Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

Μαρία μου, εγώ είμαι 1,77 και 79 κιλά. Όπως βλέπεις είμαι κι εγώ στα όρια, αλλά εμένα μου είπε 6-7 κιλά, το πολύ-πολύ 10. Άρα είμαι πιο δύσκολα από εσένα. Αλλά εχω κόψει ψωμιά γλυκά πατάτες και ζυμαρικά λόγω τσιμπημένου σακχάρου και με το περπάτημα έχασα 1,5 κιλό και με μάλωσε η γιατρός μου!

Κι εμενα μου ειπε να μη χασω απαγορευεται.Αλλα τουλαχιστον να μεινω στα ιδια μεχρι να τελειωσει το α τριμηνο.Νομιζω στα ίδια είμαστε οσον αφορα τα κιλα.Αν θες μολις παρω τη διατροφη να στη στειλω ενδεικτικα να δεις περιπου τι προτεινει.Ειναι για εγκυες αυτη η διατροφη 1800 θερμιδων,δεν ξερω βεβαια λογω σακχαρου αν κανει.

Βασικα οποια κοπελα θελει μπορω να την αναρτησω τη διατροφη μολις την παρω στα χερια μου.Ακομα περιμενω....


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα!!!πως είστε σήμερα?εγώ λίγες αναγουλες μέχρι στιγμής αλλά η υπερβολική κούραση που ένιωθα νομίζω μου περασε.δεν έχω καθόλου όρεξη να βγω λόγω ανακατωσουρας..έχω να βγω 10 μέρες πάνω κάτω και νιώθω σαν γιαγιά.αλλά η μάσκαρα μάσκαρα εντός σπιτιού τρομάρα μου :D

Το ματι εξακολουθεί να παίζει.πήρα οφθαλμίατρο και μου είπε ότι δεν είναι τπτ ανησυχητικό.νευρικό λόγω άγχους και σε λίγες μέρες θα περάσει.τώρα που λέτε για κιλά και εγώ έχασα 1-2 αυτές τις μερες.αφού τρώω χάλια.1,63 51 κιλά.μάλλον δε πρέπει να χάσω άλλο.αυτά τα δικά μου νέα κορίτσια!


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;;;ευχομαι ολες να ειστε υπεροχα κ τα οποια μικρα θεματακια μας συμπτωματακια κ τετοια να φυγουν!!!!!!Εγω ειμαι αρκετα καλα..με το θεμα του σπιτιου ηρεμησαμε καπως εχουμε δει αρκετα κ ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα καταληξουμε στην καινουρια μας φωλιτσα για να υποδεχθουμε το μωρακι μας με ησυχια κ ηρεμια!!!!Ανυπομονω να ερθει η Παρασκευη να δουμε το μωρακι μας!!!να ακουμε κ καρδουλα να ησυχασουμε λιγο!!!οταν πλησιαζει η μερα για το ραντεβου τοσο περισοτερο με πιανει η ανυπομονησια!!!Αυτα απο εμενα φιλια σε ολες!!!!!:wink:


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!Τουκ - τουκ την ακούσαμε την καρδούλα!!!!!!! Όλα μια χαρά 2,6 εκατοστά και είμαι 6εβομάδες και 2 ημέρες, δύο μέρες πίσω δηλαδή, και μάλλον πητ θα έχω 23/9!!!Στο μεταίχμιο των ζωδίων... Για να δούμε!!!Αχ κορίτσια χάρηκα πάρα πολύ, αν και στην αρχή πήρα μια λαχτάρα...Φάνηκε σαν άδεια η μήτρα και τρόμαξα αλλά μου λέει κοίτα έχει και κάτι μέσα. Τέλεια όλα μια χαρά!!!Εύχομαι και στα κορίτσια που δεν έχουν ακούσει να ακούσουν!!!Φιλιά σε όλες και καλό βράδυ!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!Τουκ - τουκ την ακούσαμε την καρδούλα!!!!!!! Όλα μια χαρά 2,6 εκατοστά και είμαι 6εβομάδες και 2 ημέρες, δύο μέρες πίσω δηλαδή, και μάλλον πητ θα έχω 23/9!!!Στο μεταίχμιο των ζωδίων... Για να δούμε!!!Αχ κορίτσια χάρηκα πάρα πολύ, αν και στην αρχή πήρα μια λαχτάρα...Φάνηκε σαν άδεια η μήτρα και τρόμαξα αλλά μου λέει κοίτα έχει και κάτι μέσα. Τέλεια όλα μια χαρά!!!Εύχομαι και στα κορίτσια που δεν έχουν ακούσει να ακούσουν!!!Φιλιά σε όλες και καλό βράδυ!!

