Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

KONMAR, ΕΡΏΤΗΣΗ: Εφάρμοσες κατά γράμμα όσα λέει το βιβλίο; Δηλαδή έβαλες το μωρό να κοιμηθεί από τις 8.30 σε δικό του δωμάτιο; Και με τα γεύματά του; Το βιβλίο μιλάει για τέσσερα γεύματα, εμάς όμως τα μωρά τρώνε πέντε. Τώρα δηλαδή τι ώρες κοιμάται και τι ώρες ξυπνάει το μωρό σου; Ρωτάω γιατί κι εγώ το πήρα το βιβλιο, το διάβασα, αλλά μου φαίνεται δύσκολη η εφαρμογή του, ο μικρός μου κοιμάται στο δικό μας δωμάτιο και γύρω στις 10.30. Η ώρα 8.30 μου φαίνεται πολύ νωρίς για νυχτερινό ύπνο. Αν μπορείς, απάντησέ μου!

Αντα μου΄η αλήθεια είναι πως όχι δεν εφάρμοσα καταλέξει τα όσα έλεγε. Η δικιά μου πίνει το γάλα της 21.00 , κοιμάται κατά της 22.00 και ξυπνα 8.00 το πρωί.

Αυτό που εφάρμοσα όμως καταλέξει είναι τους χρόνους που περιμένεις πριν μπεις στο δωμάτιο. Daf μου σε καμιά περίπτωση δεν αφήνεις το μωρό να κλαίει πάνω από 3 λεπτά την 1η μέρα της εκπαίδευσης. Δεν είναι δλδ το σύστημα παρατάω ένα μωρό στην κούνια να κλαίει και κάποια στιγμή θα αποκοιμηθεί λιγωμένο απ το κλάμα... Επίσης στο βιβλίο έλεγε να μην το χαϊδεύουμε και να μην το αγγίζουμε όταν πάμε στο δωμάτιο, ούτε αυτό το εφάρμοσα γιατί δεν μου άρεσε καθόλου. Της μίλαγα και της εξηγούσα πως πρέπει να μάθει να κοιμάται μόνη της και πως είμαστε εδώ και την αγαπάμε πολύ. Την 1η μέρα μας πήρε περίπου μισή ώρα μέχρι να κοιμηθεί αναφέρει όμως κάποια παιδιά κάνουν και 2 ώρες μέχρι να κοιμηθούν.

Ξανάλεω σε εμάς έπιασε σχεδόν αμέσως και δεν ταλαιπωρηθήκαμε πολύ με κλάματα και οδυρμούς ... Δεν ξέρω αν θα το συνέχιζα όμως αν έβλεπα πως η μικρή κλαίει πολύ ...

Αν δεν υπάρχει η δυνατότητα να κοιμάται σε ξεχωριστό χώρο πάντως αξίζει να το δοκιμάσεις και έτσι και θα δεις στην πορεία. Απλά βάλτο για ύπνο πριν από σας . οτι άλλο θεσ πεσ μου οκ?

DaF θέλω να ρωτήσω κάτι για το babyswimming έστειλα πμ. Απάντησε μου αν μπορείς οκ? thanks

Επεξεργάστηκαν by marigia

nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οκ καταλαβα!:D

Της μίλαγα και της εξηγούσα πως πρέπει να μάθει να κοιμάται μόνη της και πως είμαστε εδώ και την αγαπάμε πολύ
αχ ακριβως την ιδια ατακα!!!αγαπησιαρικα θα βγουνε!:tongue:

εμεις με τον υπνο ταλαιπωρουμαστε καμια φορα στο να τον ξεκινησει, οταν το παρει αποφαση, ξεραινεται!!!:tongue: παντως διαπιστωνω οτι τωρα που κοιμαται νωρις (9 πανω κατω) κ ξυπναει νωρις (7-8 συνηθως) ειναι πιο καλα απο καθε αποψη: κ εχει περισσοτερο κεφι κ κοιμαται πιο ευκολα κ εμεις εχουμε χρονο να ηρεμησουμε! αφηστε που οσο κ να γκρινιαζω το πρωι, επειδη δεν ημουν ποτε πρωινος τυπος, τελικα τα καταφερνω κ σηκωνομαι και μια χαρα προλαβαινω οσα θελω να κανω...!

