Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Bluee19 said:

      Εμένα ο άντρας μου πέρνει τις q10 300mg της OL και θα μάθουμε αν έκαναν δουλειά σε  περίπου ένα μήνα που θα το ελέγξουμε 

      Εμείς 600 ημερησίως δεν θυμάμαι ποιας εταιρείας … για να δούμε πως θα βγουν οι εξετάσεις σας περίεργη είμαι … 

Μανούλες Οκτωβρίου 2015


Georgiana

Recommended Posts

tinami μου αυτό περιμένω και εγώ πως και πως, με έχει πιάσει ανυπομονησία μέχρι στον ύπνο μου το βλέπω χααχχααχα.

Σήμερα ένιωθα κάτι ψιλοενοχλήσεις κάτω απο τον αφαλό μου, άλλο και τούτο άντε να δούμε τι άλλο :)

Πέπη μου αυτό κάνω με έχει φάει το περίμενε χαχαχχα απλά θέλω να πάω να το δω γιατί όσο δεν έχεις εμετούς και τέτοια εγώ τουλάχιστον νιώθω λίγο ανασφαλής για το τι γίνεται, όλοι οι άλλοι βέβαιά μου λένε ότι είμαι τυχερή που δεν τα έχω αυτά :) όσο για ξεκούραση νομίζω ότι η μέση μου μου λέει ότι παραξεκουράστηκα χαχαχααχα και το φαί είναι περίεργη κατάσταση καθώτι ενώ στην αρχή κάποια δεν τα ήθελα τώρα τα θέλω όλα χαχαχχααχα τι να πω ένα ξέρω ότι έχω γίνει κολλητή με την ζυγαριά γιατί μεθαύριο θα με καθαρίσει ο γιατρός μου αν εχω πάρει απο τώρα κιλά! :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!! Φιλενάδεσ όλα καλά!!! Με βάση τον υπερηχο ειμαι 6 εβδομαδων και 1 ημέρας εχθές! Είδαμε τον σάκο με το σπορακι μου μέσα ειναι σε καλή θέση και είδαμε και την καρδούλα του να παλεται! Δεν είχε ντόπλερ ήχου ο γιατρός δεν κατάλαβα όμως τι σημαινει αυτό! Πήρε μου έδωσε 3 Νοεμβρίου αλλά κατα πάσα πιθανότητα κατα τις 20 Οκτωβρίου με κόβει! Μου δώσε 5 σελίδες εξετάσεις και θα με δει ξανά σε δυο βδομάδες! Δόξα τω ΘΕΟ!!!!!! Κορίτσια ήταν μισό εκατοστο !!!!!

Γιουπι γιαγια γιουπι γιουπι γιουπι γιααααα

Τελειαααα τα νεακια σου tinami μου :* βασικα το μηχάνημα του ισως δεν εχει την ιφιοτητα τοσο νωρις και δεν μπορούσε να ακουσει καρδούλα γι αυτο αλλα στον επομενο λογικα οταν θα ειναι πιο δυνατοί οι παλμοί θα το ακουσετε αφού το ειδατε να παλλετε :) μισο εκατοστό και εχει καρδούλα! !! Τι θαυματακι :*

Εν αναμονη των επομενων εβδομαδων τωρα :* Ηρεμα χαλαραααα και ονειρα ομορφα για να τα βλεπει κ το νινι σου και να χαίρεται μαζι σου :*


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!Ας προστεθώ κι εγώ στην παρέα σας, μιας και είμαι στην 8η εβδομάδα.Έγκυος για πρώτη φορά, μετά την 1η προσπάθεια εξωσωματικής.Το είδαμε στον υπέρηχο (1,7 εκ) και ακούσαμε καρδούλα!Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες!!!!

Πεπη μου καλως ορισες κοριτσι μου. Πω πω μανουλοαφοιξεις τις τελευταίες μέρες μπολικες :D

Τόσο μικρα μα τοσο δυναταααα που μας τρελλαινουν!!! Ολα καλα θα πανε να χαμογελατε. Είμαστε μανουλεςςςς εν αναμονή η πιο γλυκια περίοδος :* αχγος θα εχουμε μια ζωή γι' αυτο μετριαστε το όσο γινεται :*


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οταν παω σπιτι να μας φτιαξω ενα πινακακι για το ποτε θα παμε στο γιατρο μας την επόμενη φορα :) εγω παω 20/3

Mariren μου με εκανες και εσκασα απο τα γελιαααα με την παραστατικη σου περιγραφη για σενα και τον αντρα σου :D

Σκεψου μου λεει κανει όνειρα βασικα... να το εχουμε ετσι στη μεση του κραββατιου και να κοιμόμαστε αγκαλίτσα! !! Ουτε κατα διάνοια! !! :P

Με τέτοιο υπνο!!! :P


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσιααα!! Μόλις σας διάβασα!! Εγώ πάλι μπορώ να κοιμάμαι όλη μέρα και όλη νύχτα( προ εγκυμοσύνης δύσκολα κοιμόμουν), χτες όμως ήμουν πολύ χάλια, είχα καούρα μαζί με ανακατωσούρα και κοιμομουν ολη μερα για να ξεχνιέμαι!

