Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα! Και γω την περιμένω να ξυπνήσει και πίνω καφέ απολαμβάνοντας την παρέα εδώ. Μπορεί να πάμε και καμιά βόλτα το μεσημεράκι μιας και ο μπαμπάς σχολάει νωρίς. Ή κανα τζάμπο να ανανεώσουμε τα στολίδια για το σπίτι και το δέντρο. ΄Αντε να έρθουν και οι γιορτές να χαρούν και τα ζουζούνια μας.


image.php?type=sigpic&userid=24403&dateline=1295470336
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες! Σήμερα είμαι σαν ζόμπι!! Τις τελευταίες νύχτες η μικρή ξυπνάει συνέχεια (ακριβώς όπως το περιγράφεις ania), χωρίς να έχουμε αλλάξει κάτι στο πρόγραμμά της. Κάθε 1,5 - 2 ώρες κλαίει και θέλει αγκαλιά ή να θηλάσει. Χθες ξύπνησε και μια φορά στις 3 και ήταν μέσα στην τρελή χαρά, ήθελε παιχνίδια και χαμογελούσε συνέχεια. Κατάφερα να την κοιμήσω μετά από 1 ώρα. Πραγματικά κουτουλάω από τη νύστα. Εκεί που είχε αρχίσει να μπαίνει σε ένα πρόγραμμα και είχε κοιμηθεί κάποια βράδια συνεχόμενα μέχρι το πρωί, τώρα πάλι τα ίδια.. Σκέφτομαι ακόμα και να την βάλω στο δωμάτιο της, μήπως ηρεμήσει εκεί. Από δόντια δεν έχει φανεί τίποτα, αλλά δεν ξέρω μήπως έχουν αρχίσει να την ενοχλούν, γι' αυτό ξυπνάει. Νυστάζωωωωωωωω!


1211540.png
Link to comment
Share on other sites

Είναι 10 το πρωί, το μωρό κοιμάται και εγώ πίνω καφέ... στο μπαλκόνι και απολαμβάνω τον ήλιο και την ησυχία, τι ωραίο που ακούγεται, μακάρι να κοιμόμουνα τουλάχιστον να το έβλεπα στον ύπνο μου :tongue: κορίτσια σας ζηλεύω τρελά που τα μωρά σας κοιμούνται σαν πουλάκια! Εμένα αποκοιμήθηκε στις 7:00 το πρωί για 2 ώρες αλλά εγώ είχα ξαγρυπνησει και δεν μπορούσα να κοιμηθώ, τον είχα όμως στο κρεβάτι μου και δεν μπορούσα να σηκωθώ να κάνω οτιδήποτε άλλο και να τον αφήσω μόνο του. Diamantaki ακριβώς το ίδιο περνάμε, τι να συμβαίνει; Τι να πω εμένα έχει ήδη 4 δόντια και όταν τα έβγαζε τέτοια νούμερα δεν μου έκανε, τώρα τι τον έχει πιάσει δεν μπορώ να καταλάβω, σκέφτομαι μήπως είναι αυτη η ρουφιάνα η παλινδρόμηση γιατί ρευόταν πολύ το βράδυ αλλά από την άλλη με τόσο γάλα που πίνει όλη τη νύχτα που θηλάζει πώς να μην ρεύεται; Εκεί που τον κοιμίζω τον βάζω στην κούνια σε μισή ώρα κοπανιέται στα κάγκελα, προσπαθεί να πιαστεί να σηκωθεί γιατί στο πάρκο που είναι πιο χαμηλό τα καταφέρνει.


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...εβαλα να μαγειρεψω και ειπα να συνεχισω τον καφε μου γιατι η μικρη κοιμαται ...και παλι.... και δε θελω να βαλω σκουπα, μη το ταραξω το καημενακι!

Τι πραμα κι αυτο βρε κοριτσια που τραβατε με τον υπνο...εγω την ξυπναω και για να την ταισω....! Ναι οκ μπορειτε να με μισησετε!

Τελικα η κουνια που τα βαζουμε μεσα μπισκοτακι επιτρεπεται για παιδακια ηλικιας απο 1-3 ετων!!!! Μου την ειπε ενας μπαμπας....αλλα τουλαχιστον η δικια μου ηξερε να κρατιεται και να γελαει και να μην ειναι γκρινιαρα και μουντρουχα σα τη δικια του! Ελεος.....ταραχτηκα που το θυμηθηκα κανας λουκουμας εμεινε να γλυκαθω....????!!!!!


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Xaxxaxa...εμενα ετσι που ειναι ο δικος μου φαινεται για ενος χρονου!!

Αχχαχα!! Πο πο κι εγω ειμαι πολυ ευθικτη σε αυτα...να φανταστεις μου τη δινει να μου παιρνουν τη σειρα στις κουνιες κατι γιαγιαδες με τα εγγονια τους επειδή "εε τι να του κανω τωρα που θελει ΤΩΡΑ να κανει κουνια"? δε μπορωωω...τσατιζομαι!!

