Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λιλυ πάρα πολύ ωραία όλα, με το καλό.

Αφου θα έχεις χριστουγεννιάτικο δέντρο για τις μπομπονιέρες μπορείς στην κορυφή (αν σου αρέσει) να βάλεις ένα μεγάλο αστέρι με το όνομα του μωρού σου. Δεν ξέρω αν μπορείς να γράψεις το όνομα κάπου στα βαζάκια (το είχα δει σε μια βάπτιση που πήγα) γυρω γύρω ή στο καπάκι.


dIvYp2.png?2DJNpOahG6bCp2.png?NRhyxCAA
Link to comment
Share on other sites

LILLYPRO,

πολυ ωραια και ασυνηθιστα (τουλαχιστον εγω δεν εχω ξαναπετυχει βαφτιση χριστουγεννα)

θα μπορουσες επισης τα παιδικα γλυφιτζουρια να τα βαλεις μεσα σε χριστουγεννιατικη καλτσα, αλλα ετσι δεν θα φαινεται το σουπερ μπιστοτακι σου, οποτε μαλλον ακυρο ε???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια !!!

Λιλλυ στειλε μου στο φεισ το τηλ σου για οταν ερθεις ροδο να σε δουμε οχι να ερθεις και να μην σε δουμε!!!

Οι υπολοιπες θα τα πουμε μετα!!!!


2iX0p3.png 10hx.jpg10hxp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιλη τελεια οσα εχει κανεις,μπραβο σου,εμεις θα κανουμε την βαφτιση τελικα στις 07-02 αντι για 14-02 που ηθελα κ εκει που ειχα διαλεξει θεμα καρδιες τωρα αλλαξανε ολα,βεβαια ειναι κ τα καρναβαλια τοτε αλλα σαν θεμα δε μου αρεσει.

ΟΙ δε χιονομπαλες καταπληκτικες μου αρεσουν πολυ.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άρα εμείς τώρα το χάσαμε... λες τώρα να είναι ευάλωτος σε γαστρεντερίτιδες, εσένα ο γιός σου που δεν το έκανε είχε ποτέ πρόβλημα; Καλα εμένα τα εμβολια μου τα έχουν κάνει αχταρμά, η πρώτη παιδίατρος του έκανε μαζί το τριπλό, της πολιομυελίτιδας , το hib , της ηπατίτιδας και του πνευμονιόκοκκου :shock:(το τελευταίο καθυστερημένο κατά ένα μήνα γιατί δεν μου το είχε σημειώσει πότε έπρεπε να το κάνω) και η παιδίατρος που έχουμε τώρα όταν το είδε είπε ότι διαφωνει και τώρα του τα κάνει ένα - ένα αλλά όλα πάνε έτσι 1 με 2 μήνες πίσω, δεν ξέρω με έχει στεναχωρήσει αυτή η ιστορία

Ανια μην αγχωνεσαι εμεις το καναμε κ γιατι θα εστελνα τον μικρο στον παιδικο αλλα ακομη να μας τον παρουν.Στον γιο μου οχι δεν το εκανα κ γαστρεντεριτιδα κολησε μονο μια φορα τοτε που γεννησα την μπεμπα,ποτε ξανα.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα bibito σε ευχαριστώ για την πληροφορία, θα ρωτήσω και την παιδίατρο γιατί η konstantinast μου έγραψε πως ίσως γίνεται και μέχρι ενός έτους.

Λίλυ πολύ ωραία τα πραματάκια της βάφτισης με το καλό! Μου αρέσει ιδιαίτερα η ιδέα για το δέντρο που θα έχεις έξω, επίσης αν κάνεις στολισμό θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις ρόδια και φύλλα από έλατο αντί για λουλούδια, ακόμα μπορείς να ντύσεις κάποιον γνωστό σου Αγ. Βασίλη να μοιράζει τις μπομπονιέρες στα παιδάκια


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελεια...αντε με το καλο να ερθει εκεινη η ωρα να την απολαυσεις!!!!

Μαρία? Γιατι ρε συ να μην καουμε κι εμεις κατι σχετικο??Πασχα θα τα βαφτισουμε.....να κανω εγω για την μπεμπα την σουβλα και συ για τον μπεμπη τ'αρνι!!!!! Και στα βαζακια του δικου μου γλυκου να βαλω μεζε σουβλας!!!

