Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μάρτιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Αντα και σε σένα πραγματικά δεν έχω τιποτα άλλο να πώ, παρα ΥΠΟΜΟΝΗ!

Βεβαια θα ήθελα να πώ ότι τα μωράκια αντιλαμβάνονται τον εκνευρισμό των μαμαδων..Προσπαθησε να ηρεμίσεις λιγάκι-αν γίνεται....


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια πολλά Ερατώ, Ανδριέλα Πέννυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να είστε πάντα γερές και ευτυχισμένες!Βρε κορίτσια πολύ ησυχία στα δεύτερα γενέθλια για πείτε κάνατε κάτι, γιορτάσατε?ΟΚ daf εσύ μας είπες περαστικά σας κιόλας!:D

Πραγματι....Και βλέπω ήσυχα να ειναι και τα δικά μας!

συ? Θα της κάνεις κάτι???


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα!!!!

Ερατουλι πολυχρονη!!!!! Να σε χαιρεται η μανουλιτσα σου!!!!!

Οι μωρομανουλες υπομονη κοριτσακια ηδη μεγαλωνουν τα μπεμπακια σας και σιγα σιγα ολο και θα καλυτερευουν τα πραγματα!!!!

Νεαμανουλα μου οντως στα δευτερα γενεθλια επικρατει ησυχια, λιγο οι ιωσεις, λιγο η οικονομικη κατασταση δεν μας βλεπω για πολλα πολλα. Εμας θα ερθουν οι παππουδες απο Λαρισα και ετσι οικογενειακα θα το γιορτασουμε μαλλον, το πολυ πολυ να κερασουμε κανα καφεδακι σε κανα παιδοτοπο με τα κουμπαρακια μας να χαρει και ο μικρος, δεν ειμαστε για μεγαλυτερα ανοιγματα:rolleyes: Ευτυχως που δεν πολυκαταλαβαινουν ακομη για να ζητανε παρτυ και τετοια γιατι απο του χρονου δεν βλεπω να τη γλυτωνουμε:rolleyes:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα μανουλίτσες!!

Ευχαριστούμε για τις ευχές σας!! Περάσαμε πολύ όμορφα χθες στα γενέθλιά μας!! Η Πενούλα το χάρηκε πολύ!! Γέλια ξεφωνητά, κάναμε σωστό πάρτι και ας ήταν μόνο η αδερφούλα και οι νονοί μας! Θα προσπαθήσω να στείλω φωτο.

Ερατουλάκι γλυκούλι, περαστικά!! Πέρσι κάναμε εμείς χαρτομάντηλο πάρτι! Του χρόνου καλύτερα. Και για την Ανδριελίτσα που είχε στις 6/3 πολλά φιλιά!

Αχ μανούλες ταλαίπωρες σας τα έλεγα... με δυο μωρά είναι τελείως άλλα κόλπα!! Υπομονή σε όλες. Αντα μου όλα θα περάσουν, δεν είναι τόσο δραματικά όσο τα βλέπεις. Σκέψου οτι απλά είναι μια περίοδος που θα περάσει και θα ξεχαστεί σε λίγο καιρό.

July έτσι είναι με τις ζήλιες.. έρχονται εκεί που δεν το περιμένεις.. Η μεγάλη μου είχε γίνει παιδί υπόδειγμα για 2 εβδ μετά...:| Αφήστε χτες τί ζήλια είχαμε λόγω των γενεθλίων!!

Κατεριν@κι που χάθηκες 2 μέρες;; Μήπως...

Νεαμανουλα κάναμε και εμείς το εμβόλιο της ηπατίτιδας την προηγ εβδ αλλά δεν είχαμε καθόλου πυρετό.. μάλλον μια ίωση θα περνάτε.

ΠΕΖΗ μου πολύ θαρραλέα σε βρίσκω για παιδότοπο.. υπάρχουν τόσα πολλά που μπορούν να κολλήσουν από εκεί. Δεν είμαι κατά αλλά η περίοδος κατά τη γνώμη μου είναι τελείως ακατάλληλη. Καλύτερα στις κούνιες και ας έχει κρύο..

