Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Mανούλες Αυγούστου 2015!

-maria gazi 4/8 ☺ αυχενική

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Magda18 7/8 ☺αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺αυχενική

-Elafi 16/8 ☺ αυχενική

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αυχενική

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Συγχαρητήρια Ελάφι για τα καλά τα νέα!!!! Με το καλό!

Ευχαριστώ πολύ! να βγουν και του αιματος βεβαια, αλλα γενικα η εικονα ηταν καλη.


kdRKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Mανούλες Αυγούστου 2015!

-maria gazi 4/8 ☺ αυχενική

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Magda18 7/8 ☺αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺αυχενική

-Elafi 16/8 ☺αυχενική

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αυχενική

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Πού χάθηκε η love ρε κορίτσια???Μπράβο Ελαφάκι μου για τα υπέροχα νεάκια!Αρκούλι, συμφωνώ με τη μαμα-82...Ποιες τιμές βγαίνουν θετικές?Ακριβώς όμως πες....Kαι η τιμή g και η m??


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια,,, κ γω νομίζω ότι το στήθος μου μετά από ένα μόνο χρόνο θηλασμού "μαράζωσε"... Μήπως έπαιξε ρόλο κ το θήλαστρο από το ζούπα ζούπα,,,ξέρω γω? τώρα με δεύτερο δηλαδή θα το κυνηγάμε στα πατώματα? Εγώ είχα νορμαλ μέγεθος και κοιτούσε ουρανό που λένε...

Καλά τώρα ξαναπήρε τα πάνω του αλλά δεν είναι μόνιμη κατάσταση, είναι για μερικούς μήνες.

Τι να σου πω βρε πουλάκι μου, μακάρι να επανέλθει, εμένα πάντως ποτέ δεν έγινε όπως πριν την πρώτη εγκυμοσύνη....Ο ανήρ μου τη λέει αλλά του δείχνω τους τρεις άρρενες που του χάρισα και σιωπά!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Βγηκαν οι εξετασεις μου και εχω θετικα κ τα 2 στο κυταρομεγαλοιος.Απο τα λιγα που διαβασα στι ιντερνετ δν ειναι κ καλο.Ξερει καμια?

μη σε πιάνει πανικός και μην διαβάζεις στο ιντερνετ γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...

το είχε πάθει η κουμπάρα μου στο τρίτο της παιδί

της βγήκαν θετικά τα αντισώματα που δείχνουν ότι το έχεις περάσει πολύ πρόσφατα ή το περνάς τώρα.....

όταν το περνάμε μπορεί να μην το καταλαβαίνουμε δεν έχει φοβερά συμπτώματα σαν ελαφρά ίωση

έκανε ξανά την εξέταση στο ινστιτούτο pasteur στην Αθήνα και μίλησε και μια γιατρό στο Αττικό που ειδικεύεται σ'αυτές τις περιπτώσεις...

το κοριτσάκι της θα γίνει 3 ετών σε λίγες μέρες και είναι μια χαρά

όλα πήγαν καλά.........

απλά θέλει λίγο τρέξιμο

μίλα με ειδικό και μην διαβάζεις στο ιντερνετ....

εμένα είναι θετικά τα αντισώματα του κυτταρομεγαλοϊού και της ερυθράς αλλά αυτά που δείχνουν ότι το έχω περάσει παλιά

και στις 3 εγκυμοσύνες το ίδιο βγαίνει

έχω αρνητικά αντισώματα για το τοξόπλασμα όμως και πρέπει να προσέχω


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

μη σε πιάνει πανικός και μην διαβάζεις στο ιντερνετ γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...

το είχε πάθει η κουμπάρα μου στο τρίτο της παιδί

της βγήκαν θετικά τα αντισώματα που δείχνουν ότι το έχεις περάσει πολύ πρόσφατα ή το περνάς τώρα.....

όταν το περνάμε μπορεί να μην το καταλαβαίνουμε δεν έχει φοβερά συμπτώματα σαν ελαφρά ίωση

έκανε ξανά την εξέταση στο ινστιτούτο pasteur στην Αθήνα και μίλησε και μια γιατρό στο Αττικό που ειδικεύεται σ'αυτές τις περιπτώσεις...

