Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

      9η μέρα είχα χοριακη 29. Μετά από 4 μέρες είχε πέσει στο 7. Ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα φάρμακα κ αν θέλω να προχωρήσουμε σε εμβρυομεταφορά τον επόμενο κύκλο όπως και έκανα. Περασα κ εγώ παλλινδρομη στις 20 βδομάδες, μετά είχα την βιοχημικη κ μετά επιτέλους όλα πήγαν καλά. Είναι θέμα πιθανοτήτων περισσότερο, μέχρι να πετύχεις το υγιές έμβρυο. 

      Αν κ κάθε αποτυχία πονάει πολύ, σίγουρα καλύτερα να σταματήσει από τόσο νωρίς παρά να σταματήσει μετά. Εύχομαι σύντομα να τελειώσει το δύσκολο κομμάτι, κ όλα θα πάνε καλά!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2015


kaity

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες σας και στις καινουργιες μανουλες!

ladyinred wow!! 3εκ κιολας!! :D

kaity και γω χαμηλο σιδιρο και περνω χαπακι! Ενα την ημερα μου ειπε εσενα ποσο;

Χθες ειχα λιγο αιμα καφε για περιπου κανενα μισαωρο και μετα σταματησε. Δεν εδωσα σημασια και σημερα παλι το ιδιο. Με φοβιζει λιγο που ξαναηρθε! Ειχε καμια αλλη αιμα στις αρχες;

celineng εγω ειχα στην αρχη της προηγουμενης εγκυμοσυνης. Ο γιατρος μου ειχε πει οτι συμβαινει αυτο καποιες φορες....προκειται για αιμα που εμεινε στον οργανισμο απο την τελευταια περιοδο. Ομως σε καθε περιπτωση μου εδωσε utrogestan, μου ειπε να μην κουραζομαι κ να το παρακαλουθω να μην αυξηθει η ροη.

μιλησες με το γιατρο;


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Celine οπως ειπε και η Athkos μπιρει να ειναι υπολλειματα παλιας περιοδου και μπορει να εμφανιστει και το καιρο οπου θα εβλεπες καξονικα περιοδο. Γα καθε ενδεχομενο παρε την τηλεφωνο ,ειναι και αργιες οπταν παρε την το συντομοτερο και να ξεκουραζεσαι αρκετα. Περιμενουμε νεα σου.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαρηστω! πηρα τηλεφωνο και μου ειπε να παω αυριο να με δει αντι τη δευτερα. εαν ειναι απλα καφε ειπε οτι και εσεις ειναι παλιας περιοδου και να ξεκουραστω. ισως εαν ειναι ολα καλα ειπε να ακουσω και καρδουλα!


PNeip3.png

tt1c7c16.aspx

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Καλώς ήρθατε στην παρέα μας και οι καινούργιες μανούλες!!! Εγώ την Δευτέρα είχα παει στην γιατρό της εξετάσεις μου.. Ολα καλα μόνο ο σίδηρος μου που ειναι πολυ χαμηλός και ξεκίνησα αμέσως να παίρνω.. Μου ειναι δύσκολο γιατι με ανακατεύει ακόμη περισσότερο αλλα τα καταφέρνω.. Είδαμε και το νινακι μας που εχει και χεράκια και κουνιέται κιόλας!! Για αυχενικη έκλεισα στις 7 Μαΐου.. Καλό Πάσχα σε όλες!!! Καλα να περάσετε!!!

Υπαρχει και σε υγρη μορφη σιδηρος επαιρνα και τις δυο προηγουμενες εφκυμοσυνες. Τωρα εμενα βγηκαν οι μισες αναλυσεις ευτυχως σιδηρο εχω 86 οποταν την γλυτωνω γιατι και εγω με την προγεστεονη ανακατευομαι και εγινα βαρκα . Του θυροειδη η ft3 ιναι λιγο ανεβασμενη ξεετε τι σημαινει ?

