Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Περαστικά στη φιλενάδα μας dafaki!!! Πολύ ταλαιπωρία φαντάζομαι.. Έχουμε κάνει κι εμείς μια κρίση 9 μηνών, μάλλον από αλλεργία στη γλουτένη.. Αυτές οι παλιο ιώσεις πια!! Ελπίζω να είστε τελείως καλά μέχρι τα γενέθλιά μας.

Κατερινάκι ς, και η δική μου την ίδια βλακεία κάνει και δαγκώνει την οδοντόβουρτσα, την παράτησα για λίγο αλλά μάλλον θα ξεκινήσω πάλι και θα κάνω το κόλπο της Κωνσταντίας.

Μαριγια, να σκέφτεσαι θετικά. Ναι, μπορεί και να είναι αυτή η περίπτωση, το ίδιο είχε συμβεί και στη Πένυ μου. Μετά τις 6 εβδ είδαμε καρδιακή λειτουργία. Όλα καλά θα πάνε..

Καληνύχτα κοριτσάκια μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα!

Marigia μου εμεις τα ειπαμε! ΕΧΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΚΕΨΗ ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ..ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ!

Κοριτσια μου ευχαριστώ που απαντήσατε. Εμεις ακομα του κάνουμε το "δικό" του φαγάκι γιατι δεν τρώει τελικά και πολλά πράγματα. Δηλ πχ φασολάκια ή αρακά ουτε να τα δει! Οπότε καθε μέρα ειμαι με το "τι θα μαγειρέψω άυριο" ουφ...:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

όσο για τα δοντάκια θα δοκιμάσω το σύστημα της Κωνσταντιας και εγώ.ΠΕΖΗ μη νομίζεις ότι έχω κάνει κάτι σπουδαιο και εγώ με τα δοντάκια. Γι αυτο και προβληματίστηκα.

Daf τι πάθατε καλε;;:shock: Πω πω! Περαστικά! Αχ αυτο το παιδων...δεν θέλω να το ακούω!:|

Αλλεργία σε τι?? Α! Περαστικά και απο την ιωσούλα που σας ταλαιπωρεί....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

μαρίγια, έχεις κι όλη τη δική μου θετική σκέψη! όλα καλά να πάνε!!!!

Κορίτσια, ΣΟΣ: ο γιος μου σταμάτησε να τρώει κάποια φαγητά, εκεί που ποτέ δεν είχα πρόβλημα, τώρα δεν ξέρω τι να του μαγειρέψω. Ή αποκτά προτιμήσεις ή βγάζει ζήλεια για το μωρό στο φαγητό. Τι να κάνω;Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!Λοιπόν παρατήρησα ότι από τότε που ξεκίνησα δουλειά η μικρή λίγο χάλασε πάλι τον ύπνο της, αρνείται να κοιμηθεί, ξυπνάει συχνά, με φωνάζει, νομίζω ότι νιώθει ότι αν κοιμηθεί θα φυγω για δουλειά, επειδή πολλές φορές φεύγω ενώ κοιμάται κι όταν ξυπνά δεν είμαι σπίτι. Αλλά τί να κάνουμε?Ελπίζω να το συνηθίσει γρήγορα!

marigia κοπελα μου μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά θα δεις! Εχεις όλη τη θετική μου ενέργεια και σκέψη!Αλλά είμαι σίγουρη όλα θα πάνε καλά, ίσως είναι πολύ νωρίς ακόμη!Εσύ κάνε μόνο θετικές σκέψεις!

Βρε Ερατούλα, πωπω το κορίτσακι μας τί πέρασε!Περαστικά στο κοριτσάκι σου daf και να γίνει πολύ γρήγορα καλά. Προσεχε κι εσύ γιατί η κούραση σε ρίχνει στην αρρώστεια.

