Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

Didi μπράβο το εμβρυάκι σου!!!Ζυγός μου αρέσει και εμένα θα δώ την Τετάρτη μήπως είναι και εμάς καθυστερημένη η σύλληψη και πιάσουμε τον Ζυγό, όχι ότι με πειράζει και παρθενάκι γερά να είναι πάνω απόλα!!!

Stafylaki γέλασα με την υπνηλία που σου φέρνει το χάπι!! Το παίρνεις πρώι και βράδυ; Γιατί αν είναι μια φορά την ημέρα το παίρνεις βράδυ και κοιμάσαι σαν πουλάκι. Σχετικά με τον κολπικό στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχε πεί στην 8η εβδομάδα ότι ήταν η τελευταία φορά που κάναμε κολπικό και μετά θα κάναμε κοιλιακά. Στις 7 κ 2ημέρες θα ακούσεις πιστεύω καρδούλα αν και έχει να κάνει με τα μηχανήματα του γιατρού. Εμείς είχαμε ακούσει στην 6ηκ 2 ημέρες αλλά δεν ακουγόταν το τουκ τουκ το καθαρό, σαν θόρυβος κάπως ήταν. Οπότε υποθέτω στην 7η εβδομάδα θα ακούγεται και τουκ τουκ!!!Τέλεια!!! Για το αν θα κάνεις στον γιατρό σου ή έξω την αυχενική έχει να κάνει πάλι με τον γιατρό και τα μηχανήματα που έχει. Αν είναι για έξω θα σου πεί εκείνος που εμπιστεύεται να τον κάνεις και θα σου πεί και πότε θέλει για το ραντεβού.

Sagia το μάτι σου εντάξει; Καληνύχτα σε όλες!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμάς είναι σαν εσωτερικό αστείο το αν θα είναι ζυγός το νινί, γιατί είμαστε και οι δύο! Όχι ότι έχει πραγματικά σημασία!!!

Για την αυχενική, η γιατρός μου μου ξεκαθάρισε ότι θα την κάνω αλλού. Κι απ' ό,τι διαβάζω αυτό είναι και το σωστό, να την κάνει εξειδικευμένος γιατρός!


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Didi μπράβο το εμβρυάκι σου!!!Ζυγός μου αρέσει και εμένα θα δώ την Τετάρτη μήπως είναι και εμάς καθυστερημένη η σύλληψη και πιάσουμε τον Ζυγό, όχι ότι με πειράζει και παρθενάκι γερά να είναι πάνω απόλα!!!

Stafylaki γέλασα με την υπνηλία που σου φέρνει το χάπι!! Το παίρνεις πρώι και βράδυ; Γιατί αν είναι μια φορά την ημέρα το παίρνεις βράδυ και κοιμάσαι σαν πουλάκι. Σχετικά με τον κολπικό στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχε πεί στην 8η εβδομάδα ότι ήταν η τελευταία φορά που κάναμε κολπικό και μετά θα κάναμε κοιλιακά. Στις 7 κ 2ημέρες θα ακούσεις πιστεύω καρδούλα αν και έχει να κάνει με τα μηχανήματα του γιατρού. Εμείς είχαμε ακούσει στην 6ηκ 2 ημέρες αλλά δεν ακουγόταν το τουκ τουκ το καθαρό, σαν θόρυβος κάπως ήταν. Οπότε υποθέτω στην 7η εβδομάδα θα ακούγεται και τουκ τουκ!!!Τέλεια!!! Για το αν θα κάνεις στον γιατρό σου ή έξω την αυχενική έχει να κάνει πάλι με τον γιατρό και τα μηχανήματα που έχει. Αν είναι για έξω θα σου πεί εκείνος που εμπιστεύεται να τον κάνεις και θα σου πεί και πότε θέλει για το ραντεβού.

Sagia το μάτι σου εντάξει; Καληνύχτα σε όλες!!!!