vallou αν θυμαμαι καλα η πεννυ σου (ετσι δεν θα το γραφει;:-)) ειχε ισχιακη προβολη; να σου πω...εγω κ 2η κ 3η γεννα δεν νομιζω να το τολμουσα για φυσιολογικο.....εδω με κεφαλικη κ τελεια θεση κ ζοριστηκα τοσο...:roll: τωρα για την πρωτη...περασμενα ξεχασμενα!;) οσο για τη φιλη σου το συνιστω κ εγω ανεπιφυλακτα, απλα θεωρω οτι πρεπει να κανει καλη προετοιμασια στην ευτοκια, συζηταμε για την πιστη στο σωμα μας κ στη φυση μας, τη σημασια του πονου, αναπνοες και στασεις τοκετου, θηλασμο, σταδια τοκετου κ ποσα αλλα!!!καθως κ ο,τι τοκετο κ να εχουμε, πρεπει να σκεφτομαστε οτι μετραει το αποτελεσμα ενος υγιους μωρου και μαμας!!:D

πωπω ελπιζω να μην ισχυει η φαση με τη γλουτενη....!αλλα σε περιπτωση που συμβαινει αυτο, μπορεις να της δινεις κεχρι, κινοα και φαγοπυρο (τα βρισκεις ολα σε μπίο). τα 2 πρωτα ειναι φανταστικα, το 3ο, εγω με λιγες νοστιμιες παραπανω, το τρωω (πχ σημερα, με μανιταρια, πρασο,κρεμμυδι μιαμ!!!)

Link to comment
Share on other sites

Hello girls!!!!

Επιτέλους στολίσαμε και μπήκαμε για τα καλά στο εορταστικο κλιμα!! Γιορταζει και το μωράκι μου την άλλη Κυριακή και από τώρα βασανίζω το μυαλό μου με μενού, φαγητά, γλυκά κ.λ.π. αλλά χαλάλι του το αγόρι μου, θα είναι η μέρα του και θέλω να μας μείνει αξέχαστη η πρώτη μας γιορτούλα!!!

Άντα μου και εγώ διάβασω γι αυτό το βιβλίο στο άλλο φόρουμ και οι περισσότεροι το΄θεώρησαν πολύ σκληρό για εφαρμογή...:rolleyes:

Αυτα..πάω να την πέσω..φιλάκια!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

konmar,ευχαριστώ γιατην άμεση απάντησή σου! Το δικό μου πρόβλημα δεν είναι τόσο να τον πάρει ο ύπνος, όσο ότι ξυπνάει μέσα στη νύχτα. Η αλήθεια είνια ότι από τη στιγμή που τον έβαλα νωρίτερα για ύπνο, κοιμάται καλύτερα. Το σκέφτομαι να εφαρμόσω τη μέθοδο του βιβλίου, αλλά όχι ακόμα, γιατί έχει συνάχι το πουλάκι μου. Θα δω, αν συνεχίζει τα ξυπνήμετα και αφού του περάσει, θα το συζητήσω με το σύζυγο και θα δούμε τι θα κάνουμε.

neamanoula, να σου ζήσει ο ανιψιός!

ΠΕΖΗ, τι καλά που στολίσατε! Εμνείς όχι ακόμη. Τι λέει ο μικρός με το δέντρο και τα φωτάκια;Φαντάζομαι θα έχει ξετρελαθεί!

