Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, Blue Velvet said:

      Βγήκε η αμη και είναι στα πατώματα..2,40pmol/L..πως γίνεται μέσα σε 2,5 χρόνια να έπεσε από το 9 στο 2,40? Δεν ξέρω αν αξίζει να κάνω διέγερση..από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού με το γιατρό να δούμε πως θα πορευτούμε..πάντως το ένα εμβρυακι που μου έμεινε,φοβάμαι να το βάλω,για κάποιο λόγο πιστεύω πως δεν θα πιάσει,οπότε προτιμώ να κάνω πρώτα ωοληψια-ες..Ήδη με τον άντρα μου κάνουμε εξετάσεις και μαζεύουμε τα δικαιολογητικα..Μεγάλο χαστούκι η ΑΜΗ,ειλικρινά τόσο χαμηλή δεν την περίμενα με τπτ...

      Και εγώ έτσι είχα πέσει τα πατώματα … χωρίς να δω τους υπόλοιπους παράγοντες όπως σου αναφερει η λινα… και τα πηγα  πολύ καλα στην ωοληψια  … δεν γνωρίζω πως θα εξελιχθούν τα πράγματα για μένα όμως έχω στην κατάψυξη καποιες βλαστοκυστες και αυτό με παρηγορεί έστω και σε ένα βαθμό να μην νιώθω τόσο μεγάλη ανασφάλεια καθώς δυστυχώς δεν έχω ακόμα παιδάκι !!!! Ποτέ μην εγκαταλείπεις και όσο και να μην είναι εφικτό μην αφήνεις τον φόβο κ την στεναχώρια να σε καταλάβουν … 

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

μια χαρα!!!!!!! ωραίες είμαστε..... μια κοιλιά με μια κοπέλα..!!!!! χαχαχαχαχαχαχα

ΧαΧΑχαχαΧαχα άστα να πάνε κοριτσάκι....Εγώ δεν βλέπω τον αφαλό μου πια.. :confused::confused::confused::confused: καλά για πιο κάτω δεν το συζητώ καν!!

Ειναι σαν να εχω μπροστά μου ενα καρπούζι έτσι λέει η μαμά μου !! ΧαχΑχΑ


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

άσε και εγώ τα ίδια είμαι.... αφού με ρωτάνε "κοντεύεις?" και όταν τους λέω για τέλος Δεκέμβρη, γουρλώνουν τα μάτια.... και εγώ τον αφαλό από πάνω τον βλέπω, πιο κάτω με καθρέφτη... χαχαχαχαχαχαχαχα


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολες κοριτσακια και ευχομαι ολες να ειστε καλα......

Ο Μαριουλης για τριτη συνεχομενη φορα απο τις 20 Αυγουστου κολησε ιωση την οποια στη συνεχεια κολαμε και εγω και ο μπαμπας οποτε καταλαβαινετε τι ωραια που περναμε. Κινητο νοσοκομειο-φαρμακειο ειμαστε....

Ηoney υπομονη με τα δοντια και εμεις περασαμε μια τετοια φαση το καλοκαιρι που ειχαμε εφοδο δοντιων και ζοριστηκαμε πολυ.

Κατα τα αλλα δεν εχω ετοιμασει τιποτα ουτε για μενα ουτε για το παιδι. Οπως παντα θα τρεχω τελευταια στιγμη. Καλα και με τον παριουλη στον ογδοο μηνα τα εκανα ολα. Παλι καλα που προλαβα. Να σας πω οτι τη βαλιτσα του μαιευτηριου την ετοιμασα μεσα στη νυχτα που ξυπνησα οταν εσπασαν τα νερα..... να σας πω οτι δουλευα κανονικοτατα μεχρι και την προηγουμενη πριν γεννησω........

Ευτυχως ολα πηγαν καλα παναγιτσα μου. Ευχομαι το ιδιο να γινει και τωρα.

Σας φιλω ολες γλυκα


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! δεν εχω καθολου καλα νεα!!

