Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      1 hour ago, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      πρίν από 8 λεπτά , Nima21 είπε:

      Τους εχω ενημερώσει ήδη, απλως ειχα απορια ποια η διαφορά στον τρόπο χορήγησης  και αν γνωριζει καποια κοπελα .. Γιατι ας πουμε δεν τα παιρνουν ολες κολπικά εφόσον ειναι μικρότερες και οι πιθανές παρενεργειες λογικά;

      *Μία νυστα παντως και εγω την έχω.. 😝

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Ό,τι καλύτερο και σε σένα! 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα κορίτσια!!

Πραγματικά πολύ τέλεια πέρασα σήμερα!! Γνώρισα δυο πολύ αξιόλογα κορίτσια και μακάρι να μπορέσουμε να κρατήσουμε επαφή!! Για την Ερατούλα δεν μπορώ να σας περιγράψω πόσο πανέμορφο και γλυκό μωρό είναι!!! Τέλειο!!! Σαν λουκουμαδάκι με σιρόπι και μέλι :rolleyes: Πολύ το αγάπησα αυτό το μωρό, δεν έχω λόγια!! Η ώρα ούτε που το κατάλαβα πως πέρασε και μετά έτρεχα και δεν έφτανα να προλάβω τις αλλαγές μου... Τελικά γύρισα 3 η ώρα στο σπίτι. Πήρα και το πρώτο βιβλίο στο μωράκι μου, ένα σκληρό με εικόνες...

Gio Neamanoula.. πολύ θα ήθελα να σας γνωρίσω από κοντά αλλά μάλλον δύσκολο... Ίσως όταν παντρευτει η ξαδέρφη μου (έδωσε λόγο με έναν Θεσσαλονικιό)

Το βράδυ έτρεχα στον παιδίατρο καθώς η μικρή μου έκανε έναν περίεργο βήχα ξαφνικά. Φοβήθηκα και για αλλεργία , αφού τόλμησα και της έδωσα ένα ολόκληρο μπολ με φαριν λακτέ! Μου είπε ίσως να έφταιγε το καλοριφέρ ή μου ξεκινάει κάτι σαν λαρυγγίτιδα, τελικά μου έδωσε κορτιζόνη για να την έχω αν συνεχίσει πιο έντονα τη νύχτα..

Ουφ... τέλος για σήμερα λέω να κοιμηθώ (κάπως) νωρίς απόψε...

Φιλιά σε όλες :cool:

Επεξεργάστηκαν by vallou
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια..

καφεδακια,ταξιδακια διαβαζω και ζηλευω..

η μικρη δεν κανει ρουπι χωρις εμενα.. κοριτσια στο επομενο καφε θα την εχω μαζι μου (καλα να μαστε παναγια μου, γιατι εχει φοβηθει το ματι μου:-()

και σιγα μην την βγαλετε καθαρη με ενα παπουτινακι και ενα νερακι σαν την ερατουλα;) οοοοοοολα θα τα διαλυσει το μαναρι μου.

gio περαστικουλια βρε κοπελα μου, εργολαβια την πηρες την γριπη?;)

neamanoula να σας ζησει, ενα νεο μελος παντα δινει χαρα στην οικογενεια.

katerinaki χρονια σου πολλα να χαιρεσαι το μπεμπονι σου ( και χρονια μου πολλα;))

και οσο για μετακομισεις, εδω ο βετερανος, καθοτι μπαμπα στρατιωτικος;)

αυτο με τις εταιριες που σου προτεινα, σωτηριο!

vereniki ολα καλα ευχομαι..

και γω σκεφτομαι για δευτερο, η αληθεια, αλλα δεν εχω ακομα περιοδο γ..το

αντε μην το καθυστερουμε πολυ;) λεμε να ειμαι η δευτερη του τοπικ ή θα παρει αλλη σειρα (συμμετοχες????)

vallou περαστικουλια και σε σας, αφου τελειωσατε με την βαφτιση, σου εφυγε ενα βαρος.

και την βοηθεια σας, δεν κοιμαται στο κρεβατι της με τιποτα, κοιμισμενη παω να την ακουμπησω, το καταλαβαινει και ουρλιαζει να την παρω στο δικο μας, χελππππ.

καλυνυχτουδια


.png
Link to comment
Share on other sites

Stellas, ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ βρε, με υγεια και ευτυχισμένες οικογενειακές στιγμές!!!

Ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά σου!!!

Κούκλες τι λεει?Τα νεά σας?