Link to comment
Share on other sites

konmar,ευχαριστώ γιατην άμεση απάντησή σου! Το δικό μου πρόβλημα δεν είναι τόσο να τον πάρει ο ύπνος, όσο ότι ξυπνάει μέσα στη νύχτα. Η αλήθεια είνια ότι από τη στιγμή που τον έβαλα νωρίτερα για ύπνο, κοιμάται καλύτερα. Το σκέφτομαι να εφαρμόσω τη μέθοδο του βιβλίου, αλλά όχι ακόμα, γιατί έχει συνάχι το πουλάκι μου. Θα δω, αν συνεχίζει τα ξυπνήμετα και αφού του περάσει, θα το συζητήσω με το σύζυγο και θα δούμε τι θα κάνουμε.

!

Ωχ συναχάκι ... Περαστικούλια σας έυχομαι!

Ξυπνάει και κλαίει ή απλά δεν θέλει να κοιμηθεί άλλο μόνο του και θέλει να κοιμηθεί μαζί σας ??? Καταρχήν κοιμάται στην κούνια του?

Έχω δει στην " νταντά 1ων βοηθειών" ένα παιδάκι που την ώρα του ύπνου σηκώνονταν όρθιο στην κούνια του και πέταγε τις πιπίλες κάτω κλαίγοντας .

Δεν ξέρω αν ο δικός σου κάνει το ίδιο.

Πάντως εκείνη έκανε το εξής καθόταν κάτω στο πάτωμα σκυμμένη σαν να είναι εκεί αλλά να "έχει κατεβάσει ρολά "( η μπορείς να κάτσεις σε ένα χαμηλό σκαμπό μπροστά στην κούνια) , το άφηνε να σηκώνεται και ύστερα το ξάπλωνε κάτω χωρίς λόγια κανακέματα κλπ και του έβαζε την πιπίλα , αυτό γινόταν καμιά δεκαριά φορές και στο τέλος το έπαιρνε απόφαση και δεν ξανασηκώνονταν, (το παιδί εννοώ όχι η μαμά χα χα χα)!!! και κοιμόταν.

Ο αδερφός μου με τη νύφη μου που κοιμούνται στο ίδιο δωμάτιο με το παιδί το έχουν εφαρμόσει και είδαν πως "πιάνει".

Ξανά περαστικά σας και γρήγορα να ξεκινήσει να κοιμάται όόόόλο το βράδυ ήσυχα ο μικρούλης σου .


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΕΖΗ, τι ωραια που στολισατε!!! :D:D Προγραμματιζω να στολισω και εγω το επομενο Σαββατοκυριακο. Εχει λιγη δουλεια η κατασταση γιατι πρεπει να μετακινησω την βιτρινα (μεγαλη ιστορια, με το μωρο αλλαξαμε διαρρυθμιση στο σαλονι για να ναλουμε και το γραφειο και αλλιως δεν χωραει, πηραμε και θηριο τρομαρα μας!!). Οποτε πρεπει να βγαλω ολα τα γυαλικα κτλ...:(:(

Ζηλεψα τωρα!!!!:P:p

Αντα ελπιζω να τα καταφερετε γρηγορα για να μην ταλαιοωρειστε και εσεις και το μικρο σας.. Εμας ευτυχως νανουριζεται και κοιμαται με το γαλα οπότε δεν δυσκολευομαστε πολυ και το βραδυ δεν πολυξυπναει..


Hceyp3.png u8TUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Που είστε όλες καλέ;;; ;)

Μην ακούτε.. και γω πριν από λίγο μαζεύτικα στο σπίτι μου... Πήγαμε σε μια οικογενειακή γιορτή και καταλαβαίνετε.. η μικρή μου από αγκαλιά σε αγκαλιά κι δώστου γελια με όλους.. Ελπίζω να μην κονομίσαμε καμια νέα ίωση..

