Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      πρίν από 40 λεπτά , DizzyツMommy είπε:

      Καλημέρα κορίτσια, όχι τελικά δεν έκανα την ωοληψια. Θα πάμε σε επόμενη προσπάθεια. Θα χρειαστώ gonal καθώς δεν μπορώ να ξαναπάρω απ' την επιτροπή τόσο σύντομα. Αν γνωρίζετε κάτι το εκτιμώ πάρα πολύ!

      Κορίτσια και bemfola 300 αν υπάρχουν. Ευχαριστώ πολύ!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      πρίν από 15 λεπτά , Τουτουνι είπε:

      Κορίτσια καλημερα!!! Μήπως κάποια κοπέλα ξέρει να μου πει τι είναι η βλαστοκυστη d6?

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως. Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια εμενα χθες μου ειπε ο γιατρος μου οτι πρεπει να τελειωσω την θεραπεια με τις ορμονες και βλεπουμε!!!! γιατι λεει ειναι λιγο σπανιο να βλεπει εγκυος αιμα στον 7 πιο πριν ή πιο μετα δεν ειναι ανησυχητικο τωρα λεει ειναι και χθες το βραδυ πηγα τουαλετα και ειδα μια κουκιδα αιματακι μιλαμε για απειροελαχιστο αφου το εδειξα στον αντρα μου και μου λεει ε αυτο δεν αξιολογειτε αλλα γιατι το βλεπω ρε γμτ αφου ξεκουραζομαι,παιρνω και υποθετα και δεν βρηκε και ο γιατρος στον υπερηχο καποιο λογο να συμβαινει αυτο!!! δεν ξερω ρε κοριτσια με εχει παρει απο κατω!!!! τσαγκαροδευτερα μου φαινεται ειναι!! ολες καπως ειμστε... φιλακια σε ολες...


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριαέφη ναι επιτέλους..... και έχω να του κάνω και ένα σωρό ερωτήσεις....

Μαργιούλα κοριτσάκι μου μη σε παίρνει από κάτω... κάνε λίγο υπομονή και όλα θα περάσουν. πότε τελειώνεις τη θεραπεία αυτή??


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαργιουλα μου μην αγχωνεσαι κοριτσακι, ολα μια χαρα θα είναι, απλά να το παρακολουθεις και να ξεκουραζεσαι.

Μαριαεφη μου εχω αρχισει να σκεφτομαι οτι αν ποτε ξαναμεινω εγκυος ουτε απ'εξω δεν θα περναω απο το ΙΚΑ! Καλύτερα σε ιδιωτικά, πληρωνεις κατι παραπανω αλλα τουλαχιστον εχεις την ηρεμια σου!! Και το οτι μπορεις να κάνεις εξετασεις ΧΩΡΙΣ ραντεβού δεν το λενε...το κρατανε για τον εαυτο τους. Απλά πρέπει να είσαι εκεί 7.30 το πρωι.

Ζουνιτσα μου κι εμεις την Τεταρτη θα παμε για ψωνια. ΙΚΕΑ για κουνια και αλλαξιερα, μετα δίπλα στα Leroy Merlin για μπορντουρα για το παιδικο δωματιο!


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...τι κανετε?

Ελπίζω να εισαστε ολες καλα. Εγω αυτες τις μερες παιρναω πολυ δυσκολα.

Εχουμε ιστοριες. Ο ποιο αγαπημενος θειος του συζήγου ηταν αρρωστος. Το μαθαμε Αυγουστο και απο τοτε εχουμε κλαματα και ιστοριες.. Προχτες το βραδυ μπηκε στο νοσοκομειο και χτες το μεσημερι πεθανε..

Ο αντρας μου ειναι σε αθλια κατασταση. Εγω ειμαι σπιτι μονη μου. Δεν πηγα καθολου απο κει και εχω και τυψεις που δεν ειμαι μαζι του. Κλαιω συνεχεια και φοβαμαι μην παθει κατι ο μπεμπης μου... Συν οτι επο χτες με εχει πιασει η κοιλια μου. Εχτες πηγα 3 φορες τουαλετα και σημετα ειδη δυο...

Εβαλα θερμομετρο να δω μηπως εχω πυρετο αλλα ευτυχως δεν εχω. 36.3...

Η ψυχολογια μου ειναι γενικως χαλια και δεν μπορω να σκεφτω θετικα...

Συγνωμη αν σας στεναχωρεσα και σας με τα καμαβρια μου πρωι-πρωι αλλα ηθελα να τα πω καπου.. Το βραδυ η αυριο πρεπει να παω και γω στα πεθερικα μου να συλληπηθω και δεν ξερω πως θα βρω το κουραγιο...

Αυτα απο μενα προς το παρον. Ελπίζω να φτιαξουν λιγακι τα πραγματα με τον συζηγο γιατι δεν θα αντεξω να περασω δυο μηνες μεσα στην θλιψη. Υποτηθεται οτι τωρα επρεπε να ειμαστε χαρουμενοι και μεις συνεχως ειμαστε μεσα στα κλαματα και τις γκρινιες....


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαργιουλα ηρεμησε ετσι και αλλιωςαφου μπηκες και στον 7ο να μην αγχωνεσαι...

το αιματακι μηπως ειναι απο το ζορι της τουαλετας??

