Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 14 minutes ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

Cafe Απρίλιος 2009


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, μπηκα στις 15:00 κ τώρα καταφέρνω να γράψω... Ο πρίγκηπάς μου όλη νύχτα ξυπνούσε κάθε μία ώρα, θήλαζε λίγο κ ξανακοιμόταν, κ όλη μέρα προσπαθεί να αποκοιμηθεί κ μετά από μισή ώρα πετάγεται κλαίγοντας δεν μπορώ να καταλάβω τι έχει πάθει, τώρα τον έχω στον ώμο να ρευτεί κ εκείνος με έχει ξεκουφάνει ροχαλίζει χειρότερα από τον πατέρα του κ όταν τον βάλω στο κρεβατακι του θα ξυπνήσει. Εκείνο το εμβόλιο γρίπης για το οποίο συζητάται είναι το Act Hib που μου ανέφερε η παιδίατρος ή κάποιο άλλο, επίσης αυτό που το πίνουν για τη γαστρεντερίτιδα πότε το κάνατε γιατί εμένα δεν μου το έχουν γράψει στο βιβλιάριο.

Καλά mpiskotaki τώρα κατάλαβα ότι ο παιδίατρος είναι ο άντρας σου από το μεσημέρι που το διάβασα αναρωτιόμουνα πως μπορείς να πληρώνεις έναν παιδίατρο σε είδος και το μόνο που μου ερχόταν στο μυαλό είναι ότι είσαστε οικογενειακοί φίλοι και του φέρνεις φασόλια, λάδι και κρέας από το χωριό :lol: καλά πολύ χαζή αλλά δεν μπορείτε να πείτε τουλάχιστον δεν πήγε το μυαλό μου στο πονηρό, παώ να φάω ένα παγωτάκι να συνέλθω .


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κΙ εμενα ο δικος μου δε του το κανει της γριππης...γιατι λεει θα μπλεξουμε μετα καθε χρονο καθε χρονο τα ιδια..και πρεπει να το κανει μεχρι μεγαλος..

Τι βλακεια ειναι αυτο με το αυγο στο εμβολιο, μαλλον θα θεωρεί το egg yolk που βάζουν για διαλυτοποιηση..Δημητρα τι λες..? Το εχω δει και σε αλλα σκευασματα..αλλα δε νομιζω η συγκεντρωση του να ειναι τετοια που να προκαλει αλλεργια! Ο αντρας μου γελασε...μαλλον δε το εχει ακουσει αλλα δε ξερει με σιγουρια.

Εμεις που δε το καναμε δε παθαμε τποτα..κοινη γριπη ειναι περναει, δε πεθαινεις κιολας!! Ουτε με τη γριπη των χοιρων πεθαινεις πρεπει να εχεις σοβαρο προβλημα..

Ενιγουει..κι εγω τον δικο μου δε μπορω να τον αλλαξω...αναγκαστικα σε αυτον πάω!! χαχαχαχα..και το κλασικο...πληρωνω σε ειδος..χαχαχχαχχαχαχα!!

Η κακομοιρα τι τραβας ουτε ενα γιατρο να μην μπορεις να αλλαξεις.........

Καλο μπισκοτακι με εκανες κ γελασα.


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

αυτό που το πίνουν για τη γαστρεντερίτιδα πότε το κάνατε γιατί εμένα δεν μου το έχουν γράψει στο βιβλιάριο.

.

Ανια αυτο που το πινουν το κανουν οι γιατροι μεχρι τον 6ο μηνα,στον 1ο μου γιο δεν το καναμε αλλα στη μικρη επειδη γενικα εδω στην κατερινη εχει πολλα κρουσματα γαστρεντεριτιδας το καναμε κ το καλο ειναι οτι η μικρη το πινει αδιαμαρτυρητα κ ειναι σε 3 δοσεις


