Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

Didi ωραιο συστημα εχεις με τα φαγητα!!!!εγω το κανω αυτο συνηθως με τα οσπρια επειδη εγω δεν τα τρωω κανα δυο μεριδες για τον αντρα μου κ τρωει δυο φορες!!ξινιζεται λιγο αλλα τα τρωει...χιχι!!!Να ρωτησω κατι κοριτσια αυχενικη διαφανεια ποτε κανουμε??κ τι ακριβως ειναι??βλεπουν το μωρο ολοκληρο χερια ποδια δαχτυλα τετοια???η λεω αρλουμπες??κ ποτε βλεπουμε τι ειναι??


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοριτσάκια! Καλώς ήρθαν οι νέες εγκυούλες :D

Κοριτσάκια μου διάβασα πολύ βιαστικά τα νέα σας γιατί συνεχίζω να μην είμαι και πολύ καλά και το internet με ζαλίζει όπως σας ξανά έγραψα :?

Πάει και το μεσημεριανό:?:???::roll::mrgreen:.

Χαίρομαι που είστε όλες καλά! :D Και εγώ αν εξαιρέσεις τη ναυτία και τους εμ.......ς :? είμαι μια χαρά :D Ανεβάσαμε και την θυροξίνη στο 75 αυτό είναι το μοναδικό μου νέο, επίσης έχω αποφασίσει να μην ξανακάνω κανένα πείραμα με το φαγητό..Σταθερά φρυγανιές, τοστ και φρούτα μόνο!

φιλάκια!:D


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, Κασσιόπη μου, πολύ ταλαιπωρείσαι... Δοκίμασες κανένα τζίντζερ; Κάνει δουλειά;

Σταφυλάκι, είναι πολύ βολικό αυτό το σύστημα. Επίσης πήρα χύτρα και σώθηκα!!! Η αυχενική είναι ένας πολύ αναλυτικός υπέρηχος, που μετρούν την αυχενική διαφάνεια του εμβρύου και βρίσκουν την πιθανότητα για σύνδρομο Down. Κάποια από τις μανούλες μπορεί να μας πει κάτι περισσότερο...


tt1e3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά δεν άντεξα και το χτύπησα το σουβλάκι!! Επειδή και εγώ στην προηγούμενη δεν είχα αντισώματα τους είπαμε ότι είναι για έγκυο και να είναι καλοψημένα. Ωραίο ήταν:mrgreen::mrgreen:. Η αλήθεια είναι ότι δεν κοιμάμαι τα μεσημέρια αλλά σήμερα ήμουν πολύ χάλια. Τώρα είμαι καλύτερα. Απο το φαγητό βλέπω όλες τα ίδια!!Εγώ προσπαθώ μες την βδομάδα να τρώμε δυο φορές όσπρια μια ή δυο κρέας κ.τ.λ. Μαράκι αν έχεις πόνους περιόδου να πάρεις τον γιατρό σου. Εμένα τουλάχιστον αυτο μου είχε πεί. Και εγώ είχα τραβηγματάκια και ανάσκελα δεν μπορούσα καθόλου. Τώρα δεν με τραβάει τόσο πολύ μπορεί να είναι τα φάρμακα. Μπράβο stafylaki για το τίκερ τα κατάφερες και έβαλες και εικόνα προφίλ!!! Μπράβο!!! Καλό βράδυ σε όλες!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Πως πάτε; Όλες καλά; Didi καλή επιτυχία σήμερα μακάρι να ακούσετε καρδούλα!!! Απο συμπτώματα πως πάτε; Εγώ ξυπνάω και νιώθω κούραση ατονία και λίγη ζαλάδα. Σαν άρρωστη νιώθω!!! Αυτά απο μένα καλημέρα σε όλες!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!πως είστε;; Εγω ξαπλώνω όλο το πρωι και νυστάζω επίσης φραουλιτσα!αλλά το ανησυχητικό είναι κάτι άλλο..χθες το βράδυ ενώ η μέρα ήταν μια χαρά με έπιασαν οι αναγουλες και έκανα εμετό και ξαφνικά όταν έπλυνα το πρόσωπο μου είδα ότι το ματι μου έκανε κάτι συσπάσεις.έπαιζε με λίγα λόγια..χωρίς όμως να το νιώθω μόνο το βλέπω.από τότε δεν έχει σταματήσει ως τώρα!ούτε δευτερόλεπτο!το έχετε ξανακούσει αυτό??


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!πως είστε;; Εγω ξαπλώνω όλο το πρωι και νυστάζω επίσης φραουλιτσα!αλλά το ανησυχητικό είναι κάτι άλλο..χθες το βράδυ ενώ η μέρα ήταν μια χαρά με έπιασαν οι αναγουλες και έκανα εμετό και ξαφνικά όταν έπλυνα το πρόσωπο μου είδα ότι το ματι μου έκανε κάτι συσπάσεις.έπαιζε με λίγα λόγια..χωρίς όμως να το νιώθω μόνο το βλέπω.από τότε δεν έχει σταματήσει ως τώρα!ούτε δευτερόλεπτο!το έχετε ξανακούσει αυτό??

