Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Εβγαλα αλλά δεν ξέρω αν φαίνεται..

      Να βγάλω κ άλλη? Πέρασε και μισή ωρα

      Όχι εάν έχει περάσει ώρα άστο … εγώ βλέπω γραμμή … τώρα δεν ξέρω εσυ τι πιστεύεις ;;;; Γιατί σίγουρα από κοντά θα φαίνεται περισσότερο …

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Γεια σας και από εμένα!

Δεν έχω πάει ακόμη σε γιατρό, με τεστ και δύο χοριακές είμαι! Φοβάμαι ακόμη να πάω, αλλά μάλλον από την ερχόμενη εμβομάδα δεν παίρνει άλλη αναβολη! Εσείς πότε πήγατε?


5Uz8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες!! Εγώ αποφάσισα να αλλάξω γιατρό... μπορεί αυτος να είναι πολύ καλος και έμπειρος αλλά με ξεπέταξε, δεν ασχολείθεικε και πολύ, και αυτο δεν μου άρεσε καθόλου!! Την καρδια μονο 3 δευτερολεπτα το πολυ την αφησε να χτυπησει... δεν την αφησε να την ακουσω λίγο, δεν ξέρω... μήπως νομίζει οτι επειδη ειναι το τρίτο μου παιδι αυτο, είμαι κουλ και δεν δινω σημασια σ αυτά? τι να πω... το μονο σίγουρο ειναι οτι θα φάει άκυρο!!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στην 18η εβδομαδα και περιμενω το τριτο μου παιδακι που ειναι κοριτσακι!Τους φαγαμε τους αντρες στη στροφη χαχαχα.Εχω εναν γιο και μια κορη.Κοριτσακια μου υπομονη και καλη δυναμη μας ευχομαι,γιατι ειναι μακρινο αυτο το ταξιδι.....

Χεχεε γυναικοκρατια στο σπιτι πλέον :D

Ποσο χρονών ειναι τα αλλα μικρουλακια; :)


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

Δεν έχω πάει ακόμη σε γιατρό, με τεστ και δύο χοριακές είμαι! Φοβάμαι ακόμη να πάω, αλλά μάλλον από την ερχόμενη εμβομάδα δεν παίρνει άλλη αναβολη! Εσείς πότε πήγατε?

Καλως ορισες katja μου. Με το καλό να πας στον γιατρο να σας δει που ειστε καλα :)

Οι χωριακες σου τι λένε από μοναδες; μιλησες με κάποιο γιατρο; Ειναι φυσιολογική εγκυμοσύνη ή εξωσωματική;

εγω με εξωσωματικη επειδή έλειπε ο γιατρος μου αποψτις 9/2 που ειχα τα θετικα αποτελέσματα χωριακων με ειχε βαλει στις 19/2 να με δει.. δεν μπορούσα λόγω της δουλειάς και επειδη δεν μπορω να παρω εκτακτη αδεια μου το εβαλε για τις 7/3!!!

Πηγα φυσικα στις 20/2 σε γιατρο στην Πολη μου...θα εσκαγα αν δεν πήγαινα :lol:

Για να καταλαβεις πήγα και 2η φορα στις 2/3 που ακούσαμε και καρδούλα. .. είμαι λιγο ανυπομονη.... αλλα ετσι είμαστε παντα εμείς :P


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες!! Εγώ αποφάσισα να αλλάξω γιατρό... μπορεί αυτος να είναι πολύ καλος και έμπειρος αλλά με ξεπέταξε, δεν ασχολείθεικε και πολύ, και αυτο δεν μου άρεσε καθόλου!! Την καρδια μονο 3 δευτερολεπτα το πολυ την αφησε να χτυπησει... δεν την αφησε να την ακουσω λίγο, δεν ξέρω... μήπως νομίζει οτι επειδη ειναι το τρίτο μου παιδι αυτο, είμαι κουλ και δεν δινω σημασια σ αυτά? τι να πω... το μονο σίγουρο ειναι οτι θα φάει άκυρο!!

Ανδρομαχη μου τι και αν σου ειπαν οτι είναι ο καλύτερος αυτο δεν στο απέδειξε με την καμία! Ακου την καρδιά σου, το ένστικτο σου.

Απορία γιατί δεν πας στον παλιό σου; εκτός και αν μετακόμισες και δε βολευεσαι


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααα!! Georgiana μου δυστυχώς δεν έχω μείνει ευχαριστημένη απο τους προηγούμενους γυναικολογους μου για αλλους λόγους! Αλλα μου ειπαν για μια που ειναι καλή, και παει και η πεθερά μου εκει και η κουνιαδα μου και η συνυφάδα μου, θα πάω σ αυτην να δω τι ρόλο βαράει... είμαι αισιόδοξη οτι θα μεινω ευχαριστιμένη... !! Κατα τ αλλα πως είστε? τι συμπτώματα έχετε?


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χεχεε γυναικοκρατια στο σπιτι πλέον :D

Ποσο χρονών ειναι τα αλλα μικρουλακια; :)

Καλημερα!Ο γιος μου 4χρ. και 3 μηνες και η κορη μου 3 χρονων και κατι ψιλα.Φαινεται και στα τικερακια μου...


