχει και το ενδεχομενο της αιμορραγιας!! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ!!! ελπιζω να μην με παρεξηγειτε και εσεις θελετε το καλυτερο για εσας και το μωρακι σας ετσι και εγω και χθες ενιωσα οτι αυτος ο ανθρωπος βαζει σε κινδυνο και την δικη μου ζωη αλλα και της μικρης το κακο ειναι οτι ειμαι 27 εβδομαδων και θα χρειαστει να αλλαξω γιατρο και δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα επιβαλλεται!!!!

Κρυστι μου αρεσει ποοοοολυ το δωματιακι!!!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες να ειστε ολες καλα για την συμπαρασταση!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες και ευχομαι να ειστε καλα εσεις και τα μωρακια σας....

Margioula μου ακομα και αν χρειαστει να αλλαξεις γιατρο τωρα στον εβδομο δεν πειραζει. Ισως ειναι μια ταλαιπωρια αλλα σκεψου να συνεβαινε κατι με αυτον τον γιατρο πιο μετα......

Σημασια εχει να εισαι καλα εσυ και το μωρακι σου. Παντως για το Λητω σαν νοσοκομειο αυτο που εχω να σε διαβεβαιωσω ειναι οτι θα μεινεις παρα πολυ ευχαριστημενη...

Cristy 28 καλοριζικο το καινουργιο σας δωματιο, ευχομαι να το χαρειτε και να περασετε μεσα σε αυτο ευτυχισμενες στιγμες.....

Mariaefi και malilenαath συγχαρητηρια για τα καλα σας νεα απο τον γιατρο.....

Zounitsa με γεια τα ρουχαλακια σας και με το καλο να τα φορεσετε. Η αληθεια ειναι οτι τρελαινεσαι με ολα αυτα που κυκλοφορουν στην αγορα. Κυριως για τα κοριτσακια. Δεν το συζηταω η μοδα ειναι για τις γυναικες σε αυτη τη ζωη. Για εμας τις αγορομανες ειναι πιο δυσκολο να βρουμε ποικιλια και κομψα ρουχαλακια!!!!

Nikel με γεια και οι δικες σας αγορες.....

Honey ελπιζω να ειστε καλυτερα με τα δοντακια σας και να μην πονατε πολυ. Αυτο που συνηδειτοποιησα ειναι οτι περα που περιμενουμε και οι δυο το δευτερο παιδακι μας πολυ συντομα, γενναμε και οι δυο στο Λητω και εχουμε σχεδον ιδια ημερομηνια τοκετου. Λες να ειμαστε μαζι? Πλακα θα εχει.......

Σας χαιρετω ολες και φιλω γλυκα τις κοιλιτσες σας


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!

μαργιουλα αφου δεν εισαι σιγουρη τον αλλαζεις χωρις συζητηση! σε αυτους που πηγες δεν μπορει να σε αναλαβει καποιος??

Μαριλενα μου μια χαρα ο μπεμπης εε?! μπραβο γλυκεια μου αντε να δουμε ποτε θα βρεθουμε...

ζουνιτσα και εσεις μια χαρα μπραβο πολυ χαιρομαι!

τελικα τα μπεμπεδακια μας βιαζονται να μεγαλωσουν!!χαχα!!

φιλακια σε όλες!

flosummer πολυ χαιρομαι που εισαι καλα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας φιλεναδες!!

καταρχην πηγα γιατρο!!

δεν αντεξα εσπασα και πηγα 3 μερες νωριτερα πειραζει??

το νινακι μας ειναι πολυ σουπερ! αλλα αλλαξε η πητ μου το μωρο μου βιαζεται και ειναι 27 εβ+2 ημερων!

πητ νεα 27/12/10!

οποτε μπορει να γεννησω και πιο νωρις...!!! παλμοιι 144 και υψος 34 εκ και βαρος 864 γρμ!! κιλα σταθερα ευτυχως! 71 και ξεκινησα 70!

αλλα εχασα μην με παρετε με τις πετρες εε?!

οσο για την πιεση που νιωθω ειναι γιατι κατεβαινει με τα ποδια!

