Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Terry1986 είπε:

      Καλημερα!! Καλή μας επιτυχία τη Δευτέρα!!! Εάν και εσύ έχεις σιγουρα θετικό-το τεστ σου είναι ξεκαθαρο!! Οποτε θα σου ευχηθω καλους διπλασιασμους!! Εγώ φοβαμαι να κάνω!

      Καλημερα! Να σου πω απλα τρομαξα, ενω το ηξερα σαν σενάριο, γτ τις αλλες 2 φορές που ειχα εμφυτευση δεν ειχα αιμα οποτε ειχα δεσει στο μυαλο μου πως αυτο συμβαίνει στανταρ στον οργανισμο μ!! Τ τρελου κοινως!!!

      Ναι δυο βλαστοκύστες 4ΑΑ έβαλα! 😀

      Κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από όσο φαίνεται !!! Και εγώ περίμενα να δω καφέ και αυτήν την φορά αλλά τελικά τίποτα και να που έχω θετικό τεστ !!! ( έκανα και clear blue σήμερα κι βγήκε πιο έντονη η γραμμή ) εγώ θα σου έλεγα κάνε ένα τεστακι να σου φύγει το άγχος μέχρι την Δευτέρα !!! Είμαι σίγουρη πως θα έχεις καλά αποτελέσματα 🥹🥹🥹

      • Μου αρέσει 5

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Originally Posted by ARCA viewpost.gif

Γεια σας κοριτσακια!!! Εχω τρελο αγχος.... Στις 6 εχω ραντεβου με το γυναικολογο! Στο Παστερ λογικα απο Δευτερα θα παω. Μονο πρωι λογικα θα δουλευει... Σημερα θα κανουμε εναν υπερηχο κ αν ειναι ολα καλα θα μου πει πως θα προχωρησουμε! Στειλτε θετικη ενεργεια!!!!!! Την εχω αναγκη!!!!! Σας φιλω!!!! Θα σας ενημερωσω το βραδακι!

καλησπέρα σε όλες σας!!!!και εγώ μανουλα 30/8 !!Ξέρω ακριβ΄΄ως πως νοιώθεις!.Και εμένα οι πρώτες εξετάσεις έδειξαν θετικό IGG 500 παρακαλώ και IGM οριακά αρνητικό. Αμέσως με είδε ο Γιατρός και μου είπε να πάω στο Παστέρ να κάνω εξετάσεις, που δείχνουν πότε πέρασα την Ιωση και μετά βλέπουμε.Τα παοτελέσματα έβγαλαν ακριβώς τα ίδια νούμερα αλλα ευτυχώς το είχα περάσει πριν απο πολύ καιρό.Μπορεί και χρόνια. Δεν ήξερα ότι προκαλέι τόσα πολλά προβλήματα στο μωρό αν το κόλλησεις στο 1ο τρίμηνο.Δεν υπάρχει αντιβίωση, απλά στην αυχενική σου πάιρνουν υγρό απο το πλακούντα και ελέγχουν αν έχει περάσει στο μωρο. Αρχικά ξεκίνα με το Παστέρ κάνε το σταυρό σου και όλα θα πάνε κάλα.Αν πάς Δευτέρα μέχρι τις 13:00 είναι και κόστος 90 ευρώ , Πέμπτη θα το έχεις.IGG Avidity λέγεται η εξέταση.

Μόνο μην διαβάζεις Ιντερνετ εγω 1 εβδομάδα είχα πεθάνει..¨οτι πει ο γιατρός!!


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσακια!!! Εχω τρελο αγχος.... Στις 6 εχω ραντεβου με το γυναικολογο! Στο Παστερ λογικα απο Δευτερα θα παω. Μονο πρωι λογικα θα δουλευει... Σημερα θα κανουμε εναν υπερηχο κ αν ειναι ολα καλα θα μου πει πως θα προχωρησουμε! Στειλτε θετικη ενεργεια!!!!!! Την εχω αναγκη!!!!! Σας φιλω!!!! Θα σας ενημερωσω το βραδακι!

Καλή επιτυχία, όλα καλά να πανε.. Περιμένουμε νεα σου με αγωνία!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο ARCA viewpost.gif

Γεια σας κοριτσακια!!! Εχω τρελο αγχος.... Στις 6 εχω ραντεβου με το γυναικολογο! Στο Παστερ λογικα απο Δευτερα θα παω. Μονο πρωι λογικα θα δουλευει... Σημερα θα κανουμε εναν υπερηχο κ αν ειναι ολα καλα θα μου πει πως θα προχωρησουμε! Στειλτε θετικη ενεργεια!!!!!! Την εχω αναγκη!!!!! Σας φιλω!!!! Θα σας ενημερωσω το βραδακι!

Πόσο σου βγήκε το IGM?αυτό έχει σημασία.Το IGG σημαίνει ότι το έχεις τα αντισώματα και όχι ότι το έχεις τώρα!!


