Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλέ, έφαγα φλαςςςςςςςς!!!!!

Χρόνια Πολλά στην Ανδριέλλα μας!!! Να μας ζήσει το ζουζούνι το γλυκό ξανθό αγγελουδάκι!!!!!

Και έχω την εντυπωση ότι γιορτάζει και η Πενούλα μας????? Χρόνια Πολλά και σε σένα ζουζουνοπενούλα!!!!!!

Αύριο η Ερατώ μας και έπονται και τα υπόλοιπα!:D:D


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά σε όσους-ες γιορτάζουν, έχω χάσει τις μπούσουλα γενικώς γιατί δυστυχώς μάλλον κόλλησε η μικρή μου από εμένα και χτες το μεσημέρι τελείως ξαφνικά μου έκανε πυρετό 39. Χωρίς μύξες, μπουκωμα, βήχα, τα κακά της μια χαρά μόνο πυρετό. Όλη μέρα πάσχιζα να της δώσω αντιπυρετικό με έβγαλε τη ψυχή σας λέω. Με σύριγγα, με κουταλάκι, μέσα στο νερό, μέσα στο χυμό, τίποτα. Με το ζόρι πήγα να της το δώσω και έκανε 2 φορές εμετό τρελό όμως από την αναγούλα της. Να έχει ρίγη το βράδυ, να μην μπορώ με τίποτα να τη ζεστάνω, οπότε τρέξαμε σε ένα φαρμακείο της έβαλα ένα υπόθετο και ησυχάσαμε όλοι μας. Σήμερα όλη μέρα είναι στο 38 δεν της έχω δώσει κάτι, αρνείται πεισματικά το σιρόπι.ήταν πολύ καλύτερα όλη μέρα, να δούμε τώρα τη νύχτα, στα ζόρια έχω και τα υπόθετα. Αλλά δεν έχει κανένα άλλο σύμπτωμα γρίπης, μόνο πυρετό και από διαθεση μια χαρά. Να ρωτήσω κάτι???Δευτερα κάναμε εμβόλιο ηπατίτιδα α παίζει να είναι από αυτό? Αλλά να κάνει τόσο πυρετό?Φτάσαμε το 40 το βράδυ, τηγανίζω ομελέτα χαλαρά λέμε, ψήθηκε το πουλάκι μου!!!ουφφφφφ ουφφφφ ουφφφφφ θα σκάσω!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεαμανουλα μου περαστικουλια σας! Αχ τα σκηνικα που περιγραφεις τα εχω ζησει και εγω, ζορικος πολυ, δεν δεχεται με τιποτα σιροπι παρα μονο με πιεση. Τον βαζουμε κατω και αναγκαστικα του κραταω το στομα του το βαζω με συριγγα και τον κραταω λιγακι για να μη το φτυσει. Εμενα επισης δεν δεχεται με τιποτα θερμομετρο οτι ειναι με το χερι προσπαθω να καταλαβω που περιπου βρισκεται αστα να πανε. Καλα εκανες με το υποθετο και ξαναβαλτης αν χρειαστει. Μαλλον καμια ιωσουλα θα ειναι δεν νομιζω να ειναι απο εμβολιο.Ειδικα να γενικως δεν σου εχει κανει πυρετο με τα εμβολια της. Περαστικα και παλι και μην αγχωνεσαι θα περασει.

Ανδρειλιτσα και Πενουλα πολυχρονες κοριτσαρες και οι μανουλιτσες να τις χαιρεστε!!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

neamanoula, κι εμένα ο μικρός πρν δυο εβδομάδες μου είχ εκάνει έναν πυρετό όχι όμως τόσο υψηλό, μέχρι 38. Με το ζόρι το ντεπόν και το θερμόμετρο κι εμείς. Δεν είχε κανένα άλλο σύμπτωμα και πέρασε την άλλη μέρα. Ελπίζω να μηνσας κρτήσει κι εσάς. Περαστικά σας!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑ ΕΟΡΤΑΖΟΜΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!! ΠΟΛΥΧΡΟΝΑ ΚΑΙ ΚΆΘΕ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

πεζη αντα ευχαριστώ για τα περαστικά σας! Ευτυχώς χτες το βράδυ και σήμερα τελείως απύρετη οπότε ελπίζω να τη γλυτώσαμε. Πολύ περίεργο πάντως, 1 μέρα πυρετός και τέλος. Γιαυτό λέω μήπως ήταν από το εμβόλιο.Τεσπα ελπίζω όλα καλά!

