Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανουλες Σεπτεμβριου 2015


stafylaki

Recommended Posts

Βρε Σαγια μου ειλικρινα θελω κι εγω πολυ να τα πουμε,αλλα αν δεν ειναι σιγουρο,θα με βολευε περισσοτερο οποιο αλλο σκ,ακομα και το αμεσως επομενο,μιας και αυτο θα εχει φοβερη κινηση,ειμαστε αρκετα μακρια με το αμαξι και λογω εορτων θα τρεχω ολη μερα σε υποχρεωσεις...Μιλησα και με την Ανδρομεδα και δουλευει ο αντρας της το Σαββατο και δεν εχει πως να ερθει...Αν το κανονιζαμε με την ηρεμια μας την επομενη Κυριακη το πρωι πως σας φαινεται?Θα ειναι κλειστα και τα μαγαζια(ή οχι?) και θα ειναι πολυ πιο ηρεμα...


hv6Vp2.png
bMrM.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Mommy μου πόσο σε καταλαβαίνω..τέτοιες μέρες είναι δράμα στα εμπορικά.απλα βόλευε με ρεπό κ νονους κλπ.οσο για το αν θέλουμε να βρεθούμε νομίζω νιώθουμε όλες το ίδιο!

Είναι σίγουρο ότι θα κατέβω ομως δεν είναι σίγουρη η ώρα.αλλα με τα μωρά δεν είμαστε να ξημεροβραδιαζομαστε στις καφετέριες περιμενοντας!οπότε αφού είναι έτσι ας το κανονίσουμε αλλη φορά.

Κρίμα..και ήμασταν ένα βήμα πριν τη συνάντηση!


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Mommy μου πόσο σε καταλαβαίνω..τέτοιες μέρες είναι δράμα στα εμπορικά.απλα βόλευε με ρεπό κ νονους κλπ.οσο για το αν θέλουμε να βρεθούμε νομίζω νιώθουμε όλες το ίδιο!

Είναι σίγουρο ότι θα κατέβω ομως δεν είναι σίγουρη η ώρα.αλλα με τα μωρά δεν είμαστε να ξημεροβραδιαζομαστε στις καφετέριες περιμενοντας!οπότε αφού είναι έτσι ας το κανονίσουμε αλλη φορά.

Κρίμα..και ήμασταν ένα βήμα πριν τη συνάντηση!

Δεν μπορείς να ξέρεις την ωρα περίπου ε; Δεν στο λέω για να νιώσεις άσχημα σε καμία περίπτωση απλά μήπως δεν το αναβαλλαμε. Άλλη φορά θα μπορέσεις να έρθεις ή θα είναι δύσκολο; Φαντάζομαι πως θα νιώθεις αλλά εδώ είμαστε εμείς και δεν θα χαθούμε, όσο για την αλλαγή στα σχέδια με τα μωράκια αυτά είναι μες στο πρόγραμμα οπότε μην νιώθεις άσχημα. Παγματι είναι κρίμα αλλά καλά να είμαστε και ξανακανονισουμε


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και ας φανεί χαζή η ερώτηση, τελικά το αναβάλλουμε; Γιατί αν είναι να μην βρεθούμε να πάρει ο άντρας μου το αμάξι το πρωί, όσο για την επόμενη Κυριακή κατά 90 ταα 100 μάλλον δεν θα μπορώ γιατί έχουν γενέθλια τα ανήψια μου που μένουν εκτός Αθηνών, λέω κατα 90 μήπως και κάνουν το πάρτυ πιο μετά. Αυτά απο μένα φιλιά σε όλες


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου γλυκα, τωρα κατάφερα ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να σας γραψω! Εχω μπλέξει με κατι ιστορίες και μερεμέτια με το εξοχικό στο νησί και αυριο θα φυγουμε να παμε να δουμε τι στο καλο εχει γινει! Ειναι να μην μπλεξεις με μαστόρους! :roll: και μεσα σε ολα τρεξιμο για τα βαφτιστήρια, για τα προσκλητήρια της βάφτισης και ξεκινήσαμε και διαβάσματα για το μεταπτυχιακό! Χαμος!

