Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ναι αυτό θα πούμε κάθε 10 μέρες μέχρι την 12 εβδομάδα που θα κάνουμε το nipt test . Να σε ρωτήσω κάτι με βάση τον υπέρηχο είναι σήμερα 5 εβδομάδων και 6 ημερών. Με βάση όμως το πρόγραμμα που υπολογίζει την κύηση με την βλαστοκυστες λέει 6 και 3 λες να υπάρχει θέμα;; Ναι το παιδάκι μασ προσπάθησε από την πρώτη στιγμή άρχισε με χοριακη 27 η ψυχούλα μας

      Ότι λέει ο υπέρηχος...και γω σύμφωνα με το ίντερνετ είμαι σήμερα 6 εβδομάδων και 3 ημερών αλλά είμαι σίγουρη ότι ο υπέρηχος θα μας πει κάτι άλλο. Εσείς επειδή ξεκινήσατε με χαμηλή χοριακη αυτό σημαίνει ότι η εμφυτευση έγινε πιο μετά (η χοριακη ξεκινάει και ανεβαίνει μετά την εμφυτευση) άρα σίγουρα θα είστε τέλος 5ης εβδομαδας. Αυτές οι 4 μέρες διαφορα δεν είναι κάτι κακό...ίσα ίσα είναι πιο λογικό και συμβατό με τη χοριακη που ξεκινήσατε. Άρα μη σας προβληματίζει καθόλου. 

      πρίν από 43 λεπτά , Nima21 είπε:

      Ναι την έκανα χθες.. όλα καλα! Αναμεικτα συναισθήματα,συγκίνηση, φόβος, περιέργεια.. και φυσικά αγχος υποσυνείδητα.. αλλα θα χαλαρωσω τωρα στο σπιτακι μου, θα ξεκουραστω και θα περιμένω τη χοριακή!! 🙏♥️

      Σε νιώθουμε όλες σε όλα αυτά που λες!!! Πότε έχεις χοριακη? Όλα θα πάνε τέλεια! 🙏Σου εύχομαι μια 3ψηφια χοριακη αν και οι 2ψηφιες χοριακες μια χαρά μωράκια έχουν δώσει!!!! 

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κατερινακι με το καλο, με το καλο!!!! Να δεχθεις ευκολα και χωρις πολλους πολλους πονους την κορουλα σου!!!! Θα σε σκεφτομαστε και εννοειται πως περιμενουμε νεα σου!!!! Φιλακια πολλαα!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

. Κατάλαβα όμως οτι μέχρι να φτάσει εκεί εγώ θα είμαι υπεύθυνη για να είναι το παιδί μου ευτυχισμένο!! Εχεις ένα υπέροχο αγοράκι και να μη μαυρίζεις την ψυχή σου!! Να είναι γερό και χαρούμενο και όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες για να έχουν και οι ειδικοί λόγο ύπαρξης... Και αυτό το "εαν" που σου λένε.. δεν το καλύπτεις ποτέ! Πάντα θα υπάρχει, πάντα θα ζητάνε. Να έχεις δύναμη. Όπως και κάθε άλλη μανούλα, όλες κάτι έχουν αν αντιμετωπίσουν μα με το ένα ή με το άλλο τους παιδάκι.

Αχ βρε κορίτσια....ξέρω ότι όλες με σκέφτεστε....επίσης δεν μου αρέσει να γίνομαι μίζερη και μελοδραματική αλλα πραγματικά η φάση που περνάω τώρα είναι άστα να πάνε....πάντως θα προσπαθώ να σκέφτομαι μόνο θετικά :D:D:D....Vallou πραγματικά μίλησες στην ψυχή μου!!!!Ευχαριστώ πολύ όλες σας!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kατερινάκι με το καλό κοπελάρα μου να υποδεχτείς την κορούλα σου. Όλα να πάνε καλά!Και κοιμήσου όσο μπορείς αυτες τις 2 μερες γιατί ξέρεις μετά....:rolleyes:daf περιμένουμε από σένα ενημέρωση!!!!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Νεαμανουλα μου δεν μπορω να σε φανταστω με τιποτα σε ρολο καθηγητριας!!! Τοσο καλη που εισαι πώς να τους στρωσεις χρυση μου??? Σκληρυνε λιγακι γιατι αν εισαι οπως σε εχω γνωρισει θα σε κανουν οτι θελουν!!!!:tongue::tongue::tongue:

Καλή μου φιλενάδα μην με βλέπεις έτσι.:tongue: Στα επαγγελματικά μου είμαι τελειομανής και αυστηρή πολύ ειδικά με τον εαυτό μου. Αυτό είναι το θέμα, ότι τα παιδιά παραήταν χαλαρά με τους άλλους καθηγητές κι εμένα με έχουν την "αυστηρή" καθηγήτρια που όλο τους φορτώνει εργασίες. daf εννοείται ότι τους έχουν κάνει πλάνο από τη πρώτη μέρα και δεν τους άρεσε καθόλου γιατί δεν είχαν συνηθίσει να δουλεύουν με μέθοδο. Πάντως είμαι η πιο μικρή της τάξης:tongue: οι μαθητές μου φτάνουν μέχρι 45 χρονών όπου με οικογένεια, παιδιά, δουλειά, δύσκολα τους στρώνεις να δουλεψουν και σπίτι λόγω έλλειψης χρόνου. Αλλά προς το παρόν δουλεύουν αν και με παράπονα, δουλεύουν!!:rolleyes::cool:


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια !!!!

Διαβαζω τα νεακια σας και καταρχην να ευχηθω στο Κατερινακι μας μ εναν πόνο και ολα να πανε οπως τα χει ονειρευτει !!Τα ειπαμε και με sms.

giaki μου χαιρομαι που ηρέμησες αν και καταλαβαινω το άγχος σου αλλά να θυμασαι πως οι γιατροί θέλουν να αποκλεισουν ακομα και τις ελάχιστες πιθανοτητες για τα πάντα κ γι αυτο μερικες φορές μας ανησυχούν. Αν πιστευεις πως θα βοηθηθει περισσότερο το παιδί απο εργοθεραπειες κ λογοθεραπειες τοτε πηγαινε το αν κ όπως είπαν τα κορίτσια όλα τα 2χρονα θα χρειαζόταν λογοθεραπεία Παντως απο καιρό σκεφτομουν κατι κ ήθελα να στο πω....Σε θαυμαζω που δεν αφήνεις τίποτα στην τυχη του .. εχω γνωρίσει μαμάδες στο παρκο που το παιδί τους είναι 18 μηνων κ δεν περπατά και αρνουνται να απευθυνθουν σε ειδικό μιλώντας για κληρονομικότητα και για αλλά Επισης ακομα και του αδερφου μου το παιδί που κοντευει τα 3 κ τωρα ξεκινησε να κάνει προτασούλες 2,3 λέξεων , πριν δεν ήθελαν να ακούσουν κουβέντα για λογοθεραπεια. Απλα καλό είναι να μην περναμε κ στο άλλο άκρο. Ακου το ενστικτό σου και να ξερεις πως σίγουρα θα κάνεις το καλύτερο για τον Παναγιωτάκη.

DaFοοικογενεια πως είστε αναρρωσατε ??? Κι εμεις ειμαστε καλύτερα κ απεφυγα κ την αντιβιωση τελικά . Βρε κορίτσια είμαι που είμαι αγχωδης με τρομαζουν κ όλες αυτες οι εξετάσεις κ τρελαινομαι ..Ακομα ακουω αυτο το μια βδομαδα πίσω της γιατρού μου κ με πιάνει πανικός .Επειδή 'ηρθε η εγκυμοσύνη τόσο αναπαντεχα χωρις να την έχουμε προγραμματίσει φοβαμαι πως κάτι θα γίνει κ θα πάει στραβα ίσως γιατί δεν ξεκινησε κ με τους καλύτερους οιωνούς ...

Αυριο πάω για 2ο υπερηχο και ευχηθήτε μου καλή τύχη κ να δω επιτελους το σποράκι μου ...Θα παω κ πιο μακρυα ... μακαρι να ακουσουμε κ καρδουλα και να φυγουν επιτελους οι ανησυχιες μου ....


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοπελιές :D

giaki είναι που έχω κάνει πορεία αντίστοιχη και γι' αυτό σε καταλαβαίνω τί σκέφτεσαι και πως νιώθεις. Πάντως έχει δίκιο η Μαριγια.. υπάρχουν και οι άλλοι γονείς που δεν θέλουν να καταλάβουν με τίποτα αν κάτι πάει στραβά.. αυτό είναι χειρότερο νομίζω.. θυμάμαι η δασκάλα μας του νηπίου είχε πει σε μια μάνα για το αγοράκι της που χρειαζόταν βοήθεια και εκείνη θεώρησε σωστό να το σταματήσει και να το κρατάει στο σπίτι!! Πρέπει να υπάρχει μέτρο.

Μαρίγια μου όλα καλά!! Τι σε αγχώνει το μια βδομάδα πίσω;; Εμένα σ΄ όλη την εγκυμοσύνη της Πένυς μου αυτό γράφαμε στους υπερήχους. Υπολόγιζα τον τοκετό.. μια εβδομάδα πίσω :tongue: Κάπου είχα διαβάσει οτι μερικές γυναίκες κάνουν 2 φορές το μήνα ωοριξία, μπορεί να είσαι μια από αυτές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


cross fingers for marigia!:D

ολα να ειναι καλα !!!!!