Και κάτι άσχετο, τί χιόνι είναι αυτό...όλα είναι άσπρα μέχρι και τα αμάξια καλυμμένα. 5 πόντους χιόνο παντού και συνεχίζει αβέρτα να χιονίζει, άιντε να δούμε πώς θα είμαστε το πρωί. Αχ, Μάρτηςςς γδάρτηςςς!!!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια ειμαι και εγω μανουλα ενος διχρονου 19-03-2009 χαιρομαι που σας βρηκα εστω και αργα μου πηρε 2 χρονια :-)

Καλοσωρισες στην παρέα μας!Κάλλιο αργά παρά ποτέ που λένε!:D Πέρα από το ότι είμαστε συνονόματες, έχω κι εγώ μια κορούλα που γεννήθηκε 19/03/2009!Εσύ έχεις αγοράκι?


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μανούλες!!!

μαρίγια κοπέλα μου είδες όλα καλά μπράβο άντε να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη σου έυχομαι!!!

βλέπω πολλές είστε αρρωστούλες περαστικά σας!!!

εμείς δεν έχουμε και πολλά νέα πέραν του ότι όλη την ημέρα είτε θηλάζω είτε πλένω και καθαρίζω πωπους χιχιχιχι!!το τι πάνα πετάω κάθε μέρα δεν λέγεται!!!

κατα τα υπόλοιπα η μαιρούλα ξεκίνησε ζήλειες!!! τι κάνει όποτε βέβαια ασχολούμε με την μπέμπα πχ την θηλάζω θέλει και αυτή αγκαλιά μου να χαιδεύει την μπέμπα αααα μου ζήτησε και να πιεί γάλα αλλά ευτηχώς της είπα ΄να διαλέξει τι θέλει να είναι μωρό ή κοριτσάκι και διάλεξε το κοριτσάκι και μετά μου ζήτησε καφέ!!!!εεε της έφτιαξα και εγώ ένα γάλα με χέμο και την ξεγέλασα την σκ@τούλα!!!

να φανταστείτε ότι όταν πάμε να αλλάξουμε την μπέμπα και να την πλύνουμε από κακάκια έρχεται με βοηθάει όλα καλά πετάει και την πάνα και μετά σφιγγεται να κάνει κακά για να την αλλάξω και εκείνη!!!

βέβαια γενικώς βγάζει ζήλιες δηλ θέλει να φάει ότι τρώμε να κάνει ότι κάνουμε και εμείς γενικώς ένα παπαγαλάκι σε όλα!!!

όλο αυτό είναι αρκετά κουραστικό και όχι η ζήλεια αλλά ότι ασχολούμαστε συνέχεια μαζί της διαφορετικά είναι όλη την ώρα πάνω από το κεφάλι της μπέμπας να την χαιδεύει και οκ την θέλει την μπέμπα αλλά είναι 2 χρονών μωράκι και αυτή και δεν καταλαβαίνει πολλά πράγματα ότι πχ δεν στηριζόμαστε επάνω στην μπέμπα για να σηκωθούμε και ούτε θέλει η μπέμπα να φάει ψωμάκι να μην πεινάει!!!


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

και ναι ειχαμε τα γενεθλια της ερατως σημερα!!:Dευχαριστουμε καλες μου!

σημερα γιορταζε κ η πενουλα μας!!απ'ο,τι εμαθα καλα περασε η μικρη εορταζομενη!:tongue:

εμεις παλι, κυνηγουσαμε τα χαρτομαντηλα ποιος θα τα προλαβει πρωτος....ο συζυγος χαλια, εγω με καταρροη σημερα. καθε μερα κ κατι καινουριο! αυτη η ιωση δεν ειχε πυρετο και μας τσακισε, αν καναμε εναν πυρετουλι θα τελειωνε το θεμα:rolleyes: (νεαμανουλα αν ηταν ιωση παντως γι'αυτο τη βγαλατε καθαρη!:tongue::tongue::tongue:)

ευτυχως η ερατω ειναι πολυ καλυτερα, χτες κοιμηθηκε καλα με μια σχετικη αυπνια τα ξημερωματα, αλλα οκ.

φυσικα, δεν καναμε τιποτα, απλα η γιαγια της εφερε το δωρο της κ αυτο ηταν...μολις συνελθουμε θα κανουμε κατι παντως, δεν γινεται ετσι:D

να σας πω κ ενα αστειο , το ελεγα στην κατερινα σημερα: η ερατω εκανε το σκυλακι (μπουσουλαγε κ ελεγε γαβ γαβ) κ για να μας δειξει τι κανει ελεγε 'κοιτα, μπουσουλαω, γαβ , γαβ, γαβγιζομαι':tongue::tongue:

κ αφου γαβγιστηκε σε ολο το σπιτι :tongue::tongue: εγινε κ παλι ..παιδακι!!!:lol:

επισης προχτες δαγκωνε γυρω γυρω ενα αποξηραμενο βερυκοκο κ λεει στον μπαμπα της: 'κοιτα, εφτιαξα κατσο (καστρο)':shock::lol:

july ακου ηθελε καφε η μαιρουλα!:lol:

μαρια καλως ηρθες στην παρεα μας!!

