Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες......Αυγουστου 2015!!!


november rain

Recommended Posts

Γεια σας και παλι! Ολες οι εξετασεις του προγεννητικου π μου εδωσε ο γιατρος για τα αντισωματα βγηκαν αρνητικες.Δηλαδη πρεπει να προσεχω για ολα αυτα!!!! Στην εξεταση του κυτταρομεγαλοιου βγηκε θετικο κ το igg με νουμερο 87.3 Iu/ml και το igm. Πηρα το γιατρο μου τηλεφωνο και μου ειπε οτι θα πρεπει να κανω εναν επανελεγχο στο Ινστιτούτο Παστερ. Πρωτα θα παω την Παρασκευη απο το ιατρειο του να τα πουμε απο κοντα! Το οτι δεν μου ειπε και πολλα απο το τηλεφωνο με αγχωσε λιγο... κ υστερα απο οσα διαβασα για κατι ληψη τροφοβλαστη κ ποσο επικινδυνο ειναι αν εχει περασει στο εμβρυο.Θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι και θα δω την Παρασκευη που θα παω.Λειπει κι ο αντρας μου ταξιδι για μια βδομαδα και ειμαι......

Τελοσπαντων! Για τα σουτιεν.... εχω μεγαλο και βαρυ στηθος και δυσκολευομαι με τα σουτιεν... ποσο μαλλον τωρα που εχει φουσκωσει ακομα περισσότερο!!!!!! Μέχρι στιγμης βολευομουν με 2 αθλητικα τριουμφ που ειχα (για μπανελα δεν το συζητω.....δεν την αντεχω πια) αλλα κι αυτα πια με το ζορι το κρατανε.

Μπραβο στα κοριτσακια που ειχαν καλα αποτελεσματα!!!!!!! Ευχομαι σε ολες μας τελειομηνες εγκυμοσυνες με υγιεστατα μωρακια στις αγκαλιες μας!!!

ΦΙΛΙΑ!!!!!!:D

Μόνο μην αγχώνεσαι. Σίγουρα δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που αντιμετωπίζει τέτοιο θέμα, σκέψου οτι κάποιες γυναίκες αντιμετώπισαν πολύ χειρότερα. Συχνά προκύπτει θέμα παρόμοιο με το δικό σου, σίγουρα το έχει ξαναδεί ο γιατρός σου. Όλα καλά θα πάνε, να είσαι αισιόδοξη!


c8i6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 13,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Marianthi27

    2102

  • Marouskaki

    2039

  • november rain

    1702

  • meldan

    1004

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα φιλεναδιτσες μου!!! Διαβασα τα νεα σας,χαιρομαι που ολες εχετε ομορφα νεα απο τις αυχενικες και arcouli μεχρι να πας στον doc μην ψαχνεις τιποτα.Πιο πολυ παραπληροφορηση ειναι ολα ταλλα..Εγω χθες βραδυ διαβαζα αγγελιες για σπιτια γιαυτο δεν μπηκα στη συζητηση,αλλα εγινε το κεφαλι μου καζανι και με πηρε ο υπνος μετα.

Λοιπον σουτιεν: και εγω φοραω προς το παρον pretty bra, και δυστυχως τα ειχα παρει small και τωρα με ζοριζουν καμποσο.Σε λιγο θα βαλω της εγκυμοσυνης μου φαινεται,δεν παω να αγορασω αλλα γιατι ξερω θα ειναι μονο για λιγο καιρο και μετα τη γεννα που το στηθος θα γινει ενα με το πατωμα τι θα τα κανω? Το θεμα "στηθος" παντως απογοητευση και για μενα.ειχα μια χαρα στητο β&ζακι και τωρα καταντησε νιανια


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Ξεχασα να σας πω και το σημαντικο της ημερας: εβαψα μαλλι,super και ριζα ( που ειχε γινει ριζαρααα) και ανταυγειες απο πανω:P!! Τι ωραιο συναισθημα να περιποιησε τον εαυτο σου! Τα μαλλια σας κοριτσια τι τα κανετε εσεις?


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Mανούλες Αυγούστου 2015!