Σου την ειπε!!?? Επρεπε να του πεις...αα εμεις κανουμε απο 5 μηνων κουνια και ξερει. Γιατι κι εμεις αληθεια απο 5 μηνων κανει και κρατιεται..δεν ειπαμε οτι κανει αλματα στη κουνια αλλα σιγα σιγα εμαθε!

ΕΜενα χτες ξυπνησε με το βραδυνο γαλα πρωτη φορα κι ηταν σαν πρωι γι αυτον...μεχρι τις 2 επαιζε!! Και τωρα παλι κοιμαται...τα ειδε ολα με το ξενυχτι...κι εγω την επεσα μαζι του κανα μισαωρακι και συνηλθα!

Ασε με Ειρηνη κι οσο λεω του αντρα μου οτι κανω διαιτα τοσο με βαζει σε πειρασμο!!

Τωρα κανω νιοκι με ντοματα και τυρι...οποιος θελει..


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμαν βρε μπισκοτακι ολο σε πειρασμους μας βαζεις,αλλα τι ειναι αυτο το νιοκι;

Εγω τωρα που λειπουν τα μικρα βρηκα ευκαιρια να φτιαξω μπουγατσα γιατι αλλιως δεν υπαρχει χρονος.

Δημητρα το καταλαβα πως δεν θα ηξερες ποια ειμαι γι΄αυτο το διορθωσα κ εστειλα ποια ειμαι.

Βρε κοριτσια τι ωρες ειναι αυτες με τα μικρουλια σας,τα περασα κ εγω με το γιο μου κ σας καταλαβαινω,δεν μπορουσα να ανοιξω τα ματια μου κ αυτος ηθελε παιχνιδια.Κουραγιο βρε κοριτσια ,ελπιζω να φτιαξει γρηγορα το προγραμμα σας.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

ANIA ΚΑΙ ΕΙΣΙΚΑ ΕΣΥ ΔΙΑΜΑΝΤΑΚΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΛΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ...δεν θα το έλεγα με σιγουριά αλλά εκει που κοιμόταν κανονικα΄8-10 ώρες το βράδυ, ξαφνικά άρχισε να ξυπνάει ή που την κουνούσα και ξανακοιμόταν ή που την θήλαζα κάθε 1 'ωρα ισως και λιγότερο..ούτε νεογέννητο έτσι..αλλά είναι άλμα και ειδικά αυτό της 36ης εβδομάδας χάλια, αλλά μετά ηρέμησε το πουλάκι μου και εγω φυσικά!

Μπείτε να δείτε στο άλλο φόρουμ για τα άλματα κάπου τα γράφει αναλυτικά ποιες εβδομάδες εμφανίζονται!!!

Σας ξεσήκωσα με το δέντρο ή μου φαίνεται??

Δεν μου απαντήσατε όμως έχετε καμμιά ιδέα που να βάλω τις μπομπο των μεγάλων όταν τις μοιράζω γιατι αυτές που θα είναι πάνω στο δέντρο θα είναι για ομορφιά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάρες! διάβαζα στο forum για τα άλματα ανάπτυξης, ομολογώ δεν έτυχε να το ξανακούσω και το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον. Έπρεπε όμως να παρακολουθήσω όλη τη συζήτηση μεταξύ μαμάδων για να καταλάβω τι παίζει. Από το ψάξιμο βρήκα από μια μαμά ένα βιβλίο για όποιον γνωρίζει γερμανικά το site http//www.thalia.de/shop. όπου μπορεί να δει το βιβλίο και να διαβάσει όσα χρειάζεται. Υάρχει κάποια άλλη μαμά που γνωρίζει σχετικά; Το μπεμπουλινάκι μου 1 Δεκεμβρίου μπαίνει στον 9ο μήνα. Φιλάκια σε όλες.


image.php?type=sigpic&userid=24403&dateline=1295470336
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, το έχω διαβάσει και εγώ αυτό για τα άλματα ανάπτυξης στο άλλο forum αλλά τι να πω εμάς αυτό δεν είναι άλμα είναι ελεύθερη πτώση (και χωρίς αλεξίπτωτο :cool: ) κρατάει εδώ και 3 εβδομάδες περίπου, καλά το να κοιμηθεί όλο το βράδυ έχει να το κάνει από 3,5 - 4 μηνών που άρχισε η ιστορία με τα δόντια, αλλά τότε τουλάχιστον κοιμόταν 3 - 4 ώρες και μετά ξυπνούσε, και τώρα η άμοιρη δεν ζητάω πολλά ένα τριωράκι συνεχόμενο, όχι αυτό το απάνθρωπο κάθε 1 με 2 ώρες, έλεος :cry:. Βέβαια θα συμφωνήσω ότι αυτό τον καιρό του έχουν συμβεί διάφορα καινούρια που μπορει να τον τρομάζουν ή να τον αναστατώνουν και να μην μπορεί να κοιμηθεί, όπως το ότι μπουσουλάει, το ότι στέκεται μόνος του στο πάρκο το λέω γιατί όταν σηκώνεται στα πόδια του γουρλώνει τα μάτια και μας κοιτάει περιμένει την αντίδρασή μας, φαντάζομαι πόση εντύπωση θα του κάνει! Επίσης όλα αυτά χρειάζονται θερμίδες και από την στιγμή που με τις στέρεες δεν τα πάει πολύ καλά λογικό είναι ότι όλο το βράδυ θέλει να τρώει. Που θα πάει θα περάσει...