Εγώ είμαι σαφως καλα αλλά ακόμη προσέχω μέχρί την Παρασκευή τον μικρό.Ο γιατρός του μου είπε καραντινα μιά βδομάδα απο την εμφάνιση των συμπτωμάτων της ίωσης-όποια και αν είναι αυτη!

neamanoula να σου ευχηθώ και μέσω του φόρουμ...ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ!!!!!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ,ΔΥΝΑΤΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥ!!!!!

192330w69jt3a3vk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φιλενάδα gio σευχαριστώ πολύ κι εσύ να χαίρεσαι τον Παναγιωτίνο σου!!!Όντως τέλεια η φωτό που έβαλες..

stellas του βάλατε και κόκκινο μπερέ....χιχι..πολύ κουκλί!!!!!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστλω πολύ για τις ευχλες! Κι εσύ Στέλλα χρόνια σου πολλά, να χαίρεσαι το κουκλί σου με τον κόκκινο μπερέ!

Παραπονιαρούλα Gio περαστικά βρε!!!

Πολύ ζήλεψα τον καφέ σας βρε κορίτσια, μακάρι να τα είχα καταφέρει κι εγώ, αλλά επιφυλλάσσομαι!

Λοιπόν, πήραμε την απόφαση και θα φτιάξουμε το σπίτι κάτω από τους γονείς μου και τελείωσε η υπόθεση. Ουφ πια με τα ενοίκια... ΑΠλά επειδή σκεφτόμαστε κάποαι στιγμή να φύγουμε από Αθήνα και να πάμε Χαλκίδα, γι αυτό δεν αποφασίζαμε να κοιτάξουμε για δάνεια και τέτοιες ιστορίες. Τώρα θα πάρουμε ένα μικρό για να φτιάξουμε το σπίτι αυτό και βλέποντας..

Η μαμά μου περιττό να σας πω πηδάει από τη χαρά της!

Της άφησα και τον μικρό σήμερα και θα έρθουν φίλοι, μαγειρεύω υποτίθεται!

Το καλάθι κι εγώ θέλω να το φτιάξω, τι καλό!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Παραπονιαρούλα Gio περαστικά βρε!!!

Πολύ ζήλεψα τον καφέ σας βρε κορίτσια, μακάρι να τα είχα καταφέρει κι εγώ, αλλά επιφυλλάσσομαι!

Λοιπόν, πήραμε την απόφαση και θα φτιάξουμε το σπίτι κάτω από τους γονείς μου και τελείωσε η υπόθεση. Ουφ πια με τα ενοίκια... ΑΠλά επειδή σκεφτόμαστε κάποαι στιγμή να φύγουμε από Αθήνα και να πάμε Χαλκίδα, γι αυτό δεν αποφασίζαμε να κοιτάξουμε για δάνεια και τέτοιες ιστορίες. Τώρα θα πάρουμε ένα μικρό για να φτιάξουμε το σπίτι αυτό και βλέποντας..

Η μαμά μου περιττό να σας πω πηδάει από τη χαρά της!

Της άφησα και τον μικρό σήμερα και θα έρθουν φίλοι, μαγειρεύω υποτίθεται!/QUOTE]

Thanks για τα περαστικα ;)

Οσο για την αποφαση που πηρατε...μαζι σου με τα 1000!!!!Εσυ να δεις πως θα πηδας απο την χαρα σου αργοτερα.Εμενα η μαμα μου μενει απο κατω μου και ειναι τρομερη βοηθεια, ιδιαιτερα τωρα με τον μικρο και την δουλεια!!!!Να φανταστεις τις μερες της ιωσης ο μικρος τις περασε αποκλειστικα αγκαλια με την γιαγια!!!ΑΝ ηταν μακρια τι θα εκανα?Θα μου πεις οτι κανει και ο υπολοιπος κοσμος!!!!Τεσπα ειναι τρομερη βοηθεια και με το καλο στο ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!!!!

Καλα stellas ο μπερες σας τα σπαει!!!!!

Που ειστε ολες?

Link to comment
Share on other sites

Gio πας καλύτερα με την ιωσούλα έ? Άντε περαστικούλια βρε!