-maria gazi 4/8 ☺ αυχενική

-Marouskaki 4/8 ☺ αυχενική

-Stogiaki 6/8 ☺ αυχενική

-Magda18 7/8 ☺αυχενική

-Crochetmania 5-8/8 ☺ καρδούλα

-November rain 9/8☺ αυχενική

-μέλι 14/8 ☺ αυχενική

-Love is in the air 12/8☺καρδούλα

-Evangelia_kapa 13/8☺αυχενική

-Elafi 16/8 ☺αυχενική

-Χρύσαδήμητρα 16/8 ☺αυχενική

-Marianthi27 18/8 ☺καρδούλα

-Vagelio 19/8 ☺καρδούλα

-lucy1980☺καρδούλα

-Meldan 20/8 ☺αυχενική

-Eirinaki 1981 24/8 ☺καρδούλα

-ARCA 24/8☺καρδούλα

-Lolita ?/8

-Chrimai 26/8 ☺καρδούλα

-Litsaballet 27/8 ☺καρδούλα

-Aura 27/8 ☺καρδούλα

-Biscomania ?/8

-Τάνια -ιούνιος 29/8☺καρδούλα

Pε Αντωνία, τι ήττα έφαγες πάλι???Αχ γι' αυτό δεν ήθελα να ρωτήσω φύλο ρε παιδιά...τη μια αγόρι, την άλλη κορίτσι...άμα δεν είσαι σίγουρος ρε ντοκ μη λες τίποτα....Άστο για τον επόμενο υπέρηχο!Τεσπα, το βασικό είναι που ήταν καλή η αυχενική...οπότε πορτοκαλί κι εσύ μέχρι νεοτέρας!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Α! Ξεχασα να σας πω και το σημαντικο της ημερας: εβαψα μαλλι,super και ριζα ( που ειχε γινει ριζαρααα) και ανταυγειες απο πανω:P!! Τι ωραιο συναισθημα να περιποιησε τον εαυτο σου! Τα μαλλια σας κοριτσια τι τα κανετε εσεις?

Με γεια με γεια κοριτσάκι!Ανανεώθηκες!Εμένα μαλλί φυσικό καστανό σκούρο κι έτσι θα μείνει στον αιώνα τον άπαντα αφού έχει γίνει στο παρελθόν κόκκινο, μαύρο, ξανθό, ανταύγειες....:P


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και παλι! Ολες οι εξετασεις του προγεννητικου π μου εδωσε ο γιατρος για τα αντισωματα βγηκαν αρνητικες.Δηλαδη πρεπει να προσεχω για ολα αυτα!!!! Στην εξεταση του κυτταρομεγαλοιου βγηκε θετικο κ το igg με νουμερο 87.3 Iu/ml και το igm. Πηρα το γιατρο μου τηλεφωνο και μου ειπε οτι θα πρεπει να κανω εναν επανελεγχο στο Ινστιτούτο Παστερ. Πρωτα θα παω την Παρασκευη απο το ιατρειο του να τα πουμε απο κοντα! Το οτι δεν μου ειπε και πολλα απο το τηλεφωνο με αγχωσε λιγο... κ υστερα απο οσα διαβασα για κατι ληψη τροφοβλαστη κ ποσο επικινδυνο ειναι αν εχει περασει στο εμβρυο.Θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι και θα δω την Παρασκευη που θα παω.Λειπει κι ο αντρας μου ταξιδι για μια βδομαδα και ειμαι......

Τελοσπαντων! Για τα σουτιεν.... εχω μεγαλο και βαρυ στηθος και δυσκολευομαι με τα σουτιεν... ποσο μαλλον τωρα που εχει φουσκωσει ακομα περισσότερο!!!!!! Μέχρι στιγμης βολευομουν με 2 αθλητικα τριουμφ που ειχα (για μπανελα δεν το συζητω.....δεν την αντεχω πια) αλλα κι αυτα πια με το ζορι το κρατανε.

Μπραβο στα κοριτσακια που ειχαν καλα αποτελεσματα!!!!!!! Ευχομαι σε ολες μας τελειομηνες εγκυμοσυνες με υγιεστατα μωρακια στις αγκαλιες μας!!!

ΦΙΛΙΑ!!!!!!:D

Εύχομαι να είναι μια περίπτωση σαν της γνωστής της Κριμάι και να τα αφήσεις όλα πίσω σου!Υπομονή ως την Παρασκευή και τις εξετάσεις στο Παστέρ....


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Άντε και στον 9ο να ησυχάσεις γενικότερα από όλα τα ζόρια!!!

