Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

Georgiana Μου έχεις δίκιο εγώ περίπου στα μέσα τις βδομάδας θα πάω για τις εξετάσεις που μου έδωσε να κάνω και θα αρχίσω να αγχωνομαι για την επίσκεψη στον γιατρό! Mariren μου ματιά μου δεν ειναι τίποτα αυτό που νιώθεις εγώ και τις 2 φορές που ήμουν έγκυος είχα πόλους πόνους κάτω απο τον αφαλο! Τώρα εκεί μέσα φαντασου τι χαμοσ γίνεται !!Ανδρομαχη μου τι κανείς;; Πάντως κορίτσια είμαστε ομάδα που δεν έχουμε πόλους εμετους ε;;; Μπράβο μας καλά κορίτσια!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχα Τινα μου εγω μονο ανακατωσούρες έχω συχνοτερα... εμετό δεν εχω κάνει ακομη ... καποιες φορες ομως που εχω απελπιστει απο την ανακατωσούρα σκεφτομαι- μήπως να έκανα εμετο μπας και ηρεμήσω?


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμετο ψιλο εκανα μονο μια φορα και αυτο γιατι δε σκούπισε καλα ο αντρας μου τον νεροχυτη αλλιως τιποτα.

Σήμερα δε νιωθω καν καούρες ουτε λιγουρες που με έκοβε η λορδα αλλες μερες... τι να πω... αυριο παω για ενεση προγεστερονης αν βρω κανεναν θα τον βαλω εκτακτα να με κοιταξει....


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες!Ευχομαι ολοψυχα σε ολες σας μια ομαλη εγκυμοσυνη!Ειμαι 7 εβδομαδων και 6 ημερων,εχουμε δει σακο,καρδουλα,χωρις αποκολληση και μεχρι στιγμης ολα καλα και η ημερομηνια τοκετου πουμας εδωσε ο γιατρος μας ειναι εως 30/10/2015! Παιρνω utrogestan (προγεστερονη) και Fonalit φυλλικο οξυ,ενα την ημερα...Ειμαι ομως αντιθετη στη ληψη φαρμακου για να παρω μια βιταμινη που μπορω να την παρω απο καποιο συμπληρωμα οπως το Pregnacare,για παραδειγμα..Ποια ειναι η αποψη σας πανω σε αυτο;

Επισης,επειδη ειμαι καινουρια εδω,αν θελει καποια απο εσας μπορει να μου πει πως χρησιμοποιειται αυτο το πολυ ομορφο στικερακι με την ηλικια του εμβρυου;Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εμετο ψιλο εκανα μονο μια φορα και αυτο γιατι δε σκούπισε καλα ο αντρας μου τον νεροχυτη αλλιως τιποτα.

Σήμερα δε νιωθω καν καούρες ουτε λιγουρες που με έκοβε η λορδα αλλες μερες... τι να πω... αυριο παω για ενεση προγεστερονης αν βρω κανεναν θα τον βαλω εκτακτα να με κοιταξει....

Σήμερα κι εγώ ένιωσα ελαχιστη ανακατωσούρα!! Αλλα δεν ανησυχώ... δεν την μπορώ καθολου, θα χαρώ αν φυγει!!

Καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες!Ευχομαι ολοψυχα σε ολες σας μια ομαλη εγκυμοσυνη!Ειμαι 7 εβδομαδων και 6 ημερων,εχουμε δει σακο,καρδουλα,χωρις αποκολληση και μεχρι στιγμης ολα καλα και η ημερομηνια τοκετου πουμας εδωσε ο γιατρος μας ειναι εως 30/10/2015! Παιρνω utrogestan (προγεστερονη) και Fonalit φυλλικο οξυ,ενα την ημερα...Ειμαι ομως αντιθετη στη ληψη φαρμακου για να παρω μια βιταμινη που μπορω να την παρω απο καποιο συμπληρωμα οπως το Pregnacare,για παραδειγμα..Ποια ειναι η αποψη σας πανω σε αυτο;

Επισης,επειδη ειμαι καινουρια εδω,αν θελει καποια απο εσας μπορει να μου πει πως χρησιμοποιειται αυτο το πολυ ομορφο στικερακι με την ηλικια του εμβρυου;Ευχαριστω!

Καλως ήρθες κοπέλα μου στην παρεούλα! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!! Ακριβώς τις ίδιες βιταμίνες μου είπε να πάρω και εμενα ο γιατρος που έκανα τον πρώτο μου υπέρηχο, δεν τις πήρα και ούτε θα τις πάρω για τον λόγο που ανέφερες... Για το τικεράκι θα σου πω που μπήκα εγω για να το φτιάξω... υπάρχουν όμως διαφορα site που σου δινουν τικεράκι...