Και μια που μιλάμε γι'αυτήν βρε κορίτσια κι εγώ άρρωστη είμαι εδώ και μία εβδομάδα. Κρύωσα και σε συνδιασμό με αλλεργία είναι εδώ και 2-3 μέρες που είμαι χάλια. Λαιμός, βήχας, μύτη και αφτιά, χτες βράδυ δεν κοιμήθηκα ούτε ένα λεπτό αφού όλο έβηχα και φτερνιζόμουν, οπότε το πρωί πήγα γιατρό και με γέμισε φάρμακα ευτυχώς όχι αντιβίωση. Ελπίζω σήμερα να μπορέσω να κοιμηθώ. Και ευτυχώς είναι κρύωμα και δεν έχω κολλήσει τη μικρή αν και την έχω λίγο σε απόσταση, μου έλειψε να τη φιλάω βρε κορίτσια!!:rolleyes:

Κι εμείς με το βούρτσιμα δοντιών λίγο τη δαγκώνουμε, λίγο εγώ της τα πλένω, πάντως κάτι κάνουμε!:)

katerina_s ααα δύσκολο με τις προτιμήσεις φαγητών πολύ δύσκολο, εμένα πάλι τρελαίνεται για αρακά και θέλω να ρωτήσω κιόλας όλα τα κορίτσια (σόρυ τώρα θα σας αηδιάσω :oops:), ρε γμτ από τη λαιμαργία της δεν ξέρω δεν τα μασάει καλά, δεν ξέρω, γιατί στα κακά της πολλές φορές βγαίνει "ατόφιο το μπιζέλι". Επίσης χτες έφαγε φασολάδα και σήμερα είδα φασόλι κανονικό, είναι νορμάλ αυτό?

Αντα εμένα μου κάνει για ζήλεια, δεν γίνεται μέχρι τώρα να τα έτρωγε και ξαφνικά να μην τα θέλει αυτά τα φαγητά. Γνώμη μου συνέχισε το πρόγραμμα του χωρίς αλλαγές, αλλιώς θα δει μετά ότι τον "παίρνει" και θα σου ζητάει συνέχεια διάφορα και άσχετα αρκεί να έχει την απόλυτη προσοχή σου.Βέβαια μιλάμε και ως ποιο βαθμό δεν τρώει, φυσικά και δεν θα τον αφήσεις νηστικό.

Πάω για ξάπλα κοριτσάκια...


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου να μαι κι εγώ!!

Ξεμπέρδεψα επιτέλους από γιατρούς και εξετάσεις, έκοψα τα χάπια και τώρα...αναμονή!!

Χτες το βράδυ είχα αρκετά έντονες συσπάσεις και πόνους σαν περιόδου και μια αίσθηση σαν να ανοίγει το ηβικο οστό, λέω πάει, γεννάω. Λέω του Θανάση, άναψε τον θερμοσίφωνα να έχω ζεστό νερό και πήγαινε να κοιμηθείς γιατί δεν ξέρω πώς θα εξελιχθεί η νύστα!! Τελικά όμως τίποτα δεν έγινε, εκτός του ότι έμεινα άυπνη μέχρι τις 4 και μια έλεγα να σηκωθώ να κάνω μπάνιο να είμαι έτοιμη, μια έλεγα, άυπνη θα πάω, κάτσε να χουρχουλιάσω λίγο...Και σήμερα τα ίδια περίπου, αλλά η κόρη μου πουθενά ακόμα!! Πάντως δεν με βλέπω να αργώ πολύ ακόμα.... Έχω ένα προαίσθημα ότι σε λίγες μερούλες θα την έχω την μπουμπού μου!!!!:D:D:D

Μαριγιά μου τι έγινε τελικά, είναι και αργά τώρα που το διάβασα να σε πάρω τηλέφωνο... Ελπίζω να είχες καλά αποτελέσματα σήμερα, να δεις που θα είναι τέτοια περίπτωση που απλά η σύλληψη έγινε αργότερα απ΄ότι πιστεύετε. Κι εμένα στον Γιώργο διορθώθηκε κατά 5 μέρες.

