Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Καλώς ορίσατε κοριτσάρες του ΟΚΤΩΒΡΊΟΥ!!!!Είχατε αργήσει βρε και ανησυχούσαμε πότε θα σκάστε μύτη!

Με το καλό ....όλα να πάνε τέλεια και να έχετε τα φθινοπωρινά μωράκια σας στην ώρα τους!!!

εγώ είμαι ήδη μανούλα ενός μπόμπιρα και περιμένω τον Ιούλιο και την μικρή μου!!!

φιλιά πολλά και θα τα λέμε.....:P


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Tinami μου μια χαρά, άντε δεν είναι μακριά η παρασκευή που θα πάτε να το ακούσετε.

Εγώ διανύω την 8η βδομάδα και περιμένω να πάει 23 ο μήνας για να πάμε να δούμε το μωρό μας, ατελείωτες μου φαίνονται οι μέρες! :)

Πονάκια έχω και εγώ που και που, αλλά πιο πολύ στις ωοθήκες επειδή έχω κάτι κύστες απο τα φάρμακα και μέχρι να φύγουν θα έχω. Ο γιατρός μου είπε ότι τα πονάκια γενικά πάντως θα υπάρχουν.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πω πω πω!!

Λιγες ωριτσες εκανα να μπω και βλεπω τοσα πολλα τα ματάκια μου και χαιρομαι!!! :D :*

Καλως ορισες tinami μου και vanilitsa-bebis στο παρεακι μας. Με το καλο οι εγκυμοσύνες μας και να γεμισουν χαχανα τα σπίτια μας σε λιγους μηνες :D

Tinami μου τα πονακια ειναι φυσιολογικά ακομα και στις καλες μερες εχουμε πονακια. Αν νιώθεις καπως τοσο πολυ παρε το γιατρο για κατι εκτακτο. Δεν θα παρεξηγήσει μην αγχωνεσαι. Να πας με το καλο την Παρακσκευη να δειτε μωρακι/α; :)

Mariren μου μεχρι τη 10η βδομαδα ειναι μια φορα τη βδομαδα η ενεση και μου εχει δωσει έξτρα προγεστερονη σε χαπακι των 20mg καθε 8 ωρες και ενα αλλο κολπικο cyclogest λεγεται ενα πρωι ενα βράδυ

εγω αναγκαστικά βγαινω λογω του οτι δουλεύω αλλα για ψωνια κλπ παει ο αντρας μου. Μονο κατι ισα ισα έκτακτο


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσιααα!! Τα πονάκια ειναι φυσιολογικά, και εγω έχω... αλλα αν δούμε οτι μας ανησυχούν επικοινωνούμε με τον γιατρό μας!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Είσαι η πρώτη που μου μιλάς και ερχόμαστε κοντά! Να σαι καλά! Ποσων εβδομάδων είσαι???

Εγώ είμαι 7+2 εβδομάδων!

Καλώς ορίσατε κοριτσάρες του ΟΚΤΩΒΡΊΟΥ!!!!Είχατε αργήσει βρε και ανησυχούσαμε πότε θα σκάστε μύτη!

Με το καλό ....όλα να πάνε τέλεια και να έχετε τα φθινοπωρινά μωράκια σας στην ώρα τους!!!

εγώ είμαι ήδη μανούλα ενός μπόμπιρα και περιμένω τον Ιούλιο και την μικρή μου!!!

φιλιά πολλά και θα τα λέμε.....:P

Σ ευχαριστούμε πολύ, να σου ζήσει το μπομπιράκι σου και με το καλό να γεννηθεί το νέο μέλος την οικογένειας!!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Georgiana μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ μακάρι να έιναι όλα καλά την παρασκευή!!!! Ανδρομάχη μου καλημέρα τι κάνεις πως είσαι??? Εγώ απ ότι έχω υπολογίσει μόνη μου πρέπει να μπήκα σήμερα στην 6η εβδομάδα! Πότε πήγες γιατρό????

Link to comment
Share on other sites

Georgiana μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ μακάρι να έιναι όλα καλά την παρασκευή!!!! Ανδρομάχη μου καλημέρα τι κάνεις πως είσαι??? Εγώ απ ότι έχω υπολογίσει μόνη μου πρέπει να μπήκα σήμερα στην 6η εβδομάδα! Πότε πήγες γιατρό????