Τεσπα, τελικα θα το κανετε αλλη μερα το reunion? γιατι θελω κι εγω πολυ να σας δω και οπως σας ειπα αυτο το σουκου θα ειμαι εκτος Αθήνας!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουφ μωρέ κρίμα:? Είναι οι μέρες βέβαια τέτοιες που όλο και κάτι τυχαίνει. Ίσως είναι για καλό, αν βρούμε αργότερα κάποια άλλη μέρα, πιο ήσυχη, να μπορούμε να φέρουμε όλες και τα μπεμπάκια μας και να μην γίνεται χαμός στο εμπορικό λόγο γιορτών. Τώρα πάμε για ύπνο αλλά θα σας στείλω και το προφίλ στο φβ και ίσως κανονίσουμε κάτι απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω μαλλον αναβαλλεται η συναντηση μας...Σαγια μου πριν εγραψα νομιζοντας οτι δεν θα ερθεις σιγουρα αλλιως θα μπορουσες να μας στειλεις οταν σιγουρεψεις σε ποια πτηση θα εισαι.Απο την αλλη,ηδη δε θα ερθουν ουτε η audette ουτε η Ανδρομεδα,ξερω κι εγω τι να πω.Οταν λεω εναλλακτικα την επομενη Κυριακη εννοω αυτη μετα το Πασχα ε!Του Θωμα δηλαδη,γιατι η επομενη ειναι το Πασχα!Αυτη εννοουσες Φραουλιτσα οτι μαλλον δε θα μπορεις?


hv6Vp2.png
bMrM.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!Mommy απλά δεν ήξερα σε ποια πτήση θα μπω.γι αυτό είπα κανονίστε εσείς κ αν σας προλαβω θα σας βρω εκεί.τλκ οι πρωινές πτήσεις ήταν over..δε πήγαμε καν στο αεροδρόμιο αφού ακυρώθηκε ο καφές.ετοιμαζομαστε κ θα έρθουμε με μια απ'τις επόμενες.ισως μείνουμε κ το βράδυ.

Κορίτσια δε φταίμε εμείς...η επικοινωνία μέσω μηνυμάτων είναι λίγο δύσκολη!

Έκανα καινούργιο φβ,mommy σου έχω στείλει όνομα.


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!Τί έγινε; Πολλή ησυχία έπεσε..... Ετοιμάζεστε για το Πάσχα ε;

Για πείτε κορίτσια ιδέες για απογευματινό.... Της έχω δώσει ρυζάκι με σταφίδες, ιδέα της γιατρού και απο αύριο βρώμη με μπανάνα. Εσείς τι δίνεται; Ξεκινήσαμε και το βράδυ και της δίνω στις 12, γάλα σκόνη και κοιμάται ως τις 8 χωρίς να ξυπνάει, παράδεισος για μένα αλλά έχει αρχίσει και δεν της φτάνει το δικό μου ή συνήθισε το άλλο που την κρατά πιο πολύ. Συνεχίζουμε και θηλάζουμε αλλά είμαι ήδη καλύτερα. Έχω χαμηλό αιματοκρίτη και ήμουν διαρκώς χάλια και ας έπαιρνα και ειδικές βιταμίνες για τον θηλασμό. Απο την μια στεναχωριέμαι, δεν θέλω να τελειώσουμε ακόμα, αλλά απο την άλλη είμαι πολλή καλύτερα και μπορούμε άνετα να πάμε έξω χωρίς να έχω άνχος για το αν θα πεινάσει να τρέχω στο αμάξι.

Α!!!!Γύρισε και απο ανάσκελα μπρούμυτα. Αυτά. Α σχετικά με επόμενη συνάντηση εννοούσα μετά το Πάσχα φυσικά. :wink:

Sagia ελπίζω να πέρασες καλά Αθήνα που ήρθες και να μην στεναχωρέθηκες που δεν βρεθήκαμε. Εγώ όλο το Σάββατο έτρεχα και απο το απόγευμα νύσταζα αλλά είχαμε να πάμε στο βαφτιστήρι και μετά βγήκαμε όλοι μαζί και όταν φύγαμε δεν κρατούσα τα μάτια μου!!!

Audette καλή επιτυχία με την ανακαίνιση!!! Τα της βάφτισης ακόμα δεν τα έχω δει, μου φαίνονται μακριά αν και τώρα που το καλοσκέφτομαι όχι και τόσο....:shock:

Φιλιά μανούλες και στα γλυκά σας τα μπεμπάκια, άντε να καταφέρουμε να συναντηθούμε!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου τι κάνετε?εμείς εδώ τρέξιμο με δώρα λαμπάδες κλπ..έχουμε κ 3 βαφτιστήρια....χαμός!