qqfk.jpgnlOxp3.png

9wEc.jpgAvESp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άρα εμείς τώρα το χάσαμε... λες τώρα να είναι ευάλωτος σε γαστρεντερίτιδες, εσένα ο γιός σου που δεν το έκανε είχε ποτέ πρόβλημα; Καλα εμένα τα εμβολια μου τα έχουν κάνει αχταρμά, η πρώτη παιδίατρος του έκανε μαζί το τριπλό, της πολιομυελίτιδας , το hib , της ηπατίτιδας και του πνευμονιόκοκκου :shock:(το τελευταίο καθυστερημένο κατά ένα μήνα γιατί δεν μου το είχε σημειώσει πότε έπρεπε να το κάνω) και η παιδίατρος που έχουμε τώρα όταν το είδε είπε ότι διαφωνει και τώρα του τα κάνει ένα - ένα αλλά όλα πάνε έτσι 1 με 2 μήνες πίσω, δεν ξέρω με έχει στεναχωρήσει αυτή η ιστορία


P7p2p3.pngZQlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαχχαχα το ξεχναω οτι οι παλιες ξερουν...τσ τσ τσ τι ξεδιαντροπη που ειμαι!!!

ναι ναι φασολια απ'το χωριό του δίνω...και κουνελια...χαχαχχαχαχα...έχω ξεφυγει παλι...

Αστε τα τι επαθα σημερσ....αλλαξε το προγραμμα του μπεμπη κ εχω μευριασει γιατι φταιω,,

Κοιμοταν μεχρι τις 3.30 και εφαγε 4 παρα (μεσημεριανο) μετα αφηνιασε και δεν ειχα τι να τον κανω...βγηκαμε λοιπον παλι βολτα (ειχαμε παει και το πρωι)...μια χαρα..

Γυρναμε παιξαμε φαγαμε τη κρεμα μας και νυσταζε 7 παρα...ε κοιμηθηκε τι να εκανα αφου γκρινιαζε για υπνο...

Ε, λεω θα τον ξυπνησω σε μια ωρα..

Τι ηθελα και το εκανα...κλαααμμααα ο κυριος...με ξεκουφανε!! Τι να εκανα ρε παιδια να τον αφηνα να κοιμηθει απο τις 7...και τι ωρα θα ξυπνουσε...3??Δε γινοταν..

Τωρα καθεται και παιζει αλλα με το ζορι..ολο θελει να σηκωνεται στο επιπλο της τηλεορασης κια να βλεπει απο κοντα...κι εγω απο πισω να περιμενω μη πεσει ανασκελα!!

Αχχχχχ...και που να περπατησει...τη βαψαμε!!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααα επειδή είδα ότι μιλάτε για βιβλίο ύπνου, έχω να σας προτείνω κι εγώ ένα που μέχρι τώρα φαίνεται να λειτουργεί. Λέγεται the no-cry sleep solution και είναι της Elisabeth Pantley. ..........

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται το έχω και σε pdf.

Diamantaki...yes please!!! πόσα ΜΒ είναι;; στείλτο ή στο [email protected] ή στις δουλειάς [email protected] Thanks!


7ThY.jpg5T9fp2.png2glo.jpgUcqfp2.png

Χριστίνα - Μαμά του Θεοχάρη 1/11/07 και της Τζούλιας 17/4/2009

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δίνετε γιαουρτάκι στα μπουμπούκια σας? Και αν ναι....ποιο???Αχ έχω πελαγώσει...δεν ξέρω ποιο να του πάρω....επιδόρπιο γιουρτιού ή κανονικό γιαούρτι????? Τόσα ακούω κάθε μέρα και καταλαβαίνετε....

Και κάτι ακόμα....έχει βάλει καμιά σας το ζουζούνι της στην στράτα?

Κυριακή καλησπέρα, γιαουρτάκι δεν της έχω δώσει ακόμα αλλά όπου να'ναι πιστεύω πως ναι. ΜΕ τον γιο μου είχαμε ξεκηνήση πρώτα με τα παιδικά Advance κλπ και μετά τον 1ο χρόνο άρχισα και του έπερνα κάτι βιολογικά Teddy.

Όσο για την στράτα η μικρή μου είναι εδώ και 1 1/2 μήνα και την πηγαίνει και ο αδερφούλης της βόλτα!