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΖΗ μου πολύ θαρραλέα σε βρίσκω για παιδότοπο.. υπάρχουν τόσα πολλά που μπορούν να κολλήσουν από εκεί. Δεν είμαι κατά αλλά η περίοδος κατά τη γνώμη μου είναι τελείως ακατάλληλη. Καλύτερα στις κούνιες και ας έχει κρύο..

Ευτυχως παρολο που επισκεπτομαστε συχνα παιδοτοπους δεν εχουμε κονομησει καμια ιωση προς το παρον, απλα λεω να αποφυγω την ταλαιπωρια στο σπιτι λογω εργασιας κιολας και να τους βγαλουμε για ενα καφεδακι κουμπαρους και παππουδογιαγιαδες σε παιδοτοπο , να το ευχαριστηθουν και τα παιδακια και εμεις να πιουμε ενα καφεδακι της προκοπης. Ας ελπισουμε να ειμαστε τυχεροι! Οσο για κουνιες...vallou μου δεν παιζει αυτο με τις θερμοκρασιες που επικρατουν εδω πανω και την υγρασια! Οταν σου λεω οτι εχει ψοφο δεν υπερβαλλωωωωω!!!!!!:D:D:D

Κατερινακι οντως κανα νεο σου δεν ειχαμε τις τελευταιες ημερες! Τουλαχιστον αν εχουμε κατι ευχαριστο ενημερωσε καμια κοπελιτσα να μας μεταφερει τα ευχαριστα!!! Φιλακια οπου και να εισαι!!!!

gio μου και εσυ χαθηκες!!!! Καλε μπες να μας γραψεις κανα νεο απο το μετωπο!!!!


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσο για κουνιες...vallou μου δεν παιζει αυτο με τις θερμοκρασιες που επικρατουν εδω πανω και την υγρασια! Οταν σου λεω οτι εχει ψοφο δεν υπερβαλλωωωωω!!!!!!:D:D:D

καλέ τί κούνιες και τί ψόφο!!Στην δική μας παιδική χαρά εχουμε χιόνια, δεν έχουν λιώσει ακόμη από το χαμό της Δευτέρας!Φιλενάδα μου Πεζη ελπίζω μέχρι την άλλη εβδομάδα που είναι και τα γενέθλια των ζουζουνιών μας να μας κάνει ο καιρός το χατήρι και να ζεστάνει λίγο!!!Δεν μπορώ άλλο το χειμώνα, βαρέθηκα!


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ανδριέλα, Ερατώ κι Πέννυ πολύχρονες!!

Ναι, ξέρω, υπομονή... άλλους πέντε μήνες! Ενός μηνός η κουκλίτσα μου!! Δεν ξέρω γιατί, αλλά έχω βάλει ορόσημο τους 6 μήνες, ίσως γιατί τότε αρχίζουν και τρώνε και βγαίνουν από τη βρεφική τελείως ηλικία.

july, χαίρομαι που υπάρχει συμπαράσταση! Τώρα που σας γράφω την έχω δίπλα, και γκρινιάζει και προσπαθώ να την κρατήσω ήρεμη για να μην ξυπνήσει το γιο μου!!

Κλείνω γιατί φωνάζει!! Α, και για τη σκούπα, είχαμε ήδη βάλει μια φορά και ήθελε και δεύτερη. Δεν μπορώ να είμαι όλη τη μέρα με τη σκούπα στο χέρι και πρέπει να μάθει ότι όταν λέω "΄οχι"σε κάποια πράγματα, είναι "όχι". Ο γιος μου είναι πεισματάρης και μ στενοχωρεί πολύ όταν συμβαίνει κάτι τέτοιο, αλλά δεν θέλω να νομίζει ότι πάντα θα περνάει το δικό του, έστω με φωνές και κλάματα!

