Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      @DizzyツMommy έκανες την ωοληψια ; Πως πήγε ;

      @Antonia_ πως πάει η προετοιμασία ; Ποτέ θα κανείς υπερήχο ;;

      Καλημέρα κορίτσια, όχι τελικά δεν έκανα την ωοληψια. Θα πάμε σε επόμενη προσπάθεια. Θα χρειαστώ gonal καθώς δεν μπορώ να ξαναπάρω απ' την επιτροπή τόσο σύντομα. Αν γνωρίζετε κάτι το εκτιμώ πάρα πολύ!

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Tι μου κάνετε μανούλες ???

Πεζή πόσες μέρες θα μαγειρεύεις για να φτιάξεις όλα αυτά ??? Μπράβο είσαι προκομμένη η μάνα !!!

Κατερίνα ελπίζω να ρυθμιστεί ο θυρεοειδής βρε κοπέλα μου τι πράγμα κι αυτό να σε ταλαιπωρεί.., περαστικά εύχομαι και στον Γιωργάκη σου, εντάξει χαμηλός πυρετός είναι , μπορεί να μην είναι κάτι σοβαρό, μάλλον απο τα δόντια. Όσο για τον καφέ ειλικρινά δεν πήρα είδηση , άκου εκεί δεν μας αρέσει η παρέα σας DaFούλα πιπέρι στο στόμα μμμμ ….

Για πότε λέγατε για αύριο?

Stellas & vallou τα κορίτσια μας προσέχουν τη σιλουέτα τους από τώρα μάλλον . Πάντως η δικιά μου πίνει περίπου μισό λίτρο γάλα τη μέρα , από φρούτα 2/3 μπανάνα, 1 αχλάδι ½ μήλο και χυμό πορτοκαλιού καμιά φορά της βάζω και μούσλι , το μεσημέρι στην καλύτερη θα φάει 150γρ. και το απόγευμα άλλα 100 απο φαριν λακτέ ή από το μεσημεριανό . Επίσης ξεκινήσαμε γιαουρτάκι το οποίο δεν της άρεσε καθόλου , έφαγε 3 κουταλιές και ξίνιζε τη μούρη της. Το μόνο που τρώει ευχάριστα είναι τον κρόκο αβγού μέρα παρά μέρα και τα φρούτακια. Σταμάτησα να την πιέζω στο φαγητό και πάμε καλύτερα , μπορεί να μην τρώει αλλά τουλάχιστον δεν κλαίει.


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις ευχές σας αλλά γλυκιά μου dafoula η γιορτή μας είναι την Κυριακή 6 του μήνα, αυριο γιορτάζει ο Σάββας. Πρόλαυτα κρατάω το υπέροχο μηνυματάκι σου και ευχαριστώ πολύ πολύ. Για νηστεία μόνο η μία γιαγιά του αντρα μου νυστεύει και λόγω υγείας μόνο από κρέας οπότε κάτι θα φάει η δόλια, λίγη σαλάτα...κάτι..;)

Τώρα όσον αφορά την προετοιμασία όλων αυτών, το ρoλ;o θα το πάρω αυριο από το χασάπη μας έτοιμο για ψήσιμο, το ίδιο και το νουα, θα τα ψήσω την Κυριακή όπως και όλα την Κυριακή θα τα φτιάξω για να είναι φρέσκα. Μόνο την πίτα θα φτιάξει η μανούλα μου και φυσικά η τούρτα αγοραστή αλλά eιδική παραγγελία για τον κανακάρη μου από την προγιαγιά του.;)

Όσο για τα ταπεράκια...να περιμένετε deliveri:D:D:D


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις ευχές σας αλλά γλυκιά μου dafoula η γιορτή μας είναι την Κυριακή 6 του μήνα, αυριο γιορτάζει ο Σάββας. Πρόλαυτα κρατάω το υπέροχο μηνυματάκι σου και ευχαριστώ πολύ πολύ. Για νηστεία μόνο η μία γιαγιά του αντρα μου νυστεύει και λόγω υγείας μόνο από κρέας οπότε κάτι θα φάει η δόλια, λίγη σαλάτα...κάτι..;)

Τώρα όσον αφορά την προετοιμασία όλων αυτών, το ρoλ;o θα το πάρω αυριο από το χασάπη μας έτοιμο για ψήσιμο, το ίδιο και το νουα, θα τα ψήσω την Κυριακή όπως και όλα την Κυριακή θα τα φτιάξω για να είναι φρέσκα. Μόνο την πίτα θα φτιάξει η μανούλα μου και φυσικά η τούρτα αγοραστή αλλά eιδική παραγγελία για τον κανακάρη μου από την προγιαγιά του.;)

