Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ποιά κοπέλα είχε βάλει εδώ στο καφέ λινκ για τα "bebe Αστερίας"??

Στη Φιλαδελφείας??

Εγώ τελικά από εκεί τα πήρα! Κρεβάτι και συρταριέρα.

Είδα στο κατάλογο ένα που λάτρεψα και πήγαμε καρφί και τα πήραμε.

Οποια και αν ήσουν ευχαριστώωωωωωω!:D


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!:P Ελπίζω να είστε όλες καλά (συγχωρέστε με που δεν προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας:oops:). Δυστυχώς έχουμε μπλέξει πολύ άσχημα με το σπίτι και τους διάφορους μαστόρους και είμαι πραγματικά σε κατάσταση αλλοφροσύνης... Την πιο όμορφη φάση της ζωής μου την περνάω μέσα στο άγχος, τη στενοχώρια και τις φασαρίες και νιώθω απίστευτες τύψεις που ταλαιπωρώ το μπεμπάκο μου...:-(:-( Τέλοσπαντων χθες πήγαμε στο γιατρό και όλα ήταν καλά μας είπε. Φτάσαμε τα 1500 γρ! Ευτυχώς από κιλά με βρήκε καλά (+9 μέχρι τώρα) και για πρώτη φορά δε μου γκρίνιαξε. Σε δύο βδομάδες θα κάνω το Doppler και σε τρεις θα με ξαναδεί. Μου είπε να μην τρώω καθόλου γλυκά, να πίνω άφθονο νερό (πίνω σχεδόν 3 λίτρα την ημέρα αφού διψάω απίστευτα) και να έχω συνέχεια το νου μου στο αν και πόσο δραστήριο είναι το μωρό. Από πράγματα δεν έχω φτιάξει τίποτα (ούτε δικά μου ούτε του μωρού) και επίσης πρέπει να πάω και στο ΙΚΑ να κανονίσω το θέμα της άδειας. Ξέρετε να μου πείτε τι δικαιολογητικά χρειάζονται?


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑ και ναι επιτέλους αξιώθηκα να κλείσω ραντεβού με το γιατρό!

Θα πάω τη Πέμπτη επιτελους....

Να δω τι θα πει που πήρα μόνο 1 κιλάκι! Αντεεεεε ολο με κατσαδιάζει εκ των προτέρων. +5 είμαι η κακομοίρα....και είναι και 2η απανωτή εγκυμοσύνη, αντεεεεεεεεεε.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Πατουσίτσα καλώς την!

Τι άδεια?

Κύησης-λοχείας ή αναρρωτική?

Για την κύησης κάνεις τα εξής.

32η εβδομάδα πας στον ικατζη (θεωρητικά και χωρίς ραντεβου!) και σου δίνει το χαρτί της ΠΗΤ. Πάρε μαζί σου βέβαια βιβλιάριο και την αυχενική και τη Β επιπέδου μπας και πεσεις σε κανεναν ψείρα.....

Μετά, το χαρτί της ΠΗΤ το πας και στο υπογράφει ο εργοδότης.

Μετά, με το χαρτί αυτό, βιβλιάριο, ταυτότητα και ένσημα των 2 τελευταίων ετών πας ΙΚΑ και πληρώνεσαι.

Αυτάαααααααα!

Μετά τη γέννα μία από τα ίδια σχεδόν.....σε ικα και οαεδ.


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πατουσίτσα καλώς την!

Τι άδεια?

Κύησης-λοχείας ή αναρρωτική?

Για την κύησης κάνεις τα εξής.

32η εβδομάδα πας στον ικατζη (θεωρητικά και χωρίς ραντεβου!) και σου δίνει το χαρτί της ΠΗΤ. Πάρε μαζί σου βέβαια βιβλιάριο και την αυχενική και τη Β επιπέδου μπας και πεσεις σε κανεναν ψείρα.....

Μετά, το χαρτί της ΠΗΤ το πας και στο υπογράφει ο εργοδότης.

Μετά, με το χαρτί αυτό, βιβλιάριο, ταυτότητα και ένσημα των 2 τελευταίων ετών πας ΙΚΑ και πληρώνεσαι.

Αυτάαααααααα!

Μετά τη γέννα μία από τα ίδια σχεδόν.....σε ικα και οαεδ.

Ευχαριστώ πολύ μελάκι!!:P Με βοήθησες πολύ!!Πώς είναι η Ζωίτσα σου?


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα!

Δε χρειάζεται τίποτα σπουδαίο.

Υπομονή μόνο....

Το κορίτσι μου καλά είναι, βασανίζεται από δόντια λίγο αλλά καλά.

1.500 ε?

Πωπωωωω.

Για να δω τη Πεμπτη εμείς πόσο είμαστε!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα!

Δε χρειάζεται τίποτα σπουδαίο.

Υπομονή μόνο....

Το κορίτσι μου καλά είναι, βασανίζεται από δόντια λίγο αλλά καλά.

1.500 ε?

Πωπωωωω.

Για να δω τη Πεμπτη εμείς πόσο είμαστε!

Υπομονή κοριτσάκι μου! Ταλαιπωρείται το καημένο!!

Μια χαρά θα είστε και σεις!!:P Άλλωστε όλα τα μπεμπάκια του καφέ μας θρεφταράκια μας βγήκαν!!!:tongue:


 

IchNp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!

