Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

καλημερα σαας.ειχα ΤΕΡ στις 10/1,αλλα ειναι καθυστερημενη συλληψη,οποτε χτες που πηγα για υπερηχο,ειδαμε εμβρυικο πολο και μολις μια ορατη καρδιακη λειτουργια.ειμαι περιπου 6,5 εβδομαδων.ελπιζω ολα να πανε καλα.εχω ενα κοριτσακι 7,5 ετων με εξωσωματικη και αυτη ειναι φυσιολογικη συλληψη.ελπιζω να τα λεμε.περιπου πιθανη ημερομηνια τοκετου τελη οκτωβρη.

Καλώς ορισες despinaki μου και μην αγχωνεσαιιιι πανω από όλα. Το ποτηρι σου να το βλέπεις μισογεματο και οχι μισοαδειο :cool:

να χαίρεσαι τη μεγαλη σου κορη και σε λίγους μηνες βα καλωσορίζεις ακομη ενα νινι :D

Ποτε θα ξαναπας γιατρο;


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια μου! Τί κάνετε?? Εγώ δόξα το Θεό προς το παρόν μια χαρά! Το πρωί λίγο είμαι αδιάθετη δηλαδή νυστάζω πολύ δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου και να βάλω τίποτα στο στόμα μου δεν θέλω!!! Μετά τις 2 , 3 το μεσημέρι γίνομαι καλύτερα! Να φανταστείται απο το πρωί τώρα έφαγα ένα σάντουιτς!!!! Αχ ρε κορίτσια αυτό το καταραμένο το άγχος πως θα το αποβάλω δεν αντέχω μέχρι την παρασκευή!!!! Θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάλι καλά που έχω και εσάς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημερα φιλεναδα αν σε παιρνει ριχνε κανα υπνο μέχρι το απόγευμα και μετά να τρως :-D

Αύριο μια μερουλα έμεινε και θα δεις το θαύματακι σας που μεγαλωνει :*

Άγχος οτι και να πούμε είναι λίγο. .. αν μπορείς να ασχοληθείς με κάτι άλλο. .. εγω δουλεύω και δεν προλαβαίνω να τ σκευτομαι ολη μερα. Σχολαω 5-6 πηγε η μέρα! !

Αν ήμουν σπίτι όμως θα έκανα αυτο που λατρευω. Τα παζλ!


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχεις πολυ δικιο. Προσπαθω.. Ναι δουλευω με συμβαση μεχρι το καλοκαιρι. Ο γιατρος δεν μου εδωσε κατι ουτε εξετασεις ακομη. Θα ξαναδει πρωτα υπερηχο.. Συνεχιζω βεβαια τα φαρμακα της εξωσωματικης που επαιρνα προγεστερονη κ.α. Αλλα ακομη δεν ειπε για σιδηρο ασβεστιο . Εσυ ξεκινησες κατι απο αυτα;

Domino μου οταν ειναι στην αρχη και δεν υπάρχει ιδιαίτερος λογος η γιατροι δε δινουν κάτι. Εγω συνεχίζω προγεστερόνη υποθετα και μετα από μια μικρη αποκολληση και σε χαπάκι καθως και φολικο (φυλλικο) πως το λένε :P

Μου ειπε μετα τη 12η w να ξεκινήσουμε βιταμίνες


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Georgiana μου τελικά όλοι οι άντρες ίδιοι είναι χαχαχαα όταν είχαμε πετύχει στην 4η εξωσωματική και ξέραμε ότι είχαμε βάλει τρία έμβρυα κόντεψε να μας σκάσει όταν είχε βάλει τον γιατρό να ψάχνει και για αλλους σάκους!!! Ενώ τώρα με την σπερματέγχυση που ήταν ένα το ωάριο την γλίτωσα και δεν κάναμε ανασκαφή!!!! χαχαχααχα

Σήμερα είναι να πας στον γιατρό σου αν θυμάμαι καλά. Θα περιμένουμε νέα σου! :)

Καλημερα φιλεναδα μου. Ειναι για γελια οντως!! :tongue: θελουν και την πίτα και το σκύλο χορτάτο :P

23 πας γιατρο με το καλό;

Με τον υπνο καλα τα παω... το 8ωρο προς το παρών το κλείνω... μονο στο πλάι κοιμόμουν πάντα άρα και τωρα πιστεύω θα βολευτώ. Καούρες μεσα στη μέρα λιγες..