7ThY.jpg5T9fp2.png2glo.jpgUcqfp2.png

Χριστίνα - Μαμά του Θεοχάρη 1/11/07 και της Τζούλιας 17/4/2009

Link to comment
Share on other sites

Αγαπες μου μεγαααααααλες??? Τι κανετε? Βλεπω ολες ειστε καλα!!!! Εν το μεταξυ εγω κατι εχω χασει απο σας γιατι δε τα πιανω αυτα που λετε για το φεισ! Γινατε φιλες??? Τι γινεται εχω χασει την μπαλα!

τι να κανω η εργαζομενη μανα...... Ειμαι στη γυρα συνεχως μετα ερχομαι σπιτι πλακωνομαι με την μπεμπα να την δω να πεξουμε να παμε καμια βολτα να φαει κλπ και το μονο που προλαβαινω ειναι να σας διαβασω!

Παντως πρεπει να το παραδεχτω πλεον...το δικο μου παιδι με το iq εχουν σχεση εξ αποστασεως!!!! μα δε της κοβει πως να μπουσουλισει!!!!! Τουλαχιστον καθεται στον κωλο της μονη της παρααααα πολυ ωρα και παιζει με τα παιχνιδια της! Στεκεται κιολας αν κρατιεται απο καπου αλλα οπως ειπα δεν ειναι τοσο εξυπνη για να καταλαβει οτι αμα κουνισω το ποδι μπροστα θα περπατησω και καταλιγει να στριβει κοτσιδα τα ποδια της και γκουπ κατω!!!! Τι να πεις..... ηλπιζα οτι απο τη μανουλα πηραμε μονο την ομορφια:mrgreen::mrgreen:(Μαρια μη σχολιασεις ετοιμη εισαι σε βλεπω!!!! :tongue:) Τελικα πηρε και απο το μυαλο μου...!!

Παντω απλωνει χερια σε οτι δει.....και αμα δε της αρεσει αυτο που επιασε το πεταει κατω...τις προαλλες μαζευα απο το πατωμα τηλεκοντρολ ματαριες καπακι , κομπιουτερακι , 3-4 μαξιλαρια, πυζαμες κ περιοδικο!!!! Αφου βρηκα και το παιδι πανω στο κρεβατι ακομα μη μιλατε καθολου!!!!!!

Δατς Ολ !!!! Πειτε μου τι χανω παντως μη με αφηνεται με την αγωνια...:tongue:

Ειρήνη μην ανησυχείς και εγώ τα έχω χαμένα...σας άφησα στην 3η σελίδα και πήγατε στην 6η!!!! Δεν προλαβαίνω να διαβάσω...να φανταστείς...εχει πάει 11:15 και τα μωρά ακόμα ξύπνια και εγώ στο υπολογιστή.....που ο άντρας μου να τους βάλει για ύπνο....απο μένα περιμ'ενη πάλι...πρέπει να βλέπει και μπάλα νομίζω!!! αστα και 9πμ πρέπει το πρωι να είμαι δουλειά!!!! φευγω βράδυ και γυρνάω βράδυ....που θα π'αει ..... θα ηρεμήσουν τα πράγματα κάποια στιγμη!!!

Κορίτσια εύχομαι αύριο που θα είμαι νωρίς στην δουλειά να προλάβω της υπόλοιπες 2 σελίδες να τις διαβάσω και να σας πω και τα νέα μας.

σας φιλώ....γκουντ ναϊτ!!! :-)


