Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

tinami μου το άγχος είναι κάτι που δεν το γλιτώνουμε! Ναι στις 23 θα πάω και νιώθω ότι έχουν κολλήσει οι μέρες αν δεν είχα και εσάς να ξεχνιέμαι λίγο :) Βέβαια έχω κανονίσει την τρίτη να πάω για τις αιματολογικές οπότε νιώθω ότι προχωράμε σιγά σιγά. Δεν νομίζω ότι πρέπει να αγχώνεσαι να σκέφτεσαί ότι όλα καλά θα πάνε :)

Ανδρομάχη μου τέλεια με την μητέρα θα πρέπει να ξεκουράστηκες λίγο. Πότε θα πάς στον γιατρό; Αυτό με τις ανακατωσούρες και εγώ το απογευμα και μετά ξεκινάω, αποφάσισα να ελαττώσω το βραδυνό να δω πως θα πάει. Θα δούμε.

domino κορίτσι μου κάνε υπομονή οι αναγούλες είναι μεσ το πρόγραμμα και θα πρέπει να τις αντέξουμε. Να σκέφτεσαι το αποτέλεσμα που θα σε αποζημιώσει όταν πάρεις στα χέρια σου τα μωρά σου :) Πότε θα ξαναπάς στον γιατρό σου;

Georgiana μου εγώ το έστησα το παζλ χαχχαχα και έχω βάλει και τον άντρα μου να μου βρει χαρτόνι για να μην το ξαναχαλάσω :) Πάντως αν δεν είχα αυτές τις ανακατωσούρες και τα ψιλοπονάκια που και που δεν ξέρω αν θα άντεχα να περιμένω μέχρι τις 23 μου φαίνεται πολύ μακρινό, γιατί κατα τα άλλα όλα τα προηγούμενα συμπτώματα έχουν ψιλοπεράσει αν και έχω ακούσει ότι σταματάνε και ξαναξεκινάνε μετά απο λίγο. Τι να πω ελλάτωσα το βραδυνό και μου φαίνεται ότι έχω ξεφουσκώσει χαααχχα αφού είχα καταντήσει μαμ τσισα και νάνυ χαχχαχααχα. Τώρα περνάω στην αντύπερα όχθη με το μάτι γαρίδα απο τις 6! αχχαχαχα. Μέχρι να ανέβει το μωρό στην κοιλιά και να φουσκώσω για να μην πω να το ακούσω θα με φάει το άγχος! :) Και το καινούργιο είναι το στομάχι που έχει αρχίσει να με πονάει σαν κράμπες! Θα δούμε μάλλον είναι απο την προγεστερόνη πρέπει να αρχίσω να την παίρνω κολπικά γιατί μέχρι τώρα την απέφευγα λόγο των υγρών. Αν και με πιάνει όταν τρώω. και όχι όταν παίρνω το χάπι.

Γιατρό στην Κύπρο δεν ξέρω γιατί εγώ πάω στον Πειραιά και μου έδωσε εκεί γιατρό αλλιώς μου είπε να πάω στο Ρεα είναι πιο κοντά σε μας γιατί αλλιώς και εγώ στο Ιασώ θα πήγαινα.


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Γεια σας και από εμένα. Περιμένω και εγώ το δεύτερο νινάκι μου (ΠΗΤ 12/10/2015). Έχω μια κορούλα 3,5 χρονών. Εύχομαι όλες μας να έχουμε μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Είμαι καινούρια, δεν ξέρω καλά να χειρίζομαι το συστημα αλλα θα το παλέψω. Ελπίζω να δημοσιευτεί αυτό που έγραψα... Φιλιά σε όλες:tongue:


6Ogwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα. Είμαι καινούργια εδώ στο καφέ, αν και στο φόρουμ είμαι πολύ καιρό. Κι εγώ είχα ΤΕΠ 10/1, με καθυστερημένη σύλληψη και τη Μ. Εβδομάδα θα κάνω την αυχενική διαφάνεια στο Έλενας, καθώς εκεί είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί. Να σας ρωτήσω κάτι; Άκουσα από μια κοπέλα ότι ο γιατρός που θα κάνει την αυχενική πρέπει να έχει πιστοποίηση. Εμένα δεν μου είπε κάτι σχετικό ο γιατρός. Παρακολουθείται καμία από εσάς στο Έλενας; Επίσης, όταν πάμε για την αυχενική εκεί, μας την κάνει ο γιατρός που μας παρακολουθεί, κάποιος γιατρός με πιστοποίηση ή κάποιος άλλος; Έχω μπερδευτεί λιγάκι και ταυτόχρονα διστάζω λίγο να ρωτήσω κάτι τέτοιο τον γιατρό μου για να μη θεωρήσει ότι δεν τον εμπιστεύομαι (που πραγματικά τον εμπιστεύομαι).

