Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!! Καλό σκ να έχουμε!!! Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!!!!!!!!!!

Ευτυχώς κ τα 2 μου παιδάκια πάνε παιδικό κ εγώ δουλεύω λιγες ώρες κ την παλευω....κ αφού ήρθε το 3ο νινι .... Θα τα καταφέρουμε :D !!!!!

Θα δεις Sagia οτι το δεύτερο μεγαλώνει πιο εύκολα, έχει τον ''δασκαλο'' στο σπίτι.

Ευτυχώς σήμερα έχω ρεπό κ δεν έχω πολλές δουλειές κ θα χαλαρωσουμε σπίτι.

Πολλά φιλια!!!!!!!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αγγελική καλωσήρθες!!! Να χαίρεσαι τα αγόρια σου και με το καλό να έρθει και το τρίτο σου!!! Καλή δύναμη να έχεις το καλό είναι ότι με τόσο τρέξιμο δεν θα καταλάβεις πως πέρασε ο καιρός!!! Άρχισε να μεγαλώνει η παρέα και είναι πολύ ωραία!!!Καλημέρα σε όλες και καλό Σαββατοκύριακο!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απο μενα κοριτσια,τι κανετε;;εγω παλι σημερα σπιτι και καναπε......ευτυχως εχω φαγητο απο χθες οποτε δεν χρειαζεται να μαγειρευω!!!Αν κ μου αρεσει η μαγειρικη αλλα μερικες φορες βαριεμαι κ δεν ξερω τι να φτιαξω......εσεις κοριτσια πως τα πατε γενικα;;κ ειδικα με τις μαγειρικες;;;


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου.Τι μου κάνετε?Χθες τ απόγευμα που ήμουν στη δουλειά είδα κάτι καφέ σταγόνες,όχι στο σκούπισμα αλλά στο σερβιετάκι (έχω πολλά υγρά αυτή την εποχή γενικά).Παίρνω το γιατρό τηλ κα μου δωσε τα utrogestan των 100 και μαγνήσιο.Δεν ξαναείδα απο χθες αλλα η αλήθεια είναι πως στενοχωρέθηκα λίγο...


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mαράκι δίκιο είχες που φοβήθηκες αλλά αφου τώρα παίρνεις τα ουλτρατζεστάν και δεν ξαναείδες σημαίνει ότι όλα πάνε καλά!!:wink: Κοίτα να ξεκουράζεσαι. Και εμένα η κρέμα που παίρνω κολπικά το ίδιο πράγμα είναι. Τα φάρμακα που παίρνετε σας τα γράφουνε; Ρωτάω γιατί τα δικά μου συνολικά για ένα μήνα κοστίζουν 149 ευρώ αλλά ευτυχώς μου τα γράφει και λόγο εγκυμοσύνης δεν πληρώνω τίποτα. Αν δεν μπορεί ο γιατρός σας βρείτε έναν του ΕΟΠΥΥ κρίμα είναι να τα πληρώνετε. Έξοδα θα χουμε πολλά μπροστά μας.

Τώρα με το θέμα φαγητο, δεν τρελαίνομαι κιόλας αλλά μαρέσει να ψάχνω συνταγές. Βέβαια το μόνιμο θέμα είναι τί να φτιάξεις κάθε φορά και ειδικά τώρα που αρχίζουν και μου φαίνονται κάπως μερικά.... Σουβλάκι έχω λαχταρήσει αλλά λέω να το αφήσω για πιο μετά, μην βάλω βάρος απο τώρα :mrgreen:


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.Τι μου κάνετε?Χθες τ απόγευμα που ήμουν στη δουλειά είδα κάτι καφέ σταγόνες,όχι στο σκούπισμα αλλά στο σερβιετάκι (έχω πολλά υγρά αυτή την εποχή γενικά).Παίρνω το γιατρό τηλ κα μου δωσε τα utrogestan των 100 και μαγνήσιο.Δεν ξαναείδα απο χθες αλλα η αλήθεια είναι πως στενοχωρέθηκα λίγο...

Καλημερα Μαρια λογικο να στενοχωρηθεις,κ εγω ειδα ροζ στο σκουπισμα την τριτη που μας περασε το πρωι κ ο γιατρος μου εδωσε κ μενα utrogesta τρια τη μερα κ να μεινω για λιγο ξαπλα,την πεμπτη πηγα το ειδα ηταν μια χαρα κ ροζ δεν ξαναειχα μονο μια φορα την τεταρτη το πρωι συγνωμη εκανα λαθος οχι την τριτη.τωρα καθομαι σπιτι για μια εβδομαδα παιρνω τα χαπακια μου κ περιφερομαι απο κρεβατι σε καναπε...μου ειπε να μην ανυσηχω γιατι καμια φορα ως μεγαλωνει η μητρα σπαει κανενα αγγειο για αυτο εχουμε ροζ η καφε,εσενα τι σου ειπε;;;επισης εχω κατι τραβηγματα κ θελω να εχω συνεχεια τα ποδια μαζεμενα,παρολο που μου ειπε οτι αυτο ειναι φυσιολογικο εγω τρομαζω λιγοο!!!εσεις κοριτσια εχετε. Τετοια;;;;