Link to comment
Share on other sites

gio μου και εσυ χαθηκες!!!! Καλε μπες να μας γραψεις κανα νεο απο το μετωπο!!!!

Πρίν σας πώ τα νέα απο το μέτωπο, οφείλω κάποιες ευχούλες στα μικρά ζουζούνια που ήδη έγιναν 2!!!!Ερατούλα μου, Ανδριελάκι γλυκό, Πενούλα ζουζουνομουτρίτσα καί ελπίζω να μήν ξέχασα κανένα πιτσιρικάκι να είστε γερά και πάντα τυχερά και να σας χαίρονται οι μανούλες και οι πατερούληδες σας!!!!

Επίσης να παρατηρήσω ότι τα ζουζουνομωρούλια της Αντα και της July γίναν ενός μήνα!!!!!!Κατερινούλες η σειρά σας έρχεται ε???

Εγώ δυστυχώς κορίτσια είμαι χάλια απο την προηγούμενη Πέμπτη....αποφασίσαμε να κάνουμε μαγνητική εγκεφάλου στον μικρό, διότι όλο και περισσότερο περπατάει στις μύτες των ποδίων....και λόγω του ιστορικού του και της ηλικίας των 26 μηνών (περάσαμε τα 2 άλλωστε) πρέπει να τον ελέγξουμε διεξοδικα και να τον δεί και παιδονευρολόγος (Κατερίνα_s μάλλον τελικα θα γνωριστούμε απο κοντα στην Αθήνα)για να αποκλείσουμε πιθανά προβλήματα!!!!Μας συστήσανε και νάρθηκες νυκτός για τον ύπνο που θα κρατούν το πόδι σε κάμψη, διότι εάν το αφήσουμε και ο μικρός δεν το κόψει, αργότερα θα οδηγηθούμε σε χειρουργείο πρίν τα 4-5....Τί να σας πώ, το παιδί είναι μιά χαρά ζωντανό, λαλήστατο....εγώ όμως δεν ξέρω πλέον πως να διαχειριστώ την κατάσταση....απο την μιά ο μικρός που κάθημερινά μου αποδεικνύει πόσο μαχητής είναι και απο την άλλοι, όλοι οι άλλοι που αναγνωρίζουν την απίστευτη πρόδο που έχει κάνει εδώ και 3 μήνες αλλα που είναι μόνιμως στο " ναι μεν αλλα εάν???"και στο "είναι πίσω 3-4 μήνες" και πρέπει να τον βοηθήσουμε....μας συστήσανε και εργοθεραπεία και λογοθεραπεία ώστε το παιδί να βοηθηθεί κιάλο.Δεν ξέρω εάν μπορώ να συνεχίσω με αυτό το εάν στο μυαλό μου....έλεος πια....στην μέση εγώ να κάνω τι???:-(:-(:-(:-(Για πόσο ακόμη θα παιδευόμαστε, άγνωστο...ακούω κάτι του τύπου μέχρι το δημοτικο και μου σηκώνεται η τρίχα....ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!

Παρεπιπτόντως προσπάθησα να σας στείλω πμ με φωτο μας απο τα καρναβάλια αλλα δεν μπορώ, τι λάθος κανω ρε κορίτσια?

