Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Καλησπερα georgiana.Ειμαι 6 εβδομαδων μου ειπε ο γυναικολογος. Ακουσε 85 παλμους ενω κανονικα πρεπει ναναι πανω απο 100 το λεπτο. Εσενα πως ακουσε ο δικος σου γυναικολογος; θα με φαει η αγωνια και η στενοχωρια μεχρι την αλλη εβδομαδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Domino καλως όρισες κορίτσι μου στην παρέα μας. Με το καλό να πας την άλλη βδομάδα και να είναι όλα καλά. Μην στεναχωριέσαι προσπάθησε να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά. Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; Εγώ θυμάμαι είχα πάει όταν ήμουνα 5,5 βδομάδων και είχαμε δει μόνο σάκο και μετά απο μια βδομάδα μου είχε πει να ξαναπάω όπου το ακούσαμε, το είδαμε και το μετρήσαμε. Νομίζω αν τα είδατε και τα ακούσατε μπορεί τώρα να ξεκίνησε η καρδούλα τους και τώρα δυναμώνει σιγά σιγά.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Domino μου οπως σου ειπε και η mariren είναι πολύ οριακά και απορώ γιατι σε εβαλε σ'αυτό το τριπακι ο γιατρός σου. Με τ καλο ψυχη μου την επομενη βδομάδα θα ακους ντουκου ντουκου να μας τρελάνεις! !!

Εγω ειχα παει 6 προς 7 κάτι δε θυμάμαι ακριβως και ακούσαμε 150


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια. Ειναι πρωτη φορα που μενω εγκυος με εξωσωματικη και οπως καταλαβαινετε φοβαμαι πολυ. Εχω ταλαιπωρηθει πολυ ψυχολογικα. Μακαρι κοριτσια να πανε ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα domino μου. Και εγω με εξωσωματική έγινε το θαυματακι μας. Ολα θα πάνε μια χαρα. Πιστη και προσευχή καμαρι μου. Εχει ο Θεος.

Και εμείς είχαμε βαλει 2 αλλα ενα επιασε. Ο αντρας μου ακόμη επιμένει να ρωτάει το γιατρο να ψαχνει καλύτερα μπας κ ειναι 2 :D


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σαας.ειχα ΤΕΡ στις 10/1,αλλα ειναι καθυστερημενη συλληψη,οποτε χτες που πηγα για υπερηχο,ειδαμε εμβρυικο πολο και μολις μια ορατη καρδιακη λειτουργια.ειμαι περιπου 6,5 εβδομαδων.ελπιζω ολα να πανε καλα.εχω ενα κοριτσακι 7,5 ετων με εξωσωματικη και αυτη ειναι φυσιολογικη συλληψη.ελπιζω να τα λεμε.περιπου πιθανη ημερομηνια τοκετου τελη οκτωβρη.

Link to comment
Share on other sites

Georgiana μου τελικά όλοι οι άντρες ίδιοι είναι χαχαχαα όταν είχαμε πετύχει στην 4η εξωσωματική και ξέραμε ότι είχαμε βάλει τρία έμβρυα κόντεψε να μας σκάσει όταν είχε βάλει τον γιατρό να ψάχνει και για αλλους σάκους!!! Ενώ τώρα με την σπερματέγχυση που ήταν ένα το ωάριο την γλίτωσα και δεν κάναμε ανασκαφή!!!! χαχαχααχα

Σήμερα είναι να πας στον γιατρό σου αν θυμάμαι καλά. Θα περιμένουμε νέα σου! :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια μου! Τί κάνετε?? Εγώ δόξα το Θεό προς το παρόν μια χαρά! Το πρωί λίγο είμαι αδιάθετη δηλαδή νυστάζω πολύ δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου και να βάλω τίποτα στο στόμα μου δεν θέλω!!! Μετά τις 2 , 3 το μεσημέρι γίνομαι καλύτερα! Να φανταστείται απο το πρωί τώρα έφαγα ένα σάντουιτς!!!! Αχ ρε κορίτσια αυτό το καταραμένο το άγχος πως θα το αποβάλω δεν αντέχω μέχρι την παρασκευή!!!! Θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάλι καλά που έχω και εσάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Domino μου να σκέφτεσαι ότι θα πάνε όλα καλα. Το ψυχολογικό κομμάτι είναι το βασικότερο. Δουλεύεις; Σου έχει δώσει ο γιατρός σου να πέρνεις τίποτα μέχρι να ξαναπάς;