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Τα καλύτερα εύχομαι σε όλες!! Εγώ αποφάσισα να αλλάξω γιατρό... μπορεί αυτος να είναι πολύ καλος και έμπειρος αλλά με ξεπέταξε, δεν ασχολείθεικε και πολύ, και αυτο δεν μου άρεσε καθόλου!! Την καρδια μονο 3 δευτερολεπτα το πολυ την αφησε να χτυπησει... δεν την αφησε να την ακουσω λίγο, δεν ξέρω... μήπως νομίζει οτι επειδη ειναι το τρίτο μου παιδι αυτο, είμαι κουλ και δεν δινω σημασια σ αυτά? τι να πω... το μονο σίγουρο ειναι οτι θα φάει άκυρο!!

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα αυτο που λες για την καρδουλα του εμβρυου συνεβει και σε μενα στις 2 πρωτες επισκεψεις μου.Δεν με αφηνε να ακουσω τον χτυπο της καρδιας του και ζητησα να το αφησει λιγο παραπανω.Και μου ειπε οτι επειδη ειναι πολυ μικρο δεν κανει να αφηνουμε πολυ ωρα να χτυπαει ο θορυβος που κανει ο υπερηχος γιατι σε εμας εξω ακουγεται κανονικα,ενω εκει μεσα ακουγεται εκκωφαντικα και δεν θελουμε να του δημιουργουμε αβολο περιβαλλον,καπως ετσι τελοσπαντων.Στα αλλα δυο μου παιδια επειδη πηγαινα σε αλλον γυναικολογο, ειχαμε ακουσει κανονικα τους χτυπους απτην αρχη και για αρκετα δευτερολεπτα.Καθε γιατρος κανει αυτα που ξερει τελικα!


BA6wp2.png

NXc7p2.png

u26tp2.png

Link to comment
Share on other sites

mariren μου καλώς όρισες και καλή δύναμη αγάπη μου. Και εγω ειμαι στην 2η εξωσωματική.

Όντως αυτές οι ατιμες μερες δεν περνουν με τιποτααααα. Μακαρι να ειχε τροπο να βλεπουμε καθε μερα τα νινακια μας...

Να είσαι καλά Georgiana, έτσι με παρέα να πάνε όλα καλά για όλες μας και να έχουμε μόνο καλά νέα να λέμε. :D


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


November rain να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και το νέο σας μέλος να μεγαλώσει την οικογένεια σας. :)

Katja με το καλό κορίτσι μου να πάς στον γιατρό σου και να το ακόσεις το μικρούλη σου. Εγώ επειδή ήμουν απο σπερματέγχυση μετά απο 4 εξωσωματικές και μία παλίνδρομη πήγα στις 5,5 βδομάδες να το δούμε. Είδαμε μόνο τον σάκο γιατί ήταν μικρό και πήγα πάλι μια βδομάδα μετά στις 6,5 βδομάδες και το ακούσαμε το μικρούλη μας το μετρήσαμε κιόλας :) Ήταν τρομερό να ακούς την καρδιά του όταν δεν το έχεις ξανακούσει, τρομερό συναίσθημα δεν περιγράφεται :) Με τον γιατρό σου μίλησες; Πότε σου είπε να πας;

Ανδρομάχη19 να κάνεις αυτό που εσύ νιώθεις καλύτερο γιατί σε αυτές τις στιγμές ο γιατρός μας πρέπει να μας κάνει να νιώθουμε καλά και να του έχουμε εμπιστοσύνη.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη που επεμβαινω αλλα αυτο που λες για την καρδουλα του εμβρυου συνεβει και σε μενα στις 2 πρωτες επισκεψεις μου.Δεν με αφηνε να ακουσω τον χτυπο της καρδιας του και ζητησα να το αφησει λιγο παραπανω.Και μου ειπε οτι επειδη ειναι πολυ μικρο δεν κανει να αφηνουμε πολυ ωρα να χτυπαει ο θορυβος που κανει ο υπερηχος γιατι σε εμας εξω ακουγεται κανονικα,ενω εκει μεσα ακουγεται εκκωφαντικα και δεν θελουμε να του δημιουργουμε αβολο περιβαλλον,καπως ετσι τελοσπαντων.Στα αλλα δυο μου παιδια επειδη πηγαινα σε αλλον γυναικολογο, ειχαμε ακουσει κανονικα τους χτυπους απτην αρχη και για αρκετα δευτερολεπτα.Καθε γιατρος κανει αυτα που ξερει τελικα!

Αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου κοπέλα μου μου φαίνεται εντελώς γελοίο... είναι οπως λένε για την κοκα κολα οτι μπορει να κουφαθει το παιδι απο τον ήχο που κανει η κοκα κολα οταν κατεβαινει στο στομάχι, δεν παίζει κατι τέτοιο... το έμβρυο σ αυτην την ηλικια δεν ακουει, πως θα του δημιουργησει ο ήχος της καρδιας αβολο περιβαλλον? Εγω δεν το βρισκω σωστό να αφηνουν μονο 2 δευτερολεπτα την καρδια να χτυπάει, πρεπει να αφησουν να βγει ενα ευρος των χτυπων, Και μετα κανουν εγκαρσια τομη για να βγει η περιοδικοτητα και να φανουν οι χτυποι!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...