εμεις αναρρωνουμε , τι στραβοϊωση ηταν αυτη;:mad: ειχα απειρα χρονια να το παθω αυτο το πραγμα, τοσες μερες βηχα.:rolleyes:

παλι καλα που τη γλυτωσες την αντιβιωση κοριτσι!

βαλλου μια χαρα σε βρισκω, συμφωνω πολυ με οσα λες..

κατερινα εξουσιοδοτηση εληφθη:tongue:

κ κλεινω με ερατω: ''παιγιααααα ..χιελετε μπανανα;'' (εμεις ειμαστε τα 'παιδιααααα' οπως καταλαβατε:shock::tongue::tongue::tongue::tongue:)

Link to comment
Share on other sites

.Επειδή 'ηρθε η εγκυμοσύνη τόσο αναπαντεχα χωρις να την έχουμε προγραμματίσει φοβαμαι πως κάτι θα γίνει κ θα πάει στραβα ίσως γιατί δεν ξεκινησε κ με τους καλύτερους οιωνούς ...

Αυριο πάω για 2ο υπερηχο και ευχηθήτε μου καλή τύχη κ να δω επιτελους το σποράκι μου ...Θα παω κ πιο μακρυα ... μακαρι να ακουσουμε κ καρδουλα και να φυγουν επιτελους οι ανησυχιες μου ....

Σταμάτα να κάνεις αρνητικές σκέψεις και ετοιμάσου για το ραντεβού με το σποράκι!

Περιμένω νεα ε;!!!!! Φιλιά γλυκα!!!!:tongue::P:p

gio...εχεις pm!!!

Daf telik;a "χιελετε μπανανα;;" χα χα χα!!! :tongue::tongue::tongue:

Ο Γιάννης πάλι έχει κολλησει "Θέλω τοστ" και "οχι οχι οχι" σε οτι του λέω!!!Α! για να μην πώ το "Κάνει κύο (κρύο) Ελλάδα"..των loco Mondo, το οποίο λατρεύει και το ζητά ακόμα και για να κοιμηθει!!!!:tongue:


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!! Δεν μπορουσα να μη σας πω τα νεα....

Ειδα επιτελους το σποράκι μου και μαντέψτε ...!!!!!!! Ειχε και καρδιακή λειτουργία !!!!! Ειμαι μόλις 6 βδομάδων αλλά μπορώ πλέον να πω και να το χαρώ !!!

Τα νεα τις Ανδριελας τωρα .Χθες στο άσχετο μας λεει "Ειμαι κατσίκα " :confused: Ενω σήμερα αποφάσισε πως είναι καμήλα !!! :tongue::o

Η κακομοιρα με εψαχνε σήμερα γιατί κοιμόμουν κι ερχεται στο κρεβατι και μου λέει "Σηκω όλιι μέρα κοιμάσαι μανούλα " Ακου να δεις παρατηρηση το σκατούλι ....

Μετα τα "Τριγωνα κάλαντα" που επιτελους τα προσπεράσαμε τώρα τραγουδαμε όοοολη μέρα τον Χαραλάμπη κ το μήλο μου κόκκινο.

Αντε να ρθει το Πασχα να μαθουν κανα άλλο τραγουδι και να ξεκολλησει ....Αν κ δε μου ερχεται κανα πασχαλινο ... Τον Λαζαρο ίσως ????:D

Κατερινακι η σκεψη μου είναι μαζί σου !!!!!! Με το καλό !!!


nI9Sp3.png

urDwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριγια μου μπραβο κοπελα μου!!!! Αντε με το καλο το νινακι, να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη και σκεψου...τα επομενα Χριστουγεννα θα εχεις ενα φρεσκο μωρακι στην αγκαλιτσα σου!!!! Μπραβο πολυ χαρηκα!!!!

daf φοβερη η Ερατουλα και μαριγια δεν μπορω να πω σου την ειπε κανονικα1!!! Απο την αλλη ο δικος μου ...μου λεει σημερα: ¨Μαμα..θα σε φαωωω!!!!¨και μου δινει ενα φιλι..πωπω ελιωσα. Σημειωση τη φραση αυτη τη χρησιμοποιω συχνα οταν θελω να τον αγαπησω οποτε ο αντιγραφεας μου την τσεπωσε και αυτην!!!!

Νεμανουλα μου καθηγητρια μου εσυ!!!Πολυ χαιρομαι που βρηκες κατι να ξεσκας λιγακι!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...