Αυγά,τσουρέκια κλπ κάνετε το πασχα?εγώ σε συνεργασία με τη μαμά μου τσουρέκια γιατί πάντα τα πετυχαίνει η άτιμη!φέτος ευτυχώς βρήκα συνταγές κατάλληλες για αποχή γιατί θα ζηλευα πολύ.

Φραουλιτσα μου την ίδια πορεία στο θηλασμο είχαμε με τον μεγάλο μου.στεναχωριομιυν κ εγώ αλλά πρέπει να διαλέξεις..αν θες να συνεχίσεις για λίγο ακόμα θηλαζε την για απογευματινο.ετσι κι αλλιώς νομίζω είναι νωρίς κ για τρίτο γεύμα,ή κάνω λάθος?κοίτα..δεν είμαι από αυτές που είναι κολλημένες με τη διατροφή,όχι ζάχαρη κλπ..αλλά είμαι "καμένη" απτον πρώτο μου γιο.του μαγειρευα φαγητό για 2 μερες κ δε του έφτανε για ένα μεσημεριανό γεύμα!πολύ φαγανο μωρο.το απόγευμα ακολουθούσα τη γραμμή του τότε παιδίατρου με γιαούρτι,κρέμες,δημητριακα.τον λυπομουν γιατί έλεγα βαριέται τα ιδια μωρε το καημένο,ας του δώσω κάτι νόστιμο!τλκ 14 μηνών καλομαθε κ σφραγισε το στόμα κ ήθελε τα πάντα εκτός από κρέας κ λαχανικα!ακόμα κ τώρα που είναι 4,5 παιδευομαστε με τη διατροφή του.αν όλα είχαν πάει καλά με τον μπέμπη κ μέχρι να εισάγω αβγό που εκεί αρχίζουν πολλές επιλογές,θα έδινα για απογευματινο λαχανικά η το μεσημεριανό φαγητο,ή λίγο ακόμα φρούτο αν πχ δεν εφαγε πολύ το πρωί.αν νομίζεις ότι πεινάει δοκίμασε κάτι τέτοιο κ αργότερα θα έχεις πολλές επιλογές.βασικα θέλεις καθημερινα 70γρ τουλάχιστον πρωτεΐνης στον 7ο.δηλ κρεατακι.μπορεις να κάνεις εισαγωγή κ αλλά κρέατα για αλλαγή.επισης η βρώμη και το ρύζι είναι αναστολεις Θρεψης..ψάξε στο ίντερνετ.

Αντε θα τα πούμε κ στο φβ?????


GeU3p2.png

F3H2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Λοιπόν Φραουλίτσα εγώ του δίνω πάλι φρουτόκρεμα γύρω στις 10 μόνο με αχλάδι βασικά που είναι το μόνο προς το παρόν που δεν του δημιουργεί δυσκοιλιότητα, το μεσημέρι μοσχαρακι ή κοτοπουλάκι και για απογευματινό κρέμα φαριν λακτε. Νομίζω οτι είναι υπεραρκετά για τώρα. Εγώ που δεν θηλάζω του δίνω λίγο νεράκι μετά απο κάθε γεύμα γιατί τον βοηθάει να ξεδιψά και να ενεργείται. Μπορείς μαλλον να κάνεις κι εσύ το ίδιο αλλά θηλάζοντας. Τη βρώμη τη μουλιάζεις? Διάβασα οτι είναι πιο ευπεπτη και δεν τους πέφτει τόσο βαριά στο στομάχι όταν τη μουλιάζουμε για μερικές ώρες πριν τη φάνε, ειδικά με λίγο χυμό λεμόνι που βοηθά στο να απορροφώνται καλύτερα τα συστατικά της.(Αν βάλεις και μελι κανεις όταν κοιμηθεί και μια ωραιότατη απολέπιση:D) Αρνάκι, κατσικάκι μας είπε η γιατρός όταν μπει στον 8ο οπότε μια χαρά μας έρχεται η Κυριακή του Πάσχα;).

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!!! Χρόνια πολλά και καλή Ανάσταση να έχουμε!!!! Άχ κορίτσια αδιαθέτησα και γω και νιώθω σαν να ξελάφρωσα!!! ( Με ωραία νέα ξεκίνησα αλλά νιώθω καλύτερα!!!). Δεν ξέρω αν είναι στο μυαλό μου ή ισχύει όντως. Τον θηλασμό θα τον κρατήσουμε σίγουρα ένα μήνα ακόμα, μετά βλέπουμε.