αλλά ποναω τα κόκαλα των πνευμόνων μου απο την πίσω μερια αρκετα οταν τ ακουμπησω... εμ τοση ξαπλαααα θέλουμε επειγοντως μασάζ! !!!:tongue:


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Georgiana μου καλημέρα!!!!!!! Τέλεια φανταστικά τα νέα σου!!! Μπράβο ρε μωρό μου!!!! Όλο τέτοια ευχάριστα να ακούμε!!!!! Άντε μια μέρα έμεινε!!!!!!!!!!!!! Επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Georgiana μου το μικρούλη σου έχει πάρει φόρα :) τέλεια τι ωραία νέα, έτσι να είναι για όλες μας τόσο ευχάριστα.

Εγώ έχω να δω το μικρούλι μου απο όταν ήμουνα 6,5 βδομάδων και ήταν 7,5 χιλιοστά και τώρα με έχει πιάσει αγωνία να το δω αλλά πρέπει να περιμένω ως τις 23. εντάξει ατελείωτες οι μέρες. :)

Για τα κιλά άστα εμένα είναι πιο αυστηρώς γιατί ξέρει ότι όλες ξεφεύγουμε χαχαχααχα μέχρι 9 μου έχει πει αλλά επειδή τα έχω ήδη τα κιλάκια μου θα προτιμούσε να μην πάρω παρά μόνο στο τέλος. Τώρα κάθομαι πάνω απο την ζυγαριά μέχρι να έρθουν οι μέρες χαχααχαχα. Όχι ότι δεν τρώω βέβαια αλλά με πιάνει μια λύσσα το βράδυ και μετά το ψιλομετανιώνω με τις αναγούλες δεν ξέρω τι θα γίνει θα δείξει! :)

Ο γιατρός σου θα σου κάνει και την αυχενική; Εμένα με έστειλε σε ειδικό κέντρο γιατί δεν κάνει αυτός και εκεί μου κλείσανε στις 6 Απρίλη - την 12η βδομάδα δηλαδή - και θα κάνουμε και την papp A που είναι για το σύνδρομο. Σήμερα αισίως μπήκα στην 9η βδομάδα. Αντε να περάσουν οι μέρες :)

Τα παζλ μου αρέσουν και μένα και έχω ένα 1000 που λέω να ξεκινήσω αλλά δεν ξέρω ακόμα πόυ να το τοποθετήσω!!!! :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mariren μου πω πω 9η εβδομάδα το ωραία. .. ο γιατρός μου δεν κάνει αυτη την εξέταση μου ειπε κάποια ονόματα αλλα μου λεει μπορείς να πας και αλλου. Όπου θες εσυ.

Δεν είναι πειστικός σε τίποτα και μ'αρέσει

Δεν περνάνεεεε οι ατιμες οι μερεςςςς

Υπομονή κορίτσια...


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσιααα!! Χάθηκα λίγο! Ήρθε η μαμά μου προχτές και βολτάρουμε λίγο να ξεσκάσουμε, χτες το πρωί ειχα πάει και για αιματολογικές εξετάσεις, ούρων και πήραν και δείγμα κολπικά να το αναλύσουν, απο δευτέρα θα έχουμε τα αποτελέσματα!! Εμένα οι ανακατωσούρες με πιανουν απο το μεσημέρι και μετά... όταν τρώω λίγο φεύγουν και μετά ξαναέρχονται!

georgiana μου δεν με πειράζει ας έχω ανακατοσούρες αρκεί να είναι καλά το σποράκι μου!!!!! Κουράζομαι πολύ και με τα παιδάκια μου στο σπίτι! Λές να ακούσουμε καρδούλα την παρασκευή?????????????

Τίνα μου 1 παιδάκι δεν είπες ότι έχεις?