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο ARCA viewpost.gif

Γεια σας κοριτσακια!!! Εχω τρελο αγχος.... Στις 6 εχω ραντεβου με το γυναικολογο! Στο Παστερ λογικα απο Δευτερα θα παω. Μονο πρωι λογικα θα δουλευει... Σημερα θα κανουμε εναν υπερηχο κ αν ειναι ολα καλα θα μου πει πως θα προχωρησουμε! Στειλτε θετικη ενεργεια!!!!!! Την εχω αναγκη!!!!! Σας φιλω!!!! Θα σας ενημερωσω το βραδακι!

Πόσο σου βγήκε το IGM?αυτό έχει σημασία.Το IGG σημαίνει ότι το έχεις τα αντισώματα και όχι ότι το έχεις τώρα!!

Το igm γραφει απλα θετικο.Το igg 87.3 Παρακαλαω να εχουν κανει λαθος!!!!!


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το igm γραφει απλα θετικο.Το igg 87.3 Παρακαλαω να εχουν κανει λαθος!!!!!

Καλή μου Αρκά, η σκέψη μας μαζί σου! Όλα να πάνε καλά εύχομαι! Περιμένουμε τα νέα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το igm γραφει απλα θετικο.Το igg 87.3 Παρακαλαω να εχουν κανει λαθος!!!!!

Θετικό χωρίς νούμερο??Το παστερ θα στα λύσει όλα!!

Μια χαρα θα είσαι..

Οτν γυρίσεις απο το γιατρό πες μας νέα!!


LMb5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γυρισα!!!!!!! Εχω ξετρελαθει με το μωρο μου!!!!!!! Παιδακι ολοκληρο!!!!!!! 176 χτυπους η καρδουλα και κουνουσε χερακια και ποδαρακια!!!!!!!

Λοιπον μαλλον μου ειπε το εχω περασει παλια βαση του αριθμου κ να μην αγχωνομαι! Αλλα να κανω αυτο το Avidity test για να αππαποκλεισουμε το παραμικρο.

Τριτη θα κλεισω και αυχενικη και papp-a sστο Ρεα για να ειναι κ ο γιατρος μου!!!!! Ολα μια χαρα τα βρηκε!!! Και αμνιακο και τραχηλο!!! Αλλαξαμε παλι Πητ για 23/8!!!!!!!!!


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε αρκουλι.Συγκινηθηκα με τα νεα σου.Ξεαγχωθηκες σε πολυ μεγαλο βαθμο ε?Αντε να κανεις και την εξεταση να ανακουφιστεις πληρως.Πολυ χαρηκα.Φιλια πολλα και σε σενα και στο ζουζουνομωρο σου.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε αρκουλι.Συγκινηθηκα με τα νεα σου.Ξεαγχωθηκες σε πολυ μεγαλο βαθμο ε?Αντε να κανεις και την εξεταση να ανακουφιστεις πληρως.Πολυ χαρηκα.Φιλια πολλα και σε σενα και στο ζουζουνομωρο σου.

Ευχαριστώ κοριτσι μου!!!!!!!!!

Ειναι απιστευτο το συναισθημα ομως!!!!!!


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γυρισα!!!!!!! Εχω ξετρελαθει με το μωρο μου!!!!!!! Παιδακι ολοκληρο!!!!!!! 176 χτυπους η καρδουλα και κουνουσε χερακια και ποδαρακια!!!!!!!

Λοιπον μαλλον μου ειπε το εχω περασει παλια βαση του αριθμου κ να μην αγχωνομαι! Αλλα να κανω αυτο το Avidity test για να αππαποκλεισουμε το παραμικρο.

Τριτη θα κλεισω και αυχενικη και papp-a sστο Ρεα για να ειναι κ ο γιατρος μου!!!!! Ολα μια χαρα τα βρηκε!!! Και αμνιακο και τραχηλο!!! Αλλαξαμε παλι Πητ για 23/8!!!!!!!!!