7ThY.jpg5T9fp2.png2glo.jpgUcqfp2.png

Χριστίνα - Μαμά του Θεοχάρη 1/11/07 και της Τζούλιας 17/4/2009

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια και νέα μέλη εγω είμαι η Λίλυ και μέχρι τον Ιανουάριο θα απέχω λίγο από την παρέα (σαν να λέω τα προσεχώς από ταινία μου ακούστηκε αυτο...) το καλωσόρισμα μου και από μένα...δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω αλλά μάλλον για εμβόλια μιλάτε ε? Δεν ξέρω εμείς έχουμε μείνει στην κλασσική σειρά που λέει το βιβλιάριο της μικρής και βλέπουμε...Εχω νέα όμως με το θέμα της βάφτισης το οποίο θα είναι χριστουγεννιάτικο μια που θα γίνει και 27 Δεκεμβρίου..Λοιπόν τα προσκλητήρια (χριστουγεννιάτικες κάρτες με μουσική) είναι έτοιμα να μοιραστούν σιγα σιγά στους μακρυνούς..και σε λίγες μέρες θα είναι έτοιμες και οι παιδικές μπομπο, περιμένω τα τουλια και τα κουφέτα..και θα είναι χιονόμπαλλα!!! Είμαι πολύ ενθουσιασμένη με τις προετοιμασίες!Α επίσης στο βαζάκι για το γλυκό(άσπρο με μηχανισμο) θα κολήσουμε χριστουγεννιάτικα αυτοκόλλητα τα οποία τα βρήκα σήμερα με τον αι Βασίλη..εντός των ημερών και φώτο να μου πείτε την γνώμη σας!Φιλιά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λιλλυ τελεια!! Κι εμενα μου αρεσουν οι χιονομπαλλες!!! Τρελαινομαι...και θ αηθελα κι εγω βαπτιση τα Χ-mas!! Αλλα...αλλά..

Θα κολλησετε αυτοκολλητα στα βαζακια?? Πώς?? Μου ακούγεται λίγο πρόχειρο..ξερω γω..εξαρταται τι αυτοκολλητα θα ειναι..πώς θα τα κολλησετε..

Γιατί δε ψαχνεις κάτι σε τσοχινο π.χ. να κολλησεις π.χ. αγιοβασιλακια ή ελαφακια ή ελατακια...θ αφαινεται πιο ομορφο...μπορεις να τα βρεις νομιζω και στο τζαμπο για πιο φτηνα και σε βιβλιοπωλεια (πολυ πιο ακριβα ομως)...

Το ξερω γιατι μου αρεσε παντα η χειροτεχνια και γενικως πιανει το χερι μου και επαιρνα τετοια πραγματα. Να φανταστεις στον αρραβωνα μου ειχα κανει τατ καρτελακια στο καθε τραπεζι χειροποιητα με το ονομα του καθενος και καθομουν ποσες μερες και κολλουσα και ξανακολλουσα...αλλα βγηκε κατι πολυ επαγγελματικο, που δε φαινοταν προχειρο...μόνο το ονομα ηταν με καλλιγραφικά.


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Λίλυ με το καλό να βαπτίσεται το μωράκι σας. Αλήθεια ποιό το όνομα? Πολύ ωραία τα προσκλητήρια και οι μπομπονιέρες σου. Βαπτίζει και μια φίλη μου τα Χριστούγεννα και τα προσκλητήριά της είναι cd με Χριστουγεννιάτικα τραγουδάκια για παιδιά. Ωραίες οι βαπτίσεις που γίνονται γιορτινές ημέρες μπορείς να κάνεις πάρα πολλά πράγματα. Επίσης μπορείς να πάρεις και να μοιράσεις σε όλα τα παιδάκια γλειφιτζουράκια μπαστουνάκια πολύχρωμα. Δεν κοστίζουν πολύ.

Άνια ρώτα τον παιδιατρό σου γιατί νομίζω (δεν είμαι σίγουρη) οτι το εμβόλιο της γαστρεντερήτιδας μπορείς να το κάνεις μέχρι τον χρόνο.

Πολύ ωραία η συνταγή για τα μπισκοτάκια θα την δοκιμάσω.

Μιας και κοιμήθηκε ο Στάθης μας (αφού είμαστε ξύπνιοι απο τις 6.30) πάω να κάνω καμια δουλειά και να μαγειρέψω.