παιδια η αλλη μαρια που ειχε εναν πιτσιρικο κ ηταν κ εγκυος που πηγε;:confused:

Link to comment
Share on other sites

july, μια από τα ίδια με το Θαναση! Κι εκείνος φε΄ρνει στη μπέμπα να φάει και προσπαθεί να ανέβει στο καρότσι για να τη φιλήσει και θέλει αγκαλίτσες όταν τη θηλάζω....

Πώς πάτε από κωλικούς; Εμένα βογκάει όλη νύχτα και τη μισή μέρα. Κοιμάμαι ελάχιστα γιατί ξυπνάει αυτή, ξυπνάει και ο μικρός και τρέχουμε κι εγώ κι ο άντρας μου από την μια στον άλλο. Χθες κουνούσα το λίκνο επί 2 ώρες για να ηρεμήσει. Μόλιις σταματούσα, άρχιζαν πάλι τα βογκητά. Κι ο Θανάσης ξύπνιος από τις 6, κοιμήθηκε στις 10 και κάθε 2 ώρες τον άκουγα να μουρμουρίζει. Κι αυτή κάθε 2 ώρες να ξυπνάει και να μην ξανακοιμάται!

Αφήστε τα πείσματα του γιου μου! Σήμερα ούρλιαζε επί 1 ώρα γιατί δεν τον άφησα να παίξει με την ηλ. σκούπα. Και μόλις κοιμήθηκε και είπα ουφ, ,επιτέλους να κοιμηθώ λίγο, ξυπνάει η μικρή!

Αυτά τα ωραία μας και λέω και ξαναλέω υπομονή, 5 μήνες ακόμα και μετά η μικρή τουλάχιστον θα στρώσει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ανδριέλα, Ερτώ και Πέννυ...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!! ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΤΕ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ!!!!

κάλιο αργά παρά ποτέ, ε;;; Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά δεν ειχα προσβαση στο Internet!!!

Ακομα προσπαθώ να συνέλθω από τη χθεσινη ταλαιπωρία της επιστροφης! Ναι ήμασταν και εμεις αποκλεισμένοι για ώρες στα χιόνια(!)..Ποια χιονια;;; Μισο εκατοστο χιονιου και εγιανε ο πανικος!!

Τελως πάντων, πάω να σας διαβάσω και θα επανέλθω.

Φιλάκιααααα


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

καταρχάς να ευχηθώ και εγώ στις Ανδριέλα, Ερατώ και Πέννυ να είναι πολύχρονες γερές και πάντα στη ζωή τους ευτηχισμένες!

άντα μου εγώ κουνάω το λίκνο με το πόδι φοράω χοντρή κάλτσα να μην κρυώνω κιόλας το ποδάρι έξω από τα σκεπάσματα και δώστου! καλά βρε γιατί δεν άφησες το μικρό να παίξει με την σκούπα???απαπα εγώ θα την άφηνα από το να ουρλιάζει!!!γενικώς είμαι αυστηρη και απόλυτη μόνο σε ότι έχει να κάνει με την ασφάλειά της με τα υπόλοιπα την έχω χαλαρή πχ δεν ανεβαίνουμε πάνω στον πάγκο και στο τραπέζι της κουζίνας, στο σύνθετο και στα μ[πράτσα-πλάτη του καναπέ αλλά ασ ανοίξει τα συρτάρια και ας κάνει ότι θέλει δεν θα σκάσω κιόλας!!!η πλάκα είναι που ανοίγει τα συρτάρια με τα μαχ/να και τα βάζει σε άλλα συρτάρια και εγώ τα ψάχνω!!!:tongue:

από κολικούς καλά πάμε δεν έχω παράπονο:-( αλλά ευτηχώς ΄τις 2-3 τελευταίες μέρες κοιμάται κατα τις 1-1.30 το βράδυ και μου ξυπνάει γύρω στις 4.30-5 τα χαράματα και καταλαβα'ινω λίγο ύπνο;)


jclvp3.png?FolA72Tl

8Szcp3.png?F35yg9Ll

Link to comment
Share on other sites

άντα μου εγώ κουνάω το λίκνο με το πόδι φοράω χοντρή κάλτσα να μην κρυώνω κιόλας το ποδάρι έξω από τα σκεπάσματα και δώστου!

Ωραία περιγραφή, ακόμη γελάω!!!!!Γνωστές καταστάσεις!!!βρε τί πάθαμε!!!!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Ερατώ, Ανδριέλα Πέννυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να είστε πάντα γερές και ευτυχισμένες!Βρε κορίτσια πολύ ησυχία στα δεύτερα γενέθλια για πείτε κάνατε κάτι, γιορτάσατε?ΟΚ daf εσύ μας είπες περαστικά σας κιόλας!:D


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...