Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Mariren μου εγω εχω θεμα με τη μέση. Βασικα οταν καθομαι πολλη ωρα με πονάει το ιερον ουστουν και δε βολεύομαι και δεν μπορώ να σηκωθω με τη μια.

Επίσης για κάποιο λογο τον τελευταίο χρόνο εχω στον αριστερό γοφο εναν συνεχη πονο και μυρμιγκιασμα. Εχω παει σε πολλούς γιατρούς δεν μου έχουν βρει τπτ. Μεχρι και σε νευρολογο που μου ειπε οτι μπορεί να μην περάσει και ποτε! (Αχου τι παρηγορητικος)!!

Ελπίζω μην ενταθει κατα την εγκυμοσυνη. ..

Εχω καμια 15αρια ετοιμα παζλ και μου θυμώνει νσ κανω αλλο προς το παρόν. .. αλλα δε θα του περασει :D

Και εμενα τις μπουκιές μου τις μετράει για να μη φτάσουμε προ τετελεσμενων!!

DOMINO μου σντε με τ καλο να ακούσεις τις καρδουλες τους να παρεις τα πανω σου :)

Έχετε και εσείς θέμα με τον άντρα σας στον ύπνο.

Εμενα με πλακωνει χειροποδαρα!!!


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Φιλενάδεσ όλα καλά!!! Με βάση τον υπερηχο ειμαι 6 εβδομαδων και 1 ημέρας εχθές! Είδαμε τον σάκο με το σπορακι μου μέσα ειναι σε καλή θέση και είδαμε και την καρδούλα του να παλεται! Δεν είχε ντόπλερ ήχου ο γιατρός δεν κατάλαβα όμως τι σημαινει αυτό! Πήρε μου έδωσε 3 Νοεμβρίου αλλά κατα πάσα πιθανότητα κατα τις 20 Οκτωβρίου με κόβει! Μου δώσε 5 σελίδες εξετάσεις και θα με δει ξανά σε δυο βδομάδες! Δόξα τω ΘΕΟ!!!!!! Κορίτσια ήταν μισό εκατοστο !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!Ας προστεθώ κι εγώ στην παρέα σας, μιας και είμαι στην 8η εβδομάδα.Έγκυος για πρώτη φορά, μετά την 1η προσπάθεια εξωσωματικής.Το είδαμε στον υπέρηχο (1,7 εκ) και ακούσαμε καρδούλα!Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες!!!!


rByGp2.png?JGgVrLmk
Link to comment
Share on other sites

tinami μου τέλεια κορίτσι μου το μικρούλη έκανε την εμφάνιση του για να σε αποζημιώσει για την αγωνία σου :) τι ωράια νέα. Τώρα χαλάρωσε μέχρι να κάνεις τις εξετάσεις θα έχουν περάσει οι μέρες και θα το ξαναδείς :) Μετα σου λέει πως γινόμαστε χαζομαμάδες, αφού τα ερωτευόμαστε μόλις τα δούμε σαν κουκκιδίτσες φαντάσου αργότερα τι θα γίνει :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

domino μου είναι λογικό να έχεις αγωνία και για αυτό νομίζουμε ότι δεν περνάνε οι μέρες :) να σκέφτεσαι ότι όλα καλά θα πάνε :) και εγώ περιμένω την τρίτη να πάω για τις αιματολογικές για να ξεκουνηθώ λιγάκι :) γιατί η άλλη Δευτέρα μου φαίνεται ατελείωτη! Εγώ δεν έχω και συμπτώματα τώρα έχουν υποχωρήσει και έχει μείνει μόνο η συχνοουρία και κάτι πρωινές αυπνίες. Τι να πω σε καταλαβαίνω όλες μας μόλις τα βλέπουμε ησυχάζουμε :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Georgiana στο κρεβάτι μου κοιμάσαι; Είναι τρομερό χαχαχχχα σαν να ζούμε σε παράλληλο σύμπαν χαχααχχα εμένα ξαφνικά αποφάσισε ότι πρέπει να κοιμάται στην μέση του κρεβατιού γιατί πιάνω όλο το κρεβάτι χαχαχαχα και δεν μου φτάνει που προσπαθώ να βολευτώ για να κοιμηθώ αλλά έχω να μαζεύω και τα χέρια του που τα πετάει στον ύπνο του όπου βρει, να φυλάω εγώ την κοιλιά και αυτός να με λέει και περίεργη! Αχ τι έχουμε να ακούσουμε και να δούμε μέχρι να γεννήσουμε χαχαχααχα