σημερα ξυπνησα και πηγαινοντας τουαλετα και ειχα και παλι ελαχιστο αιμα μεσα σε τραχυλικη βλεννη, πηγα στο νοσοκομειο και μετα απο ενδοκολπικη εξεταση ο γιατρος με ενημερωσε οτι υπαρχει ενας μεγαλος πολυποδας στο στομιο του τραχηλου, δυστηχως δεν μπορεσαμε σημερα να κανουμε τεστ παπ ωστε να εχουμε συντωμα αποτελεσματα αλλα ο γιατρος μας ειπε οτι ο πολυποδας πρεπει οποσδηποτε να αφαιρεθει οχι πριν την 34 εβδομαδα και πιθανοτατα να παρουνε και το μωρο τοτε γιατι οποιαδηποτε επεμβαση στην διαρκεια της κυησης κρυβει πολλους κινδυνους, οπως καταλαβαινεται με καισαρικη και στην 34 εβδομαδα μπαινω γυρω στις 15 Νοεμβριου οποτε και αρκετα πρωορος τοκετος και χειρουργειο και καισαρικη!! δεν ξερω εχω σταματησει να σκεφτομαι, οταν μου το ειπε ο γιατρος νομιζα οτι μου κανει πλακα!!! κοριτσια αυτο ειναι το καλο σεναριο... αν τυχον ο πολυποδας αρχιζει να ματωνει πιο μπροστα το μωρο θα το παρουν ισως και πολυ γρηγοροτερα με ολες τις επιπτωσεις αλλα ακομα και το καλο σεναριο μου ακουγεται τοσο δυσκολο!!! σορυ για τα δυσαρεστα νεα αλλα δεν θα μπορουσα να μην το μοιραστω μαζι σας!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το δωματιο της πριγκιπισσας μου!

Λειπει η κουρτινα και καποιες επιπλεον πινελιες οπως λουτρινα, η πολυθρονα θηλασμου και καποια επιπλεον αυτοκολλητα.

Θα αλλαξω το αυτοκολλητο στην αλλαξιερα και θα βαλω νανους και θα βαλω την χιονατη ή μια κορωνα στην κουνια! Ηδη παραγγειλα στο παλικαρι που μου εφτιαξε τα αυτοκολλητα τοιχου!

Ανυπομονω να γεμισει την κουνια της!!!

66171290.th.jpg

17084331.th.jpg

63425276.th.jpg

36012679.th.jpg

85490979.th.jpg

79792585.th.jpg

67822585.th.jpg

Φαινονται οι φωτογραφιες? γιατι ανεβαζω πρωτη φορα.

Μηπως ειναι λιγο ατονο το δωματιο με τοσο εκρου που εβαλα? οι προτασεις ευπροσδεκτες!!!!!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα margioula

μην στεναχωριεσαι κοπελα μου και το μονο που μετραει ειναι να ειναι καλα το μωρο. Ακομα και πιο νωρις να βγει δεν σημαινει απαραιτητα κατι αρνητικο. Πως και ποτε δημιουργηθηκε αυτος ο πολυποδας ρε παιδι μου? Μην στεναχωριεσαι μην πανικοβαλεσαι και ολα θα πανε καλα. Ακους? Πρεπει να εχεις πιστη και θετικη σκεψη. Οποτε και να βγει το μωρακι σου ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Κοιλιες ε???

Χαχαχα εμένα είναι 90-91 εκατοστά τώρα, τεράστια τη βρίσκω για τα κυβικά μου, πέρσι γέννησα στο 1 μέτρο ακριβώς!

Ελπίζω να γλιτώσω τις ραγάδες βασικά!

Νικελάκι, ένα ομοιπαθητικό φαρμακάκι της δώσαμε για τα δοντάκια, κάνουμε οικογενειακώς ομοιοπαθητική εμείς....

Flosummer περαστικά και σε σας εύχομαι...δύσκολα, ξερω και φαντάζομαι, ποιος να φροντίσει ποιον....


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Μαριγούλα....τι να πω, δε ξέρω, για να λέει ο γιατρός ότι έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει, το καλό είναι πως θα είναι ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ και όχι κατι έκτακτο!

Οπότε θα παρθούν όλα τα αναγκαία μέτρα και προφυλάξεις, και όλα θα είναι μια χαρά, δε θα έχετε απρόοπτα μέσα σε ελεγχόμενες συνθήκες!

Πλέον όλα αντιμετωπίζονται, ιδίως όταν γνρίζεις το πρόβλημα φαντάζομαι όλα είναι υπό έλεγχο.