Θα ηθελα να σας ευχηθω καλη Ανασταση σε σας και στις οικο γενειες σας και του χρονου θα εχουμε αλλο μια θεση στο τραπειζι !

Καλανα περνατε !!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!!!:):)

Η δεύτερη επίσκεψη στη γιατρό μας έγινε την Μ.Τετάρτη!! Είμασταν στην 10η εβδομάδα 3,1 εκ. και παλμούς 171,5.

Από την αρχή δεν είχα ούτε έχω αναγούλες ζαλάδες κλπ. Είναι όπως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη....λέτε να είναι και αυτό αγόρι? χιχιχιχι :P:p:p

Θα ξαναπάω 21 του μήνα όπου θα κανονίσω και για την αυχενική διαφάνεια!

Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε ΟΛΕΣ και με το καλό να υποδεχτούμε τα ζουζουνάκια μας ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ πάνω απ'όλα!!!


uV4Wp2.png

JmGUp2.png

KyXNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!!!:):)

Η δεύτερη επίσκεψη στη γιατρό μας έγινε την Μ.Τετάρτη!! Είμασταν στην 10η εβδομάδα 3,1 εκ. και παλμούς 171,5.

Από την αρχή δεν είχα ούτε έχω αναγούλες ζαλάδες κλπ. Είναι όπως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη....λέτε να είναι και αυτό αγόρι? χιχιχιχι :P:p:p

Θα ξαναπάω 21 του μήνα όπου θα κανονίσω και για την αυχενική διαφάνεια!

Καλή εγκυμοσύνη να έχουμε ΟΛΕΣ και με το καλό να υποδεχτούμε τα ζουζουνάκια μας ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ πάνω απ'όλα!!!

Καλημέρα Κυριακή και Χρόνια Πολλά!

Και εμένα κάπου εκεί ήταν οι παλμοί την τελευταία φορά που πήγα.

Εγω στην κόρη μου είχα λίγες ζαλάδες (για καμιά 10 μέρες). Τώρα δεν έχω απολύτως τίποτε. Οπότε μπορεί να είναι αγόρι...τ:tongue::tongue::tongue: ....θα δείξει σε λίγο καιρό.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ Χρονια πολλα!

Πηγαμε κ εμεις τις εξετασεις στον γιατρο... τις ειδε... Ολα καλα μας ειπε!

Τωρα σειρα εχει η αυχενικη σε 2 βδομαδες...

Αλλα με ολα αυτα που διαβαζουμε στο net... εχουμε ψηλοαγχωθει..

Μερικες αποριες..

Ποσοι ωρα διαρκει(η αυχενικη)??? αλλοι λενε 45λεπτα αλλοι 15...

Σε ποιους γιατρους...? Πιστοποιημενους ή οχι...

Καμια βοηθεια..? απο τις πιο εμπειρες μανουλες....???


cMVup2.png?t=1&Lz53LAzd

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! !! Χρόνια πολλά! !! ΣΑΣ χαιρετώ κι εγώ σαν νεα μαμά Νοεμβρίου 2015! Εγώ είμαι 2 μηνών και δύο μέρες ακριβώς! !με ΠΗΤ:13/11/15 !! 😊😊😊😊


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ Χρονια πολλα!

Πηγαμε κ εμεις τις εξετασεις στον γιατρο... τις ειδε... Ολα καλα μας ειπε!

Τωρα σειρα εχει η αυχενικη σε 2 βδομαδες...

Αλλα με ολα αυτα που διαβαζουμε στο net... εχουμε ψηλοαγχωθει..

Μερικες αποριες..

Ποσοι ωρα διαρκει(η αυχενικη)??? αλλοι λενε 45λεπτα αλλοι 15...

Σε ποιους γιατρους...? Πιστοποιημενους ή οχι...

Καμια βοηθεια..? απο τις πιο εμπειρες μανουλες....???