Αχ και τι δεν θα έδινα να είχα κι εγώ τη μανούλα μου κοντά… Η άδεια μου τελειώνει Μάρτιο και θα πρέπει να βρω γυναίκα για την μικρή. Το καλύτερο σενάριο θα είναι να την κρατήσει η νονά της αλλιώς να δω τι άνθρωπο θα βρω…

Stella χρόνια σου πολλά να χαίρεσαι την οικογένεια σου και να σε χαίρονται εύχομαι! Κουκλίτσα η μικρή σου με τον μπερέ!!! Δεν κοιμάται στη κούνια της ε? Πάρε να διαβάσεις το «Κοιμήσου παιδί μου» απ τις εκδόσεις ΠΑΤΑΚΗ όσα λέει τα έχω εφαρμόσει κι εγώ και πιάσανε. Το βιβλίο λέει πως το παιδί μαθαίνει να κοιμάται μόνο του στην κούνια μέσα σε μια βδομάδα , η δικιά μου από την τρίτη μέρα κιόλας τα είχε καταφέρει… Αλλά θέλει γερά νεύρα και να κάνεις την καρδιά σου πέτρα όταν το ακούς να κλαίει…

Η μικρή μου κοιμάται , ο μπαμπάς μας κάνει "νυχτοκάματο" τι να κάνει η δόλια μάνα για να περάσει η ώρα ???


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω να γράψω έναν αιώνα ,αλλά εκτός του ότι δεν ευκαιρώ,απογοητεύτηκα που μας χώρισαν έτσι και στενοχωρήθηκα.Είχα συνηθήσει να είμαστε όλες μαζί και ...κάπως μου φάνηκε ....

Λοιπόν,έχουμε και λέμε

Vereniki,να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και σε 8 μήνες να κρατάς στην αγκαλιά σου το νέο σου γερό κι όμορφο μωράκι!

Neamanoula,να σου ζήσει ο ανηψούλης!Να τον καμαρώνετε γερό και καλότυχο!

Gio-kx,Περαστικούλια σας!

Katerin@,χρόνια πολλά για χθες ,να είσαι πάντα γερή κι ευτυχισμένη και να καμαρώνεις τον γιό σου!

Stellas,χρόνια πολλά να σου πραγματοποιηθούν όλες οι επιθυμίες και να σε χαιρεται η οικογένειά σου!

Εμείς είμαστε καλά σε γενικές γραμμές (αν εξαιρέσουμε ότι ο Μανώλης κάνει...απεργεία πείνας 3 μέρες).

Το κορίτσι μας μπουσουλάει πολύ γρήγορα ,στηρίζεται μόνη της (αν την σηκώσουμε),και κουνιέται ρυθμικά με την μουσική(μουγκρίζοντας). Της αρέσει να βάζει στο στόμα της το χαρτόνι από το χαρτί κουζίνας και κάνει αααααα (της αρέσει να ακούει την φωνή της). Γαργαλιέται πολύ και ξεκαρδίζεται στα γέλια με τον αδερφό της (τελευταία με ένα μπαλόνι που προσπαθεί να της φουσκώσει). Της αρέσει ακόμα να ανακατεύει υφάσματα (από το τελευταίο συρτάρι της) και τα κοιτάει με ύφος ειδικού! Της αρέσει να κάνει φασαρία (χτυπάει 2 αντικείμενα μεταξύ τους για να κάνει θόρυβο). Νερό δεν θέλει να πιεί(όσο κι αν προσπαθώ),αλλά την θηλάζω μόλις το ζητήσει... Κοιμάται εύκολα ,αλλά ξυπνάει πολλές φορές τη νύχτα. Αν είμαστε έξω και δεν μπορώ να την πάρω αγκαλιά για κάποιον λόγο ,δεν απογοητεύεται,αρχίζει το νανούρισμά της ααααα και σε λίγο κοιμάται. Λέει μαμά, μπαμπά (είπε και γιαγια 2-3 φορές).αλλά κάνει πολύ πλάκα και μας κάνει τρθθθθθ με την γλωσίτσα έξω.σήμερα κρυβόταν ενώ μαγείρευα πίσω από την κουρτίνα και μετά την τραβούσε ,με κοιτούσε και γελούσε...Δοντάκια δεν έχουμε ακόμη και ό,τι βρει το βάζει στο στόμα της. αυτά εν ολίγης ,τα νέα μας!

Σας χαιρετώ!


RYwVp2.png9LNMp2.png

ΣΤΕΛΛΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα φιλενάδες μου!!!

Ύστερα από τρεις συναρπαστικές μερες στην πρωτεύουσα, επιστρέψαμε δριμύτεροι στο μωράκι μας και απλά διαπίστωσα πόσο πολύ μου έλειψε...