Και εγω ελεγα οτι το παιδι μας (οταν το μελετουσαμε)οτι θα βγει Ζυγος σαν εμενα κ ο αντρας μου ελεγε απαππαπα θα ειναι γκρινιαρικο κ ιδιοτροπο και καλα σαν εμενα...χαχαχα αλλα μας την εσκασε στο τσακ το νινι...θα ειναι Παρθενακι!!!!!οχι οτι με νοιαζει αλλα εεε να χαλαρωνουμε κ λιγο απ τις ανυσηχιες βρε κοριτσια με χαζοπραγματακια!!!!Το χαπι το παιρνω τρεις φορες τη μερα οποτε καταλαβαινεις κοιμαμαι συνεχως ,μονο το βραδυ ξενυχταω αναγκαστικα γιατι εχουμε ηλιθιους γειτονες που κανουν απιστευτη φασαρια κ τωρα ειμαστε σε κατασταση αναμπουμπουλας...ψαχνουμε σπιτι να μετακομισουμε χειμωνιατικα κ σε αυτη την κατασταση λογω του οτι μερικοι ανθρωποι ειναι εντελως σκ@τοψυχοι...τελος παντων...οσο για την καρδουλα του μωρου μας ελπιζω να την ακουσουμε την παρασκευη θα εχω μπει στην ογδοη εβδομαδα!!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν δεν το έβλεπα στον υπέρηχο, θα έλεγα ότι δεν είμαι έγκυος! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα, εκτός του ότι πρέπει οπωσδήποτε να κοιμάμαι το μεσημέρι!

Σάγια, πήρες το γιατρό σου; Τι ήταν; Συχνά η αυξημένη πίεση "χτυπάει" στα μάτια...

Αααα, εσείς είστε ολόκληρα θηρία πια!!! Συνέχισε τη θεραπεία σου και θα πάνε όλα καλά!!!

Εμένα μου είπε ότι μετά τη 12η εβδομάδα θα κάνουμε κοιλιακό υπέρηχο. Δεν ξέρω τι τακτική ακολουθεί ο γιατρός σου... Καρδούλα μπορεί και να ακούσετε. Ρώτησε το γιατρό σου κι αν είσαι στο μεταίχμιο, πάτε το ραντεβού 2-3 μέρες μετά, να είστε πιο σίγουροι.

Πήγα σήμερα στη γιατρό και είδαμε αμνιακό σάκο και λεκιθικό ασκό!

Υπερηχογραφικά (και λόγω καθυστερημένης ωορρηξίας) με υπολόγισε μόλις 5εβδ+4ημ (όχι 6 ακριβώς).

Προς το παρόν η ΠΗΤ μου είναι 26/9 (θα τον πετύχουμε τον τρίτο ζυγό της οικογένειας μάλλον! :tongue:). Χάρηκα πολύ, ηρέμησα, γιατί χθες είχα φρικάρει και έτρεμα μήπως δε δούμε τίποτα, και ανυπομονώ ήδη να περάσουν 3 εβδ. μέχρι το επόμενο ραντεβού.

Πρέπει να κάνω επαναληπτική καλλιέργεια ούρων, να δούμε αν έφυγε το μικρόβιο, και στη γενική αίματος να δούμε το ουρικό που είναι λίγο τσιμπημένο (είναι δείκτης προεκλαμψίας, οπότε το παρακολουθούμε), καθώς και έναν από τους χρόνους προθρομβίνης. Αυτά! Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;;;

Didi υπεροχα νεακια!!!!και εγω ειμαι ζυγος κ ο αντρας μου σκορπιος οποτε ο καθενας μας ηθελε να ειναι το παιδι το δικο του ζωδιο..αλλαααα θα μας ερθει ενα ησυχο παρθενακι να μας βαλει στη θεση μας!!!!χαχα ανυπομονω να ερθει η παρασκευη να το δω το σπορακι μου δεν αντεχω να παω πισω το ραντεβου!!!!Ειπαμε Ζυγος=ανυπομονη!!!!!!!!!:wink:


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!ωραία τα νέα σας κορίτσια!!Μαρία πολύ μεγάλο μου ακούγεται 3εκ. Μπραβοοοο!didi όλα μια χαρά!φτου φτου έτσι να σου συνεχίσει χωρίς κανένα σύμπτωμα!stafylaki στην αυχενικη βλέπεις όλο το μωράκι σου οπως ειπε η Μαρία.τα όργανα του χεράκια ποδαράκια δαχτυλάκια και κάνουν όμως τις μετρησεις τους να δουν αν είναι όλα όσο πρέπει.επίσης μετράνε το υγρό στον αυχένα και την καμπύλη στη μυτούλα γιατί είναι χαρακτηριστικα για κάποια σύνδρομα.σε συνδυασμό με την papp a βγαίνει ένα ποσοστό που δείχνει τις πιθανότητες για κάποιο σύνδρομο επίσης.πάνω κάτω αυτά θυμαμαι.μεγάλη προσοχή γιατί πολλοί γιατροί κάνουν τις μετρησεις στο ιατρείο ενώ δεν είναι πιστοποιημενοι.υπάρχουν τα ονόματα όσων είναι, αναρτημένα στο ίντερνετ.δείτε τα για σιγουριά!


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ματι μου ακόμα παίζει..με βλέπω στο γιατρό σήμερα.οφθαλμίατρο η νευρολογο άραγε;;

Πάρε το γυναικολόγο σου να σου πει τη γνώμη του. Φοβάμαι μήπως είναι πίεση.


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια Μαρια μεγαλωσατε!!!!Σε ευχαριστω κ για τις πληροφοριες για την αυχενικη!!!Να ρωτησω κ κατι αλλα που θελω κ οποια ξερει ας με φωτισει!!!χιχι..εχω ραντεβου την Παρασκευη κ θα ειμαι 7+2 θα μου κανει παλι κολπικο υπερυχο η απ την κοιλια;;;θα ακουσουμε κ καρδουλα η ειναι νωρις ακομα;;για την αυχενικη κλεινεις απο νωρις ραντεβου;;γινεται στο δικο μας γιατρο η αλλου;;;πολλα ρωταω εεεε;;;;;:confused:

Καλημέρα κοριτσάκι,εμένα άρχισε να μου κάνει υπέηχο απ την κοιλιά απ την 7 βδομάδα αν και ήταν επιφυλακτικός για το αν έβλεπε κάτι γιατι ήταν λιγο νωρις,αλλά τελικά το είδαμε το σποράκι.Λογικά θ ακούσεις και καρδουλίτσα.:-D

όσον αφορα την αυχενική υπάρχουν εξειδικευμένοι γιατροί που κάνουν μόνο αυτή τη δουλειά δλδ αυχενική διαφάνεια και β επιπέδου.Αυτοι είναι και πιστοποιημένοι.

Είναι και κάποιοι γιατρόί που μπορούν να κάνουν την αυχενικη διαφάνεια στο ιατρείο τους,όπως ο δικός μου,οπότε δε χρειάζεται να πάω αλλού να την κάνω.Για τον αν ειναι πιστοποιημενος η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω γιατι δε ρωτησα.

Καλυτερα ομως να ρωτησεις το γιατρο σου να σε πει αυτος.Περιμενουμε νεα σουυυ


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το ματι μου ακόμα παίζει..με βλέπω στο γιατρό σήμερα.οφθαλμίατρο η νευρολογο άραγε;;

Μηπως κορίτσι είνια κάτι ψυχοσωματικό?Το χα παθει κι εγώ κάποτε,σε μια περίοδο της ζωής μου που είχα πολύ άγχος..Έφυγε απο μόνο του;)


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα ξέχασα να σας πω κορίτσια μου.Με τις ευλογίες του γιατρού μου,πήγα σε διαιτολόγο σήμερα.Μιλήσαμε αρκετή ώρα και μου είπε ότι θα μου ετοιμάσει μια διατροφή που να περιέχει τα πάντα για το μωρό,αυτά που χρειάζεται,αλλά σκοπός μας είναι να μη βάλει η μαμα κιλά :?.