Εμένα στο πρώτο μωρό κράτησε περίπου 25 με 30 λεπτά αν θυμάμαι καλά. Εξαρτάται και τη θέση του μωρού προκειμένου να κάνει ο γιατρός τις βασικές μετρήσεις.

Σε πιστοποιημένο γιατρό πας. Θα σου πει ο γυναικολόγος σου. Εγω την πρώτη φορά την είχα κάνει στο ΙΑΣΩ απο πιστοποιημένο γιατρό παρουσία του γυναικολόγου μου και το ίδιο θα κάνω και τώρα.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! !! Χρόνια πολλά! !! ΣΑΣ χαιρετώ κι εγώ σαν νεα μαμά Νοεμβρίου 2015! Εγώ είμαι 2 μηνών και δύο μέρες ακριβώς! !με ΠΗΤ:13/11/15 !! 😊😊😊😊

Καλώς ήρθες Ζωη. Με το καλό το μωράκι σου!


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη. Χαίρομαι πολύ πολύ για τα νέα σας. Και γω τώρα το Σάββατο θα πάω στο γιατρό για να δούμε πως πάνε τα πργμ και το έχωω ένα άγψος γιατί δεν έχω απολύτως κανένα σύπτωμα, εκτός του όπου με αφήσεις κοιμάμαι :D. Άντε να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να μαζευτούμε και άλλες σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας και από μένα...είμαι νέα στην παρέα σας. Σήμερα είμαι 7w 6d. Είχα μια ατυχία πριν λίγους μήνες με ανεμβρυονική κύηση και τώρα είμαι λίγο χεσμένη. Κάναμε υπέρηχο πριν μία βδομάδα και μας είπε πως τα βλέπει φυσιολογικά. Όμως επειδή όπως οι περισσότεροι έτσι και εγώ μου έχει κολλήσει ο εγκέφαλος...μου έχει μπει ότι η καρδούλα που άκουσα δεν μου έμοιαζε να πηγαίνει τρελά γρήγορα. Αχ!!! βέβαια ο γιαρός δεν μου ανέφερε κάτι ούτε όμως και σκορ. Θυμάστε αν οι παλμοί στον πρώτο υπέρηχο είχαν διαφορά στην μέτρηση σε σχέση με την επόμενη φορά ...πείτε καμιά ιδέα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! !!!! Σας εύχομαι και Σ εσάς τα καλύτερα! !! Και με πολλές ςςς πολλεεεεεεςςςς αγκαλιές στα δικά σας τα μπεμπακια! !!@


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας και από μένα...είμαι νέα στην παρέα σας. Σήμερα είμαι 7w 6d. Είχα μια ατυχία πριν λίγους μήνες με ανεμβρυονική κύηση και τώρα είμαι λίγο χεσμένη. Κάναμε υπέρηχο πριν μία βδομάδα και μας είπε πως τα βλέπει φυσιολογικά. Όμως επειδή όπως οι περισσότεροι έτσι και εγώ μου έχει κολλήσει ο εγκέφαλος...μου έχει μπει ότι η καρδούλα που άκουσα δεν μου έμοιαζε να πηγαίνει τρελά γρήγορα. Αχ!!! βέβαια ο γιαρός δεν μου ανέφερε κάτι ούτε όμως και σκορ. Θυμάστε αν οι παλμοί στον πρώτο υπέρηχο είχαν διαφορά στην μέτρηση σε σχέση με την επόμενη φορά ...πείτε καμιά ιδέα. Ευχαριστώ

Αγαπητή balou 81 !!καταρχάς να χαίρεσαι το μπεμπαδακι σου!!! Και δεύτερον μην αγχώνεσαι όλα μια χαρά είναι! !!! Ο γιατρός σου ξέρει. ..αν θες παρτον ένα τηλέφωνο να τον ρωτήσεις να σου φύγει το άγχος! ! Αλλά πίστεψε με όλα είναι τέλεια! ! Αφού άκουσες καρδούλα μην αγχώνεσαι για τίποτα! !!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

My life is a real dream!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...