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή φίλη gio νομίζω ότι τα βλέπεις πολύ απαισιόδοξα τα πράγματα. Το μεγάλο λούκι το περάσατε, τώρα νομίζω ότι είναι πιο εύκολα τα πράγματα. Συμφωνώ με τους γιατρούς και ειδικούς για διεξοδικές εξετάσεις για να αποκλειστεί και το παραμικρό ενδεχόμενο. Ισα ίσα που θα πρέπει εσύ να τις αναζητάς για να ανακουφιστείς με τα θετικά αποτελέσματα. Από την αλλη μην πυροβολείτε το παιδί με πάρα πολλά πράγματα πχ. η λογοθεραπεία και εργοθεραπεία δεν νομίζω ότι χρειάζονται στο Παναγιώτη γιατί και μιλάει και πιάνει με τα χέρια του και περπατά και άλλα πολλά. Επίσης αυτό το "είναι πίσω 3-4 μήνες" πάλι δεν μου λέει κάτι γιατί ξέρω πολλά τελειόμηνα και χωρίς κανένα πρόβλημα παιδάκια που είναι αρκετούς μήνες πίσω από την ηλικία τους (δηλ. θα πρέπι όλα αυτά να κάνουν λογοθεραπεία και εργοθεραπεία??) και άλλα που είναι πολύ μπροστά για την ηλικία τους. Είναι 26 μηνών ηλικία και είναι πίσω 3 μήνες δηλ. στους 23 μήνες, σιγά τα ωα. Να ήταν μικρός πχ. 8 μηνών και οι αντιδράσεις του να ήταν για 5 μηνών οκ. εκεί φαίνεται ότι υπάρχει κάτι, αλλά από 26 μηνών σε 22-23 ε, δεν είναι μεγάλη η διαφορά.Γιαυτό λέω ότι το μεγάλο λούκι το περασατε με την αλματώδη ανάπτυξη του Παναγιωτίνο τους τελευταίους μήνες. Νομίζω ότι δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα αλλά οι εξετάσεις να γίνουν όλες κανονικά, κι όχι να βαρυγκομάς αλλά να χαίρεσαι ότι σιγά σιγά τα οποιαδήποτε προβλήματα θα εξαλειφθούν. Επίσης το περπάτημα στις μύτες των ποδιών μπορεί να είναι απλά μία πλατυποδία ή όχι?Τον πρώτο καιρό πάντως που περπατούσε η Χριστίνα (και σου μιλάω για πρωτους μήνες)κι αυτή πατούσε στις μύτες όπου κονομήσαμε από τότε κι ενα σπασμένο -ραγισμένο νύχι που δεν έχει φτιάξει ακόμη, αλλά με τους μήνες έστρωσε και πατάει κανονικά.Μήπως είναι και θέμα χρόνου?Θέλω να σου πω ότι ο Παναγιωτίνος μια χαρά είναι, μην τρελαίνεσαι κι ότι οι γιατροί τη δουλειά τους κάνουν και θέλουν να αποκλείσουν και την πιθανότητα 1/1000 και καλά κάνουν!Αυτά τα ολίγα!!:rolleyes:

Από την άλλη εγώ είμαι σήμερα λίγο τσατισμένη με τους μαθητές μου που βαριούνται να δουλέψουν και γκρινιάζουν. Θέλουν χωρίς δουλειά να γίνουν και οι πρώτοι. Τους πιέζω κι εγώ ότι χωρίς προσωπική δουλειά δεν γίνεται τίποτα και να δούμε!Από τη μια χαίρονται όταν βγάζουν ένα project από την άλλη γκρινιάζουν όταν έρχεται το επόμενο. Τελικά δύσκολο πράγμα το καθηγητιλίκι!Αλλά δεν μασάμε θα τους κάνω αστερια!!!:rolleyes:;)


yaeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

gio μου θα συμφωνησω με τη φιλη μας Νεαμανουλα, σιγουρα δεν μπορουμε να καταλαβουμε τη δικη σου αγωνια αλλα και παλι για να εχεις το κεφαλακι σου ησυχο κανε τις παλιοεξετασεις να ηρεμησεις και για οσες φορες χρειαστει ακομη. Η λογοθεραπεια και εργοθεραπεια εφαρμοζονται πολυ , αυτο εχω καταλαβει απο γνωστες και φιλες και σιγουρα βοηθανε τα παιδακια με καποια προβληματακια. Ασε του ειδικους να σας πουν τη γνωμη τους και απο εκει και περα αποφασιζετε! Μη μου αγχωνεσαι μονο, εχεις ενα υγιεστατο παληκαρακι, και ειμαι σιγουρη ετσι οπως μας τα εχεις πει οτι δεν θα σε ταλαιπωρησει στο μελλον!!! Υπομονη μανουλα και περιμενουμε κανα ευχαριστο νεο!!!!