και συν οτι η κοιλια μου δεν ειναι πολυ μεγαλη για αυτο το νιωθω εντονα.ομως να μην ανυσηχω να ξεκουραζομαι και αρχιζω σιδηρο.Την Δευτερα θα παω για την καμπυλη και εξετασεις αιματος και ουρων.Θα κανω την μικρη καμπυλη γιατι δεν εχω προδιαθεση συν οτι φοβαται μην με αρχισουν παλι οι εμετοι απο την γλυκοζη(το ειχα παθει και στην Εφη).

Margioyla προσπαθησε να χαλαρωσεις σε συζητηση που ειχα χτες με τον γιατρο μου ειπε οτι αν περασεις την 32η εβδ (και σε γενικες γραμμες μετα την 30η) τοτε το μωρο ειναι οκ και εαν υπαρχουν κινδυνοι ναι θα το παρει πιο νωρις!

και τι εγινε που ειναι καισαρικη ?σιγα ! σημασια εχει ειναι το μωρο να ειναι καλα και εσυ το ιδιο!!

κριστυ υπεροχα λες και βγηκε απο σελιδες παραμυθιου!!πολυ μου αρεσε!!!!!!

πατουσιτσα το ειδες το πμ μου??

χαθηκαμε!

Μαράκι μου συγχαρητήρια για το νινάκι σου μου φαίνεται πολύ σούπερ!!!! :P Η ώρα η καλή κούκλα μου!!

Καλησπέρα κοριτσια μου..

Καταρχην σας ευχαριστω πολυ για τα συλληπητηρια... Χτες πηγα στα πεθερικα μου να τους δω. Προσπαθησα να ειμαι οσο πιο ηρεμη γινοταν για το μπεμπη μου..

Ο συζηγος το σκεφτεται βεβαια συνεχεια, αναστεναζει συνεχως και γενικα δεν ειναι πολυ στα καλα του. Προσπαθει ομως δεν λεω και προσπαθω και γω να τον βαλω στην διαδικασια προετοιμασιας για το μωρο για να ξεχνιεται...

Χτες πηγα στον γιατρο επειδη ειχα την διαροια δυο μερες. Μου ειπε οτι μαλλον ηταν καποια ιωση.. Επισης εκοψα για λιγες μερες ολα τα φαρμακα. Απο χτες δεν εχω ξαναπαει τουαλετα. Ο μπεμπης μας ειναι δοξα το θεο καλα!!! Ειναι 1300!!!

Μεγαλωσε η καρδούλα μου!!! Ειδαμε και το προσωπακι του ξανα!!! Μου φανηκε απο το κοψιμο του προσωπου οτι θα μιαζει στον μπαμπα του!!! Του το ειπα βεβαια και το εχει πει σε ολο το κοσμο!!!

Μου εγραψε ο γιατρος την βελονα για το ρεζους και μαλλον θα την κανω απο Δευτερα. Πηγα στο φαρμακειο και μου την εχουν κρατησει εκει στο ψυγειο. Επισης σημερα πηγαμε στο Μητερα να δουμε τα δωματια και τις τιμες. Το ποιο οικονομικο ειναι 1250? φυσιολογικος τοκετος χωρις επισκληρηδιο. Με την επισκληρηδιο παει +350? αν θυμαμαι καλα...

Σε γενικες γραμμες ολα τα δωματια ειναι πολυ καλα. Δεν αποφασησαμε ακομα βεβαια...

Απο εβδομαδα λεω να παω επιτελους σε ενα μαγαζι εδω στο Ηρακλειο να ξεκινησω με την λιστα. Τωρα διανυω την 31 εβδομαδα και αρχιζει το αγχος!!! Αυτα σε γενικες γραμμες απο εμενα... Σας φιλω ολες!!!

Τι λές βρε θηρίο? 1.300? Συγχαρητήρια!! Καλέ πως μεγάλωσαν τα παιδάκια μας ειναι συγκλονιστικό...ολόκληρα παιδιά πλέον πώ πω...!!! Ευχομαι ο αντρούλης σου να ένιωσε λιγάκι καλύτερα που είδε τον γιο έ? ¨ολα θα περάσουν θα δεις!

Κορίτσια μου γυρίσαμε πριν από λίγο με πολλά ψώνια και χαμόγελα!!!!!!

είμαστε πολύ καλά, 1250γρ παρακαλώ!!!! και πολύ μακρύ πόδι μου είπε ο γιατρός!!!! οι μετρήσεις αντιστοιχούν στην 30η εβδοαμάδα και εγώ τώρα θα μπω στην 27η..... αλλά όλα καλά.... βέβαια θα ξαναρχίσω τα χάπια για τις συσπάσεις αν κάνω πάνω από 10 την ημέρα. αλλά δεν με πειράζει.