όχι μανάρι μου, τότε θα ξεκινήσουν τα μεγάααααλα ζόρια, αλλά περιμένω πώς και πώς...Δεν ενοοώ τη γέννα, αλλά το μετά, με την τετράδα σπίτι, τα πουλάκια μου....:D:D:D:D


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι! Ολες οι εξετασεις του προγεννητικου π μου εδωσε ο γιατρος για τα αντισωματα βγηκαν αρνητικες.Δηλαδη πρεπει να προσεχω για ολα αυτα!!!! Στην εξεταση του κυτταρομεγαλοιου βγηκε θετικο κ το igg με νουμερο 87.3 Iu/ml και το igm. Πηρα το γιατρο μου τηλεφωνο και μου ειπε οτι θα πρεπει να κανω εναν επανελεγχο στο Ινστιτούτο Παστερ. Πρωτα θα παω την Παρασκευη απο το ιατρειο του να τα πουμε απο κοντα! Το οτι δεν μου ειπε και πολλα απο το τηλεφωνο με αγχωσε λιγο... κ υστερα απο οσα διαβασα για κατι ληψη τροφοβλαστη κ ποσο επικινδυνο ειναι αν εχει περασει στο εμβρυο.Θα προσπαθησω να μην το σκεφτομαι και θα δω την Παρασκευη που θα παω.Λειπει κι ο αντρας μου ταξιδι για μια βδομαδα και ειμαι......

Τελοσπαντων! Για τα σουτιεν.... εχω μεγαλο και βαρυ στηθος και δυσκολευομαι με τα σουτιεν... ποσο μαλλον τωρα που εχει φουσκωσει ακομα περισσότερο!!!!!! Μέχρι στιγμης βολευομουν με 2 αθλητικα τριουμφ που ειχα (για μπανελα δεν το συζητω.....δεν την αντεχω πια) αλλα κι αυτα πια με το ζορι το κρατανε.

Μπραβο στα κοριτσακια που ειχαν καλα αποτελεσματα!!!!!!! Ευχομαι σε ολες μας τελειομηνες εγκυμοσυνες με υγιεστατα μωρακια στις αγκαλιες μας!!!

ΦΙΛΙΑ!!!!!!:D

Υπομονή μέχρι την επόμενη συνάντηση. Ο σωστός γιατρός ποτέ δεν λέει πολλά. Πόσο μάλλον μέσα από το τηλέφωνο. Εγώ νομίζω ότι σου φέρθηκε πολύ σωστά. Πρώτα να σιγουρευτεί τι ακριβώς παίζει και μετά οι λεπτομέρειες. Δεν έχει νόημα να σε αναστατώσει με το τι θα μπορεί να είναι από τώρα, πριν να ξέρει στα σίγουρα. Οπότε υπομονή και μην διαβάζεις από το ίντερνετ!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Α! Ξεχασα να σας πω και το σημαντικο της ημερας: εβαψα μαλλι,super και ριζα ( που ειχε γινει ριζαρααα) και ανταυγειες απο πανω:P!! Τι ωραιο συναισθημα να περιποιησε τον εαυτο σου! Τα μαλλια σας κοριτσια τι τα κανετε εσεις?

Μεγιά! Εγώ δεν το πολυέχω με την περιποίηση των μαλλιών. Είναι πολύ σγουρά και φουντωτά και βαριέμαι να τα κάνω οτιδήποτε!


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όχι μανάρι μου, τότε θα ξεκινήσουν τα μεγάααααλα ζόρια, αλλά περιμένω πώς και πώς...Δεν ενοοώ τη γέννα, αλλά το μετά, με την τετράδα σπίτι, τα πουλάκια μου....:D:D:D:D

Όντως... Για σένα τότε θα ξεκινήσουν τα μεγάλα ζόρια. Αλλά φαντάζομαι πλέον σου έχει γίνει ρουτίνα. Τέταρτη φορά τα ξαναπαιρνάς! :D:D:D


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημετα κοριτσια.Τι κανετε?Αρκα γνωρισα παλιοτερα στο ιατρειο του γυναικολογου μου δυο κοπελες που ηταν θετικες στον κυτταρομεγαλοιο.Επιναν και οι δυο αντιβιωση κι εκαναν συνεχως εξετασεις για να βλεπουν την πορεια του μωρου αλλα πηγαινσν κι οι δυο καλσ.Μαρουσκακι οντως εφαγα ηττα ,απογοητευτηκα καπως.Ο γιατρος την προηγ φορα δεν ηταν σιγουρος και δε θα λεγε τιποτα αν δεν τον ρωτουσα αλλα εγω εκανα τη βλακεια και το δεσα κομπο.Το παμε και στη μελινα επιδημα,της το δειχναμε στην οθονη και ξετρελαθηκε,το χει πει σε ολους.Μ εχει πρηξει οτι θελει αγορακι γιατι αδελφη εχει.Θα δουμε,παντως κι εμενα δε μου χει φυγει το προαισθημα γι αγορι.Μακαρι να ναι ολα καλα γιατι κι εγω μονο γενικες εξετασεις εχω κανει.Αυτον το μηνα θα κανω τοξοπλασμα,κυτταρ/ιο,ζαχαρο.Εμενα το στηθος ηταν παντα μεσαιο προς μικρο και δεν αλλαξε πολυ ,εννοω δε μεγαλωσε,στις εγκυμοσυνες.Μετα το θηλασμο της μελινας,δυο χρονια,εμεινε ιδιο,μετα το θηλασμο της δαναης,ενα χρονο,μικρυνε κι απελπιστηκα.Τωρα ξαναρθε στα ισα του.Φιλια,παω να μαγειρεψω.