Άντα μου φαίνεται όντως για ζηλίτσες του μικρού μας Θανάση, νομίζω ότι χρειάζεται να κρατήσεις μια στάση λίγο κρύο λίγο ζέστη που λέμε. Δηλαδή όχι να ενδώσεις στα καπρίτσια του, αλλά από την άλλη όχι να τα αγνοήσεις κιόλας.... Αν ενδώσεις και του κάνεις χατήρια στο φαγητό συνεχώς (και σε άλλα που μπορέι να σου βγάλει στην πορεία) νομίζω ότι θα του δώσεις το λάθος μήνυμα, τύπου "είναι εντάξει να με ταλαιπωρείς κι εγώ σου κάνω το χατήρι γιατί νιώθω τύψεις που βασανίζεσαι από ζήλια", αλλά από την άλλη δεν μπορείς να είσαι και αυστηρή μαζί του γιατί περνάει κι αυτός το ζόρι του. Με κατανόηση λοιπόν, πιάστον στο μπίρι μπίρι ότι καταλαβαίνεις πως αυτές οι μέρες είναι πιο δύσκολες απότι πριν που ήσασταν μόνο οι δυο σας αλλά εσύ πάντα τον αγαπάς και έχεις χρόνο γι αυτόν. Γι αυτόν ναι, για δεύτερο φαι δεν έχεις χρόνο!΄Ισως μια καλή ιδέα είναι να συμβιβάσεις το ξαφνικό χούι του στο φαγητό όχι με άλλο φαγητό αλλά με άλλη παρουσίαση, π.χ. αν τρώτε κρέας με ρύζι φτιάξε με το ρύζι ένα βουναλάκι και βάλε με τη σάλτσα ματάκια και μυτούλα. Για τοστ δεν το συζητώ, μπορείς πολύ απλά με κουπ πατ να φτιάξεις αστεράκια καρδούλες, διάφορα. Ή μπορείς να πάρεις πλαστικά πιάτα (όχι ό,τι καλύτερο αλλά θα την κάνουν τη δουλειά προσωρινά) και να ζωγραφίσεις πάνω χαρούμενα χωρίσματα που θα μπαίνει κάθε τροφή π.χ. από δω το ρύζι, από εκεί το κρέας, από κει η σαλάτα, ένα δηλαδή πιο χαρούμενο πιάτο. Ίσως με την διακόσμηση και τη χαρούμενη διάθεση του δείξεις ότι συμπάσχεις μαζί του και δεν αγνοείς τον καημό του, παρόλο που δεν πρόκειται να μπεις στη διαδικασία να παραδοθείς εντελώς στη ζήλια του.

Πώς πάει το μικρούλι σου? Καλύτερα με τα μουγκρίσματα? Σκεφτόμουν αυτό που έλεγες για το ότι νιώθεις πολύ εξαρτημένη από το φαγητό για να έχεις γάλα και δεν είμαι σίγουρη τι εννοείς ακριβώς... Μήπως είναι μια ιδέα που σου δημιουργήθηκε από την προηγούμενη φορά που έκανες συγκεκριμένη δίαιτα? Γιατί έχω την εντύπωση ότι δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο για το φαγητό, ναι μεν καλύτερη τροφή δική σου = ευεξία, αλλά δεν νομίζω ότι συνδέεται τόσο άμεσα με την γαλακτοφορία σου. Μήπως να μην αγχώνεσαι και γι αυτό βρε παιδί μου....

Κατερινάκι μου κι εμείς όλοι τρώμε το ίδιο φαγητό, απλά μερικές φορές αν δεν μπορώ να του το δώσω για βραδινό (π.χ. όσπρια) του φτιάχνω τραχανά ή χυλοπίτες. Πάντως γενικά νομίζω ότι όσο τον κρατάς σε δικές του γεύσεις, τόσο μεγάλωνοντας θα γίνεται και πιο ιδιότροπος. Παρουσίασέ του το σαν παιχνίδι ότι θα τρως τώρα τα φαγητά των μεγάλων, λίγο συνωμοτικά ένα πράγμα, όπως η μαμά και ο μπαμπάς κλπ.