Τελικα κουνιαδα δε τα σκεφτηκαμε καλα....Στεφανο εσεις Βασιλεια εμεις και των δυο η χαρη μεσα στις γιορτες πεφτει....επρεπε να το κανουμε τοτε! Εγω παντως δε το σκεφτηκα καθολου.....αλλα ενταξει εγω, δε φημιζομαι για την εξυπναδα μου, εσυ??????

Αγαπες? Ποτε θα στολισετε δεντρακι??? Εγω περιμενω πως και πως αλλα δεν μου χουν ερθει ακομα τα επιπλα.....2 μηνες περιμενω ουτε χαλια δε μπορω να παραγγειλω δε ξερω πως θα μου βγει σε χωρο το σαλονι και η τραπεζαρια!!! Στην κρεββατοκαμαρα και στο γραφειο την βγαζουμε ακομα!!!!Τι να πεις....


as1cEUA0g411210ODc1OThkfDU3NDIwZHxIIGFuYXNhIG1vdSBlaW5haSBraW9sYXM.gif

Link to comment
Share on other sites

KONSTANTISNIST μου δεν βάζω τίποτα με το όνομα γιατί μάλλον θα το μάθει και ο νονος λίγα λεπτα πριν το πει ..είμαστε λίγο τρελοκομεία σ'αυτά. ..αλλά αστεράκι σίγουρα θα βάλω μ'αρεσε!!!

ΧΧΧ η ιδέα της μποτας ισχύει αλλα εκει μέσα θα βάλω τις χιονόμπαλες για να τις μοιράσω στα παιδάκια σαν δωράκια...

μισό επανέρχομαι

Επεξεργάστηκαν by LILLYPRO
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nα και η ιδέα για το δέντρο

http://img194.imageshack.us/i/st4big.jpg/

Να και μια φοβερή ιδέα για στολισμό κολυμπίθρας

http://img32.imageshack.us/i/st9big.jpg/

Bibito αν θέλεις βοήθεια για θέμα βάφτισης φτηνές μπομπονιέρες όπως τις θες και ότι άλλο πες μου τώρα που είμαι ζεστή και τα ψάχνω..Ανιας μου λέω αν βρω εκείνη την ημέρα κάποιον στο εμπορικό που θα γίνει η βάφτιση να του το ζητήσω αλλιώς ντρέπονται απο φίλους και γνωστούς και οι πληρωμένοι με ραντεβού κοστίζουν...ωραία ιδέα όμως ο Αι Βασίλης να τους μοιράζει δώρα!!!Α να και το κειμενάκι μας:

Άγιε Βασίλη μου γλυκέ

σου στέλνω γραμματάκι

εσύ που πραγματοποιείς ευχές

να μου χαρίσεις ονοματάκι.

Μέρα χαράς, μέρα γιορτής

ήταν η γέννησή μου

το ίδιο μου πες στο αυτί

θα ΄ναι κι η βάφτισή μου.

Όνομα βρήκες μου πες γλυκό

μα το φυλάς σαν θησαυρό.

Θα το πείς μονάχα στον νονό

κι εγώ θερμά σ΄ευχαριστώ

κι όλους εσάς σας προσκαλώ

την Κυριακή......

Να και ο σάκος που θα είναι μέσα οι μπομπονιέρες οι παιδικές...

http://img689.imageshack.us/i/b3505.jpg/ η ροζ με άσπρο γιατί τα χρώματα θα είναι ροζ με άσπρο εκτός από τις χιονομπαλλες που θα είναι λίγο πιο ποικιλοχρωμες αναγκαστικά..

Πεστε μου εκτός απο ένα αριθμό που θα έχω πάνω στο δέντρο από τις μπομπονιέρες που θα κρέμονται σαν στολίδια τις υπόλοιπες που θα τις έχω για να τις μοιράζω στον κόσμο και για να είναι και κάτι πρακτικό????

ΥΓ. Καλή η πεθερά μου κρατάει την μικρή βοηθάει και στις δουλειές, τώρα που διαβάζω, να της το αναγνωρίσω αλλά μάλλον δεν θα ζήσει για να γυρίσει το επεισόδιο με την Καστοριανή πεθερά θα την έχω "στραγγαλίξει" πρώτη εγω...