Εχεις πολυ δικιο. Προσπαθω.. Ναι δουλευω με συμβαση μεχρι το καλοκαιρι. Ο γιατρος δεν μου εδωσε κατι ουτε εξετασεις ακομη. Θα ξαναδει πρωτα υπερηχο.. Συνεχιζω βεβαια τα φαρμακα της εξωσωματικης που επαιρνα προγεστερονη κ.α. Αλλα ακομη δεν ειπε για σιδηρο ασβεστιο . Εσυ ξεκινησες κατι απο αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου! Τί κάνετε?? Εγώ δόξα το Θεό προς το παρόν μια χαρά! Το πρωί λίγο είμαι αδιάθετη δηλαδή νυστάζω πολύ δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου και να βάλω τίποτα στο στόμα μου δεν θέλω!!! Μετά τις 2 , 3 το μεσημέρι γίνομαι καλύτερα! Να φανταστείται απο το πρωί τώρα έφαγα ένα σάντουιτς!!!! Αχ ρε κορίτσια αυτό το καταραμένο το άγχος πως θα το αποβάλω δεν αντέχω μέχρι την παρασκευή!!!! Θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάλι καλά που έχω και εσάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tinami μου αυτό με τον ύπνο είναι τρομερό το πέρασα και εγώ και ακόμα με πιάνει που και που αλλά έχει ελλατωθεί τώρα. :D Δεν καλοκοιμάμαι βέβαια λόγω της συχνοουρίας μάλλον αλλά σήμερα ήμουνα ξύπνια απο τις 5 και ξανακοιμήθηκα στις 7.30 το πρωί και το βράδυ κοιμήθηκα στις 2 σχεδόν!Θα αποκτήσουμε καινούργια κουσούρια μου φαίνεται χαχααχαχα αλλά δεν με νοιάζει το μωρό να είναι καλά και θα τα αντέξω όλα! :)

Εγώ ανακατωσούρες δεν έχω μόνο παρατήρησα την τελευταία βδομάδα ότι το βράδυ πριν ξαπλώσω με πιάνουν αναγούλες αλλά εμετό δεν κάνω. Τι να πω! Τις πιο πολλές κοπέλες τις πιάνει το πρωί εμένα πριν κοιμηθώ χαχαχαχα Και φυσικά όλη μέρα όλο κάτι θέλω να τρώω. Θα με σφάξει ο γιατρός μου όταν με δει χαχαααχα. Εσένα κοντεύουν οι μερούλες μην αγχώνεσαι όλα καλά θα είναι :D


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις πολυ δικιο. Προσπαθω.. Ναι δουλευω με συμβαση μεχρι το καλοκαιρι. Ο γιατρος δεν μου εδωσε κατι ουτε εξετασεις ακομη. Θα ξαναδει πρωτα υπερηχο.. Συνεχιζω βεβαια τα φαρμακα της εξωσωματικης που επαιρνα προγεστερονη κ.α. Αλλα ακομη δεν ειπε για σιδηρο ασβεστιο . Εσυ ξεκινησες κατι απο αυτα;

Μια χαρά είναι τουλάχιστον να βγαίνεις λίγο και να ξεφεύγει το μυαλό. Εγώ δεν δουλεύω και νομίζω ότι έχουν κολλήσει οι μέρες! :)

Εμένα όταν το είδαμε μου είχε δώσει φυλλικο, προγεστερόνη και ασπιρίνη. Βιταμίνες αργότερα μάλλον. Θα μου πει στις 23 που θα πάω τι θα ακολουθήσει. Αλλά θα έχει λόγο ο γιατρός για να μην σου είπε κάτι παραπάνω γιατί μάλλον σε καλύπτουν αυτά που παίρνεις, λογικά όταν πάτε να τα ακούσετε ξανά θα ξεκινήσεις και κάτι καινούργιο.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγαπουλες.

Τα νεακια μας ευχαρισταααα μεγαλωσαμε... ειμαστε σχεδον 2cm (μιλάμε για Φασουλα το φασολι μας ) 180 παλμούς. .. ηταν ξυπνιο το πουλακι μας κ τ βλέπαμε που κουνιοταν ισα ισα

Με ζυγισαν κιολας 69kg (8w) και μου συνεστησε μεχρι τη 12η (+2kg) μεχρι την 24η (+4) και μέχρι το τελος (+6 kg) θα ηταν το ιδανικο.... Συνολο 12-13 κιλα... δε θα οεσει και λιμαγκρα βέβαια

Πολυ μουρμουρος μου βγηκε ο γιατρός και μ'αρεσει

Μετα την εξεταση μπορεί να κάτσουμε ακομα 10 λεπτα κ να λέμε τα δικα μας περι ανέμων και υδατων : D

Τον νιωθω λες και ειναι φιλαρακι!

Στην 10η w (20/3) μου ειπε να παω να με δει κ να κάνουμε την ανάλυση για συνδρομο down και την μεγαλη γενική που αφορα τα παντα


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...