Προφανώς κι εμένα που είναι από τα εύκολα παιδιά στο φαγητό περνάει φάσεις που δεν τρώει κάποια φαγητά και μπορεί να μην τα φάει και ποτέ δηλαδή. Π.χ. αυτόν τον καιρό δεν τρώει αβοκάντο (που το λάτρευε) και όσπρια. Όταν έχουμε όσπρια, που έχουμε αρκετά συχνά, θα φάει λίγο στην αρχή από την πείνα του, τύπου 5-6- κουταλιές και μετά θα αρνείται, οπότε φροντίζω να έχω και κάτι άλλο για να ολοκληρώσω το γεύμα του. Θεωρώ δηλαδή ότι έχει κι αυτός το δικαίωμα να μην τα τρώει και όλα, πώς θα γίνει δηλαδή!!! Δεν θα τον αφήσω και νηστικό σαν να του βάζω τιμωρία επειδή δεν του αρέσουν οι φακές!! Είναι μια χαρά να φάει λίγες κουταλιές για το θρεπτικό της υπόθεσης, και είμαι απόλυτα ευχαριστημένη!! Σε αυτές τις περιπτώσεις κάνω και κάτι δικό του δηλαδή.

Για τα δόντια, εμείς τα πλένουμε αρκετό καιρό ήδη, έχουμε όμως τρελό αβανταζ, τον παππού μας οδοντίατρο, οπότε το πήραμε στην αρχή σαν το παιχνίδι πώς θα ευχαριστήσουμε τον παππού και θα του πούμε ότι πλένουμε τα δόντια μας πολύ καλά. Βασικά πρακτικά του τα πλένω εγώ στην αρχή και μετά αυτός μόνος του. Στην αρχή πολλές φορές δάγκωνε την οδοντόβουρτσα ή ρουφούσε το νερό της, του έλεγα ότι πρέπει να πλένουμε τα δόντια μας καλά και σωστά και του έπαιρνα την οδοντόβουρτσα αν συνέχιζε και την "έβαζα για ύπνο", χωρίς όμως να το κάνω και θέμα. Τώρα πια το έχει σταματήσει σχεδόν εντελώς, έτσι κι αλλιώς δεν περιμένω να καταλάβει και τι πάμε να πετύχουμε με το βούρτσισμα των δοντιών....Ας κάνει και λίγο τα δικά του, αρκεί να μην το παρακάνει και να με αφήνει εμένα να του πλένω πρώτα!!!:) Α!!! Κάνουμε και το κόλπο με το κινεζάκι, δικής μας επινόησης!! Πώς γελάνε τα κινεζάκια???? Κι έκανε αυτός σχιστά ματάκια και τα δοντάκια του όπως πρέπει για να τα πλύνουμε!

Ο παππούς μας πάντως μας είπε ότι σιγά σιγά να πάμε και στον παιδοδοντίατρο, δεν είναι νωρίς λέει....Να συνηθίζουν κιόλας

Νεαμανούλα συγχαρητήρια για τη δουλειά, μπράβο σου!! Έκανες και καλή αρχή και αφού σου αρέσει, μαι χαρά όλα! Κι εσύ Βαλλού καλή τύχη, ελπίζω να βρεις κάτι που σου αρέσει!

Και μετά από αυτή την λογοδιάρροια, σας αφήνω!!! Φιλιάαααα


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε Κατερινακι κοντευεις για τα καλα μου φαινεται!!!! Πωπω φανταζομαι αγχος...ετσι οπως περιεγραψες τη χθεσινοβραδυνη κατασταση!!!! Αντε με το καλο!!!!