Θα μου δώσει και κάποιες συνταγές να μαγειρευω υγειινά.Και θα πάω πρωτα ο Θεός στο τέλος του 2 τριμήνου να μου ετοιμασει μια καινουρια για τις πιο αυξημενες αναγκες του 3 τριμηνου.Ο Θεός βοηθός κορίτσια.Μου είπε πως με 1.60 και 65 κιλά είμαι στα όρια του κανονικού προς υπέρβαρου και πρέπει να βάλω μόνο μέχρι 11.5 κιλά :?:???:

Εχω αγχωθεί με τα κιλά γιατί τα τελευταια 5 χρόνια εχω βάλει κανα 15 κιλο μαζι με την εγκυμοσυνη την πρωτη και δε χανονται κοριτσια ευκολα αν βαλεις πολλα κιλα.Η αδερφή μου εβαλε 35 κιλά,ήταν αδυνατη πολυ και τωρα δε μπορει να τα χασει.Προσεχτικά και όχι υπερβολες.Μιλάω κι εγώ η λιχούδα τρομάρα μου.Να δω τι θα καταφέρω


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!Είμαι μαμά Μαίου και μπήκα να σας διαβάσω!

Φραουλίτσα* σου εύχομαι να πάνε τέλεια!!Χωρίς άγχος και ανησυχίες!!!

Σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να κρατήσουμε υγιέστετα μωράκια!!!


V3K5p3.pngZHI9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Είμαι μαμά Μαίου και μπήκα να σας διαβάσω!

Φραουλίτσα* σου εύχομαι να πάνε τέλεια!!Χωρίς άγχος και ανησυχίες!!!

Σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να κρατήσουμε υγιέστετα μωράκια!!!

Σ ευχαριστουμε πολυ κι εσυ μ εναν πονο κοριτσι.:-D:grin:Ολες να κρατησουμε τα μωρακια μας και να ναι υγιεστατα.


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Είμαι μαμά Μαίου και μπήκα να σας διαβάσω!

Φραουλίτσα* σου εύχομαι να πάνε τέλεια!!Χωρίς άγχος και ανησυχίες!!!

Σε όλα τα κορίτσια εύχομαι να κρατήσουμε υγιέστετα μωράκια!!!

Vall24 σευχαριστώ πάρα πολύ!!!Χάρηκα πάρα πολύ που τα ξανακατάφερα μακάρι να μείνει!!! Με συγκίνησες κοπέλα μου!!!Να'σαι καλά!!! Όλα καλά να σου πάνε άντε πλησιάζει ο καιρός!!!Μπαίνω και σας διαβάζω που και που. Σε φιλώ και να σαι καλά!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Sagia το μάτι μην το αφήνεις πάρε καλύτερα το γιατρό σου να του το πείς.

Μαρία καλή επιτυχία με την διατροφή σου εύχομαι να τα καταφέρεις!!!

Stafylaki αυτό με τους γείτονες είναι τραγικό!!! Εγώ είχα απο πάνω μου έναν 15 χρονων που έπαιζε μπάσκετ μες στο σπίτι και πήδαγε δώδεκα η ώρα το βράδυ και τα μεσημέρια όλες τις ακατάλληλες ώρες. Και επειδή οι γονείς του κάποια βράδια δούλευαν μάζευε όλους τους φίλους του και απο πάνω ακουγόταν σαν να το γκρεμίζουν!!Έσπρωχναν έπιπλα χαμός!!!Και όταν έφευγαν στον διάδρομο τσίριζαν και ακούγονταν πολύ έντονα!! Ευτυχώς για καλή μου τύχη μετακόμισαν!!Καλή επιτυχία στο ψάξιμο!!! Καλά θα κάνεις να μετακομίσεις, γιατί όταν με το καλό θα έρθει το μωράκι σου θα θέλεις να μπορείς να χαλαρώνεις και όχι να σου γυρνάει το μάτι!!!:wink:


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου, εγώ είμαι 1,77 και 79 κιλά. Όπως βλέπεις είμαι κι εγώ στα όρια, αλλά εμένα μου είπε 6-7 κιλά, το πολύ-πολύ 10. Άρα είμαι πιο δύσκολα από εσένα. Αλλά εχω κόψει ψωμιά γλυκά πατάτες και ζυμαρικά λόγω τσιμπημένου σακχάρου και με το περπάτημα έχασα 1,5 κιλό και με μάλωσε η γιατρός μου!


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...