Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Κοριτσια αν ολα πανε καλα την Τρίτη πρεπει να παω επειγοντως για σουτιεν!!!!! Πνιγομαι πια σε ολα οσα εχω... Να παω σε μαγαζι με ρουχα εγκυμοσυνης ε???? Τι προτείνετε οι πιο έμπειρες?????

Εγω εχω Pretty Bra και τα εχω καταβολευτει! και περιθωριο εχουν και κρατουν καλα το στηθος μια και εγω εχω μεγαλο:roll::roll:


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγω εχω Pretty Bra και τα εχω καταβολευτει! και περιθωριο εχουν και κρατουν καλα το στηθος μια και εγω εχω μεγαλο:roll::roll:

Κι εγώ έχω καμιά 6 pretty bra, αλλά επειδή δεν είχα μεγάλο στήθος (εμ 4 χρόνια θηλασμοί 3 εγκυμοσύνες 37,5 ετών, χαλάρωσε όσο να πεις...) μια χαρά με βόλευαν, αλλά επειδή το στήθος μεγάλωσε αισθητά με το νινί με πιέζουν και τα κατήργησα.Προς το παρόν φοράω κάτι ιντιμίσιμι που είχα πάρει όταν είχα πιο ενισχυμένο στήθος χαχα...κάπου στην εγκυμοσύνη του Ανδρέα νομίζω τα πήρα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Πάντως η συνάδελφός μου που είχε πλούσια τα ελέη δε βολεύτηκε καθόλου με το πρίτι μπρα...απορώ πώς σε βόλεψαν....της πατίκωνε το στήθος μου έλεγε...οι απόψεις διίστανται!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω καμιά 6 pretty bra, αλλά επειδή δεν είχα μεγάλο στήθος (εμ 4 χρόνια θηλασμοί 3 εγκυμοσύνες 37,5 ετών, χαλάρωσε όσο να πεις...) μια χαρά με βόλευαν, αλλά επειδή το στήθος μεγάλωσε αισθητά με το νινί με πιέζουν και τα κατήργησα.Προς το παρόν φοράω κάτι ιντιμίσιμι που είχα πάρει όταν είχα πιο ενισχυμένο στήθος χαχα...κάπου στην εγκυμοσύνη του Ανδρέα νομίζω τα πήρα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

εγω μετα τις εγκυμοσυνες δεν μπορεσα να ξαναβαλω σουτιεν με μπανελα με ποναει βλεπεις μετα τις εγκυμοσυνες το στηθος εμενε μεγαλο και εφτασα να φοραω 5 νουμερο σουτιεν!!!!:roll::roll: το XXL pretty bra μια χαρα ειναι ! ειναι και τι βολευει την καθεμια! Arca μην βιαστεις ακομα καλυτερα να παρεις 1-2 ποιο μεγαλα τωρα να τα βολευτεις και μετα να παρεις θηλασμου! αν και εφοσον θελεις να θηλασεις!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

τι ωραία νέα....αχ ποτε θα έρθει και η δική μου αυχενική που με έχει φάει η αγωνία....δεν νιώθω και κανένα σύμπτωμα ούτε πονάκια περιόδου τίποτα...

σουτιέν πήρα από την πρώτη εγκυμοσύνη μετά την αυχενική

3 θηλασμού και αυτά φοράω μέχρι και σ'αυτή την εγκυμοσύνη....

όμως μετά από τόση χρήση έχουν πλέον λιώσει...και χρειάζομαι καινούρια

εγώ δεν μπορώ χωρίς τέτοιο σουτιέν σε εγκυμοσύνη ή θηλασμό

με τα άλλα που έχουν μπανέλα και ενίσχυση πονάει το στήθος μου

έχω μικρό στήθος 75Β και μετά από 2 εγκυμοσύνες και μήνες θηλασμού

και ειδικά χρήση θήλαστρού γιατί δουλεύα και αντλούσα....το στήθος μου είναι για κλάμματα....μίκρυνε και χαλάρωσε πολύ....

τα 2 τα βρήκα σε ένα μαγαζί με εσώρουχα στo Πειραιά δεν είναι επώνυμα

άλλα έκαναν φοβερό κράτημα στο χαλαρό μου στήθος και με βόλεψαν πάρα πολύ. Βέβαια δεν μπορούσα να βάλω μπλούζα με πολύ ανοιχτό λαιμό.

Επειδή δεν έβγαζε σε μαύρο και ήθελα κι ένα μαύρο...βρήκα ένα της προκοπής στα prenatal (εν έτη 2010 τώρα δε ξέρω τι φέρνει) αλλά δεν ήταν κακό.....σε σχέση με του mothercare που τα πήρα επειδή μου άρεσαν τα σχέδια και όπως τα πήρα έτσι τα πέταξα και ήταν και πανάκριβα...δεν μου κράταγε καθόλου το στήθος

βέβαια 2 ξαδέρφες μου που τα πήραν δεν είχαν θέμα...αλλά δεν είχαν χαλαρό και βαρύ στήθος...

ακούω καλά σχόλια και για τα carriwell αλλά δεν έχω εμπειρία


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!!!!

Πώς είστε; Πολύ χάρηκα για τα ωραία νέα!!!! μπράβο κορίτσια με ένα γερό μωρό, και ζουμπουρλούδικο!

Εμείς χθες το βράδυ είχαμε ρβ με το γιατρό μας. Και είδαμε το μωράκι μας. Πω πω έπαθα πλάκα! Πως χάρηκα. Πήρε μορφή, είναι ένα μωράκι 3,04 εκ. με χεράκια και ποδαράκια, η κοιλίτσα φουσκωμένη ("λέω είναι χοντρούλικο το μωράκι μας, μοιάζει στους γονείς του έχει κι αυτό κοιλιτσα") από το εντεράκι του. Το οστό της μυτούλας φαινόταν και ο εγκέφαλος που αναπτύσσεται. "τι όμορφο μωρό που έχουμε!" έλεγε ο άντρας μου και εγώ καταχαιρόμουν. Και αυτή τη φορά έγινε κοιλιακός υπέρηχος.