Καλησπερα και απο εμενα. Εγω γραφω πολυ δειλα στην παρεα σας κ ελπιζω να παραμεινω. Εκανα τον πρωτο υπερηχο χθες αλλα ο γιατρος ειπε οτι οι σφυξεις δεν ειναι φυσιολογικες. Πρεπει να ειναι περισσοτερες. Να ρωτησω αν εχει καποια κοπελα εμπειρια; δηλαδη φοβουνται για παλινδρομηση; ειδαμε δυο σακους και θα ξαναπαμε την αλλη βδομαδα για να με ξαναδει. Εχω στενοχωρηθει παρα πολυ..

Καλως ήρθες κοπέλα μου στην παρέα μας και να μείνεις και τους υπόλοιπους μηνες εύχομαι , έχε θετική σκέψη και όλα τέλεια θα πανε!

καλημερα σαας.ειχα ΤΕΡ στις 10/1,αλλα ειναι καθυστερημενη συλληψη,οποτε χτες που πηγα για υπερηχο,ειδαμε εμβρυικο πολο και μολις μια ορατη καρδιακη λειτουργια.ειμαι περιπου 6,5 εβδομαδων.ελπιζω ολα να πανε καλα.εχω ενα κοριτσακι 7,5 ετων με εξωσωματικη και αυτη ειναι φυσιολογικη συλληψη.ελπιζω να τα λεμε.περιπου πιθανη ημερομηνια τοκετου τελη οκτωβρη.

Καλως ήρθες και εσυ κοπέλα μου στην παρέα μας!! Να σου ζήσει το παιδάκι σου και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Καλημερα αγαπουλες.

Τα νεακια μας ευχαρισταααα μεγαλωσαμε... ειμαστε σχεδον 2cm (μιλάμε για Φασουλα το φασολι μας ) 180 παλμούς. .. ηταν ξυπνιο το πουλακι μας κ τ βλέπαμε που κουνιοταν ισα ισα

Με ζυγισαν κιολας 69kg (8w) και μου συνεστησε μεχρι τη 12η (+2kg) μεχρι την 24η (+4) και μέχρι το τελος (+6 kg) θα ηταν το ιδανικο.... Συνολο 12-13 κιλα... δε θα οεσει και λιμαγκρα βέβαια

Πολυ μουρμουρος μου βγηκε ο γιατρός και μ'αρεσει

Μετα την εξεταση μπορεί να κάτσουμε ακομα 10 λεπτα κ να λέμε τα δικα μας περι ανέμων και υδατων : D

Τον νιωθω λες και ειναι φιλαρακι!

Στην 10η w (20/3) μου ειπε να παω να με δει κ να κάνουμε την ανάλυση για συνδρομο down και την μεγαλη γενική που αφορα τα παντα

ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑΚΙΑΑΑΑ!! Ποσο χαίρομαι!!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τινα μου αααα αύριο θα πας για τον πρώτο σου υπέρηχο ε?? όλα τέλεια θα ειναι μην έχεις καθολου άγχος!! Οσο για την αυχενική κορίτσια καλό είναι θεωρώ εγω να την κάνουν μονο πιστοποιημένοι γιατροί... εγω μάλλον θα πάω στο Ιασω να την κάνω την 12η εβδομάδα!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια. Διαβαζω τα νεα απο ολες σας να ξερετε κ σιγα σιγα σας μαθαινω. Εγω ειμαι χαλια με τις αναγουλες. Συνεχεια απο την ωρα που ξυπναω μεχρι που θα κοιμηθω. Κ εγω με τον υπνο εχω κατι περιεργα κατι αυπνιες..Απο ορεξη με τις ναυτιες ετσι κ ετσι. Προσπαθω να τρωω. Ακομη κ τωρα ανακατευομαι.. Καλα αποτελεσματα σε οσα κοριτσια εχουν υπερηχο..

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραία με τη μανούλα. Η δικη μου αρρωστησε χαρι στις ζουζούνες του αδερφου μου.

Αντε μια χαρα θα ειναι κ τα αποτελέσματα :*

Στην Κυπρο πως μπορω να μαθω ποιοι είναι οι πιστοποιημενοι γιατροί?


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...