Αντα μου και εγω θα συμφωνησω με τις κοπελες σε οσα ειπαν προηγουμενως ψυχραιμια πανω απο ολα!!! Σκεψου και τον Νικολη που δεν τρωει ακομη φυσιολογικα εκτος απο βλακειες για να χαλαρωσεις!!!;)

vallou καλη επιτυχια στη ανευρεση εργασιες αν και γενικα απο οτι ακουω δεν κουνιεται φυλλο στην αγορα εργασιας δυστυχως:rolleyes:

daf περαστικα σας καλε...πωπω λαχταρα! Να ναι καλα η Ερατουλα να ξεκουραστειτε λιγακι, οντως πρεπει να ηταν τρελη ταλαιπωρια.

Μαριγια μου περιμενουμε νεα σου..εχουμε αγωνια και φυσικα περιμενουμε ευχαριστα!!!

Νεαμανουλα περαστικα γρηγορα και παρολο που ειναι κρυωμα καλο ειναι να εχεις το χριστινακι απο μακρια οσο γινεται φυσικα μην σας παρει καμια ιωση:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έγραφα μια ώρα και τα έσβησα..:mad:

Κατερινάκι μου με το καλό η μπεμπούλα να μας έρθει!! Άντε να έχουμε όλες μαζί κοντά κοντά τα γενέθλιά μας να τα κάνουμε μαζί!! Πολύ πλάκα το αγοράκι σου.. κινεζάκι :tongue: Αυτό το παιδί είναι φοβερό!!

Για τα φαγητάκια που λέτε.. αυτή την εβδομάδα η Πενυ δεν έχει φάει καθόλου καλά, με γάλα και 1-2 αυγά ζει.. Σκέφτομαι να της κάνω σουπίτσα αλεσμένη αυριο μηπως και την πιάσει.. Σε γενικές γραμμές δεν κάνω ιδιαίτερα και τρώμε όλοι ένα φαγητό. Το καλυτερό τους είναι οι φακές!! Μικρή τις έχυνα στο νεροχύτη..

Αντα μου, μην του δείξεις οτι αγχώθηκες που δεν τρώει, μπορεί να είναι και φάση ζήλιας και θα σε εκμεταλευτεί τρελά μετά. Ασ'τον να φάει ότι του αρέσει και όσο θέλει.

Για τη δουλειά που σας έγραψα.. θα δώσω κάποια βιογραφικά τώρα αλλά από Σεπτέμβρη μάλλον θα περιμένω για πρόσληψη. Όχι οτι θα με χαλούσε αν με επαίρναν από τώρα. Περιμένω να δω τι θα γίνει και με την Πένυ μου για σταθμό.. Στη γιαγιά το βλέπω δύσκολο και από θέμα ασφάλειας, αλλά και εκείνη δεν έχει τις δυνάμεις.. θα δούμε..

μαρίγια μου σου έστειλα πμ

dafoοικογένεια όλα καλά;;;

Καληνύχτα γλυκούλες μου :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πεζή μου καθόλου άγχος δεν έχω, έχω πολύ καλή ψυχολογία αυτή τη φορά, απλά την περιμένω πώς και πώς!!!:wink:;-):wink: Ανυπομονησία δηλαδή στο φουλ!!

Ετσι ετσι ατρομητη!!!!!! Χα χα τι καλαααα!!!!!:P:p:p


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ . ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ ΝΕΑ. ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΕΛΕΙΕΣ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ . ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΟΝΤΩΣ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΝΤΕΠΟΝ ΚΑΝ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΞΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ . ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟ Η1Ν1 ΕΥΤΧΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ , ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΣΤΡΕΠΤΟΚΟΚΚΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΕΧΩ ΠΥΩΔΗ ΑΜΥΓΔΑΛΙΤΙΔΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ , ΔΙΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΕΛΘΩ Κ ΔΕΝΠΕΣΕΙ Ο ΠΥΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΜΟΞΙΛ ΜΕ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΠΩ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ (Η ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΣΤΟ ΣΑΚΟ ...) ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΝΤΖΟΥΝΙΑ ΑΛΑΤΟΝΕΡΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ .... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΠΥΟΝ ....

ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΚΟΥΛΟΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρίγια,περαστικά σου! Χαίρομαι που πήγε καλά η χοριακή!!

Ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές! Αν και απ'ό,τι κατάλαβα, είναι φάση, αφού και τα δικά σας παιδάκια αρχίζουν κι έχουν προτιμήσεις σε φαγητά. Μἰλησα και με άλλες μαμάδες και μου είπαν το ίδιο. Αν βάλω και τη ζήλεια στη μέση, το πράγμα δυσκολεύει.

Θα προσπαθήσω να προσαρμοστώ στα γούστα του, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

Τρελή η κούραση με δυο παιδιά τελικά! Τρελά ξενύχτια με τη μικρή να μουγκρίζει και το μεγάλο να ξυπνάει! Κι έλεγα ότι ο Θανάσης είναι δύσκολο παιδί! Πού να ήξερα τι με περίμενε!! Καλά λενε "ενα παιδί, κανένα παιδί", δεν το είχα καταλάβει, μέχρι που έκανα και το δεύτερο. Δεν θα υπάρξει τρίτο με τίποτα! Αφού μετράω τις μέρες μέχρι να γίνει 6 μηνών και κάθε μέρα λέω "είναι η τελευταία μέρα που μεγαλώνω ένα παιδί τόσων ημερών. ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ, ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ!!" Σας φαίνομαι παράλογη;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ . ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΑ ΝΕΑ. ΧΟΡΙΑΚΗ ΤΕΛΕΙΕΣ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ . ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΗ ΣΥΛΛΗΨΗ ΟΝΤΩΣ.

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΝΤΕΠΟΝ ΚΑΝ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΞΙΚΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ . ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΟ Η1Ν1 ΕΥΤΧΩΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ , ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΣΤΡΕΠΤΟΚΟΚΚΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΕΧΩ ΠΥΩΔΗ ΑΜΥΓΔΑΛΙΤΙΔΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ , ΔΙΝΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΚΙ ΑΝ ΔΕΝ ΣΥΝΕΛΘΩ Κ ΔΕΝΠΕΣΕΙ Ο ΠΥΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΜΟΞΙΛ ΜΕ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥ ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΠΩ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ (Η ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΣΤΟ ΣΑΚΟ ...) ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΝΤΖΟΥΝΙΑ ΑΛΑΤΟΝΕΡΟ ΧΑΜΟΜΗΛΙ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ Κ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΩ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ .... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΠΥΟΝ ....

ΑΥΤΑ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΑΛΑ ΚΟΥΛΟΥΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Τέλεια νέα, μπράβο κοριτσάκι μου, φτου φτου φτου!!!!!:-P Περαστικά σου, ελπίζω να δουλέψουν τα μαντζούνια και να αποφύγεις την παλιοαντιβίωση, αν και μην το βάλεις στο μυαλό σου, όπως και να χει... Μια χαρά θα είναι το μωράκι σου και με την αντιβίωση! Φτάνουν πια οι έγνοιες καλέ!!

Όταν λες το έμβρυο ή αυτό τελοσπάντων που έχω στον σάκο, τι εννοείς? Δηλαδή τι άλλο μπορεί να είναι?????? :-P:razz::-P:razz: Δεν είσαι κίντερ έκπληξη αγάπη μου!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Άντα μου, εσύ τα χεις δει όλα καλέ από την κούραση....Μακάρι να φτιάξουν τα πράγματα γρήγορα... υπομονή υπομονή υπομονή...