Φραουλιτσα τελεια νεα!!!!!Φανταζομαι οτι ηταν ο πιο μαγικος ηχος που ακουσατε ποτε!!!!!Αφου εσεις ακουσατε καρδουλα στις 6+2 εχω πολλες ελπιδες και εγω να ακουσω αφου την Παρασκευη που θα παω θα ειμαι 7+2!!!!!!Τελειααααα!!!!!Φιλια σε ολες !!!!:lol::-D


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!φραουλιτσα τι καλά!!!μπράβο κοπέλα μου χαίρομαι πολύ για σένα!!!εύχομαι να ακούσουμε σύντομα όλες τον μαγικό ήχο της καρδούλας!σταφυλακι με το καλό να πάτε στο καινούργιο σας σπίτι.θα το φτιάξεις και όπως θέλεις για το νινακι!σίγουρα θα ακούσετε καρδούλα και εσείς!εγώ κρατιέμαι λίγο ακόμα.το ραντεβού είναι 10/2.για να δούμε αν θα αντέξω!


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Φραουλιτσα τελεια νεα!!!!!Φανταζομαι οτι ηταν ο πιο μαγικος ηχος που ακουσατε ποτε!!!!!Αφου εσεις ακουσατε καρδουλα στις 6+2 εχω πολλες ελπιδες και εγω να ακουσω αφου την Παρασκευη που θα παω θα ειμαι 7+2!!!!!!Τελειααααα!!!!!Φιλια σε ολες !!!!:lol::-D

Ναι γλυκιά μου!!!Σίγουρα θα ακούσεις!!!Και ήταν πολύ ωραίο ακουγόταν σαν την καρδιά και φαινόταν που αναβόσβηνε!!!!Ούφ!!!Άντε και εσένα μια μέρα έμεινε!!! Όταν ακούσεις καρδούλα σου φεύγει ένα βάρος γιατί ξέρεις ότι έχει αρχίσει να δουλεύει το σύστημα!!! Άντε να φτάσουμε και την 12η εβδομάδα όλες με το καλό να φύγει και ο μεγάλος κίνδυνος!!!!!Καλημέρα σε όλες!!

Με την αλλαγή σπιτιού μπορεί να ταλαιπωρηθείτε λίγο αλλά θα ανανεωθείτε!! Μια χαρά!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!φραουλιτσα τι καλά!!!μπράβο κοπέλα μου χαίρομαι πολύ για σένα!!!εύχομαι να ακούσουμε σύντομα όλες τον μαγικό ήχο της καρδούλας!σταφυλακι με το καλό να πάτε στο καινούργιο σας σπίτι.θα το φτιάξεις και όπως θέλεις για το νινακι!σίγουρα θα ακούσετε καρδούλα και εσείς!εγώ κρατιέμαι λίγο ακόμα.το ραντεβού είναι 10/2.για να δούμε αν θα αντέξω!

Ναί Sagia όσες δεν το έχετε ακούσει να το ακούσετε σύντομα είναι πολύ ωραία. στις 10/2 πόσο θα είσαι; Γιατί μπορείς να του πείς να πάς και νωρίτερα να ακούσεις έστω την καρδιά ότι πάει καλά. Εγω σίγουρα δεν θα άντεχα μέχρι τότε. :mrgreen::mrgreen:


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου ειπε να μη χασω απαγορευεται.Αλλα τουλαχιστον να μεινω στα ιδια μεχρι να τελειωσει το α τριμηνο.Νομιζω στα ίδια είμαστε οσον αφορα τα κιλα.Αν θες μολις παρω τη διατροφη να στη στειλω ενδεικτικα να δεις περιπου τι προτεινει.Ειναι για εγκυες αυτη η διατροφη 1800 θερμιδων,δεν ξερω βεβαια λογω σακχαρου αν κανει.

Βασικα οποια κοπελα θελει μπορω να την αναρτησω τη διατροφη μολις την παρω στα χερια μου.Ακομα περιμενω....

Μαρία μου, ναι, την θέλω τη δίαιτα όταν στην ετοιμάσει, σε ευχαριστώ πολύ!