ΠΕΖΗ ζήλεψα και γω με το στόλισμα!!! Βλέπω κι άλλοι έχουν βάλει λαμπάκια στα μπαλκόνια. Κάθε χρόνο στολίζω γύρω στις 15/12 γιατί τα βαριέμαι γρήγορα και γεμίζουν και σκόνη... φέτος μάλλον θα στολίσουμε πιο νωρίς να το χαρούν και τα παιδάκια μου :P Έφαγα σήμερα στη γιορτή ένα φανταστικό ρολό σφολιάτα με κοτόπουλο και λαχανικά που είχε τη συνταγή το πακέτο της Χρυσής Ζύμης... έτσι για να προτείνω κάτι στο μενού σου.. για γλυκό είχε σπιτικό Εκμέκ (γιαμμ γιαμ!!)

Το δεύτερο δοντάκι μας επάνω αρχίζει να φαίνεται και αυτό και η γκρίνια δε σταματά! Όλο το πρωί κοιμάται 1 ώρα! Ευτυχώς σήμερα συμπεριφέρθηκε καλά στη γιορτή!

Dafακι καλά θυμάσαι... Η Πένυ μου είχε ισχυακή προβολή και μια γερή περιτύλιξη (κοκορέτσι μου την είπε ο γιατρός :tongue: ) Η μεγάλη΄είχε κοντό λώρο και δεν κατέβαινε με ΤΙΠΟΤΑ.. Καμιά φορά σκέφτομαι οτι αν γεννούσα στην εποχή της γιαγιάς μου μπορεί και να μην τα κατάφερνα... μπρρρ........

vereniki πήγες κιόλας 12 εβδομάδων!!! Σε λίγο θα μας πεις και το φύλο! Με το καλό!

Πάω να ψάξω για τη γλουτένη και να βρώ τι θα κάνω!! Παντως σήμερα που έριξα μια προσεκτική ματιά στις έτοιμες κρέμες έχω να καταγγείλω οτι έχουν μέσα από αυγό, κανέλλα και ένα σωρό άλλα κέρατα που δεν τα υποψιαζόμαστε όταν τα δίνουμε!! Ο παιδίατρος μια φίλης από τα Γιάννενα δεν την άφησε καθόλου να δώσει κρεμες... Θα δοκιμάσω το κεχρί και από κει και πέρα προτιμώ να δίνω γιαούρτι ή λίγο από το μεσημεριανό της..

Link to comment
Share on other sites

....πολλή ησυχία βλέπω στο φόρουμ...μάλλον την κοπανήσατε για Σ/Κ ε??? Έχει και καλό καιρό..μούρλια ότι πρέπι για τσάρκες!

Εμείς σπίτι μας αν και χθες πάλι του δώσαμε και κατάλαβε, πήγαμε και για καφέ με τον Νικόλα και ήταν τόσο ήσυχος που έλεγα στον άντρα μου ότι θα λέγαν οι υπόλοιποι της καφετέριας (ευτυχώς ήταν χώρος αντικαπνιστων και ήταν τιγκα στα μωρά-στο cosmos Θεσσαλονικιές για να ξερετε;)) πόσο ήσυχο παιδί έχω και πού να ξέρουν άλλωστε τι βασανάκι είναι:cool:! Ηθοποιός καλά τον λέω εγώ...:P

Χαιρομαι που σας ξεσήκωσα με τα στολισματα, μου αρέσουν τρελά αν και φέτος για ένα λόγο με ταλαιπώρησαν, δοκίμαζα τα λαμπάκια τα έστηνα και μετά όταν τα έβαζα στην πρίζα ήταν καμμένα...και κάτι τέτοια τέτοια κουλά:mad:

Αυτα...άντε τα λέμε!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

konmar, ο μικρός μου -που μόλις έκλεισε τους 8 μήνες - δεν ξυπνάει ακριβώς, αλλά γκρινιάζει στον ύπνο του, του φευγει η πιπίλα, του την δαναδίνω, αλλά πάλι γκρινιάζει και πρέπει ή να τον κουνήσω στην κοπύνια του ή αν αυτό δεν δουλεύει ,να τον πάρω στο κρεβάτι μου όπου ξανακοιμάται και μετά τον βάζω στην κούνια του. Υπάρχουν νύχτες που αυτό γίνεται κάθε δύο ώρες και άλλες όπως χθες που κοιμήθηκε μέχρι τις 5 συνεχόμενα από τις 10.30 και ξύπνηασες για γηάλα. Τοιν καθυστέρησα μέχρι τις 5.30 , του έμηδωσα γάλα, κοιμήθηκε όρθιος κα ξύπνησε στις 9.00. Αυτό που θα ήθελα είναι να κοιμηθεί 10 ώρες συνεχόμενα όπω ς;λεέιε το βιβλίο, απλώς τώρα με το συνάχι δεν μπορώ να το εφαρμόσω, άσε που κι οάντρας μου δεν είναι σύμφωνος. Δεν ξέρω τι θα κάνουμε, θα δούμε πώς θα πάει κι αφού του περάσει αυτό το καταραμένο συνάχι...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!πηγα για καφεδακι κ χτες κ προχτες, ηρθε μια καλη μου φιλη απο πελοποννησο κ σημερα θα παμε στο παρεντχολικς...!:tongue:

η ερατω την εχει καταβρει στο πατωμα και τσουκου τσουκου φτανει το τραπεζακι και τον καναπε και πιανεται, στηριζει το ενα ποδι αλλα το δευτερο ακομα...τιποτα!:rolleyes::tongue:

αντα νομιζω οτι το βιβλιο κανει προταση, δεν νομιζω οτι κανενα μωρο θα κοιμηθει by the book!;)ο καθε ανθρωπος εχει το προγραμμα του κ τα μωρα πεινανε πιο συχνα...

προσωπικα δεν με ενοχλησαν ποτε τα ξυπνηματα της ερατως για θηλασμο (καθε 2 ωρες περιπου), ακομα κ τωρα που δουλευω...:rolleyes:αλλά καθε μαμα τα βλεπει αλλιως....κανε λιγο υπομονη τωρα με το συναχι, δυσκολευονται πολυ να αναπνευσουν τα καημενα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανουλίτσες!

Χαίρομαι για όσα μωράκια είναι καλά και γρήγορα περαστικά σε αυτά που είναι συναχούλικα!

Εμείς χτες κοιμηθήκαμε 12.30-1 παρά (με πολύ γκρίνια, ήθελε να είναι όρθια)και 8 το πρωί ήταν στο πόδι.Εδώ και μία εβδομάδα περίπου είναι συνεχώς όρθια, δεν μπουσουλάει, δεν ξαπλώνει, μονίμως πιάνεται από όπου βρει και όρθια.Και όταν βλέπει κάτω ένα παιχνίδι και το θέλει πιάνεται με το ένα χέρι, αφήνει το άλλο και με το ελεύθερο προσπαθεί να πιάσει το παιχνίδι, τόξο γίνεται προκειμένου να μην κάτσει στον κώλο της για να πιάσει το παιχνίδι...Αλήθεια τώρα που είναι όρθια πρέπει να τα φοράμε παππούτσάκια?Εχω ακούσει όταν στέκονται όρθια πρέπει μαλακά μποτίνια, για να πιάνει και τον αστραγαλο.Τί λέτε?


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελα μου , με ζήτηαε κανείς ????

Αστα να πάνε φιλενάδα μου τα έχει πρήξει ο σύζυγος με την μπάλα και το μπάσκετ, μόλις κοιμήθηκε και το παιδί ... Μήπως να πάω για κανα ποτάκι??? Θα το καταλάβει άραγε αν φύγω ?? χα χα χα του χρειάζεται...