Αυτά, φιλάκια πολλά και μην στεναχωριέστε για τίποτα, δεν αξίζει τίποτε άλλο όσο το μωρό σας!!!!!!

Ζουνίτσα μου καλορίζικα τα ψώνια σας με το καλό να τα φορέσει η πριγκηπισά σου!!! Ανεπτυγμένη δηλαδή έ? Μου φαίνεται τα μωρά μας όλα τρώνε το φαγητό τους !!!!! Σούπερ :P Τώρα έχεις πάλι συσπάσεις?

Κοριτσακια μου καλησπέρα κι απο εμενα, ειχα παει σημερα να αγορασω κουνια και αλλαξιερα.

Μαργιουλα μου μη στεναχωριεσαι καλο μου, μια χαρα θα πανε ολα και το μπεμπακι σου θα ειναι γερο και δυνατο. Μια φιλη μου γεννησε στη 30η εβδομαδα και ο γιος της εχει γινει τωρα ολοκληρος λεβεντης 2 ετων!!

Flosummer περαστικα και σε εσας!

Κριστυ μου παραμυθενιο το δωματιο και το εκρου μια χαρα ταιριαζει!

Νικελάκι μου καλορίζικα τα πραγματάκια σας!!! Με το καλό να τα χαρείτε!!!

Κουκλες σας ευχαριστω ολες το κουραγιο που μου δινετε!!!

Ειμαι πολυ καλυτερα ψυχολογικα!!! γιατι βεβαιωθηκα οτι πρεπει να αλλαξω γιατρο λυπαμαι που το λεω!! χθες πηγα σε δυο διαφορετικους γιατρους ο ενας στο Λητω και ο αλλος στο Αρεταιϊο και μου ειπαν οτι το προβλημα μου ειναι πολυ συχνο και δεν αξιολογειται πριν τον τοκετο γιατι το πιο πιθανο ειναι την ωρα την εξωθησης να παρασυρθει και ο πολυποδας μαζι με το εμβρυο και τα εμβρυικα στοιχεια χωρις κανεναν απολυτως φοβο για αιμορραγια ή αν δεν πεσει απο μονο του θα χρειαστει μετα τον τοκετο να το αφαιρεσουνε να κανουμε ενα ραματακι και να το στειλουμε για βιοψια απο οσο μου ειπαν και οι δυο γιατροι οταν ο τραχηλος θα εχει υποστει τετοια διαστολη δεν κολαμε σε αυτο ειναι πταισμα και σε περιπτωση καισαρικης τοτε μπαινουμε λιγο αργοτερα και το αφαιρουμε και φευγω την ιδια μερα για το σπιτι μου!! κοριτσια το προβλημα μου δεν ηταν η καισαρικη που ενδεχεται να χρειστει να γινει για οποιοδηποτε αλλο λογο! ουτε αν γεννηθει πρωορο το μωρο γιατι το ξερω ειναι βιωσιμα χθες δεν ηξερα τι εγραφα απο τον φοβο μου!! αλλα το γεγονος οτι ο γιατρος θελει να μου κανει ολικη ναρκωση ενω εχω το παιδι μεσα μου χωρια η αιμορραγια που μπορει να προκυψει και να κιδυνεψω και εγω και το παιδι με κανει να αρχιζω να σκεφτομαι ή οτι θελει να φαει παραπανω χρηματα με την επεμβαση ή δεν ξερει τι του γινεται!!! δεν ξερω ρε κοριτσια γενικα ως ανθρωπος δεν ειμαι απαισιοδοξη ειλικρινα δεν υπηρχε θετικη πλευρα σε ολο αυτο!!! χωρια οτι μου το σκαλισε και χθες με επιασαν συσπασεις ενω οι αλλοι δυο γιατροι μου ειπαν οτι δεν μπορουμε να σκαλισουμε τωρα γιατι λεπταινει ο τραχηλος και ετοιμαζεται για τοκετο πραγμα το οποιο δεν το θελουμε ακομα και υπαρχει και το ενδεχομενο της αιμορραγιας!! ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ!!! ελπιζω να μην με παρεξηγειτε και εσεις θελετε το καλυτερο για εσας και το μωρακι σας ετσι και εγω και χθες ενιωσα οτι αυτος ο ανθρωπος βαζει σε κινδυνο και την δικη μου ζωη αλλα και της μικρης το κακο ειναι οτι ειμαι 27 εβδομαδων και θα χρειαστει να αλλαξω γιατρο και δεν ειναι οτι καλυτερο αλλα επιβαλλεται!!!!