Το μπεμπάκι θα ναι μια χαρά!

Εγώ προσωπικά γεννήθηκα εβδομάδα 34!

Και είμαι μια χαρά κοπελάρα!!! Κοτζάμ 1.63 ύψος!!!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Το δωμάτιο είναι πολύ ωραίο!

Αλλά βάλε μια πανοραμική κάπως, δε καταλαβαίνω καλά!

Το εκρού εμένα δε με χαλάει καθόλου, το βρίσκω πολύ ήρεμο και ζεστό!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα! δεν εχω καθολου καλα νεα!!

σημερα ξυπνησα και πηγαινοντας τουαλετα και ειχα και παλι ελαχιστο αιμα μεσα σε τραχυλικη βλεννη, πηγα στο νοσοκομειο και μετα απο ενδοκολπικη εξεταση ο γιατρος με ενημερωσε οτι υπαρχει ενας μεγαλος πολυποδας στο στομιο του τραχηλου, δυστηχως δεν μπορεσαμε σημερα να κανουμε τεστ παπ ωστε να εχουμε συντωμα αποτελεσματα αλλα ο γιατρος μας ειπε οτι ο πολυποδας πρεπει οποσδηποτε να αφαιρεθει οχι πριν την 34 εβδομαδα και πιθανοτατα να παρουνε και το μωρο τοτε γιατι οποιαδηποτε επεμβαση στην διαρκεια της κυησης κρυβει πολλους κινδυνους, οπως καταλαβαινεται με καισαρικη και στην 34 εβδομαδα μπαινω γυρω στις 15 Νοεμβριου οποτε και αρκετα πρωορος τοκετος και χειρουργειο και καισαρικη!! δεν ξερω εχω σταματησει να σκεφτομαι, οταν μου το ειπε ο γιατρος νομιζα οτι μου κανει πλακα!!! κοριτσια αυτο ειναι το καλο σεναριο... αν τυχον ο πολυποδας αρχιζει να ματωνει πιο μπροστα το μωρο θα το παρουν ισως και πολυ γρηγοροτερα με ολες τις επιπτωσεις αλλα ακομα και το καλο σεναριο μου ακουγεται τοσο δυσκολο!!! σορυ για τα δυσαρεστα νεα αλλα δεν θα μπορουσα να μην το μοιραστω μαζι σας!!!!!

Μαργιούλα μου καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου κορίτσι μου όμως πρέπει πάντοτε να βρισκουμε τα θετικά σημεία και να είμαστε αισιόδοξοι έτσι δεν είναι? Γι'αυτό σου λέω ότι 1ον η καισαρική δεν ειναι κάτι κακό κ εγώ καισαρική θα κάνω λόγω του σακχάρου, έχει κ τα θετικά του, το μωράκι δεν θα ταλαιπωρηθεί καθόλου, ξέρεις προγραμματισμένα τι θα σου τύχει κ πότε δεν θα αγωνιάς μέρα νύχτα πότε θα σπάσουν τα νερά κτλ κτλ, οπότε αυτό το κομμάτι το αφήνουμε. Τώρα σχετικά με τον πρώορο τοκετό..φαντάσου οτι υπάρχουν μωράκια που γενιούνται απο τις 28 εβδομάδες και δόξα το θεό ζούνε και βασιλέυουν μια χαρά σήμερα! Σαφέστατα θα προτιμούσαμε να γεννηθεί στις 38 εβδ αλλά κ οι 34 δεν θεωρείται πολύ πρόωρο οπότε μην στεναχωριέσαι καθόλου κ όλα καλά θα πάνε. Επίσης μην σκέφτεσαι συνέχεια το χειρότερο σενάριο εσύ να σκέφτεσαι θετικά κ να μην κουράζεσαι καθόλου, δεν νομίζω να εχεις νωριτερα πρόβλημα με τον πολύποδα λογικά θα στον αφαιρέσαι την 34 οπότε όλα καλά θα κρατήσεις λίγο νωρίτερα το παιδάκι σου αγκαλίτσα!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το δωματιο της πριγκιπισσας μου!

Λειπει η κουρτινα και καποιες επιπλεον πινελιες οπως λουτρινα, η πολυθρονα θηλασμου και καποια επιπλεον αυτοκολλητα.