Τι ωραία με τη μανούλα. Η δικη μου αρρωστησε χαρι στις ζουζούνες του αδερφου μου.

Αντε μια χαρα θα ειναι κ τα αποτελέσματα :*

Στην Κυπρο πως μπορω να μαθω ποιοι είναι οι πιστοποιημενοι γιατροί?

Περαστικά στην μανούλα σου Georgiana μου, κάτσε μακρια της τώρα, ειναι χάλια να εισαι άρρωστη οταν εισαι έγκυος! Υπάρχει ένα site που λεει ποιοι ειναι πιστοποιημενοι γιατροί για αυχενικές, θα το ψάξω και θα σας το βαλω...

Γειά σας φιλενάδες μου!!! Άλλα 2 παιδάκια έχω ανδρομάχη μου ζωή να χουν!!! Άντε ρε παιδιά μια μέρα έμεινε!!! Τι θα κάνω αν δεν το δω???

Αχ ναι Τινα μου... παθαινω κενα μνημης απο την εγκυμοσύνη χαχα!! Ζωή να χουν ολα μας τα παιδάκια-εμβρυάκια!!

Γεια σας και από εμένα. Περιμένω και εγώ το δεύτερο νινάκι μου (ΠΗΤ 12/10/2015). Έχω μια κορούλα 3,5 χρονών. Εύχομαι όλες μας να έχουμε μια υπέροχη εγκυμοσύνη. Είμαι καινούρια, δεν ξέρω καλά να χειρίζομαι το συστημα αλλα θα το παλέψω. Ελπίζω να δημοσιευτεί αυτό που έγραψα... Φιλιά σε όλες:tongue:

Να σου ζήσει το παιδάκι σου κοπέλα μου και να εχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσυνη, καλως ήρθες στην παρεουλα!

Κορίτσια, καλημέρα. Είμαι καινούργια εδώ στο καφέ, αν και στο φόρουμ είμαι πολύ καιρό. Κι εγώ είχα ΤΕΠ 10/1, με καθυστερημένη σύλληψη και τη Μ. Εβδομάδα θα κάνω την αυχενική διαφάνεια στο Έλενας, καθώς εκεί είναι ο γιατρός που με παρακολουθεί. Να σας ρωτήσω κάτι; Άκουσα από μια κοπέλα ότι ο γιατρός που θα κάνει την αυχενική πρέπει να έχει πιστοποίηση. Εμένα δεν μου είπε κάτι σχετικό ο γιατρός. Παρακολουθείται καμία από εσάς στο Έλενας; Επίσης, όταν πάμε για την αυχενική εκεί, μας την κάνει ο γιατρός που μας παρακολουθεί, κάποιος γιατρός με πιστοποίηση ή κάποιος άλλος; Έχω μπερδευτεί λιγάκι και ταυτόχρονα διστάζω λίγο να ρωτήσω κάτι τέτοιο τον γιατρό μου για να μη θεωρήσει ότι δεν τον εμπιστεύομαι (που πραγματικά τον εμπιστεύομαι).

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και ευχομαι να μας πάνε όλα καλά!

Καλως ήρθες γλυκια μου, καλή τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις! Εγω το βρίσκω σωστό τις αυχενικές να τις κάνουν πιστοποιημένοι γιατροί... αλλα μπορούν να την κάνουν και γιατροί που δεν έχουν πιστοποιηση, αν και εχω διαβασει οτι αυτο ειναι παρανομο, δεν ξερω κατα ποσο ισχύει...

Tinami τι νεα απο τον υπερηχο; περιμενουμε... Εγω κοριτσια θα παω την Τριτη το απογευμα ξανα να δουμε με τους παλμους πως παμε.. Κι εγω εχω μεγαλη αγωνια δεν το κρυβω.

Τα καλύτερα σου εύχομαι κοπέλα μου, όλα καλα θα πανε!!

Καλημέρα σε όλες!Ας προστεθώ κι εγώ στην παρέα σας, μιας και είμαι στην 8η εβδομάδα.Έγκυος για πρώτη φορά, μετά την 1η προσπάθεια εξωσωματικής.Το είδαμε στον υπέρηχο (1,7 εκ) και ακούσαμε καρδούλα!Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες!!!!