το κοριτσάκι της θα γίνει 3 ετών σε λίγες μέρες και είναι μια χαρά

όλα πήγαν καλά.........

απλά θέλει λίγο τρέξιμο

μίλα με ειδικό και μην διαβάζεις στο ιντερνετ....

εμένα είναι θετικά τα αντισώματα του κυτταρομεγαλοϊού και της ερυθράς αλλά αυτά που δείχνουν ότι το έχω περάσει παλιά

και στις 3 εγκυμοσύνες το ίδιο βγαίνει

έχω αρνητικά αντισώματα για το τοξόπλασμα όμως και πρέπει να προσέχω

Μια από τα ίδια Κριμάι, αλλά εγώ έχω και γατιά τα οποία δεν ξέρω τι να τα κάνω!Ας τα πάρει κάποιος!:roll::roll::roll::roll:


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια.Γυρισαμε απ το γιατρο,ολα καλα και ο αυχενας και το ρινικο οστο,τα παντα δοξα τω θεω.Βεβαια τετοια αυχενικη δε θα χε ξανακανεθ ο ανθρωπος,τις ειχαμε και τις δυο μαζι οποτε καταλαβαινετε.Εφαγα μια απογοητευση με το φυλο.Ο τι κι αν εκανε δε μπορουσε να δει καθαρα αλλα πεταξε την ατακα στον αντρα μου οτι ετοιμαζεται για χαρεμι...δε ξερω στις δεκα εβδομ εβλεπε κατι ππυ τωρα εξαφανιστηκε...βασικα μου πε οτι δε μπορει να δεθ λογω θεσης κι οτι ολα παιζουν.Θα ξαναπαμε 4Μαρτη.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!βασικα δεν ειδε κατι αλλιως θα το ελεγε και επειδη στη κορη μου μας ειχαν πει στην αυχενικη οτι θα ειναι αγορι!!!!!ειπαμε να μην ρωτησουμε ακομα στη β' επιπεδου ειναι πιο σιγουρο!!!!

Αλλα να σας πω και την αληθεια μου σε αυτο το μωρο σκεφτομαστε να μη ζητησουμε να μαθουμε το φυλο γινεται?????:roll:

Γίνεται, γίνεται! Αρκεί να μην ξεχαστεί ο γιατρός και σας το πει κάποια στιγμή!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Kάναμε κι εμείς την αυχενική μας και πήγαν όλα καλά, δοξα τω Θεώ. Ενα μωράκι με τα όλα του, πατουσίτσες, αγκώνες, όμορφο και ζουμπουρλουδικο. Κάναμε και υπερηχο 3D, το κρατάω και το κοιτάω ολη την ώρα.

Ολα φαινονται φυσιολογικά, και η αυχενικη 1.3mm. Αποτελεσματα εξετασεων αίματος την Παρασκευή.

Τον ρωτήσαμε και για το φύλο και είπε ότι στη Γερμανία το απαγορεύει ο νόμος να στο πουν τόσο νωρις, οταν δεν είναι σίγουρο. Κουφό;

Κατα τη διάρκεια του υπερηχου όμως, μας ειδε έτσι ενθουσιασμένους και είπε δεν είναι σίγουρο, αλλά πιο πολύ για κοριτσάκι δείχνει!!! Tι το θελε να το πει, το έδεσε κόμπο ο μπαμπάς μας, τελείωσε, η κόρη του και η κόρη του.

Δεν αλλάζει και η ΠΗΤ μας.

Συγχαρητήρια και στα υπόλοιπα κοριτσια μας, χαρηκα με τα καλά αποτελεσματα όλων. Πάντα τέτοια! Aντε και στις υπόλοιπες που ακολουθούν, με το καλο

Συγχαρητήρια! Άντε μπράβο, όλα καλά!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mανούλες Αυγούστου 2015!

-maria gazi 4/8 ☺ αυχενική

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Magda18 7/8 ☺αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺αυχενική

-Elafi 16/8 ☺καρδούλα

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αυχενική

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Σήμερα γιορτάζω!Μπήκαμε στον τέταρτο, πέρασαν τα πολλά ζόρια ζήτωωωωω!!!