Θα αλλαξω το αυτοκολλητο στην αλλαξιερα και θα βαλω νανους και θα βαλω την χιονατη ή μια κορωνα στην κουνια! Ηδη παραγγειλα στο παλικαρι που μου εφτιαξε τα αυτοκολλητα τοιχου!

Ανυπομονω να γεμισει την κουνια της!!!

66171290.th.jpg

17084331.th.jpg

63425276.th.jpg

36012679.th.jpg

85490979.th.jpg

79792585.th.jpg

67822585.th.jpg

Φαινονται οι φωτογραφιες? γιατι ανεβαζω πρωτη φορα.

Μηπως ειναι λιγο ατονο το δωματιο με τοσο εκρου που εβαλα? οι προτασεις ευπροσδεκτες!!!!!

Καλορίζικο Christie !!!!! :P Πραγματικά παραμυθένιο μοιάζει το δωματιάκι της κόρης σου με το καλό να κοιμηθεί στο κρεββατάκι και την καλαθούνα της καθώς επίσης να λερώσει την αλλαξιέρα της ΧαΧΑχΑΑΑΑ

Όσο για το χρώμα των επίπλων πιστεύω ότι ακριβώς επειδή έχεις βάλει πολύ πλούσιο χρώμα στους τοίχους τα επιπλάκια ήρθαν πολύ όμορφα στο εκρού κ ειναι κ ουδέτερα! Άν είχες βάλει πολύ χρώμα κ στα έπιπλα πιστέυω θα ήταν έντονο το αποτέλεσμα τώρα μπορείς να παίξεις λίγο με τις κουρτίνες, αποφάσισες τι θέλεις να κάνεις?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια καλημέρα!!!!

Μαργιούλα μην ανησυχείς κοριτσάκι μου, όπως τα λένε τα κορίτσια είναι.... από την στιγμή που ο γιατρός ξέρει, όλα πάνε καλά και προγραμματισμένα. όσο για την πρωορότητα μην σε ανησυχει καθόλου, θα είναι όλοι προετοιμασμένοι γι'αυτό και το μωρό δεν θα ταλαιπωρηθει πολύ. σκέψου οτι ένα μωρό είναι βιώσιμο από την 27η εβδομάδα και άλλα γεννιούνται ακόμα και τότε..... όλα καλά θα πάνε, αρκεί να είσαι καλά και με θετική σκέψη για όλα!!!!

κοριτσάκια μου πάω γιατρό σήμερα, σε λίγο φευγουμε για την πρωτευουσα... φιλάκια σε όλες.......

ααααααα Κρίστυ πολύ ωραίο το δωμάτιο και καλορίζικο!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κουκλες!!!

Καταρχην συλληπητηρια στην μαριλενα! Προσπαθησε να στεναχωριεσαι πολυ και επηρεαζεις το ζουζουνι σου!

Μαργιουλα μου επειδη και εγω εχω πολλα θεματα στην εγκυμοσυνη, σακχαρο, θρομβοφιλια κτλ μου ειπε οτι αν γεννησεις μετα την 30η βδομαδα ειναι πανω απο 90% το ποσοστο να γεννηθει ενα παιδι χωρις κανενα προβλημα και καθε βδομαδα που παιρναει το ποσοστο ανεβαινει παρα πολυ! Εχω πολλους γνωστους στον κυκλο μου που εχουν γεννηθει 7 μηνων και ειναι μια χαρα! Κι εγω που εχω σακχαρο ειναι πολυ πιθανο να χρειαστει να γεννησω απο την 34η εβδομαδα το εχω αποδεχτει ομως, γερο να ειναι και ας γεννηθει και λιγο νωριτερα!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites

Πως βαζουμε πανοραμικη βρε μελακι? δεν ξερω η ασχετη ασε που ειναι μικρο το δωματιο και ισα ισα εβγαλα και αυτες!! χιχιχι!

Αγγελικουλα επελεξα για αρχη μια κουρτινα στα χρωματα του χρυσου-εκρου επειδη την εχω, θα την κρεμασω σημερα και αν φαινεται αχρωμο το αποτελεσμα θα παω να παρω καμια με την χιονατη!

Απο την μια δεν θελω να ειναι αχρωμο απο την αλλη δεν θελω να το κανω κιτσ!


maWTp2.png716242kmi87gjtrd.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...