Με την μέση πάντως εγώ είχα κάνει μαγνητική πέρσι γιατί είχα κάτι θέματα και εγώ με το πόδι και μου είχαν βρει μια μικρή κύστη που δεν ενοχλεί κανονικά αλλά όσο έχω παραπανήσιο βάρος θα με τσιγκλάει.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mariren μου σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου ! Ναι όντως όταν είδα την καρδούλα του να παλεται το κατάλαβα!! Και ειναι μισό εκατοστο! Να σου πω ρε φίλη ποσά χιλιοστά ειναι το μισό εκατοστο; Ασχετη εντελώς! Πέμπτη μου με το καλό γλυκιά μου να κρατήσουμε τα μωρακια μας αγκαλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Mariren μου σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι τα καλύτερα!Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω σύντομα, για τεστ παπ και καλλιέργεια, αφού έχει περάσει πάνω από χρόνος που έκανα το τελευταίο.Κι εγώ που έλεγα ότι θα το αποφύγω, με τις τόοοσες εξετάσεις που είχα κάνει πριν την εξωσ/κή!Αλλά τελικά χρειάζεται κι αυτό...Εσείς πότε θα ξαναπάτε?


rByGp2.png?JGgVrLmk
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mariren μου σε ευχαριστώ πολύ αγάπη μου ! Ναι όντως όταν είδα την καρδούλα του να παλεται το κατάλαβα!! Και ειναι μισό εκατοστο! Να σου πω ρε φίλη ποσά χιλιοστά ειναι το μισό εκατοστο; Ασχετη εντελώς! Πέμπτη μου με το καλό γλυκιά μου να κρατήσουμε τα μωρακια μας αγκαλιά!!!

Tinami μου τι να σου πω δεν ξέρω, εγώ όταν είχα πάει στις 6,5 βδομάδες ήτανε 7,5 χιλιοστά. Μάλλον κάθε 10 χιλιοστά 1 εκατοστό. Δεν ξέρω όμως σίγουρα :) Εγώ πάντως δεν είδα τότε την καρδιά του στον υπέρηχο γιατί θυμάμαι ότι είχα κολλήσει και κοίταγα κάτω τους παλμους που καταγράφονταν. :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mariren μου σε ευχαριστώ πολύ! Σου εύχομαι τα καλύτερα!Ο γιατρός μου είπε να ξαναπάω σύντομα, για τεστ παπ και καλλιέργεια, αφού έχει περάσει πάνω από χρόνος που έκανα το τελευταίο.Κι εγώ που έλεγα ότι θα το αποφύγω, με τις τόοοσες εξετάσεις που είχα κάνει πριν την εξωσ/κή!Αλλά τελικά χρειάζεται κι αυτό...Εσείς πότε θα ξαναπάτε?

Εγώ πέπη μου έχω να το δω απο τότε που ήμουνα 6,5 βδομάδων και με έχει πιάσει ανυπομονησία :) Θα ξαναπάω στις 23/3 αλλά μου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες. Πως και δεν έκανες παπ πριν ξεκινήσεις την εξωσωματική; Εγώ θυμάμαι έκανα πάντα πριν για να μην το έχω μπροστά. Τώρα είχα κάνει τον Σεπτέμβρη και μου είπε ότι επειδή ήταν πολύ καλό δεν χρειάζεται να ξανακάνουμε. Έκανα μόνο τις αιματολογικές και μεθαύριο θα ξανακάνω.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ναι, το 1 εκατοστό έχει 10 χιλιοστά.Mariren μου έχεις δίκιο, παράβλεψη μου που δεν έκανα παπ κι εγώ το Σεπτέμβρη, όπως πάντα, αλλά είχα επικεντρωθεί τόσο στην επίτευξη εγκυμοσύνης που το θεώρησα δευτερεύον (κακώς).Υπομονή μέχρι το επόμενο ραντεβού σου, θετικές σκέψεις, ξεκούραση και καλή διατροφή!Πάντως κι εγώ νομίζω θα νιώσω πιο ασφαλής όταν κλείσω το 1ο τρίμηνο, όταν θεωρείται ότι η εγκυμοσύνη θα έχει "δέσει"...


rByGp2.png?JGgVrLmk
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...