Sagia σε ευχαριστώ πολύ για αυτό που μου είπες για τους αναστολέις θρέψης δεν το ήξερα, θα το ψάξω καλύτερα, μιά χημικός τροφίμων πάντως είπε ότι η σταφίδα είναι πολλή καλή τροφή και της φάνηκε πολύ ενημερωμένη η γιατρός για τις προτάσεις που μου έκανε. Θα την ρωτήσω για αυτό που μου είπες μήπως γνωρίζει κάτι. Όσο για την τροφή νομίζω όσο πιο πολλές νέες γεύσεις του δίνεις απο μικρό θα τις δέχεται και αργότερα πιο εύκολα. Γενικά τα παιδάκια με το κρέας δεν τα πάνε καλά, μπορεί γιατί βαριούνται το μάσημα, δεν ξέρω και προτιμούν φυσικά τις αμυλούχες τροφές όπως πατάτες μακαρόνια ή ψωμί. Όταν σου μεγαλώσει όμως θα είναι πιο δεκτικός σε νέες γεύσεις θα το δείς.

Τρίτο γεύμε προσθέσαμε γιατί είχα κουραστεί με τους θηλασμούς οπότε το βάλαμε για να αντικαταστήσουμε γεύμα. Κανονικά δεν προτείνει κάτι τέτοιο.

Mariposita σου έστειλα αίτημα στο fb.!!!

Για την δυσκοιλιότητα, γιατί μου φάνηκε και ότι η δική μου είχε αποφεύγουμε μήλο και πατάτα!!! Από όταν τις τα έκοψα έχουμε πιο μαλακά αποτελέσματα, αν με πιάνεις ;). Για πρωινό της δίνω αχλάδι με αβοκάντο και ανανά, υπέροχο στην γεύση!!!! Σιγά σιγά θέλω να της δώσω και μάνγκο και γενικά ότι βγαίνει!!! Τις φράουλες τις φοβάμαι γιατί είναι τίνγκα στην ορμόνη λέω για πιο μετά. Την βρώμη δεν την μουλιάζω, την χτυπάω μόνη της στο μπλέντερ να γίνει σκόνη και μετά βάζω μπανάνα και ζεστό νεράκι γιατί γίνεται πολλή πηχτή. Από γεύση τρομερή!!! Αφού σκέφτομαι να φτιάχνω και για μένα που τρώω βρώμη, ειδικά σήμερα που νυστεύω!!!! Γενικά δοκιμάζω ότι της δίνω να είναι εύγεστο, γιατί την είχα πατήσει με τα παιδάκια που κράταγα, μια φορά δεν έτρωγαν με τίποτα το φαί και δοκιμάζω και ήταν οι μελιτζάνες σκέτη πίκρα και άλλη μια φορά με σκέτο χυμό ρόδι άλλη σκέτη πίκρα και αυτή!!! Γενικά μου τρώει τα πάντα, στην αρχή όταν πρόσθετα ένα γεύμα δεν το έτρωγε και στην τρίτη μέρα μια χαρά. Φτού φτού μην το ματιάσω το παιδάκι μου!!! Και μας μας είπε μπορεί να φάει αρνάκι αλλά του βάζουν αλάτι και πιπέρι πριν το ψήσουν οπότε δεν θα φάει την Κυριακή.

Και κάτι τελευταίο λατρεύει το μοσχάρι. Όποτε της βάζω αδειάζει όλο το πιάτο της και κάνει πολλή χαρά μόλις δεί το μπιμπερό!!!! Απλώνει τα χέρια και θέλει να το πιάσει!!! Απίστευτο!!!Γιατί είχα ανχωθεί αν θα μου δεχτεί μπιμπερό και γενικά το ξένο γάλα.

Αυτά!!!Χρόνια πολλά και πάλι σε όλες και να περάσετε υπέροχα μαζί με τις οικογένειές σας!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλη ανάσταση με υγεια!! Να ειμαστε ολες γερές με τις οικογένειες μας και τα παιδακια μας!!!

Φραουλιτσα μου σ ευχαριστω! Πιστευω θα τελειώσουμε συντομα με τους μαστόρους! Για τη βάφτιση εγω φορτσαρα λιγο νε τα προσκλητήρια γιατι ηταν ευκαιρια τωρα που κατεβήκαμε στο χωριο να μοιράσουμε κιολας! Γιατι μετα θα μπλέξουμε με τα διαβάσματα και δεν ξερω ποτε θα μπορέσουμε να ξανάρθουμε! Ε μην τους τα δωσω και τελευταια στιγμη!