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Konmar μια από τα ίδια με τη μπάλα!! Τι λές;; Που να δώσουμε ραντεβού;; ;)

neamanoula νομίζω τα πρώτα βηματάκια δε θέλουν παπουτσάκια.. Μόλις αλλάξει για τα καλά το βήμα της και περπατήσει τότε θέλει παπουτσάκι ανατομικό και σταθερό! Αφήστε κορίτσια.. τρελάλεφτά για τόσο δα παπουτσάκια... αλλά είναι το μόνο που αξίζει να πληρώνεις!

Μετά από 1 μήνα περίπου κοιμήθηκα μεσήμέρι!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσάκια! ΆΡγησα αλλά τα κατάφερα, πάλι βόλτες ήμασταν;)

Κορίτσια μου, αν δεν ήξερα ότι οι γονείς μου δεν είναι διακριτικοί, εγώ μόνη μου δεν θα το επέλεγα με τίποτα. Αλλά οι άνθρωποι είναι ... παραγγελία σας λέω! Για να έρθουν σπίτι μου πρέπει να τους κάνω ειδική πρόσκληση γιατί δεν θέλουν να μας ενοχλούν! Οπότε δεν φοβάμαι καθόλου και γενικά έχουμε μια σχέση τόσο βασισμένη στην ειλικρίνεια που και κάτι να με ενοχλήσει έχω την άνεση να το πω και να γίνω κατανοητή. Βλέπω κατά το Μάρτιο να τελειώνει και να μετακομίζουμε.

Vallou μου κι εγώ χρησιμοποιώ κεχρί και babymusli, είναι κατά τη γνώμη μου πιο υγιεινά από τις άλλες κρέμες και σου συνιστώ να τα δοκιμάσεις! Α, επίσης παίρνω και της babynat την κρέμα με ρυζάλευρο και κινόα, επίσης την τσακίζει! ΕΛπίζω πάντως να μην είναι αυτή η αλλεργία..

Αντα μου, κι εμένα τα ίδια, γκρινιάζει μέσα στον ύπνο του, σηκώνομαι για πιπίλα συνέχεια και επί μία εβδομάδα τον παίρναμε στο κρεβάτι μας και ξεραινόταν, αλλά από χτες το ξανακόψαμε γιατί φοβόμαστε ότι όταν πια δεν θα ε΄χει κάντι οπως τα δόνται που τον απασχολεί, θα έχει περάσει τόσος καιρός που θα έχει συνηθίσει μαζί μας και θα θέλει να κοιμάται στο κρεβάτι μας, κάτι που σε εμάς δεν είναι επιλογή. Το βλέπω πάντως σε πολλά φιλικά ζευγάρια που δεν το επέλεξαν, αλλά ουσιαστικά οδηγήθηκαν εκεί και είναι πρόβλημα, γιατί άλλο να θέλεις να το κάνεις και να το κάνεις συνειδητά και να δουλεύει για την οικογένειά σου, και άλλο να καταπιέζεσαι με το να έχεις ένα τρίχρονο στο κρεβάτι σου κάθε νύχτα γιατί έτσι έμαθε κάποια στιγμή και μετά πώς να το κόψεις... Είπα λοιπόν να το παίρνουμε μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις. Για να δούμε, πώς θα αντέξω το πήγαινε έλα... Χτες κάποια στιγμή ξάπλωσα και στο χαλί του φανταστείτε...

Αυτό το παιδί τόσο ήρεμο και υποδειγματικό μέσα στην ημέρα και τη νύχτα από 6 μηνών σχεδόν ξυπνάει! Ενώ πριν κοιμόταν σαν τούβλο 10 ώρες! Να είναι τα δόντια? Χτες διάβαζα σε ένα βιβλίο που έχω ότι είναι συνηθισμένο από8-10 μηνών να ξυπνάνε στη φάση REM και ότι απλά πρέπει να τα βοηθάς να ξανακοιμηθούν χωρίς να τα σηκώνεις, γιατί ουσιαστικά δεν έχω ξυπνήσει εντελώς. Ουφ.....


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...