Καλησπέρα Sagia η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ξανακούσει. Πάρε καλύτερα το γιατρό σου να του το πείς. Μπορεί να είναι και απο ζαλάδα ή κάτι όχι σημαντικό αλλά καλό είναι για οτιδήποτε δεν γνωρίζουμε να ειδοποιούμε τον γιατρό μας. Περαστικά σου εύχομαι. Και εγώ έχω μια αίσθηση συνέχεια σαν να ζαλίζομαι και με πιάνουν αναγούλες τον εμ.... τον έχω γλυτώσει προς το παρόν.


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου.Τι μου κανετε?Πήγα τελικά στο γιατρό σημερα, όλα οκ μου ειπε.Μεγαλωσαμε γιναμε και 3 ολοκληρα εκατοστα.:-DΜου ειπε να συνεχισω τη θεραπεια για 2 βδομαδες και βλεπουμε.Ειμαι καλυτερα αν και το ΣΚ δεν ξεκουραστηκα καθολου :?Καλη συνεχεια σε ολες μας κοριτσακια μουυυ


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites

Didi ωραιο συστημα εχεις με τα φαγητα!!!!εγω το κανω αυτο συνηθως με τα οσπρια επειδη εγω δεν τα τρωω κανα δυο μεριδες για τον αντρα μου κ τρωει δυο φορες!!ξινιζεται λιγο αλλα τα τρωει...χιχι!!!Να ρωτησω κατι κοριτσια αυχενικη διαφανεια ποτε κανουμε??κ τι ακριβως ειναι??βλεπουν το μωρο ολοκληρο χερια ποδια δαχτυλα τετοια???η λεω αρλουμπες??κ ποτε βλεπουμε τι ειναι??

Αυχενική διαφάνεια κάνουμε απο την 11 βδομάδα μέχρι την 13.Βλέπουμε κανονικά τα μωράκια μας χεράκια,ποδαράκια κλπ και κάνουν οι γιατροί μια μέτρηση σ ένα υγρό που φαίνεται μαύρο στον υπέρηχοστον αυχένα του μωρού ,και ανάλογα με το μέγεθος βλέπουν αν έχει κάποιες χρωμοσωμικές ανωμαλίες,σύνδρομο down κλπ.Επίσης κάνουμε και ειδική εξέταση αίματος PAPP A.Αυτά θα στα εξηγήσει ο γιατρός σου καλύτερα..:-D:grin: εγώ δεν το χω και πολύ...Ελπίζω να σ έδωσα να καταλάβεις έστω κ λίγο.:-D

Εγώ έκλεισα για τις 16 Φεβρουαρίου χιχχιιχ


7H5Lp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου.Τι μου κανετε?Πήγα τελικά στο γιατρό σημερα, όλα οκ μου ειπε.Μεγαλωσαμε γιναμε και 3 ολοκληρα εκατοστα.:-DΜου ειπε να συνεχισω τη θεραπεια για 2 βδομαδες και βλεπουμε.Ειμαι καλυτερα αν και το ΣΚ δεν ξεκουραστηκα καθολου :?Καλη συνεχεια σε ολες μας κοριτσακια μουυυ

Συγχαρητηρια Μαρια μεγαλωσατε!!!!Σε ευχαριστω κ για τις πληροφοριες για την αυχενικη!!!Να ρωτησω κ κατι αλλα που θελω κ οποια ξερει ας με φωτισει!!!χιχι..εχω ραντεβου την Παρασκευη κ θα ειμαι 7+2 θα μου κανει παλι κολπικο υπερυχο η απ την κοιλια;;;θα ακουσουμε κ καρδουλα η ειναι νωρις ακομα;;για την αυχενικη κλεινεις απο νωρις ραντεβου;;γινεται στο δικο μας γιατρο η αλλου;;;πολλα ρωταω εεεε;;;;;:confused:


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Πως πάτε; Όλες καλά; Didi καλή επιτυχία σήμερα μακάρι να ακούσετε καρδούλα!!! Απο συμπτώματα πως πάτε; Εγώ ξυπνάω και νιώθω κούραση ατονία και λίγη ζαλάδα. Σαν άρρωστη νιώθω!!! Αυτά απο μένα καλημέρα σε όλες!!!