Μαριλενα μου τα συλλυπητηρια μου.Κοριτσι μου καταλαβαινω αλλα μην στεναχωριεσαι.Οσο για το συζυγο αστον να ζησει την απωλεια του αλλο πραγμα το ενα αλλο το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενάκι μου μη στεναχωριέσαι!!!!! μια ψυχή έφυγε και μια καινούρια έρχεται.... έτσι είναι αυτά!!! συμφωνώ με το Μαράκι, ασε τον αντρούλη σου να κλάψει και θα του περάσει... μίλα και για το μπεμπέ και θα του απαλύνεις λίγο τον πόνο του. και εσύ μη στεναχωριέσαι άλλο, είναι λόγια το ξέρω αλλά έχεις ένα μωρό να φέρεις στον κόσμο!! δεν θα ήθελε ο θείος σας να πάθετε κάτι!!!! ψυχραιμία και δεν νομίζω οτι θα σε παρεξηγήσει κανείς για το ότι δεν πήγες. τα συλλυπητήριά μου.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαργιουλα μου μην αγχωνεσαι κοριτσακι, ολα μια χαρα θα είναι, απλά να το παρακολουθεις και να ξεκουραζεσαι.

Μαριαεφη μου εχω αρχισει να σκεφτομαι οτι αν ποτε ξαναμεινω εγκυος ουτε απ'εξω δεν θα περναω απο το ΙΚΑ! Καλύτερα σε ιδιωτικά, πληρωνεις κατι παραπανω αλλα τουλαχιστον εχεις την ηρεμια σου!! Και το οτι μπορεις να κάνεις εξετασεις ΧΩΡΙΣ ραντεβού δεν το λενε...το κρατανε για τον εαυτο τους. Απλά πρέπει να είσαι εκεί 7.30 το πρωι.

Ζουνιτσα μου κι εμεις την Τεταρτη θα παμε για ψωνια. ΙΚΕΑ για κουνια και αλλαξιερα, μετα δίπλα στα Leroy Merlin για μπορντουρα για το παιδικο δωματιο!

να υποθέσω οτι θα πάτε σ'αυτό κοντά στον κηφισό?? γιατί και εγώ θέλω να πάρω μπορντούρες μιας και το δωμάτιο είναι όλο γαλάζιο...


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εννοειτε Μαριλενα οτι δεν θα σε παρεξηγησει κανεις!

εξαλλου εδω στο Ηρακλειο απο οτι εχω καταλαβει αυτο το θεωρουν δεδομενο...ουτε φρεσκοαραββωνιασμενοι,ουτε νιοπαντροι ουτε και εγκυμονουσες ή πριν 40ησουν δεν πανε σε τετοια γεγονοτα!!!

της φιλης μου πεθανε ο μπαμπας της και δεν την αφησαν να παει οταν ηταν 5 μηνων εγκυος!!

και τωρα που γεννησε και δεν εχει παει ακομη στο νεκροταφειο ουτε καν μαυρα δεν εβαλε!

τι σημαινει οτι δεν ειχε στεναχωρηθει??

Link to comment
Share on other sites

Μαριλενα μου συλλυπητηρια, και βέβαια κανεις δεν θα σε παρεξηγησει που δεν πηγες, και να αποφυγεις τα πολλα κλαματα και τις δραματικες σκηνες. Εχεις ένα μωρακι να σκεφτεις, που περιμενει απο εσενα να το προστατευει και να φροντιζει να ειναι ηρεμο. Ο αντρουλης σου θα το περασει δυστυχως, απλά προσπέθησε να είσαι ήρεμη για του μεταδώσεις λίγη από την ηρεμία σου...τα κλαματα φερνουν κλαματα. Υπομονη και θα περασει κι αυτη η φαση κοριτσακι μου!


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάποια κοπέλα (δεν θυμάμαι ποια, sorry!!) είχε απορία πότε αλλάζει μήνα. έψαξα και βρήκα το παρακάτω και ελπίζω να βοηθήσει....

1ος μήνας: 1η, 2η, 3η, 4η βδομάδα

2ος μήνας: 5η, 6η, 7η, 8η βδομάδα

3ος μήνας: 9η, 10η, 11η, 12η, 13η βδομάδα (εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

4ος μήνας: 14η, 15η, 16η, 17η βδομάδα

5ος μήνας: 18η, 19η, 20η, 21η βδομάδα

6ος μήνας: 22η, 23η, 24η, 25η, 26η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

7ος μήνας: 27η, 28η, 29η, 30η βδομάδα

8ος μήνας: 31η, 32η, 33η, 34η, 35η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

90ς μήνας: 36η, 37η, 38η, 39η, 40η βδομάδα (και εδώ έχουμε μία παραπάνω!)

Η εγκυμοσύνη χωρίζεται επίσης σε τρίμηνα! Ε αυτό είναι απλό:

1ος -3ος μήνας = 1η - 13η βδομάδα = 1ο τρίμηνο

40ς -6ος μήνας= 14η - 26η βδομάδα = 2ο τρίμηνο

7ος -9ος μήνας= 27η - 40η βδομάδα = 3ο τρίμηνο


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω οτι θα πάτε σ'αυτό κοντά στον κηφισό?? γιατί και εγώ θέλω να πάρω μπορντούρες μιας και το δωμάτιο είναι όλο γαλάζιο...

Οχι, θα πάμε στο αεροδρομιο, μας βολευει πιο πολύ! Μου ειπαν οτι εχει πολλα σχεδια, να πας και να ριξεις μια ματια!


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι, θα πάμε στο αεροδρομιο, μας βολευει πιο πολύ! Μου ειπαν οτι εχει πολλα σχεδια, να πας και να ριξεις μια ματια!

λογικά δεν θα έχει και αυτό στον κηφισό?? γιατί εμάς θα μας βολέψει εκείνο μιας και είναι στην έξοδο για τρίπολη...


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...