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και ευχομαι να μας πάνε όλα καλά!


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

tinami γεια σου και εσένα! Σ΄ευχαριστω πολύ, να είσαι καλά και εσυ να χαίρεσαι τα μικρά σου (εχεις ήδη δύο απ' ό,τι καταλαβα). Είμαι 9 εβδομάδων, τελευταία περίοδο είχα 6/1. Εσύ; Πήγες στο γιατρό;


6Ogwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι 6 εβδομάδων και 3 ημερών απο δικούς μου υπολογισμούς! Σήμερα έχω γιατρό και έχω τρελαθεί!!!! τελευται περιοδο είχα 27/1 Ναι έχω άλλα δύο παιδάκια!!! Πότε έκανες την πρώτη επίσκεψη στον γιατρό? Αχ θα τρελαθώ μέχρι το απόγευμα! Rosali γειά σου με το καλό το μωράκι σου , δεν γνωρίζω όμως για το θέμα με την αυχενική κατι για το έλενα απλά πιστευω πως οι γιατροί που κάνουν τις αυχενικές ξέρουν κατι παραπάνω αλλά δεν είμαι και σίγουρη αν έχουν καποια πιστοποίηση μεγαλύτερη απο του απλού γυναικολόγου! Να ρωτήσεις τον γιατρό σου δεν είναι κακό! Πρόκειται για το μωρό σου και πρέπει να τα γνωρίζεις όλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε βρε καλώς τις καινούργιες τσουπρες :D

Να χαιρεστε τα μπεμπουλια σας και με το καλό να έρθουν τα επομενα :)

Απο αυχενική δεν ξερω γρι να σας πω μιας και μενω Κυπρο...

Tinamiiiii περιμένουμε νεακιαα μη μας ξεχάσεις ε :D


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

MARYPOPINS να σου ζήσει το κοριτσάκι σου και με το καλό να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :) Πως είσαι; Πότε θα πας στον γιατρό σου;

Rosali με το καλό κορίτσι μου να πάνε καλά όλα και να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη :) Και εγώ την Μ. Δευτέρα έχω κλείσει για αυχενική :) Αλλά εμένα μου έδωσε ο γιατρός μου άλλου και έκλεισα ραντεβου. Στο Έλενα δεν ξέρω πως γίνεται, τι να σου πω καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου γιατί αυτός θα ξέρει καλύτερα. Δεν υπάρχουν ντροπές σε αυτά, είναι η δουλειά τους να μας λύνουν τις απορίες μας, όσο χαζές και αν είναι, έτσι λέει ο δικός μου :) για αυτό και τον πρήζω κάθε λίγο χαχαχα. Εσύ πως είσαι;

Georgiana κοριτσάκι μου τι κάνεις; Πως είσαι; Εγώ μπαίνω κάθε λίγο να δω αν γύρισε η tinami. :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα mariren μου. Πηγα δουλεια... και τωρα ξαπλώνωωωωω οχι γιατι ειμαι κουρασμενη απλα οταν εχω την ευχέρεια να το κανω τσουπ τριπωμενη στον καναπε με βρισκεις :D

Ειναι η μονη φαση της ζωης μου που εχω αμελήσει τα παντα και δε νιωθω τυψεις :D

Εσυ πως εισαι ψυχη μου;


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Georgiana μου καλά κάνεις κάτσε τώρα που μπορείς χαχαχχα γιατι μετά θα έχεις τρέξιμο :)

Εγώ νομίζω παρα ξεκουράζομαι αχχααχα, τις τελευταίες μέρες σηκώνομαι στις 11 αν και δεν κοιμάμαι νωρίς το βράδυ αλλά ξυπνάω πολύ ενδιάμεσα για τουαλέτα και μετά δεν μπορώ να ξανακοιμηθώ! Ποια εγώ που είχα τον ύπνο στο τσεπάκι. Με πονάνε και οι γοφοί μου και δεν μπορώ να βολευτώ και όλη νύχτα γύρω γύρω είμαι :) Απο τώρα ανοίγει η λεκάνη; Δεν είναι νωρίς ακόμα; Κατα τα άλλα τσακώνομαι με τον άντρα μου γιατί θέλει λέει το παιδί του να τρέφεται σωστά και με κυνηγάει μόλις πάω να βάλω κάτι στο στόμα μου χαχαχαχαχα και έχουμε μήνες μπροστά μας, ωχ τι με περιμένει χαχαχαχα

Τουλάχιστόν ξεκίνησα το παζλ και περνάνε λίγο οι ώρες πιο γρήγορα :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...