Νεαμανουλα μου δεν μπορω να σε φανταστω με τιποτα σε ρολο καθηγητριας!!! Τοσο καλη που εισαι πώς να τους στρωσεις χρυση μου??? Σκληρυνε λιγακι γιατι αν εισαι οπως σε εχω γνωρισει θα σε κανουν οτι θελουν!!!!:tongue::tongue::tongue:


ΝΙΚΟΛΑΣ...15-03-2009....ΕΙΣΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ!!!

ΜΠΕΜΠΗΣ...19-11-2011...ΜΑΣ ΕΧΕΙΣ ΞΕΤΡΕΛΑΝΕΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας τσουπρες.

δεν μπορω παρα να συμφωνησω με νεαμανουλα+πεζη! απλα να προσθεσω οτι οι προωρομανουλες δεν παυουν ποτε να σκεφτονται με ενα επιπλεον αγχος λιγο διαφορετικο απ'ο,τι το δικο μας...το βλεπω απο συγγενικη μου προωρομανουλα ....η οποια gio μου περασε τις απιστευτες καταστασεις που γνωριζεις κ εσυ:( αλλα τωρα τοσα χρονια μετα (ειναι πιο μεγαλα τα παιδακια της) φαινεται ποση δουλεια εχει κανει κ ποση εμπειρια της εδωσε ολο αυτο...

οποτε ειναι τα πρωτα 2-3 χρονια... μετα ολα στρωνουν;) (βεβαια ακομη καμια φορα παραπονιεται για τις τσιλιβιθρουλες της, αλλα ειναι τετοια αστερακια που φυσικα την ανταμειβουν με το παραπανω!:tongue:ετσι κ ο παναγιωτινος θα γινει ενα πανυψηλο παιδι με απιστευτη μπουκλα κ δεν θα τον προλαβαινεις κυρια μου;):mrgreen:)

νεαμανουλα εμενα με βοηθα πολυ να θετω στοχους στην αρχη των μαθηματων , μαζι με τους μαθητες. δλδ να ορισεις το πλαισιο κ να το συζητησετε , ετσι μετα δεν θα μπορουν να 'ξεφυγουν' ευκολα.:-P

παιδια ειμαι περιχαρης, μετα απο 4 μερες εχω οσφρηση!!μεγαλο πραγμα η οσφρηση, δεν την εκτιμουμε οσο θα πρεπε!:tongue:

εχω κ νεα απο Κατερινα, θα μπει για μια εξεταση αυριο κ ισως την κρατησουν. παντως μεχρι το ΣΚ ...ερχεται κ η 3η μπεμπα!:D:D:D:D

τη Μαριγια μας δεν βλεπω κ ανησυχω..που εισαι καλε;

κ ευχαριστουμε κ για τις υπολοιπες ευχες!!!!!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα..:P