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε;;;ευχομαι ολες να ειστε υπεροχα κ τα οποια μικρα θεματακια μας συμπτωματακια κ τετοια να φυγουν!!!!!!Εγω ειμαι αρκετα καλα..με το θεμα του σπιτιου ηρεμησαμε καπως εχουμε δει αρκετα κ ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα καταληξουμε στην καινουρια μας φωλιτσα για να υποδεχθουμε το μωρακι μας με ησυχια κ ηρεμια!!!!Ανυπομονω να ερθει η Παρασκευη να δουμε το μωρακι μας!!!να ακουμε κ καρδουλα να ησυχασουμε λιγο!!!οταν πλησιαζει η μερα για το ραντεβου τοσο περισοτερο με πιανει η ανυπομονησια!!!Αυτα απο εμενα φιλια σε ολες!!!!!:wink:

Αχ, οι μετακομίσεις είναι τόσο μεγάλη κούραση, αλλά τελικά πραγματικά είναι μια νέα αρχή! Εμείς αλλάξαμε σπίτι τον Ιούνιο, αλλά, επειδή το προηγούμενο ήταν επιπλωμένο, έπρεπε να τα αγοράσουμε όλα από την αρχή! Δεν φαντάζεσαι τρέξιμο!

Καλησπέρα κορίτσια!!!!!Τουκ - τουκ την ακούσαμε την καρδούλα!!!!!!! Όλα μια χαρά 2,6 εκατοστά και είμαι 6εβομάδες και 2 ημέρες, δύο μέρες πίσω δηλαδή, και μάλλον πητ θα έχω 23/9!!!Στο μεταίχμιο των ζωδίων... Για να δούμε!!!Αχ κορίτσια χάρηκα πάρα πολύ, αν και στην αρχή πήρα μια λαχτάρα...Φάνηκε σαν άδεια η μήτρα και τρόμαξα αλλά μου λέει κοίτα έχει και κάτι μέσα. Τέλεια όλα μια χαρά!!!Εύχομαι και στα κορίτσια που δεν έχουν ακούσει να ακούσουν!!!Φιλιά σε όλες και καλό βράδυ!!

Αχ, Φραουλίτσα μου, τι όμορφα νέα! Συγχαρητήρια καλή μου! Ανυπομονώ κι εγώ για να την ακούσουμε, και μου φαίνονται αιώνας τόσες πολλές μέρες μέχρι το ραντεβού!


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Σευχαριστώ didi!!Με το καλό να το ακούσεις και εσύ είναι πολύ ωραίο. Όντως είναι πολλές μέρες μέχρι τις 16 που θα πάς υπομονή. Εγώ θα ξαναπάω στις 11/2 που θα είμαι 8 εβδομάδων 2 ημερών. Γενικά κάθε 15 μέρες βλέπει τις εγκύους για καλό και για κακό για να ελένχουμε την κατάσταση. Απο την αυχενική και μετά μια φορά το μήνα.

Καλημέρα σε όλες!!Πως είστε; Όλες καλά; Απο συμπτώματα πως πάτε; Εμένα απίστευτο αλλά πρήζεται και άλλο το στήθος μου :o:o τούμπνο!!Δεν ξέρω που θα φτάσει!!!Και έχει πρηστεί λίγο και η κοιλιά ακόμα. Έχω και γάμο τέλος Φλεβάρη και δεν ξέρω τί να βάλω να μην πολυ φαίνεται και πότε να το πάρω.... Με το στήθος μεγάλο θέμα...


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσάκια!!! :D Περνάει ο καιρός... σε λίγο θα έχουμε ακούσει όλες τον μαγικό ήχο και θα έχει στρογγυλέψει η κοιλίτσα μας:tongue::tongue::tongue:

Εγώ μετράω 11 ημέρες από τότε που είδα το μικρό μου και λαχταράω τη στιγμή που θα το ξαναδώ:tongue::tongue::tongue: Κορίτσια είδα στον ύπνο μου πως έχω αγοράκι:D:D:D Έχει δει άλλη κοπέλα αντίστοιχο όνειρο? Είμαστε λίγο καλύτερα τελευταία όμως συνεχίζουμε να μην τρώμε μαγειρευτό φαγητό. Εμπλουτίσαμε κάπως τη διατροφή μας δηλαδή στις μπανάνες και τις φρυγανιές προσθέσαμε τα φυστίκια αιγινης και τη φέτα. Τελευταία από τις πολλές μπανάνες άρχισα να νιώθω σαν μαϊμού :cool::cool::cool: Έκλεισα και για αυχενική και περιμένω...:D

φιλάκια σε όλες!!!!