Επεξεργάστηκαν by LILLYPRO
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια εχω μερες να σας παρακολουθησω και εσεις ομως βρε παιδι τρεχετε με τρελους ρυθμους!!!Λιλυ με το καλο η βαπτιση ,εαν και ειμαι καλοκαιρινος τυπος (παντρευτηκα Ιουλιο βαπτισα τον ΝΙΚΟΛΑ μου Αυγουστο)με αυτα που εχεις φτιαξει με εχεις εξιταρει ειναι ολα τελεια το δευτερο παιδακι μου οταν ερθει με το καλο θα το βαπτισω και εγω Χριστουγεννα!!!

Θα λειψω για 10 μερες γιατι φευγω ταξιδι εξωτερικο ελπιζω οτν γυρισω να μην εχετε φτασει στη σελ 121 (τωρα ειμαστε στην 21 ) για να προλαβω να σας διαβασω!!!

Πολλα φιλια σε ολες σας και ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ να εχουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Ξεεεεεεεεχασα οτι θα πας εξωτερικο αγαπημεεεεεεεεεεενη μου Πόπη (σε καλοπιάνω τωρα ξερεις). Θα σου τηλεφωνήσω για να σου δώσω λίστα (κατι λιγα που θέλει ο Στάθης) οκ?


dIvYp2.png?2DJNpOahG6bCp2.png?NRhyxCAA
Link to comment
Share on other sites

Koriτσια καλο ΣΚ!! Εμεις πηγαμε παρκο και ηρθαμε μολις

!

Ο μπεμπης κοιμαται και ψηνουμε μπακαλιαρακια...ο αντρας μου δηλ. γιατι εγω δε τηγανιζω..

Τελεια μερα σημερα...λιαστηκαμε , ηπιαμε καφε!

Λιλλυ τελεια ολα! Αντε με το καλο!!

Διαμαντακι τι κουκλα ειναι αυτη φτου φτου!!

Ποπη για που το βαλες??!! Θελω κι εγω εξωτερικά!!

Σοφι αντε με το καλο κι εσεις!!!

Μαρια με πιανννειςςς εε??!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λιλη εννοειται οτι χρειαζομαι βοηθεια,σκεφτηκαγια προσκλητηριο να κανω ενα αστερι μεγαλο με το εξης κειμενο το οποιο το εκλεψα απο μια κοπελα εδω μεσα αλλα δε θυμαμαι ποια,ειναι το εξης:

Αστέρι πάνω σε ραβδί

αν τύχει και κουνήσει

ευχή θα φέρει μαγική

και τύχη θα χαρίσει.

Σε αστέρι τέτοιο μαγικό

έδωσαν την ευχή τους

μαμά,μπαμπάς και συγγενείς

και μ΄έφερε μαζί τους.

Οι μήνες πέρασαν γοργά

χαρούμενα κι ωραία

και τώρα πια θα βαπτιστώ

με όλους σας παρέα.

Αυτο λεω να βάλω,για μπομπονιέρες στην αρχη ελεγα πινακακια τα οποια θα ζωγραφισει ο αντρας μου αλλα μου το ακυρωσε.

Το καλο ειναι οτι βρηκαμε μια λυση για το ονομα << ΑΘΗΝΑ>>,το ονομα της μανας μου.

Ποπη τι ωραια που πας εξωτερικο,σε ζηλευω,τρελλαινομαι για ταξιδια αλλα ο αντρας μου οχι κ ταξιδι του μελιτος για να παμε τον χιλιοπαρακαλουσα.

Η νονα της μπεμπας μου μου΄πε για του χρονου τετοιο καιρο να παμε Αμερικη αλλα αντε να πεισεις τον αντρα μου,ακουει για αεροπλανο κ βγαζει σπυρια.

Κοριτσια κ εδω στην Κατερινη τελεια μερα σημερα,ευτυχως κιολας γιατι προχωρανε κ οι δουλειες στο καινουριο σπιτι.

Καλο μεσημερι,ελπιζω να μη σας κουρασα.

Επεξεργάστηκαν by bibito

qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...