Φιλιά...


dIvYp2.png?2DJNpOahG6bCp2.png?NRhyxCAA
Link to comment
Share on other sites

mpiskotaki,

και εμενα μου αρεσει η χειροτεχνια και καταπιανομουνα με διαφορα παλαιοτερα που ειχα ελευθερο χρονο αλλα οταν σκεφτηκα να κανω μπομπονιερες και προσκλητηρια, πολυ γρηγορα αλλαξα γνωμη γιατι περνας απο τη δημιουργικη φαση στην παραγωγικη (γιατι μιλαμε για αρκετα κομματια ιδιας δουλειας-φασον) και αυτο δε μου φαινοταν και πολυ ενδιαφερον - σε συνδιασμο παντα με το σχεδον ανυπαρκτο ελευθερο χρονο λογω εργασιας :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Λίλυ με το καλό η βάπτιση!!

Τέλεια η βάπτιση τα Χριστούγεννα!!!

Μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα!!

Αυτό με το γλυκό και 'γω δεν το κατάλαβα, τι γλυκό θα είναι?

Μακάρι να μπορούσα να την κάνω και 'γω Χριστούγεννα.......

Και στις 27 Δεκεμβρίου θα ήταν τέλεια......

Είναι και το Αγ. Στεφάνου.........

Με τον αποθηλασμό τι έκανες??

Τα κατάφερες??

Εύη και κουνέλια?????:lol::lol:

Απαπαπα!!!!!!

Ντροπήηηηηη!!!!!

χαχαχαχαχα


9B1dp2.png

3OXjp3.png1175066wwpkhrl1s0.gif

Link to comment
Share on other sites

http://img687.imageshack.us/i/20112009002.jpg/

Μάλλον δεν φαίνεται καλά αλλά κάπως έτσι είναι τα αυτοκόλλητα με παιδικούς αι βασίληδες..φαίνεται πολύ ωραίο και ενω είχα βρει κάτι άλλα σπογγώδες και άλλα 3σδιάστατα με ματάκια τελικά κατέληξα σε αυτα για να μπορώ και να τα βάλω το ένα πάνω στο άλλο στο καλάθι, σωστή??? Μέσα θα έχει γλυκο του κουταλιού κεράσι που έκανε η πεθερά μου απο τις κερασιές της...

http://img34.imageshack.us/i/20112009003.jpg/

Να και μερικά σχέδια πό τις χιονόμπαλλες 3 από τα 12 που εχει χωρίς τα τουλια και τα κουφέτα..

Ναι όντως κοπέλα μου θα έχω τα γλειφιτζούρια σε χριστουγενιάτικα βαζάκια να τα πέρνουν από κει γιατί το γλυκο των μικρων θα είναι κάπως έτσι..

http://img34.imageshack.us/i/pack1p.jpg/ και με άλλα παρόμοια σχέδια...

επίσης οι μπομπονιέρες των μεγάλων θα είναι μπρελόκ κρεμασμένα απο ένα μεγάλο άσπρο χριστουγεννιάτικο δέντρο έξω απο την εκκλησία...θα είαναι μπρελόκ κορίτσι για τους άντρες και αστεράκι λόγω χριστουγέννων για τις γυναίκες κάπως έτσι (το μπρελόκ είναι διαφορετικό εδω το σχέδιο κοιτάτε μόνο)

http://img24.imageshack.us/i/dsc00092ee.jpg/

Τα μόνο που δεν σας έδειξα είναι τα προσκλητήρια βέβαια είναι πολλά τα σχέδια αλλα θα τα βγάλω κάποια ενδεικτικά..

Το ονοματάκι ακόμα δεν έχει ειπωθεί επίσημα αλλά θα είναι σχετικό των ημερών.........

Μαράκι μου σ'ευχαριστω για την υποστήριξη, βέβαια ακόμα δεν έχω ξεκινήσει τον αποθηλασμό αλλά το καλό είναι ότι πίνει νερό με το μπουκάλι 30 περιπου..θα δείξει...αχ ευτυχώς που ανάμεσα στη μαμά και στο παιδί δεν παρεμβάλλεται τελικά κανείς!

Για ιδέες πείτε μου αν έχετε τίποτα να προτείνεται ναι???φιλια

Επεξεργάστηκαν by LILLYPRO
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...