Όσο για τα ταπεράκια...να περιμένετε deliveri:D:D:D

Λοιπόν την επόμενη φορά που θά κάνω τραπέζι θα ζητήσω τα φώτα σου ΠΕΖΗ διότι ακαμάτα και άπειρη ... Αντε με το καλό !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την επόμενη φορά που θά κάνω τραπέζι θα ζητήσω τα φώτα σου ΠΕΖΗ διότι ακαμάτα και άπειρη ... Αντε με το καλό !!!

Thanks thanks... !!!!:D:D:D


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις ευχές σας αλλά γλυκιά μου dafoula η γιορτή μας είναι την Κυριακή 6 του μήνα, αυριο γιορτάζει ο Σάββας. Πρόλαυτα κρατάω το υπέροχο μηνυματάκι σου και ευχαριστώ πολύ πολύ. Για νηστεία μόνο η μία γιαγιά του αντρα μου νυστεύει και λόγω υγείας μόνο από κρέας οπότε κάτι θα φάει η δόλια, λίγη σαλάτα...κάτι..;)

Τώρα όσον αφορά την προετοιμασία όλων αυτών, το ρoλ;o θα το πάρω αυριο από το χασάπη μας έτοιμο για ψήσιμο, το ίδιο και το νουα, θα τα ψήσω την Κυριακή όπως και όλα την Κυριακή θα τα φτιάξω για να είναι φρέσκα. Μόνο την πίτα θα φτιάξει η μανούλα μου και φυσικά η τούρτα αγοραστή αλλά eιδική παραγγελία για τον κανακάρη μου από την προγιαγιά του.;)

Όσο για τα ταπεράκια...να περιμένετε deliveri:D:D:D

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα νομιζα οτι ηταν Κυριακηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!παει το χασα κ το λιγοστο μυαλο που εχω!!!!!!!γιορταζει κ ο πεθερος μου κ το θυμαμαι ποτε ειναι...............αχ θεε μου :rolleyes::tongue: αφου ξυπνησα κ ημουν ετοιμη να κανω μηλοπιτα για τον πεθερο....τζιζους!!!

αλλα δεν μπορεις να πεις, ωραιο το γκλιτερακι που σου φτιαξα!!:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα νομιζα οτι ηταν Κυριακηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!παει το χασα κ το λιγοστο μυαλο που εχω!!!!!!!γιορταζει κ ο πεθερος μου κ το θυμαμαι ποτε ειναι...............αχ θεε μου :rolleyes::tongue: αφου ξυπνησα κ ημουν ετοιμη να κανω μηλοπιτα για τον πεθερο....τζιζους!!!

αλλα δεν μπορεις να πεις, ωραιο το γκλιτερακι που σου φτιαξα!!:tongue:

τι γέλιο!!!!! ΤΖΙΖΟΥΟΥΟΥΟΥΣΣΣΣ!!!!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια εμείς πυρετό σήμερα όχι, γκρίνια όμως ΝΑΙΑΙΑΙΑΙ!!!!!!

Χάλια τα νεύρα μου, χάλια. Να έχεις απορρυθμισμένο θυρεοειδή μαζί με μωρό που βγάζει δόντια δεν είναι ο καλύτερος συνδυασμός.....

Neamanoula έχω εδώ και κάποαι χρόνια υποθυρεοειδισμό, αλλα΄απορρυθμίστηκε λίγο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης και μετά τον τοκετό ακόμα περισσότερο. Τώρα είμαι στη φάση που ψάχνομαι με τον γιατρό για το ποια είναι η σωστή δόση ορμόνης για να ξαναρρυθμιστέι και αυτό γίνεται μόνο αυξάνοντας και δοκιμάζοντας ανά κάποιους μήνες με εξετάσεις. Οι ορμόνες είναι άτιμο πράγμα!!!

Konmar να δεις που καλύτερα θα τα πάει η μικρή σου αν δεν την πιέζεις και δεν κλαίει! Άσε που μακροπρόθεσμα δεν θα συνδυάσει το φαγητό με κλάμα...