Πατουσίτσα μου υπομονη, μην αγχωνεσαι, αμα μπλεξεις με μαστορους αυτα γινονται...εγώ έχω πάρει 12 κιλα, μα πως τα πήρα ρε γμτ? Η αλήθεια είναι βέβαια ότι δεν προσέχω καθολου, τρωω τα παντα και πολύ...απλά πήγαινα καλά ως τώρα και δεν ειχα δωσει σημασια. Τώρα πρέπει να αρχισω να προσεχω...

Μελάκι τι ομοιοπαθητικό λες οτι κανατε για τη μικρη;

Κριστυ με το καλο τα επιπλακια!! :D


5NEXp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε????

Πατουσίτσα χαλάρωσε και μην αγχώνεσε..... ότι νιώθεις εσύ νιώθει και το μωρό!!!

Μελάκι σιγά σιγά θα περ'ασει... υπομονή!!

η Αγγελικούλα που χάθηκε????

ξέχασα να σας πω, μίλησα με τη Λίτσα και είναι μια χαρά. στέλνει χαιρετισμούς!!

εμείς αύριο επιτέλους πάμε στο γιατρό μας. και ως συνήθως έχουν απεργία τα μμμ!! έλεος πια.... πότε δουλεύει η Ελλάδα ήθελα να'ξερα???!!!

Μαργιούλα σε ρώτησα γιατί κάποιες κοπέλες έχουν αιματάκι από τον τράχηλο χωρίς αυτό να σημαίνει κάτι... απλά θέλει ξεκούραση. δεν είναι τίποτα, εσύ να ξεκουράζεσαι.

φιλάκια σε όλες!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλενάδες μου :P

Να με συγχωρείτε πολύ που εξαφανίστηκα 2 μέρες αλλά έκανα μπόλικες δουλίτσες πάλι τώρα που ακόμα μπορώ να κουβαλήσω την κοιλιά μου γιατί σε κανένα μήνα μου φαίνεται θα την αράζω στον καναπέ!!! Σιγά σιγά τακτοποιώ τις εκρεμμότητες με τα ψώνια, ικα κτλ κλτ

Εγώ το χαρτί για την άδεια τοκετού το πήρα ήδη απο το ΙΚΑ αλλά θα μπορώ να εισπράξω τα χρήματα απο τις 15 Οκτωμβρίου που θα μπώ κ επίσημα στην άδεια του τοκετού τουλάχιστον όμως τελείωσα με τα γραφειοκρατικά που τα βαριέμαι απίστευτα!

Όσο για τα είδη βρεφανάπτυξης/καρότσι/ριλάξ κτλ κτλ θα τα παραλάβω την άλλη Παρασκευή και τα επιπλάκια του θα μας τα φερουν την μεθεπόμενη Παρασκευή δηλαδή στις 15 Οκτωμβρίου!! Περιττό να σας πώ πόσο μα πόσο ανυπομονώ εκει θα κάθομαι όλη μέρα!!!!

ΑΑαα βρήκαμε και χαλάκι θα πάρουμε ένα του Forever Friends που πηγαίνει με τα χρώματα μας αν τα καταφέρω θα βάλω φωτό να μου πείτε την γνώμη σας!

Κατά τα άλλα πήγαμε χτες στον διαβητολόγο και είναι πολύ ευχαριστημένος με την εξέλιξη του σακχάρου και την ανάπτυξη του μπέμπη δεν έχει επηρεαστεί λέει κάθόλου μα καθόλου απο τον διαβήτη κύησης|!! Επίσης μάλλον θα την γλυτώσω με την 2η δόση ινσουλίνης μέσα στην ημέρα όπως το πάω λέει!!! Τώρα για τα κιλά αφήστε τα..μια πονεμένη ιστορία... 14 έχω πάρει ήδη!!! Μετά με βλέπω να τρέχω κ να μην φτάνω για να τα χάσω!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα μου με το καλό να τα παραλάβετε.... καλορίζικα!!! μια χαρά το σάκχαρο, είδες τα κατάφερες!!! μπράβο!!! όσο για τα κιλά δεν πειράζει, θα τα χάσεις, μην αγχώνεσαι!!! εγώ πάντως και τώρα δεν μπορώ να κουνηθώ με την κοιλιά. νομίζω οτι θα ξεκολήσει μερικές φορές......

αλήθεια έχετε μετρήσει την κοιλιά σας??? εμένα είναι 110εκ.!!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα μου με το καλό να τα παραλάβετε.... καλορίζικα!!! μια χαρά το σάκχαρο, είδες τα κατάφερες!!! μπράβο!!! όσο για τα κιλά δεν πειράζει, θα τα χάσεις, μην αγχώνεσαι!!! εγώ πάντως και τώρα δεν μπορώ να κουνηθώ με την κοιλιά. νομίζω οτι θα ξεκολήσει μερικές φορές......

αλήθεια έχετε μετρήσει την κοιλιά σας??? εμένα είναι 110εκ.!!!!!!!

Καλημέρα Ζουνίτσα μου!!! Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου και στα δικά σας!!!!

Καλά μην φανταστείς οτι κ εγώ ειμαι κ για πολλά πολλά..χθες κουράστηκα απιστευτα και σήμερα ξύπνησα ακόμα κουρασμένη..γι αυτό σου λέω..τρέχω τώρα γιατί σε λίγο αδύνατον!!

Δεν την έχω μετρήσει αλλά τώρα με έβαλες σε πειρασμό... για κάτσε να πάρω μεζούρα κ έρχομαι.. Μετράς γύρω γύρω απο τον αφαλό σωστά?


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...