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Mαράκι δίκιο είχες που φοβήθηκες αλλά αφου τώρα παίρνεις τα ουλτρατζεστάν και δεν ξαναείδες σημαίνει ότι όλα πάνε καλά!!:wink: Κοίτα να ξεκουράζεσαι. Και εμένα η κρέμα που παίρνω κολπικά το ίδιο πράγμα είναι. Τα φάρμακα που παίρνετε σας τα γράφουνε; Ρωτάω γιατί τα δικά μου συνολικά για ένα μήνα κοστίζουν 149 ευρώ αλλά ευτυχώς μου τα γράφει και λόγο εγκυμοσύνης δεν πληρώνω τίποτα. Αν δεν μπορεί ο γιατρός σας βρείτε έναν του ΕΟΠΥΥ κρίμα είναι να τα πληρώνετε. Έξοδα θα χουμε πολλά μπροστά μας.

Τώρα με το θέμα φαγητο, δεν τρελαίνομαι κιόλας αλλά μαρέσει να ψάχνω συνταγές. Βέβαια το μόνιμο θέμα είναι τί να φτιάξεις κάθε φορά και ειδικά τώρα που αρχίζουν και μου φαίνονται κάπως μερικά.... Σουβλάκι έχω λαχταρήσει αλλά λέω να το αφήσω για πιο μετά, μην βάλω βάρος απο τώρα :mrgreen:

Φραουλιτσα εμενα μου τα εγραψε αλλα προς το παρων δεν κοστιζουν τοσο πολυ τα δικα μου,αχ αυτα τα σουβλακια κ εγω τα πεθυμησα αλλα τα φοβαμαι τα σκασμενα επειδη ο γιατρος ειπε προσοχη στα απεξω κ τα κρεατα καλοψημενα...εγω εφτιαξα χθες σουπα γιουβαρλακια που μου αρεσουν πολυ κ θα φαμε κ σημερα...αυριο μαλλον μα ςεχει τραπεζι η πεθερα οποτε γλιτωνω το μαγειρεμα!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια μου,ευτυχώς ηρέμησα λίγο.Έχω κάτι πονάκια περιόδου και σουβλιές αλλά οκ.Το θέμα είναι να πάμε καλά...Κι εμένα μου τα γράφει τα φάρμακα είναι μέσω ΕΟΠΠΥ ευτυχώς.Τώρα όσον αφορά τη μαγειρική τρελαίνομαι να μαγειρεύω,με χαλαρώνει απίστευτα,


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια χαρά stafylaki!!Να σας ρωτήσω αδυναμία έχετε καθόλου; Εγώ σήμερα απο την ώρα που ξύπνησα νυστάζω και νιώθω μια αδυναμία όταν σηκώνομαι σαν να μου έχει αδειάσει το αίμα απο το κεφάλι. Πολύ κουραστικό. Ευτυχώς δεν έχω πολλές δουλειές και σήμερα είπαμε να κάνω μακαρόνια. Νιώθει καμιά έτσι;


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η μαγειρική δε με τρελαίνει..μακάρι να μην υπήρχε.το καλό είναι ότι ο αντρουλης μου είναι εύκολος και τρώει και χθεσινό και από την κατάψυξη.ότι βρει γενικότερα!το κακό είναι ότι ο μικρός μας είναι πολύ ζόρικος και τρώει λίγα πράγματα.και το χειρότερο ότι πρέπει να μαγειρεύω την προηγούμενη για να πάρει το πρωί στον παιδικό.

Μαρία καφέ υγρά είχα και εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη 2 φορές κιόλας αλλά σε πιο προχωρημένη φάση.πάντως με ουτροτζεσταν σταματούσαν και όλα πήγαν καλά.

Φραουλιτσα και εγώ νιώθω αυτή την κόπωση.πάντως όσο κάθομαι και ξαπλώνω τόσο χειρότερα.σήμερα που ήμουν στο πόδι με τον μικρό και ένιωσα λίγη ζωντάνια βρε παιδί μου!