Κρυστι μου αρεσει ποοοοολυ το δωματιακι!!!

φιλακια σε ολες τις κοιλιτσες να ειστε ολες καλα για την συμπαρασταση!!!

Μαργιούλα μου χαίρομαι πολύ που ακούω αυτά τα νέα!!! Όσο για την αλλαγή του γιατρού ενα μονο θα σου πώ.. Άλλαξε τον τώρα που έχεις ακόμα χρόνο και μην σκεφτείς τίποτα απολύτως!!! Δεν υπάρχει σημαντικότερο πράγμα απο το να νιώθεις ασφαλής στα χέρια του ανθρώπου που κρατάει την ζωή την δική σου κ του παιδιού σου! Όλα θα πάνε καλά και το πιθανότερο είναι να αντιμετωπιστεί όπως λές μετά την γέννα να μην μου ανησυχείς κ αγχώνεσαι!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!!!! χαίρομαι που πάνε όλα καλά για όλες μας!!!!

Μαργιούλα καλά έκανες και πήγες και σε άλλους γιατρούς γιατί ποτέ δεν χάνεις από 2η και 3η γνώμη. τελικά να κάνεις αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις πολύ καλα.... και οκ καθε μέρα κάποιοι μας αποδυκνείουν οτι τελικά δεν είναι αυτό που πιστεύουμε.... πάμε παρακάτω όμως!!!

Μαριλενάκι μου όλα καλά κοριτσάκι μου και άντε σιγά σιγά να ξαναμπείτε στο κλίμα του ερχομού του μωρού.... :wink:

Μαράκι μια χαρά.... και μην σε ανησυχεί το οτι είναι με τα πόδια προς τα κάτω. μπορεί να γυρίσει τελευταία στιγμή. το έχω διαβάσει και από άλλες κοπέλες.

Νικελακι καλορίζικα!!!! τα πήρες???

Αγγελικούλα μου, ναι είναι μεγάλο μωρό, αφού και ο γιατρός μου το είπε με έκπληξη!!! με ρώτησε 3 φορές για την τελευταία περίοδο για να σιγουρευτεί οτι έχει βάλει σωστή ημερομηνία και δεν βγαίνουν λάθος οι μετρήσεις. Φαντάσου ότι μηριαίο οστό είναι 5,77.......!!!! ναι τελίκά έχω συσπάσεις ακόμα χωρίς πόνους βέβαια, αλλά μου είπε οτι αν έχω πάνω από 10 την ημέρα να ξαναρχίσω τα χαπάκια. αλλά οκ. δεν με πειράζει.

πάω να χαζέψω λίγο τα ρουχαλάκια της μπεμπούλας μου γιατί δεν ξεκίνησε καθόλου καλά η μέρα μου.... τσακώθηκα πολύ άσχημα με τον άντρα μου (για βλακείες φυσικά) αλλά..... anyway θα μας περάσει.

Φιλάκια σε όλες!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

ζουνιτσα δεν με νοιαζει που κατεβαινει με τα ποδια αφου παω για καισαρικη...!

καλα με τους αντρες μας παντα συμβαινουν αυτα!

αλλα εμεις κυριες πανω απο ολα!

α μετρησα και εγω την κοιλια μου 1 μ κουκλες!

τεραστια!!

ετσι ημουν στην Εφη πριν γεννησω τωρα που θα φτασω οεο?!!

Link to comment
Share on other sites

ζουνιτσα δεν με νοιαζει που κατεβαινει με τα ποδια αφου παω για καισαρικη...!

καλα με τους αντρες μας παντα συμβαινουν αυτα!

αλλα εμεις κυριες πανω απο ολα!

α μετρησα και εγω την κοιλια μου 1 μ κουκλες!

τεραστια!!

ετσι ημουν στην Εφη πριν γεννησω τωρα που θα φτασω οεο?!!

ok τοτε.... μια χαρά!!! εγώ και η Αγγελική σας περνάμε!!!! ζήλια σας!!!!:D:D:D


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...