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.babygaga.com/ εδω μπήκα εγώ... μετά μπαίνεις ''επεξεργασία υπογραφής'' αν το θυμαμαι και το λέω σωστά... βάζεις το λινκ που σου δίνουν για το τικεράκι και έτοιμοοο!

wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα να έχουμε. Ανδρομάχη μου δεν ξέρω γιατί αλλα απο το κινητό δεν μου ανοίγει το site με τους γιατρούς

ΑΜΜΠ μου καλωσόρισες καμάρι μου. Και μια πολυ όμορφη εγκυμοσύνη να ευχηθούμε :*

Είμαι 9w αλλα ο γιατρός μου περα απο φιλικό και προγεστερονη δεν μου εχει δωσει κατι αλλο. Μου λεει είναι πολυ νωρίς να σε βομβαρδίσω με χαπια βιταμίνες κλπ. Να τρως φυσιολογικά και βλέπουμε τις αναλύσεις


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην με πειτε τρελλη αλλά πρωι πρωι πηγα στο γιατρο μου και χωρις καν ραντεβου. Κλαμενη ο καημένος προσπαθούσε να με παρηγορησει και να μου λέει ολα καλα πανε περιμενε να το δούμε να ηρεμήσεις. Τα συμπτωματα πανε και ερχονται! :)

Με το που κάνουμε τον υπερηχο αχχχχχ... και κουναγε χεράκια τοτε ησύχασα.... μου λεει ξερω οτι αν δε σου βαλω να ακούσεις καρδούλα δε θα ηρεμήσεις πληρως.. και ετσι μου κανε κολπικο που ειναι πιο ξεκαθαροι οι χτυποι. 175 τωρα μπορω να πω ηρεμησαααα... μέχρι την Παρασκευή που ειναι το επίσημο μου ραντεβου.

Αχχχ... μου φυγε ένα βάρος. . Καλη βδομάδα τωρα το πιστευω :D


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλή εβδομάδα να έχουμε!! Α καλά Georgiana μου είσαι και εσύ όπως και εγώ λωλή!!!! χα χα χα χα! Καλά έκανες κοριτσάρα μου και ησύχασες!!!!!!!!!!!!!!! Χίλια μπράβο! Με το καλό κουκλίτσα μου να μας πάνε όλα καλά!!! Πολλούς παλμούς ε?? Για κόρη σε κόβω!!! Ρε φιλενάδες έχω αγχωθεί λίγο σήμερα! Να σας πώ είναι φυσιολογικό που δεν την ακούσαμε την καρδούλα?? Την είδαμε όμως κανονικότατα να πάλεται!!! Μάλιστα μου λέει ο γιατρός να και αυτό που μας ενδιαφέρει πιο πολύ απ όλα και μου δείχνει την καρδούλα μου κουνιόταν!!!! Μου είπε δεν έχει ντόπλερ ήχου το μηχάνημα την άλλη φορά θα την ακούσουμε!!! Δηλαδή την άλλη φορά θα έχει?? Αχ βλέπω να τρελαίνομαι πάλι μέχρι την άλλη βδομάδα!!!!! Για πείτε!!!!!!!!!!!!!! ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΣΑΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά μπαίνω μόνο καθημερινές πρωί που είμαι στο γραφείο. Η αλήθεια είναι ότι το άγχος μου για την αυχενική παραμένει και μάλλον θα τηλεφωνήσω στο γιατρό μου σήμερα προς το μεσημέρι.


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

Tinami μου η τρελλα δεν παει μονη στα βουνα :P

Χεράκι χερακι μαζι περναμε το Γολγοθά μας :D

Σας νιωθω τοσο κοντα μου και ας ειστε μιλια μακρυά. Μπορώ να μοιραστώ ολες μου τις σκέψεις μικρές παρανομίες πιο ευκολα.

Που να πω στον άντρα μου ότι η μουρλεγκο η γυναικα του πρωι πρωι κατσικωθηκε στο γραφειο τοθ γιατρου και δεν το κουναγε αν δεν εκανε αυτο που σκεφτόταν; !;!

Tinami μου και εμεις την 1η 1η φορά ισα που ειδαμε να πάλλεται. Την επομενη ακουστηκε καθαρά. Εχω την αίσθηση απλα ότι το μηχάνημα του γιατρου δεν πιανει απο τοσο νωρις. Δεν ειναι τοσο ευαίσθητο και απο την επόμενη θα το ακουσετε κανονικα :) :*

Κοριτσι ε;! Μη σε ακουσει ο άντρας μου :P

Θελει αγορι αλλα και κοριτσι να βγει δεν θα τον χαλάσει. Γερό να ειναι :)


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις απαντήσεις σας και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, αλλά μπαίνω μόνο καθημερινές πρωί που είμαι στο γραφείο. Η αλήθεια είναι ότι το άγχος μου για την αυχενική παραμένει και μάλλον θα τηλεφωνήσω στο γιατρό μου σήμερα προς το μεσημέρι.

Καλημερα Rosali μου :)

Γελαω δίπλα γιατί εγω και η Tinami δεν ειμαστε μέσα στο αγχος!! (Λέμε τώρα :P )

Τι σε προβληματιζει κοπελα μου; Η αυχενικη γινεται συγκεκριμένες εβδομαδες... 12η περιπου...


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα rosali γιατί έχεις τόσο άγχος??? (ποιά μιλάει εγώ????) Τι θα του πείς του γιατρού? μήπως να πάς να σε δεί πιο νωρίς?

Ξέρεις, αγχώθηκα με την αυχενική και τις πιστοποιήσεις των γιατρών. Θέλω να τον ρωτήσω αν θα μου κάνει αυτός την αυχενική ή οποιοσδήποτε τύχει. Αν μου την κάνει αυτός, οκ, παρόλο που δεν τον είδα στη λίστα, αλλά μου εμπνέει εμπιστοσύνη. Αν είναι να γίνει από κάποιον τυχαία, τουλάχιστον θα πάω κάπου έξω να την κάνω αφού πρώτα το ψάξω εξονυχιστικά.

Άσχετο: Δεν είναι καμιά σας που σχεδιάζει να γεννήσει στο Έλενα, έτσι για να νιώθω ότι υπάρχει συμπαράσταση/ παρέα; Όλες σε ιδιωτικό θα πάτε;


My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...