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!Ευχομαι ολες να ειστε καλα!!!Εμεις πηγαμε σημερα γιατρο ειδαμε το μωρακι,ειναι ολα υπεροχα!!!!Φτασαμε το ενα εκατοστο αλλα δεν ακουσαμε ακομα την καρδουλα γιατι μας ειπε οτι πρεπει να γινει δυο εκατοστα πρωτα.Αλλα χτυπαει κανονικα κ δυνατα οποτε αυτο ειναι καλο!!Το αλλο θεμα με το σπιτι αααχχ ακομα τρεχουμε,κοριτσια ευχηθητε ολες να βρω συντομα γιατι δεν την παλευω αλλο......Ααα σημερα σταματαω κ τα χαπια κ μπορω να γυρισω κ στη δουλεια οποτε θελω αρκει να προσεχω τα βαρη.εγω απο συμπτωματα μονο το βραδυ ζαλιζομαι μερικες φορες κ ξυπναω τη νυχτα πεινωντας σα λυκος....εχω συνεχεια στο κομοδινο ενα κουλουρακι,εσεις πεινατε κοριτσια;;;


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! :D Περνάει ο καιρός... σε λίγο θα έχουμε ακούσει όλες τον μαγικό ήχο και θα έχει στρογγυλέψει η κοιλίτσα μας:tongue::tongue::tongue:

Εγώ μετράω 11 ημέρες από τότε που είδα το μικρό μου και λαχταράω τη στιγμή που θα το ξαναδώ:tongue::tongue::tongue: Κορίτσια είδα στον ύπνο μου πως έχω αγοράκι:D:D:D Έχει δει άλλη κοπέλα αντίστοιχο όνειρο? Είμαστε λίγο καλύτερα τελευταία όμως συνεχίζουμε να μην τρώμε μαγειρευτό φαγητό. Εμπλουτίσαμε κάπως τη διατροφή μας δηλαδή στις μπανάνες και τις φρυγανιές προσθέσαμε τα φυστίκια αιγινης και τη φέτα. Τελευταία από τις πολλές μπανάνες άρχισα να νιώθω σαν μαϊμού :cool::cool::cool: Έκλεισα και για αυχενική και περιμένω...:D

φιλάκια σε όλες!!!!

Κασσιοπη ωραια εφτασε η ωρα για αυχενικη!!!εγω εχω ραντεβου 13/2 ξανα κ μου ειπε οτι μαλλον θα κλεισουμε κ εμεις ραντεβου για αυχενικη,φανταζομαι κατα τελος του μηνα που θα ειμαι στην 12η εβδομαδα.μακαρι ολες οι αυχενικες να ειναι τελειες!!οσο για τα ονειρα που λες εγω στην αρχη ειχα τρελαθει...μια φορα ξημερωματα της γιορτης του αρχαγγελου Μιχαηλ κ Γαβριηλ (ειχα κανει την προσευχη μου κ ζητησα ενα μωρακι)ειδα να μου δινει καποιος αγκαλια ενα μωρο κοριτσακι!!!πριν λιγες μερες ειδα ενα αγορακι να παιζουμε!!!δε βγαζω ακρη αλλα νομιζω θα ειναι κοριτσακι,ο αντρας μου λεει αγορι...χαχα αρκει να ειναι καλα κ ας ειναι οτι θελει!!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!Ευχομαι ολες να ειστε καλα!!!Εμεις πηγαμε σημερα γιατρο ειδαμε το μωρακι,ειναι ολα υπεροχα!!!!Φτασαμε το ενα εκατοστο αλλα δεν ακουσαμε ακομα την καρδουλα γιατι μας ειπε οτι πρεπει να γινει δυο εκατοστα πρωτα.Αλλα χτυπαει κανονικα κ δυνατα οποτε αυτο ειναι καλο!!Το αλλο θεμα με το σπιτι αααχχ ακομα τρεχουμε,κοριτσια ευχηθητε ολες να βρω συντομα γιατι δεν την παλευω αλλο......Ααα σημερα σταματαω κ τα χαπια κ μπορω να γυρισω κ στη δουλεια οποτε θελω αρκει να προσεχω τα βαρη.εγω απο συμπτωματα μονο το βραδυ ζαλιζομαι μερικες φορες κ ξυπναω τη νυχτα πεινωντας σα λυκος....εχω συνεχεια στο κομοδινο ενα κουλουρακι,εσεις πεινατε κοριτσια;;;

Αχ, τι ωραία που βλέπετε τα μωράκια σας, θέλω κι εγώ να το δω σύντομα!!