Καλά ειμαι κορίτσι μου! Εσύ? απο συμπτώματα πως τα πας? Τον πρώτο μου υπέρηχο τον έκανα όταν ήμουν 6+2!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι λίγο στα κάτω μου! Νιώθω κουρασμένη δεν μπορώ να πάρω τα πόδια σιγά σιγά νιώθω οτι αρχίζουν και οι ανακατοσούρες! Και φοβάμαι πολύ! Γιατί η προηγούμενη μου εγκυμοσύνη της κόρη μου ήταν περίεργη!!! Είχα δει αίμα το πρώτο τρίμηνο και γέννησα και πρόωρα στις 34 εβδομάδες!!! Την παρασκευή θα έιμαι 6εβδομάδων και 3 ημερών πρώτα ο Θεός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

georgiana μου δεν με πειράζει ας έχω ανακατοσούρες αρκεί να είναι καλά το σποράκι μου!!!!! Κουράζομαι πολύ και με τα παιδάκια μου στο σπίτι! Λές να ακούσουμε καρδούλα την παρασκευή?????????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μια χαρα ειναι φτανει να είμαστε εμείς καλά :)

Την πρώτη φορά που φταρνιστηκα παει λεω το χασα. Μιλάμε για χεστρα!! :P

Καπου στις 6 w ακουνε καρδούλα... ο γιατρός σου θα σου πει ποσο είσαι ακριβώς. Εγω νομιζα οτι ημουν πιο λιγο αλλα οταν πηγα στον επίσημο μου γιατρο εμαθα οτι ειμαι σημερα 8w +1


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

tinami μου να σκέφτεσαι θετικά κορίτσι μου και όλα θα πάνε καλα. Όσο για τις ανακατωσούρες είναι μεσα στο πρόγραμμα. Εγώ δεν μπορώ να πω ότι έχω ανακατοσούρες, μόνο το βράδυ αν φάω έχω κάτι ενοχλήσεις αλλά μέχρι εκει. Δεν ξέρω τι θα γίνει όταν μπω στην 9 εβδομάδα γιατί τα περισσότερα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Georgiana και εγώ μόλις βήχω μόνο που δεν κάθομαι κάτω για να μην τετώντομαι χαχαχαχα και σκέφτομαι ότι τώρα την άνοιξη που αρχίζει και η αλλεργία θα πρέπει να είμαι συνέχεια καθιστή!!! :)

Νύστα με έπιανε και εμένα μόλις έτρωγα, κόντευα να φάω τον κόσμο με το χασμουρητό αφού αν ήμουνα με κόσμο με κοιτάγανε καλά καλά λες και κινδυνεύανε χαχαχαχααχα αλλά τώρα άρχισε να μου περνάει και δεν νυστάζω τόσο δεν ξέρω αργότερα τι θα γίνει. Κάθε βδομάδα περιμένω και κάτι διαφορετικό να γίνεται.

Εγώ δυσκολεύομαι την νύχτα γιατί λόγω της συχνοουρίας μπορεί να σηκωθώ και 4 φορές και δεν μπορώ και να βολευτώ γιατί κοιμόμουνα μπρούμυτα, στο τέλος κοιμάμοι καλά μόλις ξημερώνει και με παίρνει η μέρα. Φαντάσου τι έχει να γίνει όταν θα φουσκώσει η κοιλιά χαχαχα.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα. Εγω γραφω πολυ δειλα στην παρεα σας κ ελπιζω να παραμεινω. Εκανα τον πρωτο υπερηχο χθες αλλα ο γιατρος ειπε οτι οι σφυξεις δεν ειναι φυσιολογικες. Πρεπει να ειναι περισσοτερες. Να ρωτησω αν εχει καποια κοπελα εμπειρια; δηλαδη φοβουνται για παλινδρομηση; ειδαμε δυο σακους και θα ξαναπαμε την αλλη βδομαδα για να με ξαναδει. Εχω στενοχωρηθει παρα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα domino μου. Καλώς όρισες και καλως να μείνεις για τους επόμενους μήνες μαζι στο παρεακι φουσκωμένη :D

Καταρχην συγχαρητήρια διδυμομανουλα :*

Ποσων εβδομαδων εισαι; Ποσους χτυπους ακουσατε και ποσους ανεμενε ο γιατρος;


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...