Καλως ήρθες στην παρεουλα μας, καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!

Καλημέρα κορίτσια!! Φιλενάδεσ όλα καλά!!! Με βάση τον υπερηχο ειμαι 6 εβδομαδων και 1 ημέρας εχθές! Είδαμε τον σάκο με το σπορακι μου μέσα ειναι σε καλή θέση και είδαμε και την καρδούλα του να παλεται! Δεν είχε ντόπλερ ήχου ο γιατρός δεν κατάλαβα όμως τι σημαινει αυτό! Πήρε μου έδωσε 3 Νοεμβρίου αλλά κατα πάσα πιθανότητα κατα τις 20 Οκτωβρίου με κόβει! Μου δώσε 5 σελίδες εξετάσεις και θα με δει ξανά σε δυο βδομάδες! Δόξα τω ΘΕΟ!!!!!! Κορίτσια ήταν μισό εκατοστο !!!!!

ΟΥΥΥΥ τέλεια νέα, άντε να ξεαγχοθείς λίγο!! Μάλλον το ντόπλερ ήχου ειναι αυτο το μηχάνημα που βγαζει τον ήχο των χτύπως της καρδιάς του εμβρύου για να τους ακούμε εμεις... περίεργο που δεν εχει... αλλα αφου την ειδατε να πάλετε αυτο έχει σημασία, πόσους παλμούς έβγαλε το λεπτό?


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου είπε! Την ώρα που μου κανε τον υπερηχο μου λέει όλα και ειναι να ο σάκος να ο λεκιθικος σάκος καιιιιιοοι να αυτό που μας μοιάζει περισσότερο μου λέει και το μεγεθύνει αρκετά και φαινόταν η καρδούλα του που Παλοταν!! Μετα το μέτρησε και βγήκε μισο εκατοστο και η διάφορα του υπέροχους με την ΤΕρ ειναιονο 2 μέρες! Οπότε μου λέει όλα καλά! Την παρά άλλη βδομάδα μου Πέμπτη πρώτα ο θεός θα το ακούσουμε!! Εσύ ανδρομαχη μου πως είσαι !! Πω ρε κορίτσια κουράζονται πολύ με τα μικρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Georgiana μου σ΄ευχαριστώ!Έχεις πολύ δίκιο, το άγχος στην ουσία δε θα σταματήσει ποτέ, οπότε ας το έχουμε στο πολύ πίσω μέρος του μυαλού μας και ας απολαύσουμε την ωραιότερη, όπως λένε, περίοδο της ζωής μας!

Mariren μου μήπως σε βοηθούσε το χαλαρό περπάτημα (αν φτιάξει επιτέλους ο καιρός) ή να δοκίμαζες γιόγκα για εγκύους, αν μπορείς να βρεις εξειδικευμένη καθηγήτρια και πάνω απ΄όλα αν το επιτρέπει ο γιατρός σου?Όσο για το φαγητό, εγώ που ήμουν λιχούδω δε θέλω με τίποτα τα γλυκά και ειδικά τη σοκολάτα που τη λάτρευα!Ευτυχώς, γιατί έχω ένα θεματάκι με το σάκχαρο λόγω κληρονομικότητας, και πρέπει να το κρατάω σε χαμηλά επίπεδα.


rByGp2.png?JGgVrLmk
Link to comment
Share on other sites

Georgiana μου εδώ δεν τους κάνουμε καλά εμείς που είμαστε στα κυβικά τους όχι να τους αφήσουμε με ένα πλασματάκι μια σταλιά χαχααχχααχα Εγώ πάντως του είπα ότι θα τον στείλω στο άλλο δωμάτιο αν συνεχίσει έτσι και μου κρατάει μούτρα ότι θέλω να τον απομακρύνω απο το παιδί του χαχααχχαα το παράλογο σε όλο του το μεγαλείο δεν ξέρω τι θα κάνω μέχρι το τέλος χαχααχα άλλα λέω εγώ άλλα καταλαβαίνει αυτος, ώρα είναι να γεννηθεί με το καλό το μωρό και να έχω να νταντεύω και τον μπαμπά χαχαχαχα Τώρα ετοιμάζει λίστα για τις 23 που θα πάμε στον γιατρό να κάνει τα παράπονά του! Καλά που μόλις δει το μωρό θα τα ξεχάσει όλα χαχαχαα

Ανδρομάχη μου τι κάνεις κοπέλα μου πως είσαι; Πότε θα πας στον γιατρό σου; :)

Tinami μου όταν ξαναπάς με το καλό που θα είναι μεγαλύτερο λογικά θα σου πει. :) Το θέμα είναι ότι ήταν όλα καλα. :)