gio μου ξέρω οτι σου είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που περνάς. Από την άλλη έχεις ένα ζωηρό και χαρούμενο παιδάκι και δεν θα πρέπει το οποιοδήποτε μικροπροβληματάκι που υπάρχει να σε απογοητεύει και να σε κάνει να μαυρίζεις την ψυχή σου και ενδεχομένως και του παιδιού σου. Ο Παναγιωτάκης μας έχει κάνει όπως μας λες τρελή πρόοδο μέσα στο τελευταίο διάστημα. Αυτό και μόνο οτι το παιδάκι εξελίσσεται όσο μεγαλώνει είναι το πιο ενθαρρυντικό απ' όλα. Τί θα πει είναι 2-3 μήνες πιο πίσω από τα άλλα... τρίχες κατα την ταπεινή μου γνώμη.. Οκ να ακούμε τους ειδικούς αλλά να μην τρελαινόμαστε κιόλας! Δεν είναι τα παιδιά μας μηχανήματα με τα τάδε χαρακτηριστικά και οτιδήποτε άλλο είναι προβληματικό! Κατά τη γνώμη μου να κάνεις αν χρειάζεται τις εργαστηριακές εξετάσεις αλλά να μην το βάλεις το παιδί από τόσο μικρό στη διαδικασία να παρακολουθεί μαθήματα εργοθεραπείας και λογοθεραπείας. Είναι πολύ επίπονα για ένα τόσο μικρό παιδάκι.. Δώσε λίγο χρόνο ακόμα στο παιδάκι σου.. Ακου λογοθεραπεία :mad::-x Πρέπει όλα τα δίχρονα να κάνουν τότε.. ποιό μιλάει τόσο καθαρά σ' αυτή την ηλικία;;; Και εργοθεραπεία;; δηλ θα το μαθουν να γράφει, να κρατάει σωστά τη μπάλα;; τι;; Στα λέω γιατί έχω τραβήξει διάφορα με τη μεγάλη μου που γι αυτό το "είμαστε λίγο πίσω" , τραβολόγησα το παιδί μου από τα 3,5 του χρόνια σε τέτοια κέντρα και το έκανα να κουραστεί και να μην χαρεί την νηπιακή του ηλικία όσο θα έπρεπε.. Ναι, σε κάποια πράγματα μας βοήθησαν, σε άλλα, αργά βέβαια, κατάλαβα οτι απλά ήρθε το πλήρωμα του χρόνου για να κατακτηθούν. Δεν είμαι αντίθετη με αυτά τα προγράμματα, απλά μην πιστεύεις οτι κάνουν θαύματα και αγχώνεσαι να τα ακολουθήσεις επειδή έτσι συνέστησαν κάποιοι ειδικοί. Ακου το ενστικτό σου, αυτό είναι πιο ισχυρό για το παιδί σου. Κατά βάθος το ξέρεις πότε χρειάζεται να το βοηθήσεις. Η μεγάλη μου τώρα μαθαίνει τον πολλάπλασιασμό του 4 ενώ τα υπόλοιπα έχουν τελειώσει και του 9. Ε ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΝ!!!!! Τον έμαθε τελικά!! Πιο πίσω από τους αλλους αυτή τη στιγμή αλλά στο μέλλον τίποτα δεν θα την κάνει να ξεχωρίζει. Εσένα σου λένε να περιμένεις στο δημοτικό.. εγώ το έχω ξεπεράσει αυτό το όριο.. πιστεύω ως ενήλικη θα είναι όμοια με τους υπόλοιπους, ποτέ πιο πριν. Κατάλαβα όμως οτι μέχρι να φτάσει εκεί εγώ θα είμαι υπεύθυνη για να είναι το παιδί μου ευτυχισμένο!! Εχεις ένα υπέροχο αγοράκι και να μη μαυρίζεις την ψυχή σου!! Να είναι γερό και χαρούμενο και όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες για να έχουν και οι ειδικοί λόγο ύπαρξης... Και αυτό το "εαν" που σου λένε.. δεν το καλύπτεις ποτέ! Πάντα θα υπάρχει, πάντα θα ζητάνε. Να έχεις δύναμη. Όπως και κάθε άλλη μανούλα, όλες κάτι έχουν αν αντιμετωπίσουν μα με το ένα ή με το άλλο τους παιδάκι.

ΠΕΖΗ μου.. έχεις δίκιο... ξεχάστηκα!! Σίγουρα το κρύο εκεί είναι πολύ πιο τσουχτερό από ότι εδώ.. Νεαμανούλα.. επάνω τους!!!

Σας ζάλισα νυχτιάτικα.. καλό ξημέρωμα..

Link to comment
Share on other sites

Καλέ να μαι, όχι δεν γέννησα, αλλά οσονούπω, θα σας τα πω...