Άντε και στον 9ο να ησυχάσεις γενικότερα από όλα τα ζόρια!!!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Με τι ασχολεισαι κοριτσι μου γιατι Δευτερα απογευμα ειναι σχεδον ολα κλειστα..[/quoteΕ

Να σας πω και για το επάγγελμά μου, τόσα λέμε εδώ. Λοιπόν, δουλεύω στο σπίτι, το οποίο είναι και γραφείο. Είμαι κλινική ψυχολόγος και κάνω αναλυτική θεραπεία (ψυχαναλυτικής κατεύθυνσης. Το σπίτι είναι αρκετά μεγάλο (για αυτό το λόγο) και έχει και χώρο όπου είναι το γραφείο μου.

Ωωω συναδέλφισσα!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα. Έκανα κι εγώ αυχενικη, όλα μια χαρά! όποια μπορεί ας ενημερώσει το πινακάκι!!! Καλή επιτυχία σε όσες θα κάνουν από εδώ και πέρα!

Συγχαρητήρια!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Βγηκαν οι εξετασεις μου και εχω θετικα κ τα 2 στο κυταρομεγαλοιος.Απο τα λιγα που διαβασα στι ιντερνετ δν ειναι κ καλο.Ξερει καμια?

Μην ψάχνεις άδικα στο ίντερνετ! Θα βρεις πολλά πληροφορίες, αρκετές εξ΄αυτών αμφιβόλου ποιότητος! Ρώτα κατευθείαν τον γιατρό σου για να είσαι σίγουρη!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.Γυρισαμε απ το γιατρο,ολα καλα και ο αυχενας και το ρινικο οστο,τα παντα δοξα τω θεω.Βεβαια τετοια αυχενικη δε θα χε ξανακανεθ ο ανθρωπος,τις ειχαμε και τις δυο μαζι οποτε καταλαβαινετε.Εφαγα μια απογοητευση με το φυλο.Ο τι κι αν εκανε δε μπορουσε να δει καθαρα αλλα πεταξε την ατακα στον αντρα μου οτι ετοιμαζεται για χαρεμι...δε ξερω στις δεκα εβδομ εβλεπε κατι ππυ τωρα εξαφανιστηκε...βασικα μου πε οτι δε μπορει να δεθ λογω θεσης κι οτι ολα παιζουν.Θα ξαναπαμε 4Μαρτη.

Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα! Άντε μακάρι στις 4/3 να μάθετε και το φύλο!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι! Ολες οι εξετασεις του προγεννητικου π μου εδωσε ο γιατρος για τα αντισωματα βγηκαν αρνητικες.Δηλαδη πρεπει να προσεχω για ολα αυτα!!!! Στην εξεταση του κυτταρομεγαλοιου βγηκε θετικο κ το igg με νουμερο 87.3 Iu/ml και το igm. Πηρα το γιατρο μου τηλεφωνο και μου ειπε οτι θα πρεπει να κανω εναν επανελεγχο στο Ινστιτούτο Παστερ. Πρωτα θα παω την Παρασκευη απο το ιατρειο του να τα πουμε απο κοντα! Το οτι δεν μου ειπε και πολλα απο το τηλεφωνο με αγχωσε λιγο... κ υστερα απο οσα διαβασα για κατι ληψη τροφοβλαστη κ ποσο επικινδυνο ειναι αν εχει περασει στο εμβρυο.Θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι και θα δω την Παρασκευη που θα παω.Λειπει κι ο αντρας μου ταξιδι για μια βδομαδα και ειμαι......

Τελοσπαντων! Για τα σουτιεν.... εχω μεγαλο και βαρυ στηθος και δυσκολευομαι με τα σουτιεν... ποσο μαλλον τωρα που εχει φουσκωσει ακομα περισσότερο!!!!!! Μέχρι στιγμης βολευομουν με 2 αθλητικα τριουμφ που ειχα (για μπανελα δεν το συζητω.....δεν την αντεχω πια) αλλα κι αυτα πια με το ζορι το κρατανε.

Μπραβο στα κοριτσακια που ειχαν καλα αποτελεσματα!!!!!!! Ευχομαι σε ολες μας τελειομηνες εγκυμοσυνες με υγιεστατα μωρακια στις αγκαλιες μας!!!

ΦΙΛΙΑ!!!!!!:D


MYfKp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...