Λίλυ εγώ στη θέση σου θα τις μοίραζα τις μπομπονιέρες απευθείας από το δεντράκι, τι πειράζει;

Επεξεργάστηκαν by ania

P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!! Κοιμαται ο σιφουνας...

Ποπο τον απάλευτο εχει βρε παιδια...ολο απο πισω του ειμαι μην ανοιξει κανα συρταρι και μαγκωσει χερι::)

Τωρα ψαχνω δωρο για τον αντρα μου που εχει γενεθλια τον αλλο μηνα...φυσικα αντικαταβολη μιας και πού να πάω με το μωρο να ψαχνω τα μαγαζια!!

Καλα Λιλλυ πρεπει να σου δωσουν και μιζα για το σαιτ που μας προτεινες!! Τελειο...αλλα απο ποιοτητα πώς ειναι αληθεια? Ωραια τα δειχνει αλλα φοβαμαι μη στελνουν αντι για οργαντζα ...διχτυ για ψαρεμα..χαχχαχα!! Εσυ που πηρες πώς ειναι?

Ελεγα να παρω απο κει ετσι φτηνες μπομπο για συγγενεις που δε θα ερθουν εκει που θ αβαφτισουμε (και θα ειναι αρκετοι)...

Α propo...την ειδατε τη μπομπο του Χατζηνικολαου?? ΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑ!! Απο Καισαρη...

Να πάμε να παρουμε 5 κουτες να εχουμε κι εμεις..χχαχαχαχαχα

Δημητρα,,,,τι λες? Πάμε Καισαρη για πακετο βαπτισης??!!

Αντε ρε...πώς μου τη δινουνε αυτά...

Ενώ ο Ρουβάς ειδατε ...μια απλή μπομπο και κουφετα με το κιλο...μια χαρα ο ανθρωπος...οχι να πει ΔΕΙΤΕ ΜΕ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΕΧΩ! A πα πα!

Ενιγουει...το καναμε και το κοινωνικο μας σχολιο σημερα...παω για ψαξιμο οσο ψηνεται στον ατμο το φρουτο...και πούντος να ξυπνησει?!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Tώρα που το λες πήγα για να δω κάτι σκουλαρίκια..το πιο μικρό διαμαντάκι που είχε..1400 ευρώ!!!!...μα λέω πιο μικρό δεν έχετε γιατί πως θα φορέσω την κοτρώνα στα αυτιά μου πρωί-πρωί???...αααα λέει όχι, μετά δεν θα φαίνονται..τελικά βρήκα αλλού με 200 ευρώ..αν πάμε εμείς να πάρουμε μπομπονιέρες απο εκεί θα μας φτάσουνε αυτά που διαθέτουμε μόνο για μία!!!!


WlXFp3.png

FKNj.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

τωρα μπηκα και εγω στο σιτε με τα βαφτιστικα....

νομιζω οτι δεν θα μπορεσω ποτε να επιλεξω μπομπονιερα γιατι μου αρεσουν πολλες.

παντως ομως, πολυ σημαντικο περα απο την ιδια την μπομπο ειναι πως θα σκεφτεις να τις στησεις στο τραπεζι, οτι δηλαδη σκεφτεται να κανει η ΛΙΛΛΥ, γιατι ακομη και μια μετρια μπομπο, αν εχεις σκεφτει ενα θεμα και την παρουσιασεις καταλληλα μπορει να εντυπωσιασει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Ο μικρός κοιμήθηκε και 'γω αντί να μαγειρέψω σερφάρω:roll:!

Και θέλω να φτιάξω και μελιτζάνες παππουτσάκια......

Λίλυ εγώ στη θέση σου θα τις μοίραζα τις μπομπονιέρες απευθείας από το δεντράκι, τι πειράζει;

Και 'γω αυτό σκέφτηκα Λίλυ!!

Ή να έχεις ένα μικρό δεντράκι πάνω στο τραπέζι και να τις μοιράζετε!

Τώρα που τα λέμε γιατί δεν του κάνεις δώρο καμιά ρωσίδα να του κάνει μασαζάκι???...πολύ θα το εκτιμήσει!!!!

Χμ, λές??

Να το κάνω και 'γω στον δικό μου, που έχει γεννέθλια το Δεκέμβρη:rolleyes:!!??

Δήμητρα δεν μου είπες, για τα σπιτικά γιαούτρια.....??


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...