Λοιπόν εντυπώσεις..η Αθήνα μου φάνηκε περίπου ίδια, πήγαμε στα γνώριμα μέρη μας αλλά και σήμερα το πρωί ήπιαμε και καφεδάκι στην Κηφισιά παρέα με τον Νικοπολίδη, Κατσουράνη, Βύντρα, Σπανούλη-Χοψωνίδου..;););) καταλαβαίνετε λοιπόν οι κεραίες μου πήραν φωτια!!!:cool:

Ήπια όμως και ένα μοναδικό καφεδακι με τρεις κοπελίτσες καταπλήκτικες...την πανέμορφη Ερατω (Παναγιά μου τι μάτια..παντου το έχω πει!!!..και ναι daf δεν υπερβάλλω καθόλου..:tongue:) η οποία ήταν τόσο ήσυχη που ούτε μας άγχωσε το πουλάκι μου ούτε για ένα δευτερόλεπτο!! Τα κορίτσια μας από το φόρουμ απλά καταπληκτικα..κορίτσια χάρηκα πολύ που ύστερα από ένα χρόνο περίπου καταφερα να σας γνωρίσω!!! Σας φιλώ γλυκά και σας στέλνω και ένα φιλί από τον Νικόλα μου!!! Η Παναγιώτα της vallou άπό φωτογραφία μου φάνηκε ένα πανέμορφο μωράκι, ζουζούνι σκέτο και οι μπομπονιερες γλύκα!!!!

Λοιπόν ξεκινώ με την αρρωστούλα μου..gio μου περαστικά βρε, πάλι σε πήρε από κάτω??? Υπομονή και προσοχή στον Παναγιωτάκη..:rolleyes:

neamanoulitsa μου να σας ζήσει ο ανηψούλης, να είναι ένα παιδάκι γερό και ευτυχισμενο...!!!!!! Και εμέις θέλουμε να πιούμε καφέ μαζί σας..να το κανονισουμε την επόμενη βδομάδα οκ???

ΑΝΤΑ μου περαστικά στον μικρούλη μας και εμείς μετον ύπνο το παλέυουμε πού θα πάει θα τους στρωσουμε..:cool:

Κατερίνα και Στέλλα ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ ότι επιθυμείτε πραγματικά και να χαίρεστε την οικογένεια σας!!! Κατερινάκι με το καλό το νέο σας σπίτι, αφού το δέχτηκε ο άντρας σου είσαι τυχερη...αν και είμαι λιγάκι της απόψης μακρία και αγαπημένοι..:rolleyes:

Στελλα μου να κανονισουμε καφεδακι με το μικρό σου να σε γνωρίσουμε επιτέλους και σένα..μόνο εσύ έμεινες και φυσικά άντε με το καλό να σε δούμε ξανά εγγυούλα!!!!;)

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ μου με το καλό και εσύ τη μετακόμιση..ωραία είναι η τόλμη και γοητεία γιατί την υποτιμάς????:cool::cool::cool:

vereniki μου μπράβο άντε το πρώτο δύσκολο τρίμηνο τέλείωνει όλα καλά να σου πάνε!!!

Αυτά ...ελπίζω να μη ξέχασα να αναφερθώ σε καμία, είναι και η ώρα δύσκολη..πάω να την πέσω γιατί αύριο έχω στολίσματα!!!

Φιλάκια πολλά!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες :D

Λοιπόν, λαρυγγίτιδες και βλακίες!!! Ούτε που ξαναέβηξε σήμερα!! Η μικρή έχει αλλεργία στην φαριν λακτέ και ότι άλλο σημαίνει αυτό... Σήμερα ακολούθησε το παλιό της διαιτολόγιο και όλα οκ! Λέω να ξανατολμήσω αύριο και βλέπουμε... Λέω η δόση να είναι πιο μικρή... Μα γίνεται να μου έχει αλλεργία στο σιτάλευρο;;; Τι σημαίνει αυτό; Δεν πρέπει ούτε ψωμί ούτε ζυμαρικά να της δίνω;;; Μακάρι να πέφτω έξω... Βέβαια και εγώ και η άλλη μου κόρη αλλεργίες έχουμε αλλά ποτέ σε φαγητά... τα τρώμε όλα οι φαγανίτσες :tongue: Μάλλον θα δοκιμάσω λίγο ζυμαρικό στο μεσημεριανό και βλέπουμε.. Αντιμετωπίζει κανένα άλλο μωράκι κάτι παρόμοιο;;

Dafaki εσύ που ψάχνεις ξέρεις κάτι;;

stellas αν και πέρασε.. ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ!!

Κaterin@ έχει και καλά και κακά η συγκατοίκιση... με το καλό πάντως το νέο σας σπιτικό!