Είναι αυτό που συζητούσα χτες με μια φίλη που έχει ένα αγόρι 3 ετών, και ένα 6 μηνών και αυτές τις ημέρες είναι και τα δύο μαζί με τον μπαμπά άρρωστα. Αυτή δεν ξέρει κατά πού να κουνήσει για να τους περιποιηθεί όλους, ο μεγάλος ζηλεύει όταν πάει να περιποιηθεί το μωρό και της λέει δεν θέλω να έχουμε μπέμπη και όλα αυτά τα ωραία και αυτή μέσα στην αυπνία και την κούραση, ο άντρας της εντελώς χάλια, μου λέει "και εκεί που πιστεύεις ότι δεν έχεις άλλες αντοχές και ότι μέχρι εδώ ήταν και μετά θα πέσεις κάτω, κάθε φορά ξεπερνάς και αυτό το όριο που νόμιζες ότι είχες.. Δεν υπάρχουν όρια για τις μανάδες!!!"

Είναι μέχρι να πάθεις υπερκόπωση!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχχχ κατερινακι εγω θα την απογοητευσω τη φιλη σου γιατι μετα απο αυτο το διαστημα που νιωθω οτι καποιος μας εχει μουτζωσει, δεν εξηγειται αλλιως:mad:, μια χαρα τα καταλαβα τα ορια. η μικρη χτες ουρλιαζε απο τις 12-3 τη νυχτα κ ηθελε να κοιμηθει μονο πανω μου. εγω εκεινη την ωρα, με πυρετο, ριγη, απιστευτο πονοκεφαλο, κλεισμενο λαιμο να μην μπορω να κουνηθω. στον μπαμπα της φυσικα δεν καθοταν, χτυπιοταν κ οταν λεω χτυπιοταν εννοω χτυπουσε τον εαυτο της. σε καποια στιγμη φοβηθηκα πραγματικα, οτι κατι επαθε το παιδι κ δεν το καταλαβαινουμε. αν δεν ημουν μαζι της ολη την ωρα στο νοσοκομειο την τριτη, θα ελεγα κατι της εκαναν κ το παιδι μετα επαθε κριση πανικου.

απο υγεια παει πολυ καλυτερα, ξεπρηζεται κ ο αδενας μας , ο βηχας εχει ελαττωθει, μονο το μπουκωμα επιμενει.

κ εγω απο το πρωι συνηλθα, κ οσο περναει η ωρα ολο κ καλυτερα.

ευτυχως τωρα κοιμηθηκε κανονικα, μπανιο, γαλα, παραμυθι κ στο κρεβατι της.....ευχηθειτε μας ενα ηρεμο βραδυ δεν την παλευω αλλο..

Μαριγια μου εσυ παιδι μου πασχεις απο αγχος κανονικα, εχεις κανει τοσες εξετασεις κ ακομα ανησυχεις;παντως μ' εκανες κ γελασα με το 'ο,τι ειναι μες στον σακο' καλα σου λεει η κατερινα κιντερ εκπληξη:tongue: περαστικα καλη μου ελπιζω τα ματζουνια να πιασουν τοπο!να εχεις λιγο μελι διπλα σου να τρως, κανει καλο σε τετοια..

Αντα τι να σου πω κ εγω...απλα θυμηθηκα τωρα, κ γελαω μονη μου, οτι επινα χαμομηλια απιστευτα για να περασουν στο γαλα κ να κοιμηθει η μικρη!! :tongue:τι κανει ο κοσμος στην απελπισια του!κουραγιο λεχωνιτσα, θα περασουν ολα, λιγο υπομονη ακομα...:) κ λιγο θετικη σκεψη... ε;:wink:

βαλλου καλη επιτυχια ευχομαι απο την καρδια μου!!

ευχαριστουμε καλες μου για τα περαστικα, νομιζω φτανει ο καιρος να ηρεμησουμε , φαινεται κ αρκετα εμπιστη αυτη η γιατρος κ με καθησυχαζει καθε φορα..ουφ!

α ξεχασα...κατερινα, σε καθε συσπαση, ξερεις εσυ: ''οοοοΟΟΟΟ'' :tongue: ολα θα πανε καλα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...