Σευχαριστώ didi!!Με το καλό να το ακούσεις και εσύ είναι πολύ ωραίο. Όντως είναι πολλές μέρες μέχρι τις 16 που θα πάς υπομονή. Εγώ θα ξαναπάω στις 11/2 που θα είμαι 8 εβδομάδων 2 ημερών. Γενικά κάθε 15 μέρες βλέπει τις εγκύους για καλό και για κακό για να ελένχουμε την κατάσταση. Απο την αυχενική και μετά μια φορά το μήνα.

Καλημέρα σε όλες!!Πως είστε; Όλες καλά; Απο συμπτώματα πως πάτε; Εμένα απίστευτο αλλά πρήζεται και άλλο το στήθος μου :o:o τούμπνο!!Δεν ξέρω που θα φτάσει!!!Και έχει πρηστεί λίγο και η κοιλιά ακόμα. Έχω και γάμο τέλος Φλεβάρη και δεν ξέρω τί να βάλω να μην πολυ φαίνεται και πότε να το πάρω.... Με το στήθος μεγάλο θέμα...

Να πάρεις κάτι μια βδομάδα πριν το γάμο, για να είναι όσο πιο "σωστό" πάνω σου! Ακόμη μεγαλώνει το στήθος σου; Εμένα απλώς όταν το πιάνω είναι κάπως "σφιχτό" και βαρύ. Η μαμά μου με κοροϊδεύει ότι θα αρχίσω από τώρα να βγάζω γάλα! χαχα

Καλησπέρα κοριτσάκια!!! :D Περνάει ο καιρός... σε λίγο θα έχουμε ακούσει όλες τον μαγικό ήχο και θα έχει στρογγυλέψει η κοιλίτσα μας:tongue::tongue::tongue:

Εγώ μετράω 11 ημέρες από τότε που είδα το μικρό μου και λαχταράω τη στιγμή που θα το ξαναδώ:tongue::tongue::tongue: Κορίτσια είδα στον ύπνο μου πως έχω αγοράκι:D:D:D Έχει δει άλλη κοπέλα αντίστοιχο όνειρο? Είμαστε λίγο καλύτερα τελευταία όμως συνεχίζουμε να μην τρώμε μαγειρευτό φαγητό. Εμπλουτίσαμε κάπως τη διατροφή μας δηλαδή στις μπανάνες και τις φρυγανιές προσθέσαμε τα φυστίκια αιγινης και τη φέτα. Τελευταία από τις πολλές μπανάνες άρχισα να νιώθω σαν μαϊμού :cool::cool::cool: Έκλεισα και για αυχενική και περιμένω...:D

φιλάκια σε όλες!!!!

Εμένα σήμερα άρχισαν οι αναγούλες, όχι πολύ σοβαρές, αλλά δεν μπορώ να συνέλθω όλη μέρα. Μόνο το μεσημέρι που ξάπλωσα (δεν κοιμήθηκα). Όλο τοστ και μανταρίνια τρώω σήμερα...


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Φραουλίτσα θα συμφωνήσω με την didi, να το πάρεις λίγο πριν το γάμο για να είσαι σίγουρη. DIDI μου το στήθος μας θα μεγαλώνει..και θα μεγαλώνει..και και σταματημό δεν θα χει χαχα!!:lol:stafylaki μήπως έχεις δίδύμα :shock: πλάκα κάνω θα το βλέπατε...Συμφωνώ, γερά να είναι και το φύλο πραγματικά δεν με ενδιαφέρει, δεν έχω προτιμήσεις. Αχχ ήταν τόσο ζωντανό το όνειρο.. το έπαιρνα αγκαλίτσα..ήταν μια γλύκα,,είδα μέχρι και τα ούλα του να είναι πρησμένα λίγο πριν σκάσουν τα δοντάκια, μετά το έπαιρνα στο μάρσιπο και το πήγαινα βόλτες. Ήταν όμως και αγχωτικό γιατί το έψαχνα, η κούνια του άλλαζε συνέχεια θέση μέσα στο σπίτι.


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...