Πεζή καλή επιτυχία για αύριο!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατερινακι μνμ εληφθη!κ εγω χαλια με τον θυρεοειδη, καλα τον λενε θηριοειδη! η tsh ολο 0,01 τα αντισωματα anti tpo στα υψη (9000) οι τ3 τ4 μεσα στα ορια τουλαχιστον ,αλλα επιτελους..... κατσε καλα ρε θυρεο- με εχεις ζαλισει!!!:mad:

επισημως πεζουλα (κοιταξα ατζεντα, ημερολογιο, σημειωματαριο κτλ....:tongue:)καλη επιτυχια κ να περασετε υπεροχα!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φόβο βρε DaF ότι όταν με το καλό ξανακάνω παιδί πάλι θα έχω προβλήματα με το θηλασμό εξαιτίας των ορμονών μου. Να μου πεις από τώρα το σκέφτεσαι? Η αλήθεια είναι ότι γενικώς σκέφτομαι τον θηλασμό και στενοχωριέμαι, αλλά μου τη δίνει μόνο και μόνο η ιδέα ότι πάλι κάτι θα γίνει, όσο προετοιμασμένη και να είμαι.

Τελοσπάντων, ας πάμε σε κάτι πιο ευχάριστο, όπως το γεγονός ότι μ αρέσει να φαντάζομαι τις φάτσες σας όταν θα διαβάσετε ότι στο σπίτι μας όταν κάνουμε τραπέζια ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!!!!! Χιχιχιχι!!! Σε μισή μερούλα έχω πλήρες μενού και γλυκό, food styling, απ'όλα!!! Μήπως γίνατε... πράσινες???? Χιχιχιχι!!!:D:D:D


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχω ένα φόβο βρε DaF ότι όταν με το καλό ξανακάνω παιδί πάλι θα έχω προβλήματα με το θηλασμό εξαιτίας των ορμονών μου. Να μου πεις από τώρα το σκέφτεσαι? Η αλήθεια είναι ότι γενικώς σκέφτομαι τον θηλασμό και στενοχωριέμαι, αλλά μου τη δίνει μόνο και μόνο η ιδέα ότι πάλι κάτι θα γίνει, όσο προετοιμασμένη και να είμαι.

Τελοσπάντων, ας πάμε σε κάτι πιο ευχάριστο, όπως το γεγονός ότι μ αρέσει να φαντάζομαι τις φάτσες σας όταν θα διαβάσετε ότι στο σπίτι μας όταν κάνουμε τραπέζια ΜΑΓΕΙΡΕΥΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ!!!!!! Χιχιχιχι!!! Σε μισή μερούλα έχω πλήρες μενού και γλυκό, food styling, απ'όλα!!! Μήπως γίνατε... πράσινες???? Χιχιχιχι!!!:D:D:D

να μην φοβασαι, θα εχεις το σωτηριο ζευγος διπλα σου (γιου νοου χου:tongue:), την εμπειρια κ τη θεληση σου!!!(μεταξυ μας κ εγω φοβαμαι μηπως ξανακανω διαβητη κυησης κ ετσι προσπαθω να σκεφτομαι τα παραπανω, εμπειρια κ θεληση!!!!!!!:Dκαι ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!!!!!!!!!!!!!)

χεχε εγω δεν γινομαι πρασινη εχω το μαγειρα με πτυχιο:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

κ εγω θελω να ζουληξω τον μπεμπυρεεεεεεεεεερ!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

dafaki ευχαριστώ και επισήμως πλέον!!;)

Kατερινάκι ευχαριστώ πολύ επίσης!!! Χαίρομαι που είναι καλύτερα ο μικρούλης σου, εδώ εγώ την γκρίνια δεν την αντέχω σε νορμάλο καταστάσεις όχι εσύ που έχεις και θέμα με το θυροειδή σου. Εύχομαι σύντομα να βρεις λύση στο πρόβλημα σου όσο αυτό είναι εφικτό:rolleyes:

Όλα έτοιμα για αύριο, θα ξεκινήσει η μέρα μας με εκκλησιασμό, λέω να τον πάω τον εορτάζοντα μου να κοινωνησει έτσι για το καλό. Μετά ξεκινάω σφαιράτη τις προετοιμασίες και εύχομαι ως τις 6 που περιμένω τις επισκέψεις μου να τα εχω όλα έτοιμα. Τυχερούλες ώστε οι αντρούληδες σας μαγειρεύουν ε??? Αρε κάτι κωλόφαρδες δες εκει..φτου σας κωλόφαρδες!!!:tongue::tongue::tongue:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...