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω αυτες τις μερες που παιρνω τα χαπια ολο νυσταζω κ κοιμαμαι συνεχεια,φραουλιτσα κ εγω νιωθω αδυναμια μετα απο λιγη ωρα ορθια η αμα κανω καμια δουλειτσα με πιανουν ζαλαδες κ τραβηγματα στη μεση κ στην κοιλια...εν τω μεταξυ οι γειτονες μας ειναι λιγο φασαριοζοι κ με πιανουν τα νευρα ωρες ωρες για τα καλα....χθες ανακαλυψα νεο τροπο χαλαρωσης βαζω μουσικη στο youtube για εγκυους κ βρεφη ξαπλωνω σε ενα χαλακι γυμναστικης κ οραματιζομαι το μωρακι κ διαφορα χαρουμενα..κοντεψα να κοι ηθω στο χαλακι.......χιχιχι


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ναιιιιιιι τα καταφερα με το τικερακι!!!!!!!!!!!Το αλλαξα βεβαια μου φαινεται πιο ζουμπουρλουδικο αυτο!!!Didi ευχαριστω για τις οδηγιες!!!!!!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου.Τι μου κάνετε?Χθες τ απόγευμα που ήμουν στη δουλειά είδα κάτι καφέ σταγόνες,όχι στο σκούπισμα αλλά στο σερβιετάκι (έχω πολλά υγρά αυτή την εποχή γενικά).Παίρνω το γιατρό τηλ κα μου δωσε τα utrogestan των 100 και μαγνήσιο.Δεν ξαναείδα απο χθες αλλα η αλήθεια είναι πως στενοχωρέθηκα λίγο...

Να μη στενοχωριέσαι αφού δεν ξαναείδες! Μην ανησυχείς καθόλου!

Καλημερα Μαρια λογικο να στενοχωρηθεις,κ εγω ειδα ροζ στο σκουπισμα την τριτη που μας περασε το πρωι κ ο γιατρος μου εδωσε κ μενα utrogesta τρια τη μερα κ να μεινω για λιγο ξαπλα,την πεμπτη πηγα το ειδα ηταν μια χαρα κ ροζ δεν ξαναειχα μονο μια φορα την τεταρτη το πρωι συγνωμη εκανα λαθος οχι την τριτη.τωρα καθομαι σπιτι για μια εβδομαδα παιρνω τα χαπακια μου κ περιφερομαι απο κρεβατι σε καναπε...μου ειπε να μην ανυσηχω γιατι καμια φορα ως μεγαλωνει η μητρα σπαει κανενα αγγειο για αυτο εχουμε ροζ η καφε,εσενα τι σου ειπε;;;επισης εχω κατι τραβηγματα κ θελω να εχω συνεχεια τα ποδια μαζεμενα,παρολο που μου ειπε οτι αυτο ειναι φυσιολογικο εγω τρομαζω λιγοο!!!εσεις κοριτσια εχετε. Τετοια;;;;

Έχω κι εγώ κάτι τραβηγματάκια, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο αυτές τις μέρες. Άντε να έρθει η Δευτέρα, να πάω στη γιατρό για να ηρεμήσω..

Φραουλιτσα εμενα μου τα εγραψε αλλα προς το παρων δεν κοστιζουν τοσο πολυ τα δικα μου,αχ αυτα τα σουβλακια κ εγω τα πεθυμησα αλλα τα φοβαμαι τα σκασμενα επειδη ο γιατρος ειπε προσοχη στα απεξω κ τα κρεατα καλοψημενα...εγω εφτιαξα χθες σουπα γιουβαρλακια που μου αρεσουν πολυ κ θα φαμε κ σημερα...αυριο μαλλον μα ςεχει τραπεζι η πεθερα οποτε γλιτωνω το μαγειρεμα!!!!

Εγώ από μαγειρική συνήθιζα να μαγειρεύω 5-6 φαγητά ένα ΣΚ το μήνα και τα έβαζα κατάψυξη σε μερίδες (ευτυχώς είμαστε οι δυο μας ακόμη).

Τώρα έχω έτοιμες βραστές σαλάτες και πλυμένα φρούτα στο ψυγείο. Από φαγητά λόγω σακχάρου πρέπει να τρώω βασικά κρέας με σαλάτα (όχι ζυμαρικά, πατάτες ή ρύζι). Οπότε το έχω ρίξει στα μπιφτέκια, τις μπριζόλες και το κοτόπουλο. Κοτόπουλο βράζω ένα ολόκληρο, το ξεκοκκαλίζω και το ψήνω με αλάτι-πιπέρι και ρίγανη και το έχω έτοιμο στο ψυγείο. Μία φορά την εβδ. τρώμε όσπρια.

Φραουλίτσα, εγώ απλώς κοιμάμαι πολύ. Δηλαδή το μεσημέρι οπωσδήποτε δύο ώρες... Αλλά όχι τρελή αδυναμία.

Σταφυλάκι, τέλειο το τικεράκι σου!!!


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...