Gio μου πόσο συμφωνώ με όσα έγραψαν οι φίελς μας παραπάνω, να περιφρουρήσεις την παιδική του ηλικία και τη χαρά του, παρόλο που προφανώς δεν θα αφήσεις και τα πράγματα στην τύχη τους.

Είναι γολγοθάς και για σένα βέβαια, αλλά έχε τα μάτια σου ανοιχτά και την αισιοδοξία σου πιο ψηλά!!

Εγώ χτες πήγα στον γιατρό, τους έβλεπα και λίγο σαν να ψιθύριζαν με τη μαία όταν του έδωσα τις εξετάσεις, με εξετάζει η μαία, μου λέει ο τράχηλός σου είναι πολύ μαλακός και λιγότερο από 1 εκατοστό (πριν μια εβδομάδα τον είχαν μετρήσει 2,7, οπότε έκανε πολλή δουλειά η μικρή αυτές τις μέρες). Α λέω ωραία, κοντά είμαστε δηλαδή. Μετά που παίρνει την πίεση (δεν το είχε ξανακάνει αυτό). Και μετά μου λέει ο γιατρός ότι από τις εξετάσεις αίματος και ούρων που έκανα πριν λίγες μέρες υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο πρωτεϊνουρίας (ή κάπως έτσι) που οδηγεί σε προεκλαμψία και μου δίνει περιθώριο μέχρι το Σάββατο να γεννήσω. :shock::shock::shock: Έχω και διάφορα άλλα συμπτώματα που τον ανησυχούν (πρήξιμο ας πούμε).

Μάλιστα έκανα και σήμερα το πρωί κάποιες επαναληπτικές εξετάσεις, γιατί υπήρχε το ενδεχόμενο να μπω και σήμερα, αλλά ευτυχώς τη γλίτωσα:) Το Σάββατο λοιπόν πάω για να μου βάλουν το γνωστό υπόθετο, και για καλή μου τύχη έτσι κι αλλιώς είμαι από μόνη μου πολύ κοντά στον τοκετό οπότε ελπίζω να μην το βιάζω πολύ το παιδί....

Οπότε κυρίες μου το Σάββατο άντε την Κυριακή με τον ένα ή τον άλλο τρόπο θα έχω το κοριτσάκι μου.

Ψιλοσοκαρίστηκα εκείνη τη στιγμή γιατί δεν περίμενα ότι θα άκουγα για άλλο πρόβλημα, αλλά το ξεπέρασα γρήγορα σκεπτόμενη ότι κάτι που πρέπει να γίνει θα γίνει, γιατί το ενδεχόμενο προεκλαμψίας είναι σοβαρό και ευτυχώς είμαι κοντά στον τοκετό έτσι κι αλλιώς. Σε άλλη περίπτωση δεν θα με έπιανε τίποτα και θα έπρεπε να κάνω καισαρική στα καλά καθούμενα, οπότε τουλάχιστον θα αποφύγω αυτό (μάλλον)!!

Αυτά τα φοβερά νέα, δίνω εξουσιοδότηση:-P στην Daf να σας μεταφέρει τα νέα όταν γεννήσω με το καλό, μπαίνω είπαμε το Σάββατο το πρωί και μετά είναι θέμα πότε θα με πιάσει το φάρμακο. Λέτε να ξεκινήσουν οι συσπάσεις έτσι κι αλλιώς? Να πάω για περπάτημα!!!!!

Σας φιλώ γιατί είμαστε λίγο υπ' ατμόν και αν δεν ξαναμπώ αυριο θα τα πούμε μια και καλή από εβδομάδα που θα γυρίσω σπίτι!!!!


H9ROp3.png

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας φιλώ γιατί είμαστε λίγο υπ' ατμόν και αν δεν ξαναμπώ αυριο θα τα πούμε μια και καλή από εβδομάδα που θα γυρίσω σπίτι!!!!

Με το καλό Κατερινάκι!!!!Όλα να πάνε καλά και με ένα πόνο βρε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...