Σαγια πολυ χρήσιμο αυτο με τους αναστολείς θρέψης οντως! Σε ευχαριστουμε για τα τιπς!;)

Κοριτσια κι εμεις εχουμε θεμα με τη δυσκοιλιοτητα! Χθες η κακομοιρουλα προσπαθούσε να κανει κακακια και έκλαιγε απο τον πονο!την λυπήθηκα! Απο χθες κόψαμε κι εμεις το μηλο! Της βαζω αχλάδι ακτινίδιο αβοκάντο! Φραουλιτσα ωραια ιδέα και ο ανανάς! Πρεπει οντως να δινει τελεια γεύση! Και πολυ ωφέλιμος! Σκεφτομαι να δοκιμάσω και τη βρώμη! Επισης βρε κοριτσια της εχω πάρει μια κρεμα της hipp με σιμιγδάλι που ειναι παρα πολυ καλη για το εντερακι! Τις πρώτες μερες που της την έδινα μου εκανε κακα μετα απο λιγο! Άμεση ανταπόκριση! Χαχαχα ομως μετα άρχισα να της την φτιάχνω με γαλα αντί για νερο οπως μου ειχε πει ο παιδίατρος και ειδα διαφορα στη λειτουργία του εντέρου της! Λέτε ρε κοριτσια να επιδεινώνει το πρόβλημα και το γαλα;;τι να πω;;εχθες που της την έφτιαξα με νερο παλι ολα μια χαρα!

Για το θηλασμο συνεχίζουμε, πιο πολυ πρωι βραδυ κσι μες στην μερα μονο για παρηγοριά και νανούρισμα!πιστευω θα εχω θεμα με το αποθηλασμο γιατι με εμενα κοιμαται μονο με στηθος! Ο πατέρας της και η γιαγιάδες υην κοιμίζουν και με βολτες αλλα σε μένα θελει στηθος! Το μπιμπερο ακομα ουτε να το δει! Προσπάθησα να της βαλω γαλα στο κυπελλάκι που πίνει νερο αλλα το κατάλαβε η πονηρω και το πέταξε! Χαχα εν τω μεταξυ δεν ειναι τοσο ήσυχη στο τάισμα οπως στις αρχές! Δεν ξερω αν το παρατηρείτε κι εσεις! Θελει να πιάνει μονη της το κουταλι( της δίνω ενα αλλο για να την κοροϊδεύω) πιάνει το φαγητο, τραβαει και βγαζει τη σαλιαρα και καναδυο μερες εχει αρχιςει να το φτύνει το φαγητο της αν δεν θελει αλλο! Χαμος!! Γινόμαστε σαν γυφτακια και οι δυο καθε φορα!

Αυτα τα νεα μας κοριτσακια μου!

Ευχομαι σε ολες καλο πασχα με υγεια! Να περάσετε ομορφα με τις οικογένειες σας! Φιλακια πολλα!!!


Hlcmp3.png

ksdhp2.png 53ccp3.png

" Όποιος επιθυμεί το ουράνιο τόξο πρέπει να υποστεί την βροχή..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χρόνια Πολλά κοπέλες μου, Χριστός Ανέστη! Να χαιρόμαστε τις οικογένειες και τα μπεμπάκια μας γερα και δυνατά!! Εμείς τις γιορτές δεν πήγαμε κάπου, γυρίζαμε εδώ σε παππούδες -γιαγιάδες- θείες-ξαδέλφια κτλ. Πάντως ήταν το πρώτο Πάσχα σε δικό μας σπίτι και μόνο γι'αυτό πολύ το χάρηκα. Φραουλίτσα μου το έλαβα! Ελπίζω να τα καταφέρουμε την επόμενη φορά και να σας δω απο κοντά. Audette το μήλο κάνει δυσκοιλιότητα τελικά κι εμείς το ίδιο θέμα είχαμε και το έβγαλα προς το παρόν. Αχλαδάκι τρώμε απο φρούτα, αλλά θέλω να του βάλω κι άλλα σιγά σιγά τώρα που κλείσαμε τον 8ο και καλοκαιριάζει. Θα υπάρχει μεγάλη ποικιλία απο φρούτα εποχής και είναι κρίμα να μην τα δοκιμάσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...