Link to comment
Share on other sites

vallou ......υποθετω οτι η πιτσιρικα σου εχει αλλεργια στη γλουτενη...ΥΠΟΘΕΤΩ ειπα κι ελπίζω να διαψευστω πανηγυρικα!:eek:

το σιταλευρο θεωρειται ο πρωτος υποπτος ακολουθουν κριθαρι κ σικαλη...δες τι θα σου πει κ ο γιατρος φυσικα. πριν ομως, πηγαινε σε ενα βιολογικο κ παρε κεχρι (μονο εκει το εχουν). το κεχρι δεν εχει γλουτενη, το βραζεις σαν το ρυζι και το κανεις κρεμουλα ευκολα με βρασμενο νερακι ή γαλα στο μουλτι. επισης ειναι πολυ πολυ πλουσια τροφη, εγω αυτο της εδινα κ το λατρευει...τωρα αλλαξαμε για λιγο με μπειμπι μουσλι αλλα νομιζω οτι αυτο εχει γλουτενη. ελπίζω να ειναι παροδικο και τυχαιο.....κ θα ελεγα να αφησεις ενα ασφαλες διαστημα μιας εβδομαδας μεχρι να της ξαναδωσεις για να δεις ακριβως αν ειναι αυτο.

Στελλα να σε χαιρομαστε και να σε χαιρεται το πανεμορφο μπεμπινι σου με τον υπεροχο μπερε!alexisκ Στελλα ομοιως χρονια πολλα, να μπαινεις πιο συχνα να μας λες τα νεα σου!

πεζουλα ευχαριστουμε.....:oops: ησασταν πολυ γλυκιες με την ερατω και ειμαι σιγουρη οτι το χαρηκε κ γιάυτο ηταν και ηρεμη φυσικα!:D

κατερινακι πολυ ωραια εξελιξη, ειδες που βγηκε για καλο;;)

konmar μου αυτο το βιβλιο δεν το πηρα και απ'ο,τι ξερω (απο το φορουμ) ειναι αμφιλεγομενο.....δλδ οπως λες θελει γερα νευρα...ή αλλιώς απλα να αφηνεις το μωρο να κλαιει;δεν μου πηγε ποτε να την αφησω να κλαιει....κ μπορω να πω οτι ποτε δεν ειχαμε σοβαρο προβλημα υπνου....:) θεωρησα οτι οταν η ερατω κλαιει εγω μπορει να τα παιρνω ασχημα ωρες ωρες, αλλα κλαιει γιατι εχει καποιο λογο οχι γιατι θελει να μου σπασει τα νευρα...τελοσπαντων δεν ξερω κ λεπτομερειες για το βιβλιο, αφου δουλεψε σε σας παει να πει σας ταιριαξε, δεν υπαρχει αλλωστε μια κ μοναδικη φορμουλα για τον καθεναν....

λοιπον ..κ κατερινακι, στειλτε κ μνμ για το σουιμινγκ να οργανωθουμε!

Link to comment
Share on other sites

daf.. μάλλον έχεις δίκιο για τη γλουτένη...θα δοκιμάσω το κεχρί.. ναι καλύτερα οχι άλλο πείραμα με ζυμαρικό αύριο... έβγαλε και σπυράκια στο σαγονάκι και γύρω από το στόμα.. Από την επόμενη εβδομάδα..

Διάβασα για το Κέντρο Φυσικού Τοκετού και αισθάνθηκα Πανηλίθια, να είναι τόσο κοντά μου και γω να τρέχω σε Μαιευτήρια super market!! Καλά τώρα δεν την γλύτωνα την καισαρική είχε προηγηθεί ήδη μία και θα φοβόμουν να προσπαθήσω φυσικά, αλλά πριν από 7 χρόνια ήθελα να γεννήσω φυσικά και φοβόμουν τρέλα την καισαρική και τελικά νομίζω την "έφαγα" άσκοπα τότε... Θα ενημερώσω την φίλη μου που είναι έγκυος άμεσα!!

Link to comment
Share on other sites

KONMAR, ΕΡΏΤΗΣΗ: Εφάρμοσες κατά γράμμα όσα λέει το βιβλίο; Δηλαδή έβαλες το μωρό να κοιμηθεί από τις 8.30 σε δικό του δωμάτιο; Και με τα γεύματά του; Το βιβλίο μιλάει για τέσσερα γεύματα, εμάς όμως τα μωρά τρώνε πέντε. Τώρα δηλαδή τι ώρες κοιμάται και τι ώρες ξυπνάει το μωρό σου; Ρωτάω γιατί κι εγώ το πήρα το βιβλιο, το διάβασα, αλλά μου φαίνεται δύσκολη η εφαρμογή του, ο μικρός μου κοιμάται στο δικό μας δωμάτιο και γύρω στις 10.30. Η ώρα 8.30 μου φαίνεται πολύ νωρίς για νυχτερινό ύπνο. Αν μπορείς, απάντησέ μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...