Γεια σου φραουλιτσα απο συμπτωματα εγω μονο απ το απογευμα κ μετα εχω μερικες ζαλαδες κ ακομα πιο αργα ελαχιστες αναγουλες!!Το κακο με μενα ειναι οτι μολις παρω το χαπι μου μετα απο κανα μισαωρο κοιμαμαι ορθια...στην κυριολεξια να φανταστεις σημερα το πρωι πηγαμε για εξεταση για το στιγμα κ μεχρι να φτασουμε στο αυτοκινητο με εσερνε ο αντρας μου...κοιμηθηκα μετα δυομιση ωρες σα βοδι......κ γενικα κοιμαμαι πολυ!!!!!


wg46p4.png?vh8y1cqv
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Πως πάτε; Όλες καλά; Didi καλή επιτυχία σήμερα μακάρι να ακούσετε καρδούλα!!! Απο συμπτώματα πως πάτε; Εγώ ξυπνάω και νιώθω κούραση ατονία και λίγη ζαλάδα. Σαν άρρωστη νιώθω!!! Αυτά απο μένα καλημέρα σε όλες!!!

Εγώ αν δεν το έβλεπα στον υπέρηχο, θα έλεγα ότι δεν είμαι έγκυος! Δεν έχω κανένα σύμπτωμα, εκτός του ότι πρέπει οπωσδήποτε να κοιμάμαι το μεσημέρι!

Γεια σας κορίτσια!πως είστε;; Εγω ξαπλώνω όλο το πρωι και νυστάζω επίσης φραουλιτσα!αλλά το ανησυχητικό είναι κάτι άλλο..χθες το βράδυ ενώ η μέρα ήταν μια χαρά με έπιασαν οι αναγουλες και έκανα εμετό και ξαφνικά όταν έπλυνα το πρόσωπο μου είδα ότι το ματι μου έκανε κάτι συσπάσεις.έπαιζε με λίγα λόγια..χωρίς όμως να το νιώθω μόνο το βλέπω.από τότε δεν έχει σταματήσει ως τώρα!ούτε δευτερόλεπτο!το έχετε ξανακούσει αυτό??

Σάγια, πήρες το γιατρό σου; Τι ήταν; Συχνά η αυξημένη πίεση "χτυπάει" στα μάτια...

Γεια σας κορίτσια μου.Τι μου κανετε?Πήγα τελικά στο γιατρό σημερα, όλα οκ μου ειπε.Μεγαλωσαμε γιναμε και 3 ολοκληρα εκατοστα.:-DΜου ειπε να συνεχισω τη θεραπεια για 2 βδομαδες και βλεπουμε.Ειμαι καλυτερα αν και το ΣΚ δεν ξεκουραστηκα καθολου :?Καλη συνεχεια σε ολες μας κοριτσακια μουυυ

Αααα, εσείς είστε ολόκληρα θηρία πια!!! Συνέχισε τη θεραπεία σου και θα πάνε όλα καλά!!!

Συγχαρητηρια Μαρια μεγαλωσατε!!!!Σε ευχαριστω κ για τις πληροφοριες για την αυχενικη!!!Να ρωτησω κ κατι αλλα που θελω κ οποια ξερει ας με φωτισει!!!χιχι..εχω ραντεβου την Παρασκευη κ θα ειμαι 7+2 θα μου κανει παλι κολπικο υπερυχο η απ την κοιλια;;;θα ακουσουμε κ καρδουλα η ειναι νωρις ακομα;;για την αυχενικη κλεινεις απο νωρις ραντεβου;;γινεται στο δικο μας γιατρο η αλλου;;;πολλα ρωταω εεεε;;;;;:confused:

Εμένα μου είπε ότι μετά τη 12η εβδομάδα θα κάνουμε κοιλιακό υπέρηχο. Δεν ξέρω τι τακτική ακολουθεί ο γιατρός σου... Καρδούλα μπορεί και να ακούσετε. Ρώτησε το γιατρό σου κι αν είσαι στο μεταίχμιο, πάτε το ραντεβού 2-3 μέρες μετά, να είστε πιο σίγουροι.

Πήγα σήμερα στη γιατρό και είδαμε αμνιακό σάκο και λεκιθικό ασκό!

Υπερηχογραφικά (και λόγω καθυστερημένης ωορρηξίας) με υπολόγισε μόλις 5εβδ+4ημ (όχι 6 ακριβώς).

Προς το παρόν η ΠΗΤ μου είναι 26/9 (θα τον πετύχουμε τον τρίτο ζυγό της οικογένειας μάλλον! :tongue:). Χάρηκα πολύ, ηρέμησα, γιατί χθες είχα φρικάρει και έτρεμα μήπως δε δούμε τίποτα, και ανυπομονώ ήδη να περάσουν 3 εβδ. μέχρι το επόμενο ραντεβού.

Πρέπει να κάνω επαναληπτική καλλιέργεια ούρων, να δούμε αν έφυγε το μικρόβιο, και στη γενική αίματος να δούμε το ουρικό που είναι λίγο τσιμπημένο (είναι δείκτης προεκλαμψίας, οπότε το παρακολουθούμε), καθώς και έναν από τους χρόνους προθρομβίνης. Αυτά! Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;;;


tt1e3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...