Αντε και κοψοχολιάσαμε! Mπραβο arca, αντε να φυγει κι αυτο!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια ομορφα.Τι κανετε?Εμεις μια χαρα,δε παιδοτοπο ημασταν ολο το απογευμα κι ο θεος βοηθος...Τωρα κοιμουνται και σαν να παει να ηρεμησει λιγο το κεφαλακι μου.Μεχρι βα ξυπνησεθ η δαναη δηλαδη.Σημερα εχω υποσχεθει στον εαυτο μου οτι δε θα την παρω στο διπλο ακομη κι αν χρειαστει να μεινω στο δωματιο της ολο το βραδυ.Τωρα σαν κατι ν ακουω και σκιαζομαι...Μαριανθη να τα εκατοστησετε.Αλλη μια επιτυχημενη αυχενικη απο αποψη μετρησεων και "αποτυχημενη"απο αποψη φυλου.Αυτο με τους παλμους μυθος.Εβαλα κι εγω την κουμπαρα μου να δει την αυχενικη του μπομπιρα της και ειχε 174!!!!Εγω στις 16 φεβρ εχω γενεθλια και τωρα λεγαμε με τα κοριτσια μηπως μαζευτουμε ολοι σπιτι μου και ντυσουμε τα μικρα μασκαρακια.Νομιζω θα ξετρελαθουν.Δε θα κανω τιποτα για να μην κουραζομαι αδικα,τουρτα και πιτσες.Ωραια δε θα ναι?Η μελινα θελει να ντυθει μικυ.Σκεφτομαι να ντυσω και τη δαναη μινυ,να ναι σετ.Πλακα θα χουν.Εσας τι θελουν να ντυθουν τα μικρα?Α οσο για το μαλλι το φυσικο μου ειναι ξανθο σκουρο και τα βαφω εδω και χρονια πιο ανοιχτα.Τωρα ειναι αβαφτα απ τις πεντε δεκεμβρη αλλα ο γιατρος μου δωσε το ελευθερο για φυτθκη βαφη οποτε την αλλη εβδομαδα παω για μποτε.Φιλουμπες.

Καλησπερα κοριτσουδια μου!Εγω θα ντυσω τον γιο η' σουπερμαν η' αρλεκινο(μου εχει δωσει η αδερφη μου 2 στολες) και την κορακλα μου τιγρακι!! Ετσι οπως ειναι λυσσαρα θα της ταιριαζει γαντι :P

Στα γενεθλια σου πολυ ωραια η ιδεα σου με το μασκε παρτυ για τα παιδακια σας.Και ουτε ετοιμασιες,ουτε πολλα πολλα.Ο κοσμος εχει κατανοηση πλεον ειδικα αμα ειναι και φιλες σου...Και εγω αυριο που θα εχω κοσμο σπιτι θα παραγγειλω πιτσα!:-D:grin:Εμενα ο doc που τον ρωτησα μου ειπε οχι μονο φυτικη βαφη,αλλα και κανονικη μπορω να χρησιμοποιησω.Μεσα απο το δερμα δεν απορροφαει το εμβρυο χημικες ουσιες σε βαθμο να το βλαψουν,τουλαχιστον δεν εχει αποδειχθει κατι τετοιο.βεβαια η καθε κοπελα παιρνει τις αποφασεις της και τα ρισκα της.Η πιο αμεση εισοδος προς το εμβρυο ειναι αυτα που τρωμε και πινουμε,πχ τσιγαρο- αλκοολ-ουσιες κλπ και αυτα βλαπτουν το μωρο.Τελοσπαντων εγω εκανα κανονικη βαφη και ανταυγειες στο καπακι και νιωθω ...γυναικα!!!Επιτελους!! Α,ξεχασα να σας πω βγηκαν και τα αποτελεσματα της Papp-a ολα καλα,χαμηλη πιθανοτητα για συνδρομα(φτου φτου Παναγιτσα μου οξω αποδω):P:p


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Oύτε μία, είδες?Μύθος ότι τα πολλά παιδιά γερνάνε τη μαμά χαχα!:tongue::tongue::tongue:

Δηλαδη αν κανω και αλλο ενα μετα:roll::roll: λες να μαυρισουν οι ασπρες τριχες που εχω πεταξει?Θα μαυρισουν απτο κακο τους???:-D:-D


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η ιδέα για τα γενέθλιά σου!Εννοείται πίτσες και τούρτα, τι άλλο, θα κάτσεις να μαγειρεύεις τώρα??Τις απόκριες τις σιχαίνομαι, τις μισώ, δηλαδή, μιλάμε για απέχθεια από παιδί...Τα παιδιά μου δεν τρελαίνονται να ντυθούν, το μεσαίο είχα ντύσει πέρυσι για το χορό του νηπιαγωγείου σπάιντερμαν κλασικά και φέτος θέλει κι ο μικρός.Δε συνηθίζω να τα πηγαίνω σε χορούς (πέρυσι έτυχε) οπότε ίσως τη γλιτώσω για φέτος.... :?:-?:?:-?

Μηπως σε τρομαζε αυτο το αγνωστο που εκρυβε η καθεμια μασκα απο πισω η' υπηρχαν τριγυρω σου ασχημες φιγουρες που σου προκαλεσαν ολη αυτη την απεχθεια?Καλε ας μας πει καμια ειδικος στο θεμα, δυο σας εχουμε τι σας πληρωνουμε???τσαμπα???:):):wink::wink: Εμενα παλι με τρομαζαν σαν παιδι οι ασχημες-παραμορφωμενες μεταμφιεσεις και δεν το ειχα παρει ζεστα το ολο αποκριατικο concept


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, το παιδί έχει επιχειρήματα, όχι αστεία!Στα 3-5 χρόνια είναι απόλαυση!!!

Μετα τα 5 δηλαδη τι να περιμενουμε?? Την προπροεφηβεια???Για πες μας και εμας τις μωρομανες:wink::wink:


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...