6OMxp3.png

v4jop3.png

fwehp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως... Για σένα τότε θα ξεκινήσουν τα μεγάλα ζόρια. Αλλά φαντάζομαι πλέον σου έχει γίνει ρουτίνα. Τέταρτη φορά τα ξαναπαιρνάς! :D:D:D

Κάθε φορά είναι σαν την πρώτη φορά μανάρι μου, γιατί πάντα είναι συν ένα παιδάκι, ποτέ δεν είναι το ίδιο με την προηγούμενη φορά....;);););)


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημετα κοριτσια.Τι κανετε?Αρκα γνωρισα παλιοτερα στο ιατρειο του γυναικολογου μου δυο κοπελες που ηταν θετικες στον κυτταρομεγαλοιο.Επιναν και οι δυο αντιβιωση κι εκαναν συνεχως εξετασεις για να βλεπουν την πορεια του μωρου αλλα πηγαινσν κι οι δυο καλσ.Μαρουσκακι οντως εφαγα ηττα ,απογοητευτηκα καπως.Ο γιατρος την προηγ φορα δεν ηταν σιγουρος και δε θα λεγε τιποτα αν δεν τον ρωτουσα αλλα εγω εκανα τη βλακεια και το δεσα κομπο.Το παμε και στη μελινα επιδημα,της το δειχναμε στην οθονη και ξετρελαθηκε,το χει πει σε ολους.Μ εχει πρηξει οτι θελει αγορακι γιατι αδελφη εχει.Θα δουμε,παντως κι εμενα δε μου χει φυγει το προαισθημα γι αγορι.Μακαρι να ναι ολα καλα γιατι κι εγω μονο γενικες εξετασεις εχω κανει.Αυτον το μηνα θα κανω τοξοπλασμα,κυτταρ/ιο,ζαχαρο.Εμενα το στηθος ηταν παντα μεσαιο προς μικρο και δεν αλλαξε πολυ ,εννοω δε μεγαλωσε,στις εγκυμοσυνες.Μετα το θηλασμο της μελινας,δυο χρονια,εμεινε ιδιο,μετα το θηλασμο της δαναης,ενα χρονο,μικρυνε κι απελπιστηκα.Τωρα ξαναρθε στα ισα του.Φιλια,παω να μαγειρεψω.

Καλή επιτυχία στη μαγειρική...εγώ έχω μακαρόνια από χθες...Με τα ξενύχτια με το μικρό που όλη μέρα κάνει δέκατα και το βράδυ κάνει τα 38,5άρια δεν κοιμάμαι και πολύ καλά, το πρωί γραφείο, όσο να είναι, έπεσαν οι αντοχές....:?:???::?:???: Εμένα πάλι το έχουν δέσει κόμπο για αδελφούλη, λύσσαξαν, λέμε!Βρε τι έπαθα, δε χορταίνουν άντρες τα αγόρια μου!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εγώ μαλλιά δεν έχω ξεκινήσει ακόμα να βάφω

τώρα είναι πολύ μακρία και πρέπει να επισκεφτώ το κομμωτήριο άμεσα

γιατί είναι παραμελημένα....

είναι παρήγορο να βλέπω κι άλλες μαμάδες που άλλαξε το στήθος τους μετά την εγκυμοσύνη.....νόμιζα ότι ήμουν η μόνη....

άλλες γνωστές μου δεν έπαθαν τέτοια άλλαγη....

εγώ δεν είχα και το φοβερό στήθος πριν τις εγκυμοσύνες αλλά δεν ήταν και χλαπάτσα όπως τώρα...

τώρα βέβαια με την εγκυμοσύνη ξαναφούσκωσε και είναι εντάξει....

αλλά μετά θα έχω πάλι το φαινόμενο σαμπρέλα

εμείς φακές σήμερα ή μάλλον καλύτερα φακόρυζο

χαίρομαι πολύ που διαβάζω καλά νέα για τις αυχενικές σας

έγω τόση αγωνία που μου έφυγε και το ένστικτο για το φύλο

και η προτίμηση και όλα....

μόνο γερό να είναι

εξάλλου έχω ήδη ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι.....

ας είναι καλά γιατί από συμπτώματα γιοκ


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...