Πέπη μου μάλλον προς το χαλαρό περπάτημα με βλέπω γιατί μένω σε χωριό και δύσκολο να βρω εδώ άτομο για γιόγκα αλλά περιμένω να κλείσω τον 3ο και θα έχει ανοίξει και ο καιρός και μετά θα βγαίνω για περπάτημα σίγουρα γιατί με την γυμναστική δεν το έχω. Έκανα παραδοσιακό χορό εδώ στο χωριό αλλά σταμάτησα γιατί μου είπε να μην χοροπηδάω επειδή του είπα του γιατρού ότι κάναμε κρητικά, οπότε τέλος ο χορος για φέτος :) Όσο για την σοκολάτα και εγώ δεν την ήθελα στην αρχή αλλά αυτή την βδομάδα μου έχουν περάσει όλα αυτά και για αυτό προσπαθώ να μην έχω τίποτα σπίτι εκτός απο κάτι μικρό για έκτακτη ανάγκη γιατί το ζάχαρό το φοβάμαι και εγώ αν και ήταν καλό όταν το είδαμε. Τώρα μεθαύριο θα δω στις εξετάσεις που θα κάνω τι γίνεται. Επειδή φτιάχνω γλυκά του κουταλιού αν χρειαστεί ξεγελιέμαι και με αυτά αν θέλω κάτι να φάω γιατί μου είπε ότι είναι τα μόνα που μπορώ να τρώω απο λίγο. Απλά ακόμα το ελέγχω στην συνέχεια θα δούμε. :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοράσες και καλή Κυριακή να έχουμε.

Πήγαμε εκκλησία κοινωνήσαμε και ήρθαμε να φτιάξουμε πινακάκι

Αν ξέχασα καμία απολογούμε...πεστε μου να σας προσθεσω

Domino μου που είσαι; Ανδρομάχη μου δεν ξερω ακριβη ημερομηνία δεν μου εχεις αναφέρει επειδη θα αλλαξεις γιατρό είπες. Ευχομαι όλες να είστε καλά ζουζουνες.

Μας βάζω με βάση το πότε θα πάμε την επόμενη φορά γιατρό... και θα φτιάξω και ένα για αυχενική

Επόμενη Επισκεψη

Domino 17/3

Mariren (Αιματολογικες) 17/3

Georgiana 20/3

Mariren 23/3

Tinami 26/3

Αυχενική

Mariren 6/4


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι αγαπουλα μου και εγω σημερα δεν εχω τα ιδιατερα συμπτωματα...

Οτι υποθεσεις και αν κανουμε δεν αλλαζει κατι. Κάνε την προσευχουλα σου να είναι όλα καλά μεχρι την επομενη συναντηση


JRfdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

Georgiana μου πολύ καλό το πινακάκι :) Καλά κάνατε και βγήκατε εγώ την ώρα που σηκώθηκα είχε τελειώσει η Εκκλησία καλά να είμαστε θα πάω το Πάσχα. Αλλά έχει ωραία μέρα για έξω. Δεν ξέρω μήπως βγω λίγο αργότερα.

Tinami μου και εγώ πλέον δεν έχω συμπτώματα απο τότε που μπήκα στην 9η βδομάδα. Σταματάνε και ξαναξεκινάνε. Σήμερα απο την ώρα που σηκώθηκα έχω αρχίσει και ξαναχασμουριέμαι τι να πω. :)

Κορίτσια χτες κάποια στιγμή ένιωθα κάτι σαν τσιμπήματα κάτω απο τον αφαλό και σήμερα είχα κάτι πονάκια στο ίδιο μέρος, τώρα αυτό είναι το έντερο μου ή κάτι άλλο γίνεται; Έχει τύχει σε καμία; Εγώ πάντως αύριο για καλό και κακό θα πάρω τον γιατρό μου. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι όλα τα περίεργα με πιάνου Σ/Κ! :)


U85pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσιαα!! Εγω Georgiana μου δεν ξέρω ακομη ημερομηνία επόμενου υπερήχου γιατί όπως είπες θα αλλάξω γιατρό και μέσα στην βδομάδα θα πάρω τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού. Εγω αν και ειμαι γλυκαντζου με τις ανακατωσούρες κι αυτά έχω μια επιθυμία για ξινά , ξινά φρούτα, σαλάτες με λεμόνι... θελω να φάω και τουρσί χαχα

Πιστεύω δεν ειναι κάτι Mariren μου τα πονάκια που λές... αλλα πάρε και τον γιατρο σου να σου φύγει το άγχος!


wOR1p3.pngRs8Zp3.png

XNEVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...