Χμ.. "έχει μεγάλη μύτη, έχει πάρει από τον πατέρα του" να λέει ο άντρας μου.. χαχαχα εγω μόνο γελούσα από τη χαρά μου. Και κουνούσε και τα χεράκια του μπουνίτσες πάνω από το κεφάλι του. το γλυκό μου το μωράκι. Πω πω φοβερό είναι! Τώρα ξαναπάμε 24 Φεβρουαρίου για την αυχενική μας, στις 13 εβδομάδες.

Σας φιλώ όλες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τι ασχολεισαι κοριτσι μου γιατι Δευτερα απογευμα ειναι σχεδον ολα κλειστα..[/quoteΕ

Να σας πω και για το επάγγελμά μου, τόσα λέμε εδώ. Λοιπόν, δουλεύω στο σπίτι, το οποίο είναι και γραφείο. Είμαι κλινική ψυχολόγος και κάνω αναλυτική θεραπεία (ψυχαναλυτικής κατεύθυνσης. Το σπίτι είναι αρκετά μεγάλο (για αυτό το λόγο) και έχει και χώρο όπου είναι το γραφείο μου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω καμιά 6 pretty bra, αλλά επειδή δεν είχα μεγάλο στήθος (εμ 4 χρόνια θηλασμοί 3 εγκυμοσύνες 37,5 ετών, χαλάρωσε όσο να πεις...) μια χαρά με βόλευαν, αλλά επειδή το στήθος μεγάλωσε αισθητά με το νινί με πιέζουν και τα κατήργησα.Προς το παρόν φοράω κάτι ιντιμίσιμι που είχα πάρει όταν είχα πιο ενισχυμένο στήθος χαχα...κάπου στην εγκυμοσύνη του Ανδρέα νομίζω τα πήρα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:Πάντως η συνάδελφός μου που είχε πλούσια τα ελέη δε βολεύτηκε καθόλου με το πρίτι μπρα...απορώ πώς σε βόλεψαν....της πατίκωνε το στήθος μου έλεγε...οι απόψεις διίστανται!

Βρε κορίτσια,,, κ γω νομίζω ότι το στήθος μου μετά από ένα μόνο χρόνο θηλασμού "μαράζωσε"... Μήπως έπαιξε ρόλο κ το θήλαστρο από το ζούπα ζούπα,,,ξέρω γω? τώρα με δεύτερο δηλαδή θα το κυνηγάμε στα πατώματα? Εγώ είχα νορμαλ μέγεθος και κοιτούσε ουρανό που λένε...

Καλά τώρα ξαναπήρε τα πάνω του αλλά δεν είναι μόνιμη κατάσταση, είναι για μερικούς μήνες.


qtTWp3.png

DCxtp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mανούλες Αυγούστου 2015!

-maria gazi 4/8 ☺ αυχενική

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Magda18 7/8 ☺αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺αυχενική

-Elafi 16/8 ☺ αυχενική

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αυχενική

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Συγχαρητήρια Ελάφι για τα καλά τα νέα!!!! Με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Mανούλες Αυγούστου 2015!

-maria gazi 4/8 ☺ αυχενική

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Magda18 7/8 ☺αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺αυχενική

-Elafi 16/8 ☺ αυχενική

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αυχενική

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Άλλη μια προσπάθεια.. μήπως βγει καλύτερα αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mανούλες Αυγούστου 2015!

-maria gazi 4/8 ☺ αυχενική

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Magda18 7/8 ☺αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺αυχενική

-Elafi 16/8 ☺ αυχενική

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αυχενική

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺καρδούλα

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Και τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Μαρουσκάκι... αχ δεν ξέρω τι στο καλό κάνω λάθος αλλά πολύ με παιδεύει αυτή η λίστα.. χαχαχαχα Αχ πώς το κάνεις εσύ τόσο εύκολα; είναι η εμπειρία.. ε; έτσι πάνε αυτά τα πράγματα.. ωράιος ο νέος ΑΛΛΑ "ο παλιός είναι αλλιώς.."

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΧ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα! Βγηκαν οι εξετασεις μου και εχω θετικα κ τα 2 στο κυταρομεγαλοιος.Απο τα λιγα που διαβασα στι ιντερνετ δν ειναι κ καλο.Ξερει καμια?

Δεν ξέρω κορίτσι μου! Μη διαβάζεις τίποτα, το ίντερνετ είναι μόνο μπερδευτικό σ' αυτά τα πράγματα. Πήρες το γιατρό σου;;;; Πάρε κατευθείαν το γιατρό σου!!! Σε ποιές εξετάσεις βγήκε αυτό; στις αιματολογικές που έκανες;

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!! εγω ειμαι απο τις μανουλες ιουνιου, συγνωμη που επεμβαινω αλλα καμια φορα οι εξετασεις μπορει να γινει λαθος και να δειξουν αλλο αποτελεσμα, περα απο τον γιατρο σου που σιγουρα θα ρωτησεις και θα συμβουλευτεις ξαναδωσε αιμα και καντες ξανα, και μην αγχωνεσαι χωρις να δεις τελικα αποτελεσματα, επισης συμφωνω μην διαβαζεις στο ιντερνετ γιατι εχει μεχρι και ακραιες καταστασεις και σε μπερδευουν για να μην πω για τον πανικο που προκαλουν....


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...